daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Przemysł | Technologia | Design

Reply

Thread Tools
Old May 22nd, 2008, 10:36 PM   #1
pixeolo
wmiastowzięci.org

pixeolo's Avatar

Likes (Received): 360

Marketing Miejsc

Od kilku lat możemy zaobserwować ogromny rozwój tej dziedziny. Miasta i regiony promują się na potęgę. Agencje od kreacji i strategii oraz Wydziały Promocji/Marketingów szaleją.

Zainspirował mnie dzisiejszy spacer Aleją Powstania Warszawskiego w Krakowie:

to jest 1 ulica

Zapraszam do ogólnej dyskusji w temacie.
pixeolo no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old May 22nd, 2008, 11:16 PM   #2
Lysy
little idiot

Lysy's Avatar

Likes (Received): 61

Quote:
Originally Posted by pixeolo View Post
Od kilku lat możemy zaobserwować ogromny rozwój tej dziedziny. Miasta i regiony promują się na potęgę. Agencje od kreacji i strategii oraz Wydziały Promocji/Marketingów szaleją.

Zainspirował mnie dzisiejszy spacer Aleją Powstania Warszawskiego w Krakowie:

to jest 1 ulica

Zapraszam do ogólnej dyskusji w temacie.
haha, niezła seria.
dodam jedno, które zrobiłem w edynburgu w długi weekend w zeszłym roku i które bardzo lubie

Old May 22nd, 2008, 11:19 PM   #3
Fellow_traveler
Registered User

Likes (Received): 8

Na mnie ostatnio bardzo pozytywne wrazenie zrobily [omawiane juz w tym dziale] billboardy promujace Szczecin.
Swietne moim zdaniem haslo: 'Studiuj na Zachodzie'. Gdybym mial teraz wybierac uczelnie wyzsza, to po zobaczeniu takiego plakatu, pewnie bym sie Szczecinem zainteresowal, a to juz przeciez duzo...
Old May 22nd, 2008, 11:36 PM   #4
ww_lodz
City & Colour

ww_lodz's Avatar

Likes (Received): 1103

Ziew tej pani mówi wszytsko I mówią, że tylko w Polsce nosi się reklamówki
?
ww_lodz no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2008, 11:50 PM   #5
Rafis
WROCŁAW U/C

Rafis's Avatar

Likes (Received): 348

Ja mam takie wrażenie, że bilbordy już nie działają i ci, którzy dopiero teraz na nie się decydują nic na tym nie zyskają. W promocji zyskuje się tylko robiąc rzeczy nieszablonowe, nowe, zaskakujące.
Większość tych bilbordów nie niesie za sobą jakiegokolwiek przekazu, ot Miasto i jakieś mniej lub bardziej mądre hasło, które pasowałoby zarówno do Wrocławia, Poznania, Warszawy czy Łodzi. No i co z tego? W natłoku nie zapamiętam nawet przy jakim mieście było jakie hasło.
Z lepszych to: Gdańsk-morze możliwości, Gdynia-otwarte miasto otwartych ludzi, akcja Poznania z życzeniami na święta, połączenie lotnicze Łódź-Tel Awiw " Z ziemi obiecanej do z. świętej".
Rafis no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2008, 12:25 AM   #6
Boogie
keep jaywalking

Boogie's Avatar

Likes (Received): 111

Twierdzenie, że bilbord jest nieskuteczną formą reklamy to trochę jak negowanie reklam telewizyjnych. Niby większość ich nie lubi, a siła ich oddziaływania jest wielka. Nawet jeśli nie skupiamy się na bilbordzie to jego obraz zostaje gdzieś w podświadomości. Jednak zgadzam się, że relatywna innowacyjność w reklamie ma większą siłę rażenia, dlatego skuteczna promocja powinna opierać się na wielu płaszczyznach.
Boogie no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2008, 12:45 AM   #7
pixeolo
wmiastowzięci.org

pixeolo's Avatar

Dokładnie, klnę na reklamy papieru toaletowego w TV ale jak idę do sklepu ręka sięga po ten jeden...

