search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 7 votes, 5.00 average.
Old November 20th, 2012, 07:42 PM   #701
svir
Registered User

Likes (Received): 230

Quote:
Originally Posted by krzy65siek View Post
I jesteś pewien, że to ograniczenie nie obowiązuje do pierwszego skrzyżowania?
Sam już się skołowałem dziś przed chwilą jechałem to żadnej 90 nie było. Dałbym sobie rękę uciąć, że półtora tygodnia temu były. Jutro w dzień będę wracał z WAW to się jeszcze przyjżę.
svir no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 20th, 2012, 09:26 PM   #702
JankeK
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Bomirek View Post
Nie wiem skąd kolega wymyślił 110km/h. Tyle można jeździć na jednojezdniowych ekspresówkach. Na dwujezdniowych ekspresówkach w Polsce można jeździć 120 km/h.
Obwodnica Zambrowa nie jest jeszcze drogą ekspresową (zasłonięte/przekreslone znaki) więc ja jeżdżę tak jak na zwykłej drodze dwujezdniowej czyli 100 km/h.
Dziękuję za cenne uwagi. Będę pamiętał co na jakiej trasie można. Prawdę mówiąc co drugi tydzień wjeżdżam na tę drogę po zmierzchu i staram się raczej wcelować w zwężenie a nie oglądać znaki. Potem koncentruję się na "łykaniu" tych co spowalniają ruch by ich mieć za sobą przed końcem obwodnicy. Może zasłaniali znaki ??? Słowo honoru nie widziałem znaków. Jak oddali do ruchu to cieszyłem się że wreszcie nie muszę przejeżdżać przez Zambrów i to może zaburzyło mają czujność. NA dojazdówce do Białegostoku faktycznie co zjazd widziałem ograniczenia do 90 ale na Zambrowskiej - nie .
JankeK no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2012, 09:37 PM   #703
phantom23
Registered User

phantom23's Avatar

Likes (Received): 2657

Wczoraj jechałem obodnicą w obie strony i nie widziałem znaku ograniczającego prędkość do 90km/h. Więc przynajmniej wg mnie Vmax to 100km/h.
phantom23 no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2012, 09:47 PM   #704
JankeK
Registered User

Quote:
Originally Posted by svir View Post
Sam już się skołowałem dziś przed chwilą jechałem to żadnej 90 nie było. Dałbym sobie rękę uciąć, że półtora tygodnia temu były. Jutro w dzień będę wracał z WAW to się jeszcze przyjżę.
Podziel się proszę jak sprawdzisz. Ja będę na tej drodze dopiero za dwa tygodnie. 2 października czyli prawie dwa miesiące temu pisali ze dozwolona prędkość na obwodnicy wynosi 100km/h bo mieli jeszcze jakąś kosmetykę zrobić. Skąd więc dwa tygodnie temu znaki z ograniczeniem do 90 ???? Nie widziałem żadnych prowadzonych prac chociaż ..... przejeżdzam tam w weekendy a nie w trakcie tygodnia.
Old November 21st, 2012, 02:19 PM   #705
Paluczi
Registered User

Likes (Received): 112

90 km /h jest na większości odcinka Jeżewo - Białystok

na obwodnicy ZAMBROWA dopuszczalna prędkość tak jak na drodze krajowej dwujezdniowej 100 km/h, bo ekspresówka dalej jest przekreslona
Paluczi no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2012, 06:52 PM   #706
Pol Bruk
Registered User

Likes (Received): 9514

Quote:
Originally Posted by Koniar View Post
Czyli co, węzeł w Wiśniewie już całkiem oddany do użytku, tylko dalej obowiązuje ograniczenie prędkości?
Po dzisiejszej jeździe mogę na 100% potwierdzić, że Węzeł Zambrów Wschód jadąc od strony Białegostoku jest czynny.

Jeszcze jedno spostrzeżenie. Za tym węzłem przy głównej trasie po dwóch stronach trwały dzisiaj nasadzenia drzew. Pracowała przy tym grupa około 10 pracowników i czyniła to pomimo zapadających ciemności. Parę dni wsześniej było widać pracujący sprzęt na poboczach i skarpach. Czyli prace jeszcze trwają.

