daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old July 7th, 2010, 02:10 PM   #2201
Marcin Ciesielski
Registered User

Likes (Received): 746

Niemożliwe, z Kutna do Piątku jest 20 km drogą 702, więc uwierzyłbym, że odcinek autostrady może mieć 19 km, ale na pewno nie 9.
Marcin Ciesielski no está en línea  

Sponsored Links
Old July 7th, 2010, 02:27 PM   #2202
CodeLukas
Wratislavia

Likes (Received): 46

http://www.gddkia.gov.pl/article/odd...38068000#trjmp

Tutaj jest przetarg na ten odcinek i dokładniejsze informacje.
CodeLukas no está en línea  
Old July 7th, 2010, 03:16 PM   #2203
Marcin Ciesielski
Registered User

9 kilometrów od węzła Kotliska to zaledwie tyle - i to w linii prostej:

[IMG]http://i45.************/11h6k9h.png[/IMG]

W linii prostej odległość między węzłami wynosi ok. 16 kilometrów. Ponieważ przetarg na odcinek Kotliska-Piątek nie obejmuje budowy węzłów, więc to musi oznaczać, że kilka kilometrów w pobliżu węzłów zostanie zbudowanych wraz z sąsiednimi odcinkami - innej możliwości fizycznie nie ma. Przypuszczam, że do sąsiednich odcinków dołączono te fragmenty autostrady między Kotliskami a Piątkiem, które nie wymagały przeprojektowania w związku z obszarem Natura 2000, tak żeby ten najpóźniej rozstrzygnięty przetarg obejmował jak najmniejszy odcinek.

-----
Update: Faktycznie jest tak jak przypuszczałem - zajrzałem do materiałów przetargowych odcinka Sójki-Kotliska i de facto ten odcinek dochodzi do MOP Krzyżanów (ok. 5 km za węzłem Kotliska na południe) albo nawet trochę dalej, czyli po prostu nazwa jest trochę myląca.

Last edited by Marcin Ciesielski; July 7th, 2010 at 03:31 PM.
Old July 7th, 2010, 03:54 PM   #2204
Wojtas123
Registered User

Wojtas123's Avatar

Likes (Received): 26

ale o co Ci chodzi ?? jest napisany pikietaż i jasno z niego wynika jaka jest długość odcinka. W mapach neszej statystyki owszem odcinki są prawie, że równe ale w istocie mają tyle ile mają czyli 9 i 30 km. Niech podpiszą w całości i wtedy dywagacje się skończą a nasz odcinek będzie cały czerwony.
Wojtas123 no está en línea  
Old July 7th, 2010, 04:29 PM   #2205
Marcin Ciesielski
Registered User

Chodziło o to, że zdziwiło mnie tych 9 km rzekomo między Kotliskami a Piątkiem, ale potem sprawa się wyjaśniła, przeczytałem, że będą budowane odcinki Sójki-Krzyżanów i Krzyżanów-Piątek (pomimo nazw "Sójki-Kotliska" i "Kotliska-Piątek", które trochę mnie zmyliły).
Old July 8th, 2010, 02:03 PM   #2206
freewolny
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Zgodnie z art. 28 ust. 1 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz. U. z 2003 r. Nr 80, poz. 721 ze zmianami) w związku z art. 6 ust. 2 ustawy z dnia 25 lipca 2008 r. o zmianie ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U z 2008 r. Nr 154, poz. 958), oraz zgodnie art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 ze zmianami), a także zgodnie z art. 95 ust. 3 w związku z art. 3 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2008 r., Nr 199, poz. 1227 ze zmianami) zawiadamia się strony postępowania i społeczeństwo, że w dniu 2.07.2010 r. wydana została dla Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, reprezentowanego przez Dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi, z siedzibą w Łodzi, ul. Roosevelta 9, decyzja Wojewody Łódzkiego Nr 184/10, zatwierdzająca projekt budowlany i udzielająca pozwolenia na budowę autostrady A-1 na odcinku: granica województwa kujawsko-pomorskiego/łódzkiego do węzła Sójki od km 230+817 do km 245+800, w odcinkach położonych w województwie łódzkim: od km 230+889 do km 232+536, od km 233+802 do km 235+462 oraz od km 237+346 do km 245+800.
Źródło
Co prawda był już nius, ale wklejam urzędowe potwierdzenie:
Quote:
Na podstawie art. 11f ust. 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz. U. z 2008 r. Nr 193 poz. 1194 ze zmianami) oraz zgodnie art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 ze zmianami), a także zgodnie z art. 95 ust. 3 w związku z art. 3 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2008 r., Nr 199, poz. 1227 ze zmianami), zawiadamia się strony postępowania i społeczeństwo, że w dniu 30.06.2010 r. wydana została dla Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, reprezentowanego przez Dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi, z siedzibą w Łodzi, ul. Roosevelta 9, decyzja Wojewody Łódzkiego Nr 179/10, udzielająca zezwolenia na realizację inwestycji drogowej polegającej na budowie autostrady A-1 na odcinku: granica województwa kujawsko-pomorskiego/łódzkiego, do węzła Stryków, od km 230+817 do km 295+850 – zadanie II, odcinek 2 od węzła „Sójki” - do węzła „Piątek” (wraz z węzłem), od km 245+800 do km 273+400; sekcja 2 od km 261+000 do km 270+000 wraz infrastrukturą.
(...)
Zadanie II, odcinek 2 od węzła Sójki – do węzła Piątek (z węzłem), od km 245+800 do km 273+400, Sekcja 1 – od km 245+800 do km 261+000.
Decyzji tej nadany został rygor natychmiastowej wykonalności.
Czyli wygląda, że mamy komplet decyzji z łódzkiego. Do całości brakuje tylko odcinka w woj. mazowieckim.
I przy okazji:
Quote:
Na podstawie art. 131 w związku z art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071, z późn. zm.) zawiadamia się, że wniesiono odwołanie od wydanej w dniu 4.06.2010 r. decyzji Wojewody Łódzkiego Nr 146/10, udzielającej Generalnemu Dyrektorowi Dróg Krajowych i Autostrad, reprezentowanemu przez Dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi z siedzibą w Łodzi, ul. Roosevelta 9, pozwolenia na budowę autostrady A-1 na odcinku: granica województwa kujawsko-pomorskiego/łódzkiego do węzła Stryków od km 230+817 do km 295+850 – Zadanie II, odcinek 2 od węzła Sójki – do węzła Piątek (z węzłem), od km 245+800 do km 273+400, Sekcja 1 – od km 245+800 do km 261+000.
Źródło