Z drugiej jednak strony przykłady, które zapostowałem są dowodem, że powieszenie billboardu już nie wystarczy.
Old May 25th, 2008, 01:10 PM   #8
Boogie
keep jaywalking

Boogie's Avatar

Kto słyszał o akcji "Poznań za pół ceny"? Dzisiaj ostatni dzień w Poznaniu w hotelach, restauracjach, muzeach ceny są obniżone o 50%. Mówili o tym w Faktach na TVN i Kurierze na TVP Info, były bilbordy w Polsce. Jaki jest oddźwięk akcji Waszym zdaniem?
Old May 25th, 2008, 01:41 PM   #9
bart_breslau
100 000h przed monitorem

bart_breslau's Avatar

Likes (Received): 52

1 raz słysze.We Wrocławiu nie widziałem żadnego bilborda nt tej akcji.
Old May 25th, 2008, 02:12 PM   #10
blix
Dr Oligarchia

blix's Avatar

Likes (Received): 3

Jedna z najlepszych imprez breakdance w Europie:

No i przy okazji Włocławek:

blix no está en línea   Reply With Quote
Old May 25th, 2008, 02:57 PM   #11
Boogie
keep jaywalking

Boogie's Avatar

^ W jakim mieście zostały wykonane zdjęcia?
Old May 25th, 2008, 03:13 PM   #12
Boogie
keep jaywalking

Boogie's Avatar

Quote:
Originally Posted by kaczmar119 View Post
1 raz słysze.We Wrocławiu nie widziałem żadnego bilborda nt tej akcji.
W sumie to informacje były chyba we wszytskich ważniejszych portalach internetowych, stacjach radiowych, w Polsce rozwieszono 80 bilbordów... Wystarczy wpisać w Google hasło "Poznań za pół ceny" i wyskoczy kilkdziesiąt stron różnych mediów informujących o akcji, więc jej oddźwięk powinien być duży. Póki co mam tylko Twoją odpowiedź, a akcja trwa jeszcze dzisiaj, więc wstrzymam się z jej oceną i poczytam po weekendzie "recenzje" akcji w różnych, przede wszystkim ogólnopolskich źródłach.

Gdyby ktoś się chciał jeszcze skusić na Poznań "za pół ceny": http://www.poznan.pl/mim/public/publ...e=1017&lang=pl
Old May 25th, 2008, 03:18 PM   #13
blix
Dr Oligarchia

blix's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by Boogie View Post
^ W jakim mieście zostały wykonane zdjęcia?
Nie mam pojęcia, bo generalnie ta akcja była w całej Polsce w największych miastach.

Na mnie robi wrażenie ten bilbord:

blix no está en línea   Reply With Quote
Old May 25th, 2008, 04:15 PM   #14
pixeolo
wmiastowzięci.org

pixeolo's Avatar

O Poznaniu 1/2 nie słyszałem/nie widziałem.

więcej o śląskich billboardach:

http://www.eskadra.com.pl/news/aktua...w_gore_kopytka

przy okazji, ostatnio Eskadra cienko kreatywnie działa:
http://www.blog.media.com.pl/index.p...ze-jest-wstyd/
Old May 26th, 2008, 04:38 PM   #15
Mindcrasher
Healesville Sanctuary

Mindcrasher's Avatar

Likes (Received): 2

Fajny thread, sam chciałem taki założyc widząc te wszystkie billboardy. Mi osobiście sie najbardziej podobają te z reklamą Muzeum Sztuki w Łodzi i te gdzie cał ą powierzchnię zajmują nazwy róznych koncertów i wydarzen w poznaniu i podpis "Poznaniacy. Zapraszamy"
Mindcrasher no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2008, 09:12 PM   #16
settembrini
górnośląski regionalista

settembrini's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by pixeolo View Post
O Poznaniu 1/2 nie słyszałem/nie widziałem.