Last edited by Pol Bruk; November 21st, 2012 at 06:59 PM.
Pol Bruk no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2012, 07:12 PM   #707
Pol Bruk
Registered User

Quote:
Originally Posted by Koniar View Post
Czekam na zdjęcia!
Miałem w stosunku do Ciebie jescze jedną zaległość. Jak pamiętasz dawałem na forum interesujące Ciebie zdjęcia. Niestety jedno z tych zdjęć było zupełnie nieudane. Zatem dzisiaj mogłem nadrobić zaległość. Zatem jedziemy nową drogą serwisową od Zambrowa w kierunku na Kołaki Kościelne. Dojeżdżamy do skrzyżownia do drogi, która ma pierwszeństwo przejazdu Wiśniewo - Kołaki Kościelne. Przed tą krzyżówką mamy oto taki znak.
A może kiedyś.

Old November 21st, 2012, 07:17 PM   #708
PiotrG
庶民サンプル

PiotrG's Avatar

Ja dzisiaj po pierwszej wizycie w Zambrowie po otwarciu obwodnicy mogę śmiało stwierdzić, że spełnia ona swoje zadanie. Takiego luzu to jeszcze nie spotkałem, wszędzie można bez korków dojechać, sprawnie, szybko. A i na Orlenach ceny spadły. Wreszcie nastała normalność.
PiotrG no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2012, 08:31 PM   #709
JankeK
Registered User

Quote:
Originally Posted by PiotrG View Post
Ja dzisiaj po pierwszej wizycie w Zambrowie po otwarciu obwodnicy mogę śmiało stwierdzić, że spełnia ona swoje zadanie. Takiego luzu to jeszcze nie spotkałem, wszędzie można bez korków dojechać, sprawnie, szybko. A i na Orlenach ceny spadły. Wreszcie nastała normalność.
Dla mnie obwodnica Zambrowa i dwupasmówka Jeżewo <-> Białystok daje skrócenie czasu przejazdu do stolicy pewnie o pół godziny a tym samym oszczędności na paliwie Gdyby jeszcze jakoś udrożnić wjazd na dwupasmówkę pod Wyszkowem to była by bajka. Po długich weekendach często zjeżdżam na Jadów by się nie stresować. Może ktoś wie kiedy i czy wgóle w najbliższym czasie będzie przebudowany odcinek Ostrów <-> Wyszków ???
Old November 21st, 2012, 09:09 PM   #710
Pol Bruk
Registered User

Quote:
Originally Posted by JankeK View Post
Dla mnie obwodnica Zambrowa i dwupasmówka Jeżewo <-> Białystok daje skrócenie czasu przejazdu do stolicy pewnie o pół godziny a tym samym oszczędności na paliwie Gdyby jeszcze jakoś udrożnić wjazd na dwupasmówkę pod Wyszkowem to była by bajka. Po długich weekendach często zjeżdżam na Jadów by się nie stresować. Może ktoś wie kiedy i czy wgóle w najbliższym czasie będzie przebudowany odcinek Ostrów <-> Wyszków ???
Na oficjalnej stronie GDDKiA możemy przeczytać.
Quote:
S8 Wyszków – gr. woj.
Rozbudowa drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Wyszków - granica województwa podlaskiego
Podstawowe informacje o inwestycji

Kategoria inwestycji: w przygotowaniu
Stan przygotowania i realizacji na dzień 26.10.2012r.
Planowane lata rozpoczęcia i zakończenia robót budowlanych: III kw. 2014r. - III kw. 2017r.
Lokalizacja w jednostkach administracyjnych: powiat wyszkowski (Gmina Brańszczyk), powiat ostrowski (Gmina Brok oraz Ostrów Mazowiecka)
Długość: ok. 38,1 km
Oczywiście termin budowy jest bardzo teoretyczny. Jak na razie brak ZRiD-u i oczywiście pieniędzy.
Polecam wątek na SSC Wyszków- Białystok http://www.skyscrapercity.com/showth...168476&page=95

Last edited by Pol Bruk; November 22nd, 2012 at 11:39 AM.
Old November 27th, 2012, 12:43 AM   #711
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by Pol Bruk View Post
Miałem w stosunku do Ciebie jescze jedną zaległość. Jak pamiętasz dawałem na forum interesujące Ciebie zdjęcia. Niestety jedno z tych zdjęć było zupełnie nieudane. Zatem dzisiaj mogłem nadrobić zaległość. Zatem jedziemy nową drogą serwisową od Zambrowa w kierunku na Kołaki Kościelne. Dojeżdżamy do skrzyżownia do drogi, która ma pierwszeństwo przejazdu Wiśniewo - Kołaki Kościelne. Przed tą krzyżówką mamy oto taki znak.
A może kiedyś.