Last edited by freewolny; July 8th, 2010 at 02:32 PM.
freewolny no está en línea  
Old July 8th, 2010, 09:56 PM   #2207
mabiel
Marzyciel :P

mabiel's Avatar

Likes (Received): 31

Quote:
Budowa odcinka autostrady A1 w okolicach naszego miasta nabiera rumieńców i wzbudza pierwsze kontrowersje. Włocławscy kierowcy na wieść, że za przejazd autostradą na odcinkach położonych w pobliżu miasta będą musieli płacić , dostali wypieków na twarzy. W tej sprawie u Ministra Infrastruktury, Cezarego Grabarczyka interweniuje prezydent Andrzej Pałucki.

Każdego dnia do pracy we Włocławku dojeżdża około 5 tys. osób. Budowana z budżetu państwa autostrada, jako naturalna obwodnica miasta, miała im ułatwić komunikację między miejscem zamieszkania a miejscem zatrudnienia. Wszyscy byli szczęśliwi póki się nie okazało, że za przyjemność podróżowania nową drogą będą musieli płacić.

Włocławek nie znalazł się w przygotowanym przez resort katalogu miast zwolnionych z opłat za przejazd niektórymi odcinkami A1. Prezydent Pałucki w liście do ministra Cezarego Grabarczyka sugeruje i prosi, by nasze miasto jednak w spisie uwzględnić. Swoją prośbę motywuje dobrem osób mieszkających poza miastem, które każdego dnia muszą dojeżdżać do pracy we Włocławku i które zarządzenie niewątpliwie uderzy po przysłowiowej kieszeni.

- Dużym skupiskiem miejsc pracy są tereny wokół Anwilu. Już funkcjonują tam ważne zakłady przemysłowe i lada chwila powstaną nowe. Stąd właśnie prośba o zwolnienie z opłat między węzłami Kowal-Brzezie - mówi Andrzej Pałucki.

Darmowe przejazdy miałyby dotyczyć pojazdów osobowych i motocykli.

Poniżej list do Ministra Infrastruktury:

Szanowny Panie Ministrze

Z zadowoleniem przyjąłem wiadomość o podpisaniu umowy z wykonawcą na budowę odcinka autostrady A1 przebiegającej w pobliżu Włocławka. Jest to ogromna szansa na wzmocnienie gospodarcze naszego regionu. Tym bardziej, że wpisuje się w podejmowane przez nasze miasto działania zmierzające do stworzenia we Włocławku jak najlepszych warunków do inwestowania. Służyć temu ma m.in. budowana przy wsparciu Unii Europejskiej Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego Park Przemysłowo- Technologiczny- zlokalizowana w sąsiedztwie planowanej autostrady przy drodze krajowej nr 1. Nie bez znaczenia jest też fakt, że na obszarze gdzie powstaje strefa funkcjonują duże zakłady przemysłowe m.in. Anwil SA, Fabryka Kwasu Tereftalowego największa inwestycja w branży chemicznej w ostatnich kilkudziesięciu latach, Prefabet Kluczbork producent rur betonowych, jeden z największych w Europie. Dynamikę rozwoju tego obszaru potwierdzają kolejne inwestycje przemysłowe, które są w trakcie realizacji. Wśród pracowników firm mieszczących się w tamtym rejonie są mieszkańcy okolicznych gmin, dla których dojazd bezpłatną autostradą w znacznym stopniu ułatwiłby komunikację do pracy.

