daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Reply

Thread Tools
Old September 6th, 2005, 09:09 AM   #1
Maciej
Registered User

Likes (Received): 31

[DK4/94] Kraków - Korczowa (UA)

Za dziennikiem Polskim:

"PORTUGALSKA" OBWODNICA

Na przełomie września i października ma ruszyć budowa długo oczekiwanej obwodnicy w Wojniczu. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a wykonawcą przedsiębiorstwo z Portugalii, które ma w Polsce swoją filię.

Roboty zaczną się od wjazdu do Wojnicza, od strony Krakowa; w tym rejonie ma powstać dwupoziomowe, bezkolizyjne skrzyżowanie. Wybudowany zostanie zjazd w kierunku terenów, na których funkcjonuje Zielony Park Przemysłowy.

Przetarg na wykonanie wojnickiej obwodnicy, które będzie połączone z modernizacją odcinka drogi krajowej nr 4, wygrała firma portugalska Motte, mająca w Polsce swój oddział. Obwodnica, licząca 4 km długości, ma być gotowa w 2007 r.

- Cieszymy się z tego powodu, gdyż wreszcie odetchnie centrum miasteczka - mówi Zbigniew Nosek, wójt gminy. - W ciągu doby przez środek Wojnicza przejeżdża średnio 20-24 tys. pojazdów, w tym sporo dużych tirów. To obrazuje sytuację, z jaką mieliśmy do czynienia od lat.

O wojnickiej obwodnicy mówi się od lat 80. Bardziej skonkretyzowane plany mówiły o rozpoczęciu prac w 2003 roku. Aby projekt w końcu urzeczywistnić, inwestor musiał wykupić od prywatnych właścicieli ponad 300 działek.

(ziob)

5.09.2005

Cieszy że wreszcie się coś zaczyna robić. To już chyba przedostatnie takie miejsce na drodze do Rzeszowa ....
Załamać się tylko można widząc poziom wiedzy autora tekstu. Zna ktoś firmę Motte z portugali ?

Pzdr Maciej
Maciej no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old September 6th, 2005, 11:33 PM   #2
fairhair26
A4 niezwłocznie na wschód

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 389

Quote:
Originally Posted by Maciej
Za dziennikiem Polskim:

"PORTUGALSKA" OBWODNICA

Na przełomie września i października ma ruszyć budowa długo oczekiwanej obwodnicy w Wojniczu. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a wykonawcą przedsiębiorstwo z Portugalii, które ma w Polsce swoją filię.

Roboty zaczną się od wjazdu do Wojnicza, od strony Krakowa; w tym rejonie ma powstać dwupoziomowe, bezkolizyjne skrzyżowanie. Wybudowany zostanie zjazd w kierunku terenów, na których funkcjonuje Zielony Park Przemysłowy.

Przetarg na wykonanie wojnickiej obwodnicy, które będzie połączone z modernizacją odcinka drogi krajowej nr 4, wygrała firma portugalska Motte, mająca w Polsce swój oddział. Obwodnica, licząca 4 km długości, ma być gotowa w 2007 r.

- Cieszymy się z tego powodu, gdyż wreszcie odetchnie centrum miasteczka - mówi Zbigniew Nosek, wójt gminy. - W ciągu doby przez środek Wojnicza przejeżdża średnio 20-24 tys. pojazdów, w tym sporo dużych tirów. To obrazuje sytuację, z jaką mieliśmy do czynienia od lat.

O wojnickiej obwodnicy mówi się od lat 80. Bardziej skonkretyzowane plany mówiły o rozpoczęciu prac w 2003 roku. Aby projekt w końcu urzeczywistnić, inwestor musiał wykupić od prywatnych właścicieli ponad 300 działek.

(ziob)

5.09.2005

Cieszy że wreszcie się coś zaczyna robić. To już chyba przedostatnie takie miejsce na drodze do Rzeszowa ....
Załamać się tylko można widząc poziom wiedzy autora tekstu. Zna ktoś firmę Motte z portugali ?