Dziękuję za zdjęcie
A widzę błąd na drogowskazie. Z Wiśniewa do Kołak Kościelnych na pewno nie ma 1,5 km. Tyle może być do centrum Ćwikieł-Rupie, ewentualnie do Łętowa Dąb. Ale na pewno nie do Kołak, one są dalej. W Kołakach Kośc. drogowskaz do Wiśniewa mówi o 5 km.
Koniar no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2012, 09:14 AM   #712
Pol Bruk
Registered User

Większość się cieszy z nowej Obwodnicy Zambrowa. Jednak mieszkańcy Wiśniewa mają mniej powodów do radości.
Quote:
Problemy (nie) do rozwiązania: Wiśniewo bez autobusów
Mieszkańcy Wiśniewa zostali pozbawieni możliwości korzystania z komunikacji autobusowej. Wszystko przez zbyt niski wiadukt i dużą odległość zjazdu z obwodnicy od ich miejscowości. O problemie poinformowała nas jedna z czytelniczek.

Dziś kolejny artykuł z cyklu „Problemy (nie) do rozwiązania w Zambrowie i okolicy”. Tym razem jedna z mieszkanek Wiśniewa poinformowała nas o problemie dotyczącym miejscowości, w której mieszka. Chodzi o brak stałych połączeń autobusowych do Zambrowa odkąd oddana do użytku została obwodnica. Uczniowie nie mają jak dotrzeć do szkół, a dorośli - do pracy, lekarza czy na zakupy.

- „Jestem mieszkanką Wiśniewa. Mieszkańcy mają tu problem z wiaduktem, ale także z brakiem stałych autobusów, które wcześniej kursowały regularnie. Po otwarciu obwodnicy autobusy jadące od strony Białegostoku do Zambrowa, nie mają zjazdu. Nitka drogi żwirowej zjazdowej od strony Białegostoku stanowi dla autobusów możliwość dojazdu do Wiśniewa, ale tylko gdy nie pada deszcz. Podczas deszczowej pogody autobusy nie zjeżdżają, bo istniej ryzyko ich ulgnięcia. Grafik autobusów już tak naprawdę nie istnieje, każdy dzień to ruletka: czy jakiś będzie, czy nie. Czy projektant brał pod uwagę to, że Wiśniewo posiada mieszkańców, którzy korzystają z autobusów od wielu lat?” - napisała do nas mieszkanka Wiśniewa.

O sprawę postanowiliśmy zapytać białostocki oddział GDDKiA oraz kierownictwo zambrowskiego PKS-u.

- „Problem mieszkańców Wiśniewa dotyczący trudności w skomunikowaniu tej miejscowości na kierunku Zambrów – Białystok jest nam dobrze znany. Dotyczy on pasażerów korzystających z połączeń autobusowych na tej linii, a powstał wraz z oddaniem do użytku obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa. Niewiele się poprawiło po oddaniu części obwodnicy Wiśniewa. Dotychczas nasze autobusy od Białegostoku, aby dojechać do Wiśniewa i Zambrowa musiały dojechać do węzła na Sędziwujach i wracać się. Od kilku dni jest możliwość zjazdu do Wiśniewa z węzła przy firmie „Mackiewicz”. Powoduje to jednak pokonywanie dodatkowych kilometrów na co potrzebny jest dodatkowy czas.” - mówi kierownik działu przewozów PKS Zambrów Marek Zalewski.

Potrzeba pokonywania dodatkowych kilometrów przez kierowców autobusów nie jest jednak jedyną przeszkodą. Na początku listopada opublikowaliśmy artykuł informujący o zaklinowaniu się w Wiśniewie pod wiaduktem obwodnicy ciągnika siodłowego z naczepą-cysterną do przewozu gazu. Jak się okazuje nie tylko ciężarówki i rolnicy mają problem z przejechaniem pod wiaduktem obwodnicy. Skarży się także zambrowski przewoźnik PKS, który twierdzi, że wiadukt pod obwodnicą jest za niski, aby zmieściły się pod nim nowsze autobusy, które są wyższe niż stare „ogórki”.