więcej o śląskich billboardach:

http://www.eskadra.com.pl/news/aktua...w_gore_kopytka
wcale mnie nie dziwi, ze eskadra na swojej stronie umiescila tylko jeden jedyny pozytywny artykul o ich kampanii promujacej woj. slaskie, bo generalnie wylano na nich morze pomyj.
ja co do zasady zgadzam sie z opinia wyrazona w tym wywiadzie:
http://www.tvs.pl/index.php?id_materialu=235
settembrini no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2008, 09:29 PM   #17
ww_lodz
City & Colour

ww_lodz's Avatar

Likes (Received): 1103

Wspomniany billboard MS2 w Łodzi

?
ww_lodz no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2008, 10:45 PM   #18
sky_POZ
cyber-barok

sky_POZ's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Mindcrasher View Post
Fajny thread, sam chciałem taki założyc widząc te wszystkie billboardy. Mi osobiście sie najbardziej podobają te z reklamą Muzeum Sztuki w Łodzi i te gdzie cał ą powierzchnię zajmują nazwy róznych koncertów i wydarzen w poznaniu i podpis "Poznaniacy. Zapraszamy"
Tego poznańskiego nie widziałem. Ma ktoś może jakieś zdjęcia?
"Był więc tylko jeden kruczek – paragraf 22 – który stwierdzał, że troska o życie w obliczu realnego i bezpośredniego zagrożenia jest dowodem zdrowia psychicznego. Orr był wariatem i mógł być zwolniony z lotów. Wystarczyło, żeby o to poprosił, ale gdyby to zrobił, nie byłby wariatem i musiałby latać nadal. Orr byłby wariatem, gdyby chciał latać dalej, i byłby normalny, gdyby nie chciał, ale będąc normalny musiałby latać. Skoro latał, był wariatem i mógł nie latać; ale gdyby nie chciał latać, byłby normalny i musiałby latać."
Paragraf-22
sky_POZ no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2008, 11:11 PM   #19
Wesoły Romek
''No Church In The Wild''

Wesoły Romek's Avatar

Likes (Received): 2079

Oj racja ten łodzki jest odlotowy graficznie

Wesoły Romek no está en línea   Reply With Quote
Old May 27th, 2008, 12:46 AM   #20
Fellow_traveler
Registered User

Likes (Received): 8

info z www.torun.pl
Quote:
Toruń od A do Ż, praktyczny przewodnik po mieście, test toruńczyka, Toruń TOP 10 - to niektóre elementy Raportu TORUŃ, publikowanego od 26 maja 2008 r. w jednym z najpopularniejszych polskich portali internetowych: onet.pl.

Termin wyboru emisji raportu nie jest przypadkowy. Prezentacja, odbywająca się pod hasłem Cosmopolis Toruń, ma charakter turystyczny - zachęca do odwiedzenia miasta - stąd także wybór serwisu Podróże, w którym zostały zamieszczone materiały.

Zaglądając do raportu internauci mogą „dotknąć” toruńskiego gotyku, przejść się po mieście śladami Kopernika, zatęsknić za smakiem toruńskich pierników, poczuć atmosferę miasta o każdej z czterech pór roku. Są tu też informacje dotyczące starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, o zaletach studiowania w mieście Kopernika, o wysokich obrotach toruńskich inwestycji. Można także poznać miasto od A do Ż - czyli od anioła po żaby.

Każdy, kto odwiedzi strony raportu, będzie mógł „przetestować się na Toruń”, czyli sprawdzić swoją znajomość - rzeczywistą lub intuicyjną - spraw związanych z naszym miastem.

Materiały do prezentacji zostały przygotowane w Wydziale Informacji, Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Torunia. Istotnym elementem współpracy miasta z portalem onet.pl jest promocja raportu prowadzona w ramach całego serwisu. Przez najbliższe dni na stronach onetu będzie można natrafić na banery, toplayery i linki odsyłające do Raportu Toruń. Wśród nich jest także taki, w którym internauci, wbrew temu co głosił Mikołaj Kopernik, mogą wstrzymać Ziemię i ruszyć Słońce - na szczęście tylko na chwilę...
Link do podstrony Raportu Torun na onet.pl

Reply

Tags
świętokrzyskie, kielce, lubelskie, lublin, marketing terytorialny, promocja, reklama, szczecin

Thread Tools

Posting Rules