Pzdr Maciej
Cieszę się bo od kiedy pamiętam Wojnicz był zakorkowany. To pozytywne rozwiązanie, jednakże bardziej bym się cieszył z budowy autostrady Kraków-Tarnów w całości w latach 2006-2007. Tym niemniej lepszy rydz niż nic. Na razie wybieram DW 966 i DW 980. Mniejszy ruch, brak policji no i nieźle można zjeść po drodze.

Pozdrawiam

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy.info
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2005, 07:44 AM   #3
bewu1
Registered User

Likes (Received): 167

a obwodnica Pilzna? Czy ją też budują?
bewu1 no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2005, 08:36 AM   #4
Maciej
Registered User

Quote:
Originally Posted by bewu1
a obwodnica Pilzna? Czy ją też budują?
Już kończą :-)
Pzdr Maciej
Old September 7th, 2005, 08:44 AM   #5
DJP
Registered User

DJP's Avatar

Likes (Received): 0

PILZNO (nie chce otwierac kolejnego watku).
Czy macie cos o tej obwodnicy? Przebieg, zdjecia.
Jezdze czesto w strone Bieszczad i w Pilznie skrecam z DK4 w strone Jasla i Krosna (DK73).
Czy ta obwodnica cos mi da, czy tez bedzie ona uzyteczna jedynie dla ruchu w ciagu DK4?
Kiedy dokladniej ma byc oddana do uzytku?
DJP no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2005, 09:33 AM   #6
Maciej
Registered User

Quote:
Originally Posted by DJP
PILZNO (nie chce otwierac kolejnego watku).
Czy macie cos o tej obwodnicy? Przebieg, zdjecia.
Jezdze czesto w strone Bieszczad i w Pilznie skrecam z DK4 w strone Jasla i Krosna (DK73).
Czy ta obwodnica cos mi da, czy tez bedzie ona uzyteczna jedynie dla ruchu w ciagu DK4?
Kiedy dokladniej ma byc oddana do uzytku?
Obwodnica biegnie na północ od Pilzna. Zaczyna się dokładnie na ostatnim zakręcie ( w prawo ) przed Pilznem. Kończy przed mostem. Tak więc jej użyteczność pod kątem DK 73 jest średnia. A kończyć ją mieli gdzieś teraz....
Pzdr Maciej
Old October 5th, 2005, 07:53 PM   #7
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Rusza obwodnica Wojnicza
2005-10-05 10:05
Źródło: GDDKiA

Wczoraj, tj. 4 października uroczyście zainaugurowano budowę obwodnicy Wojnicza w ciągu drogi krajowej nr 4 Kraków - Tarnów. Wiosną 2007 roku będzie można ominąć centrum Wojnicza, na czym skorzystają kierowcy i mieszkańcy miasta.

Po otrzymaniu błogosławieństwa, pierwsze łopaty wbili: Zbigniew Rapciak, dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Paweł Ludwig, członek zarządu Mota - Engil Polska SA, Ryszard Półtorak, I-szy wicewojewoda małopolski, Andrzej Dziduszko, dyrektor Krakowskiego Biura Projektów Dróg i Mostów "Transprojekt" Sp. z o.o. oraz Zbigniew Nosek, wójt Wojnicza.

Wartość kontraktu to ponad 68 mln zł brutto. Inwestycja jest współfinansowana z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2005, 12:43 PM   #8
yasioo7
senior assistant designer

yasioo7's Avatar

Likes (Received): 2

Oczywiście, że nie Motte tylko Mota (Engil).
Z tego co widziałem, to z obwodnicą Pilzna tak średnio się spieszą. Trwa to już ponad rok.
Forum: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23704
yasioo7 no está en línea   Reply With Quote
Old October 17th, 2005, 01:02 PM   #9
fairhair26
A4 niezwłocznie na wschód

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 389

[DK4] Kraków - Tarnów - Rzeszów - Korczowa

Przedstawiam 87 fotek z wyżej wymienionego odcinka drogi krajowej numer 4. Opisy umieszczam pod zjęciem

Tuż za Wieliczką. Droga gładka jak stół. Co by nie mówić Strabag wykonał kawał dobrej roboty

Po modernizacji w wielu miejscach droga ma przekrój 1x3. To bardzo ułatwia wymijanie TIRów, których na trasie nie brakuje.

Chyba ten TIR powinien zdjeżdżać na mój pas a nie odwrotnie. Bardzo dziwne rozwiązanie. W tle piękna kładka dla pieszych

Niektóre skrzyżowania nie mają lewoskrętów z kostki brukowej

W wielu miejscach wybudowano chodniki i zatoki autobusowe

Bardzo dobry pomysł z tymi lewoskrętami z szarej kostki brukowej.

Jeśli ekrany akustyczne są tak skuteczne jak ładne to jest OK

Kolejna kładka dla pieszych. Poprawia bezpieczeństwo i dobrze komponuje się z otoczeniem

Te ekrany odstraszają ptaki

Skrzyżowanie z drogą do miejscowości Łężkowice.

Skrzyżowanie z drogą krajową nr 75. Gdy otworzą odcinek A4 Wielicka-Szarów można będzie się tu spodziewać ogromnych korków. Od tego skrzyżowania aż do Brzeska DK 4 i DK 75 biegną wspólnym śladem

Nowa nawierzchnia kończy się za Targowiskiem. Ten odcinek zostanie wyremontowany do połowy 2007 roku.

Tuż za skrzyżowaniem z DW 967 w kierunku Gdowa. Wjazd do Łapczycy

Już wkrótce Łapczyca doczeka się obwodnicy.

Obwodnica Bochni. Powstała ona jeszcze w latach 80-tych XX wieku

Obwodnica Bochni jest bardzo malownicza. Niestety w tym dniu nie było słońca

Most bez pasa awaryjnego

Wjazd do Bochni od strony wschodniej.

Za Bochnią

Wjazd do Brzeska od strony zachodniej. Miasto ma na szczęście obwodnicę, która powstała w latach 90-tych.

Obwodnica Brzeska

Po prawej browar Okocim

Dojazd do ronda

Owo rondo to skrzyżowanie. Gdy skręcimy w prawo pojedziemy na Nowy Sącz i Krynicę drogą krajową nr 75. Gdy skręcimy w lewo dostaniemy się do centrum Brzeska.

Wjazd do Brzeska od strony wschdniej

Przejazd kolejowy i skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 768 do Szczurowej przez Mokrzyska.

Pomimo iż ten odcinek drogi nie przechodził generalnego remontu to jednak na bardziej niebezpiecznych skrzyżowaniach zrobiono wysepki i przejścia dla pieszych.

Budowa obwodnicy Wojnicza wre. Zaawansowane prace ziemne były prowadzone przez cztery koparki. Niestety pewien TIR uniemożliwił mi udokumentowanie tego faktu

Zmora kierowców poruszających się krajową czwórką to Wojnicz

Skrzyżowanie w Wojniczu z DW 975. Właściwie modernizacja odcinka Targowisko-Tarnów ma miejsce tylko dzięki budowie obwodnicy Wojnicza. Na dzień dzisiejszy nie są prowadzone żadne inne prace

Most nad Dunajcem w Zgłobicach. Tutaj już za 18 miesięcy DK4 będzie miała przekrój 1x4 i tak aż do obwodnicy Tarnowa. Most zostanie zmodernizowany.

Zajazd w Zgłobicach. Za socjalizmu jeden z nielicznych na tej trasie, ale za to dobrze jeść dawali.

Jak widać z powyższych zdjęć miejsce na poszerzenie drogi jest

Ten samolot po lewej jest tu już chyba ze dwie dekady

Wjazd na obwodnicę Tarnowa czyli węzeł "Krakowska". W 2009 roku do tego węzła zostanie pociągnięta droga z autostrady A4 z węzła "Wierzchosławice".
Po lewej wjzad do miasta od strony zachodniej. W latach 80-tych XX wieku jeździło się przez miasto. Obwodnicę Tarnowa oddano do użytku dopiero w połowie lat 90-tych. Jedna jezdnia w latem 1995 a druga latem 1998. Obwodnica ma ponad 10 km długości. Jest to bezkolizyjna trasa klasy GP. Można ją podziwiać na poniższych zdjęciach

Gdyby nie te łuki to mogłaby być ekspresówką

i koniec jazdy dwiema jezdniami. Jak to jest zapowiadane jezdnia południowa zostanie wydłużona o 800 m do węzła "Lwowska"

Tuż za skrzyżowaniem z DK 73 a zarazem wjazdem do centrum od strony wschodniej. To tu powstanie za 18 miesięcy bezkolizyjny węzeł "Lwowska". Do Pilzna DK 4 i DK 73 biegną jednym śladem

Obwodnica Pilzna jest na ukończeniu

Nowy zjazd do Pilzna w budowie

Zatłoczone Pilzno

Zabytkowe kamieniczki Pilzna pękają od TIRów

Skrzyżowanie DK 4 z DK 73 relacji Pilzno-Jasło

Gdy zakończy się modernizacja odcinka Targowisko-Tarnów zrobię kolejną fotorelację. Jednakże wolałbym robić fotorelację z autostrady Kraków-Tarnów, ale na to też przyjdzie czas.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy.info

Last edited by fairhair26; January 23rd, 2007 at 03:12 PM. Reason: zmiana serwera hostingowego zdjęć
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old October 17th, 2005, 01:49 PM   #10
Dyszkin
WFM OSA M52 z 1965 r.

Dyszkin's Avatar

Likes (Received): 392

fajna prezentacja, znam ta droge bardzo dobrze, wiecznie zatloczona i masa kolein, teraz chyba po remoncie bedzie duzo lepiej...
Co do tych ekranow to nie sa ekrany odstraszajace ptaki Stawiajac ekrany przezroczyste nakleja sie sylwetki drapieznych ptakow aby zmniejszyc prawdopodobieństwo niebezpiecznych dla ptaków zderzeń z tymi ekranami.
Dyszkin no está en línea   Reply With Quote
Old October 17th, 2005, 01:52 PM   #11
DJP
Registered User

DJP's Avatar

Zdjecia super, jakosc dobra, ilosc tez, podobaja mi sie. Dziekuje za tego typu umilenie najgorszego dnia tygodnia.
Co do DK4, zdarza mi sie tamtedy jezdzic. Jesli A4 nie bedzie droga i tranzyt bedzie z niej korzystal to nie wiem, czy DK4 na tym odcinku nie bedzie najlepsza polska krajowka.
A teraz pare komentarzy:

Quote:
Tuż za Wieliczką. Droga gładka jak stół. Co by nie mówić Strabag wykonał kawał dobrej roboty
Jakosc obwodnicy jest w porzadku, ale niestety, ta droga nie jest w stanie przyjac takiego natezenia ruchu. Na obwodnicy Wieliczki notorycznie tworza sie korki, a przejazd przez miasto jest czesto szybszy niz ta wlasnie obwodnica.

Quote:
Chyba ten TIR powinien zdjeżdżać na mój pas a nie odwrotnie. Bardzo dziwne rozwiązanie. W tle piękna kładka dla pieszych
Rozmawialismy juz o tym w innym watku. Moim zdaniem takie rozwiazanie jest duzo lepsze.
Dlaczego?
Co do zasady jedzie sie prawym pasem, wiec jesli dodamy prawy, to ktos, kto chce jechac prawidlowo musi wykonac 2 razy manewr zmiany pasa ruchu. Jesli dodamy lewy, manewr ten wykonuja tylko wyprzedzajacy. Nie kazdy kierowca TIRa (i nie tylko) jest wystarczajaco uprzejmy zeby zjechac na prawy pas, w tym przypadku zjezdza niejako automatycznie. Poza tym jesli dodano by prawy pas, kierujacy chcac powrocic na "pas glowny" musialby "wciskac" sie miedzy jadace szybciej auta. W tym przypadku to szybko jadacy wyprzedzajacy musza sie dostosowac do wolniejszych, co moim zdaniem jest bezpieczniejsze.