- „Wysokość oddanych do użytku wiaduktów ogranicza możliwość przejazdu pod nimi jedynie starszym pojazdom o niższych gabarytach. Pasażerowie, głównie uczniowie zambrowskich szkół i pracownicy miejskich instytucji, mają możliwość dojazdu autobusami jadącymi przez Wiśniewo z kierunku Kołak Kościelnych.” - dodaje Zalewski.

Zdaniem zambrowskiego PKS sprawę rozwiązałaby droga pomocnicza, łącząca Wiśniewo z drogą krajową. Taka droga co prawda istnieje na odcinku 300m, ale została wykonana z przeznaczeniem dla ruchu maszyn budowy obwodnicy oraz maszyn rolniczych. Jej nawierzchnia jest żwirowa.

PKS interweniował w tej sprawie u pracowników zajmujących się drogami w gminie, powiecie jak i Zarządzie Dróg Krajowych i u kierownictwa budowy obwodnicy. Z uzyskanych przez nich informacji wynikało, że jest to wciąż plac budowy. Łącznik Wiśniewa z krajową „ósemką” będzie prawdopodobnie przedłużony do miejscowości Podłatki, jednak pozostanie on jako droga żwirowa przeznaczona dla maszyn rolniczych, a nie dla autobusów komunikacji liniowej. W takiej sytuacji mieszkańcy Wiśniewa mają obecnie zapewnione połączenie z Zambrowa jedynie kursami jadącymi z Kołak Kościelnych.

GDDKiA zapytana przez nas o to, czy projektanci wiaduktów w okolicach Wiśniewa brali pod uwagę gabaryty nowszych, większych autobusów oraz czy istnieje jakaś szansa na rozwiązanie tego problemu, do dnia dzisiejszego milczy.
Źródło: http://zambrow.org/aktualnosci/stron...pokaz&id=11691
Old November 27th, 2012, 04:00 PM   #713
Kuras77
Wolę S niż A

Kuras77's Avatar

Likes (Received): 28

Old November 27th, 2012, 09:56 PM   #714
NovyJarull
Registered User

Likes (Received): 11

Czytam i nie wierzę! Ile kosztowała ta obwodnica? Bo już nie pamiętam. GDDKiA zapewnie ustosunkuję się do psrawy w piękny sposób rzucając kakimiś paragrafami a PKS ma to gdzieś dopuki interesu nie zwietrzy prywatna firma (tak jak autobusy na trasie Łapy - Białystok).
Szok, biedna gmina pewnie będzie musiała rozwiązać problem na swój własny koszt.
NovyJarull no está en línea   Reply With Quote
Old November 30th, 2012, 10:09 AM   #715
Paluczi
Registered User

Likes (Received): 112

czy dzisiaj to obwodnica w końcu stanie sie S 8?
Paluczi no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2012, 02:01 PM   #716
Pol Bruk
Registered User

Quote:
Originally Posted by Paluczi View Post
czy dzisiaj to obwodnica w końcu stanie sie S 8?
Na dzień dzisiejszy wszystkie S-ki na znakach drogowych są zaklejone. W ostatnim tygodniu trwały prace przy nasadzeniach drzew (okolice Węzła Zambrów Zachód) oraz coś robiono przy ekranach (od strony drogi ekipa majstrowała przy nich na długich drabinach). Do statutu S-ki to już mało brakuje.