Włocławek jest miastem, dla którego budowana z budżetu państwa autostrada A1 stanowić będzie naturalną obwodnicę. Z pewnością zintegruje ona subregion oraz wzmocni rolę Włocławka. Jednak by wykorzystać w pełni potencjał tego rozwiązania komunikacyjnego, niezbędne jest umożliwienie miejscowym kierowcom korzystania z autostrady w nieskrępowany sposób. Dlatego z nadzieją przyjąłem informację o proponowanych przez rząd zmianach, które umożliwią zwolnienie z opłat za korzystanie autostrad na odcinkach znajdujących się w okolicach miast, właścicieli samochodów osobowych i motocykli.

W związku z powyższym, zwracam się do Pana Ministra z prośbą o ujęcie w katalogu odcinków objętych zwolnieniami z opłat również części autostrady A1 znajdującej się w okolicach Włocławka, która stanowić będzie obwodnicę tego miasta. Uważam, że zwolnienie pomiędzy węzłem Brzezie, a węzłem Kowal z opłat za przejazd samochodami osobowymi, pozwoli na jeszcze lepsze wykorzystanie tej drogi oraz pozytywnie wpłynie na rozwój gospodarczy Kujaw oraz stolicy tego subregionu, jaką jest Włocławek.

Z poważaniem
Andrzej Pałucki
http://wlc.pl/wiadomosci/5427/nasza-droga-autostrada

mabiel no está en línea  
Old July 8th, 2010, 10:25 PM   #2208
Taj.
...

Likes (Received): 70

kiepsko to widzę niestety
Taj. no está en línea  
Old July 9th, 2010, 11:25 AM   #2209
A2
Registered User

A2's Avatar

Likes (Received): 37

O której godzinie jest dzisiaj podpisanie umów w Łodzi??
Old July 9th, 2010, 05:11 PM   #2210
dominobb
Registered User

Likes (Received): 5794

Umowy na budowę autostrady A1 Kowal - Sójki i Kotliska - Piątek
09.07.2010 15:28
Jakub

9 lipca 2010 roku w siedzibie łódzkiego Oddziału GDDKiA, w obecności Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka, zostały podpisane umowy na budowę 2 odcinków autostrady A1: Kowal - Sójki i Kotliska - Piątek. W uroczystości wzięli również udział Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak oraz Dyrektor GDDKiA w Łodzi Zbigniew Paliński.

A1 Kowal – Sójki – 30 km

Wykonawcą inwestycji będzie irlandzko-polskie konsorcjum firm: SRB CIVIL ENGINEERING Ltd. – (Irlandia - lider), John Sisk & son Ltd. (Irlandia), Roadbridge (Irlandia) i Budbaum S.A. (Polska), które złożyło najkorzystniejszą ofertę. Wartość kontraktu to ponad 800 mln zł. Inwestycja ta jest zlokalizowana na terenie województw kujawsko-pomorskiego i łódzkiego, za realizację odcinka A1 Kowal - Sójki odpowiada GDDKiA Oddział w Łodzi.

A1 Kotliska – Piątek – 9 km

Wykonawcą inwestycji będzie polsko-hiszpańskie konsorcjum firm, w skład którego wchodzą: SANDO BUDOWNICTWO POLSKA SP. z o.o. (Lider) oraz Construcciones Sanchez Dominguez - Sando (Hiszpania), które złożyło najkorzystniejszą ofertę. Wartość kontraktu to ponad 512 milionów zł. Inwestycja ta jest zlokalizowana na terenie województwa łódzkiego, za realizację tego odcinka odpowiada GDDKiA Oddział w Łodzi.

Inwestycje te mają być ukończone do końca kwietnia 2012 r.