Quote:
Tutaj akurat nie zgadzam sie z Toba. Powiem szczerze nawet nie bardzo wiem po co ktos zrobil takie lewoskrety. Przeciez jest to droga klasy G (lub GP - nie wiem dokladnie), samochody poruszaja sie z dosyc duza predkoscia. Obawiam sie, ze najechanie kolem na taka kostke przy wilgotnej jezdni moze spowodowac poslizg w skutek naglej zmiany przyczepnosci. I nie mowie tutaj o tych, ktorzy wykorzystuja lewoskrety do wyprzedzania, ale o naglych wypadkach.

Tutaj mamy przyklad malowania, o ktorym pisalem w watku "3 pasmowe krajowki". Nie jest ono zbyt bezpieczne, ale moim zdaniem uplynnia ruch. Chodzi o to, ze jest ustalone pierwszenstwo do korzystania ze srodkowego pasa, ale wlasciwie jadacy w obu kierunkach moga z niego korzystac.

To jest przyklad drogi o przekroju 2x1, o ktorej byla juz mowa w watku o obwodnicy Jedrzejowa i ostatnio Garwolina.
I to juz chyba wszystko. Teraz widze, ze zdjecia sa nie tylko ciekawe, ale i stanowia material pogladowy do innych watkow.
Pozdrawiam autora i reszte forumowiczow.
Old October 17th, 2005, 02:17 PM   #12
bregi
Registered User

bregi's Avatar

Likes (Received): 366

Fajna fotorelacja. Czułem się jakbym sam jechał tym samochodem
Co do do tych lewoskrętów z kostki bauma na odremontowanej drodze może to rzeczywiście polepsza ich wyróżnienie ale nie widzi mi się ich stan po kilku latach eksploatacji. Natomiast podoba mi się sposób okrawężnikowania wysepek przez co jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych wysokich krawężników nie są narażone na ukruszenia.
bregi no está en línea   Reply With Quote
Old October 17th, 2005, 02:29 PM   #13
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 4

Tak ma wyglądać obwodnica Garwolina 2x1? Porażka....
Old October 17th, 2005, 04:26 PM   #14
Voytek on the road
art of looking sideways

Voytek on the road's Avatar

Jak zwykle kieruję podziękowania do Fairhaira26 za świetną dokumentację. Zdjęcia przydadzą się do prezentacji nowoczesnych rozwiązań. Nie ukrywam, że odcinek do Targowiska bardzo mi się podobał, kiedy przejeżdżałem nim tego lata. Często przekrój 1x3, szeroki pobocze, świetna nawierzchnia i droga poza miastem. Pozytywnie zaskoczyła mnie również obwodnica Tarnowa. Dziwiłem się dlaczego ta bezkolizyjna trasa nie jest ekspresowa. Soi ona o klasę wyżej niż "gierkówka". Myślę, że problem tkwi w A-4 i problemie dublowania. Poza tym nie planuje się przecież S-4.

W sumie fajna droga krajowa, tylko ten ruch. Czasami jest to nawet 20 000 p/d, czyli górna granica przepustowości jednojezdniowej arterii.

A-8 Na skos Polski!
Voytek on the road no está en línea   Reply With Quote
Old October 17th, 2005, 04:31 PM   #15
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 22

Dlaczego obwodnica Tarnowa nie ma statusu ekspresowej ???? - Ja jak jechałem tam w zeszłym roku bez problemu pokonywałem łuki z prędkością 140- 150 km/h ??????
Patryjota no está en línea   Reply With Quote
Old October 17th, 2005, 05:50 PM   #16
Lmac
Registered User