Old December 3rd, 2012, 06:17 PM   #717
Pol Bruk
Registered User

W dniu dzisiejszym nastąpiła pierwsza blokada obwodnicy - kierunek Warszawa. Przy okazji wyszedł brak prawidłowego zachowania się kierowców!
Quote:
Cała "nitka" obwodnicy Zambrowa w kierunku Ostrowi Mazowieckiej była zablokowana przez ponad dwie godziny. Po godzinie 17.30 ruch będzie wracał do normy.
Uwaga kierowcy jadący obwodnicą Zambrowa w kierunku Warszawy i wyjeżdżający z Zambrowa w tym kierunku. Od około godziny 15.15 do godziny 17 z minutami, ruch na obwodnicy Zambrowa na jezdni w kierunku Warszawy był całkowicie zablokowany.
Przyczyną ponad 2-godzinnej blokady części obwodnicy Zambrowa było zdarzenie drogowe z udziałem ciągnika siodłowego z naczepą, który jadąc obwodnicą Zambrowa w kierunku Ostrowi Mazowieckiej, na ostatnim odcinku obwodnicy, gdzie jezdnia zwęża się z dwóch do jednego pasa ruchu, z niewiadomych przyczyn uderzył w barierki energochłonne. Zespół pojazdów przełamał się i zablokował jezdnię. Kierowca drugiej ciężarówki, jadący za pojazdem, który wpadł na barierkę, nie zdołał wyhamować i lekko uderzył w uszkodzony wcześniej ciągnik siodłowy z naczepą.
W pierwszym z pojazdów doszło do rozszczelnienia zbiornika paliwa. Olej napędowy zaczął wylewać się na jezdnię.
Na szczęście żadnemu z kierowców nic się nie stało. Dużą ostrożnością wykazali się również wszyscy kierowcy pojazdów, którzy jechali obwodnicą i zdołali bez kolizji wyhamować, szczególnie, że nawierzchnia jezdni była bardzo śliska. To co w ciągu dnia roztopiło się, popołudniu zaczęło przymarzać. "Bezpieczna" z pozoru jezdnia, w rzeczywistości przykryta jest w wielu miejscach niewidoczną, cieniutką warstwą lodu.
W chwili pisania pierwszej wersji artykułu (g. 16.30) ruch na obwodnicy Zambrowa w kierunku Warszawy był zablokowany. Oba pasy obwodnicy na jezdni w kierunku Ostrowi były zakorkowane. Zakorkowany też był wyjazd z Zambrowa na obwodnicą w tym kierunku. Uwaga kierowcy - jest bardzo ślisko.
Sprawne przeprowadzenie akcji ratunkowej, jak powiedzieli nam strażacy, utrudniali kierowcy, którzy utknęli w korku i tak ustawili swoje pojazdy, że uniemożliwili dojazd do miejsca zdarzenia służbom ratunkowym, nawet pasem awaryjnym.
Na miejscu była policja, straż i pomoc drogowa. Około godziny 17.00 pomoc drogowa odholowała ciągnik siodłowy i naczepę, a policja zakończyła swoje czynności. Na miejscu zostali strażacy, którzy cały czas neutralizowali wyciek. Mundurowi zawiadomili służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg, aby na krajową ósemkę jak najszybciej wysłać piaskarki.
W godzinach od 15.15 do 17.30 z Zambrowa w kierunku Warszawy mogły wyjechać wyłącznie pojazdy osobowe lokalnymi drogami np. ul. Wądołkowską do Ostrożnego. Obecnie (godz. 17.30) ruch będzie powoli wracał do normy. Należy jednak przez jakiś czas liczyć się ze wzmożonym ruchem pojazdów w kierunku Warszawy.
Ponieważ do zdarzenia doszło na wydzielonej jezdni w kierunku Ostrowi Maz., ruch w kierunku Białegostoku cały czas odbywał się normalnie.
http://zambrow.org/aktualnosci/stron...pokaz&id=11754
Old December 4th, 2012, 02:44 PM   #718
Kuras77
Wolę S niż A

Kuras77's Avatar

Likes (Received): 28

Mam wrażenie, że najwyższy czas przeprowadzić jakąś szeroką kampanię informacyjną najlepiej w TV odnośnie zasad poruszania się i zachowania na drogach szybkiego ruchu. Blokowanie pasa awaryjnego powinno być karane mandatami to by się swołocz nauczyła...
Old December 8th, 2012, 02:20 PM   #719
QWERTY
I love 3City

QWERTY's Avatar

Likes (Received): 239

Co tam robią jakieś cholerne ciągniki z naczepami?? Może tam na tę obwodnicę o standardzie eski są wjazdy prosto z pola z burakami cukrowymi?
Old December 8th, 2012, 04:20 PM   #720
Pol Bruk
Registered User

Quote:
Originally Posted by QWERTY View Post

Co tam robią jakieś cholerne ciągniki z naczepami?? Może tam na tę obwodnicę o standardzie eski są wjazdy prosto z pola z burakami cukrowymi?
To był ciągnik siodłowy z naczepą. Nie należy mylić go z ciągnikiem rolniczym - różnica jest znaczna.

Reply

Tags
białystok, ekspresówka-s8, obwodnica, podlaskie, s-8

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules