daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Изградња, привреда и инфраструктура

Изградња, привреда и инфраструктура Пројекти и вести са градилишта, привредни развој и нискоградња / Projects and construction updates, economy and infrastructure development
Путеви Изградња путева / Road infrastructure Железница Железнички саобраћај / Rail transport Ваздухопловство Ваздушни саобраћај / Aviation Јавни превоз Public transport Водни саобраћај Water transport

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 30th, 2015, 09:34 PM   #31201
DeckoKojiObecava
Registered User

DeckoKojiObecava's Avatar

Likes (Received): 1017

Ako Backa i sredi istok(prebetonira)....ja mislim da taj stadion ima samo jedan ulaz za sve tribine i ulaz za lozu.....stadio je okruzen zgradama sa svih strana.....neka me ispravi Celarevo ako gresim.....

Dok je Surdulica uzas.....Javor takodje.....jedino ne treba da brinemo za Milanovac.....

Sponsored Links

Old April 30th, 2015, 10:53 PM   #31202
thekrcun
Registered User

Likes (Received): 17

Quote:
Originally Posted by Космајац View Post
Nije isti ali slican jeste.

Andruv Stadion, Ceska.
ma mlatim,misli da je sican i stadion na kome trenutno igra Panathinaikos,u stvari to je njihov stari stadion.
thekrcun no está en línea   Reply With Quote
Old April 30th, 2015, 11:46 PM   #31203
Moravo mutna vodo
Registered User

Moravo mutna vodo's Avatar

Likes (Received): 268

Kakav je ovo objekat u pozadini kod zapadne tribine stadiona u Šapcu?

Inače mislim da niko nije postavljao ovu sliku, sa stadiumdb.com, ima još dobrih kadrova, odlična panorama:
Edit: pogledajte na linku

Last edited by Moravo mutna vodo; May 1st, 2015 at 01:33 AM.
Moravo mutna vodo está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 1st, 2015, 12:54 AM   #31204
SteX
Registered User

Likes (Received): 34

Quote:
Originally Posted by DEXIII View Post
Jos jedan stadion ,na kome nece igrati "blizanci"iz bezbedonosnih razloga...Surdulica, na googl mapi...kako ce oni dobiti zeleno od FSS???

https://www.google.rs/maps/@42.69213...2e0!3e11?hl=sr
Oni tek treba da dogradjuju I pregradjuju, verovatno cekaju zvanicno ulazak u visi rang. Cista politicka prica, videcemi do kada ce trajati, za sada Tocev odoleva sns-u. Ali oni sto je sigurno da oni ako ne igraju tu nece nigde, jer je najblizi stadion u Nisu koji zadovoljva uslove, a to je bas daleko od Surdulice. Ali budite sigurni skarabudzice oni 3000 stolica I reflektore za 2 meseca, dok je Ivanjica nezainteresovana za stadion I Javor I kad bi oni usli ne znam gde bi igrali!
SteX no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2015, 03:16 AM   #31205
direktor
Registered User

direktor's Avatar

Likes (Received): 7384

vrh
Old May 1st, 2015, 03:29 AM   #31206
cinoeye
Registered User

Likes (Received): 104

Ауууууушвиц

NELSON HAHA liked this post
cinoeye no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2015, 06:00 PM   #31207
KALENIC
Registered User

Likes (Received): 157

Stadion Obilića predviđen za 16 400 mesta.Sada je kapacitet dve tribine4500 mesta.1999 za zavrsetak stadiona je trebalo do 24 milona maraka.Ispod nove tribine pod zemljom imate sve,od ambulante,staze za zagravnje,sudije, delegate,sve.
Tako je tada bilo.Južna tribina je u sebi trebalo da ima i halu za odbojku.

clashbgd liked this post
KALENIC no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 11:56 AM   #31208
7up
Registered User

Likes (Received): 25

Stvarno ne vidim poentu Surdulice ,Javora ,Donjeg Srema i slicnih ekipa u prvoj ligi ,definitivno ligu treba smanjiti na 10-12 klubova i poostriti kriterijume koje treba ekipe da ispune ili ih se bas strogo pridrzavati ,naravno ti ljudi verovatno dobro rade u tim klubovima sigurno imaju i malo vise para ,ali neki kriterijum mora da postoji. Trenutno su u prvoj ligi po mom misljenju :
-Partizan,Zvezda,Vojvodina,Cukaricki,Jagodina,Novi Pazar,Borac,Napredak ,Radnicki Nis i recimo Vozdovac klubovi koji ispunjavaju neke kriterijume infrastrukture ,stim da Cukaricki ima sigurno jos mesta za napredak ,a mogla bi i u Pazaru da nikne jedna tribina iza gola da se zaokruzi prica,kao i u Nisu istok ili zapad nov sta je vec to , uz njih svakako i Metalac kada udje .
-To je zapravo nekih 11 klubova koji ispunjavaju uslove igranja u Super ligi ,steta za Macvu ,Slobodu i Smederevo jer imaju sasvim dobru infrastrukturu za nase uslove .

-Ostali klubovi moraju da urade nesto ,Mladost ima lep potencijal ,trebalo bi malo da srede atletsku stazu mada ne vidim uopste svrhu takvog stadiona tu ,Rad je krenuo u dobrom smeru i ta dva kluba po meni imaju lep potencijal da srede svoje stadione ,mada Mladost je i ovako na nekoj granici po mom ukusu.

-Spartak i OFK definitivno 2 najveca rugla u prvoj ligi sto se tice infrastrukture ,a klubove sa takvom tradicijom jadno i zalosno i tu ne vidim neko resenje u buducnosti zaista,rekonstrukcija ne pomaze izgradnja novog ne znam samo kako ..

-Radnicki Kragujevac i oni su tu zadovoljavajuce ali nista spektakularno ,ali se opasno raspadaju .

-Mozda bi hos bilo zanimljivo da vidimo Zemun imali su uvek solidan stadion ne znam sada u kakvom je stanju .

-Valjda ce ova privatizacija da resi nesto .

Gruja95 liked this post
7up no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 02:24 PM   #31209
Gruja95
Registered User

Gruja95's Avatar

Likes (Received): 19

@7up Trebalo bi smanjiti ligu na 10 klubova i uvesti taj plejof. Staviti da ispadaju tri ekipe i bice borba do kraja. Ovako sa 16 ekipa ispadaju dve, tu se namesta, poklanjaju jedni drugima bodove itd. I ovako ljudi nece da dolaze na stadion jer ne zele da gledaju neke tzv seoske ekipe. Bolje staviti 10 najkvalitetnijih ekipa koje nasa zemlja ima, pa neka se igra po cetvorokruznom sistemu sa plejofom i udri. Mada zasto savez, ako vec klubovi ne mogu ili ne zele da srede terene, a obicno se zbog vremena odlazu utakmice, ne promeni sistem lige kao u Svedskoj da se igra tokom cele godine. Od marta do decembra. Nesto mora da se promeni.
Gruja95 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 02:54 PM   #31210
maroje85
Registered User

maroje85's Avatar

Likes (Received): 324

Quote:
Originally Posted by Космајац View Post
Nije isti ali slican jeste.

Andruv Stadion, Ceska.

nedo Bog da se ođe sapleteš, pobiješ ili da trčiš....smrt na licu mesta.

sviđa mi se boja tribina....u srbistanu nijedan stadiJon nema vake stolice....
maroje85 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 03:00 PM   #31211
makimax
ravangrad forever

makimax's Avatar

Fora je sto smo mi kada ovde filozofiramo vrlo selektivni po pitanju postovanja kriterijuma.Cesto ti klubovi za koje "ne vidimo poentu" nemaju ni dinara duga ikome dok perjanice ovih koji kao "zasluzuju" elitu duguju i bogu i narodu.
Old Yesterday, 03:16 PM   #31212
Космајац
Registered User

Космајац's Avatar

Bravo maki ubo si sustinu, upravo sam to i ja pricao.

Zar vec nije dokazano da velicina grada ne znaci automatski i vecu posetu.
Jedini kriterijum koji zaista treba forsirati jeste finansijska stabilnost i finansijska situacija kluba. Kada taj uslov imamo ispunjen, onda mozemo da razmisljamo i o ostalim. Dobar primer je nis, ona silna podrska i publika se porsto istopila jer rezultata kluba nije bilo. Cim je klub upao u finansijske probleme usledili su losi rezultati i opala je poseta. Dzabe sto grad ima + 200 000 ljudi. Isto kao i kragujevac, novi sad....

Evo jedne vrhunske tribine. Sportni Park Lendava, Slovenija.

Ovde imate jos nekih slicica.
http://www.splendava.si/index.php?id=27

makimax liked this post
Космајац no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 06:03 PM   #31213
7up
Registered User

Nije uopste stvar u tome da neko mesto ima malo stanovnika vec da ima NORMALAN stadion ,Metalac je idealan primer stadiona kakav bi mogao da ima Donji srem ili Surdulica.moze da bude i manji nije ni bitno ali da lici na nesto .
Old Yesterday, 06:35 PM   #31214
Космајац
Registered User

Космајац's Avatar

To uopste nije upitno, ali sa druge strane pored toliko neregularnosti u samom fudbalu koje treba da resi FSS, stadioni su jos i najmanja stavka. Te neregularnosti mnogo vise uticu na sam kvalitet fudbala nego izgled i stanje trbina.

Ali dobro da se ne vracamo na tu prezvakanu temu. Apsolutno razumem potrebu da se diskutuje na temu izgleda stadiona, u svakom slucaju ovo i jeste tema namenjena za to. Samo opet treba gledati i neke druge prioritete.
Космајац no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 08:22 PM   #31215
7up
Registered User

Ma to svakako prvo treba obezbediti regularnost takmicenja onda regulisati pravne odnose izmedju klubova ,mnogo toga treba uraditi svakako ,meni je neki putokaz rumunija evo izgleda da ce neki turgu ili kako vec osvojiti titulu pre toga cluj.. stadioni su im sve bolji liga sve jaca,doduse dosta su veca zemlja od nas ali opet i mi imamo ogroman prostor za napredak.

-Nadam se da ce privatizacija doneti neki boljitak barem u smislu redovnih primanja ,od toga sve krece u danasnjem fudbalu . Cukaricki je bas lepa prica i iskreno voleo bih da sledece sezone osvoje titulu i ako sam Partizanovac ,odlicno rade za nase uslove plate su redovne ono sto se dogovore daju u dan ,napravili su odlicne uslove za trening imaju ogroman broj mladih trenera koji rade sa decom ,clanarinu do odredjenog uzrasta kada prave jacu selekciju ne naplacuju tako da deca treniraju besplatno. Kada bi u ovoj drzavi imali jos 5-6 klubova koji rade kao Cukaricki drugacija bi se prica pevala .

Reply

Tags
Србија, Црна Гора, arenas, estadios, serbia, srbija, srpska, stadiums

Thread Tools

Posting Rules