Lmac's Avatar

Likes (Received): 21

Quote:
Originally Posted by mikeleg
Tak ma wyglądać obwodnica Garwolina 2x1? Porażka....
obwodnica Garwolina bedzie 2x2, bez obaw

fotorelacja naprawde udana, nie jechalem ta droga od jesieni 2003 i milo bylo sobie przypomniec i zobaczyc przy okazji, ze cos sie przy niej robi

co do S4 to podejrzewam, ze pewne odcinka dojazdowe do A4 moglyby byc tak oznakowane, np. obecne S7 (dawne A4) po zachodniej stronie Krakowa, po wybudowaniu S7 po wschodniej stronie miasta
Lmac no está en línea   Reply With Quote
Old October 17th, 2005, 06:35 PM   #17
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Likes (Received): 207

Super! Dzięĸi!!!
Ale mam kilka uwag:

Quote:
Originally Posted by fairhair26
Chyba ten TIR powinien zdjeżdżać na mój pas a nie odwrotnie. Bardzo dziwne rozwiązanie.
Sprawa dyskusyjna. w tym momencie, TIR jedzie na swoim pasie i ma pierwszeństwo, jako pojazd ciężki i gorszy w kierowaniu ;-) po prostu jedzie swoim pasem. A Ty musisz mu ustąpić pierwszeństwa.

Quote:
Niektóre skrzyżowania nie mają lewoskrętów z kostki brukowej
W sumie zastanawiam się po kiego coś takiego wymyślili? Nie wiem jak to będzie po kilku latach, przecież niejednorodny materiał musi inaczej pracować - czy nie będą powstawały pęknięcia/dziury? Jak w taką kostkę woda się dostanie, to czy nie będzie jej potem łatwiej wnikać pod asfalt i jak zamarznie, czy nie będzie rozsadzać od spodu?

Fakt, póki co ładnie ułożona i dobrze wygląda.

Quote:
Tuż za skrzyżowaniem z DW 967 w kierunku Gdowa. Wjazd do Łapczycy.
Już wkrótce Łapczyca doczeka się obwodnicy.
Udało Ci się, że nie miałeś korków :-) kiedy tamtędy dokładnie jechałeś? Dzień tygodnia i godzina pls!!!! ;-)

A co do obwodnicy Łapczycy - to są już jakieś plany zakończenia? Bo na razie to chyba jeszcze nie zaczęli....

Quote:

Po prawej browar Okocim
Ale to nie jest to "czerwone" - to jest InterMarche (bodaj). Browaru chyba nawet na tym zdjęciu specjalnie nie widać (albo w samym-samiuśkim prawo-górnym kącie).

Pozdrowienia!
Old October 17th, 2005, 08:16 PM   #18
DJP
Registered User

DJP's Avatar

Quote:
Originally Posted by Voytek on the road
Dziwiłem się dlaczego ta bezkolizyjna trasa nie jest ekspresowa. Soi ona o klasę wyżej niż "gierkówka". Myślę, że problem tkwi w A-4 i problemie dublowania. Poza tym nie planuje się przecież S-4.
I wracamy do starego tematu. Jesli droga spelnia standardy S (a spelnia, przynajmniej w duzym "zaokragleniu") to dlaczego nie nazwac jej S i nie dac 110?
Bo u nas wszystko musi byc w ciagach itd.
Old October 17th, 2005, 08:37 PM   #19
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 22

Quote:
Originally Posted by DJP
I wracamy do starego tematu. Jesli droga spelnia standardy S (a spelnia, przynajmniej w duzym "zaokragleniu") to dlaczego nie nazwac jej S i nie dac 110?
Bo u nas wszystko musi byc w ciagach itd.
W ciągach ?????? - a dzisijsze obwodnice np S5 - obwodnica Śmigla ???? - itd.????
Patryjota no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2005, 12:41 AM   #20
ANDY*krk
Registered User

ANDY*krk's Avatar

Likes (Received): 13

Mam pytanko. Planuje jechac do Gdowa. Wiem ze moge jechac przez Wieliczke ale jest tez zjazd bezposrednio za Wieliczka z DK4. Czy on jest jakos oznakowamy lub czy sa tam swiatla. Jestem poczatkujacym kierowca a bede jechal jeszcze w nocy:p
HELP!!
ANDY*krk no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
dk4, dk94, kraków, podkarpackie, rzeszów, tarnów

Thread Tools

Posting Rules