W przydym tygodniu rozpocznie się budowa odcinków autostrady A1, zlokalizowanych na terenie województw kujawsko-pomorskiego i łódzkiego, na których realizację umowy zostały podpisane w czerwcu br.

http://www.mi.gov.pl/2-482be1a920074-1792871-p_1.htm
dominobb no está en línea  
Old July 9th, 2010, 05:13 PM   #2211
damianmmm
Registered User

damianmmm's Avatar

Likes (Received): 688

to czekamy już teraz na fotki z budowy
damianmmm no está en línea  
Old July 9th, 2010, 05:35 PM   #2212
toonczyk
autostradożerca

toonczyk's Avatar

Trzeba przyznać, że heroiczną robotę odwaliła GDDKiA, 1,5 roku temu byli z tymi odcinkami dosłownie w lesie, a dziś cała A1 na północ od Strykowa w budowie...
Old July 9th, 2010, 05:52 PM   #2213
noah_pl
Registered User

noah_pl's Avatar

Likes (Received): 1202

Pięknie! Za dwa lata od Łodzi pojedziemy nad morze A jedynką
noah_pl no está en línea  
Old July 9th, 2010, 06:18 PM   #2214
Mati123
Registered User

[QUOTE=dominobb;60036349]Umowy na budowę autostrady A1 Kowal - Sójki i Kotliska - Piątek

No nareszcie , A1 z Grudziądza do Strykowa jest najdłuższą budowaną obecnie autostradą w Polsce ponad 200 km
Mati123 no está en línea  
Old July 9th, 2010, 08:54 PM   #2215
Humbak
Registered User

Humbak's Avatar

Likes (Received): 25

Koledzy byłem na konferencji i o to kilka spraw, które zapamiętałem..notatki zostawiłem w pracy
Firmy wejdą na plac budowy za 3 tygodnie. Nie miałem czasu ale chwile rozmawiałem z Irlandczykami...zapytałem o to dlaczego Chińczycy przestali wygrywać przetargi. facet powiedział mi, że chyba przestrzelili pod Warszawą.
z tego co mówił Grabarczyk to w lipcu chcą zakończyć przetargi, umowę podpisać od końca roku ale to jeżeli chodzi o Stryków - Tuszyn. Dla nich to sprawa Priorytetowa.
Jeżeli chodzi o Pyrzowice to 2015, nie mają kasy na realizacje tego odcinka - chyba chodziło o przygotowanie dokumentacji - jeżeli się mylę wybaczcie.
Jeśli chodzi o budowę obwodnicy Bełchatowa - Grabarczyk powiedział, że gdyby nie wojna o jej przebieg S-8 to Bełchatów miałby dziś obwodnicę a tak pieniędzy się rozeszły i dopiero chyba po 2012 będzie można pomyśleć.

a jeszcze s 14. decyzje środowiskowe w trakcie. Do 2015 jest możliwy RING wokół Łodzi - powiedział Grabarczyk.
Jest News na toya.net.pl
przyznaję się do pewnego błędu - tak to jest jak się ma 1,5 godziny na 3 newsy

Last edited by Patryjota; July 9th, 2010 at 11:00 PM. Reason: to nie jest wątek o S8 !
Humbak no está en línea  
Old July 9th, 2010, 09:37 PM   #2216
Gajeś
Registered User

Likes (Received): 330

@Mati123:
W dodatku ciekawe czy nie pobijemy jakiegoś rekordu "największego placu budowy" - chodzi mi o taki w jednym kawałku, bo jakby dodać: A1 (N. Marzy-Stryków), A2 (Stryków-Konotopa), S2 (Konotopa-Puławska), S79 i S8 (Konotopa - AK) to wyjdzie ponad 300km chyba. 300000m x "szerokosc pasa budowy" (okolo 15m?) to wychodzi... 4'500'000m2 placu budowy
Gajeś no está en línea  
Old July 9th, 2010, 11:19 PM   #2217
Mati123
Registered User

Chłopaki powiedzcie mi , czemu włocławek mający 117 tys mieszkańców będzie musiał płacić za Autostradową Obwodnicę miasta a Tarnów mający 115 tys już nie.Czemu Włocławka nie można wpisać na listę tych aglomeracji mających darmowe obwodnice?
Mati123 no está en línea  
Old July 9th, 2010, 11:35 PM   #2218
glicek
BANNED

glicek's Avatar

Likes (Received): 1080

Jest jakiś ważny lub bardzo ważny polityk który pochodzi z Włocławka? Jeśli nie ma no to teraz już wiesz czemu będziecie bulić za obwodnicę
glicek no está en línea  
Old July 9th, 2010, 11:35 PM   #2219
miqas
Registered User

Likes (Received): 220

Quote:
Originally Posted by Mati123 View Post
Chłopaki powiedzcie mi , czemu włocławek mający 117 tys mieszkańców będzie musiał płacić za Autostradową Obwodnicę miasta a Tarnów mający 115 tys już nie.Czemu Włocławka nie można wpisać na listę tych aglomeracji mających darmowe obwodnice?
Tarnów nie bedzie miał bezpłatnej obwodnicy autostradowej. na kazdym węźle będą bramki, oraz w Staniątkach pod Krakowem i za Węzłem Rzeszów Zachód w stronę Krakowa.
miqas no está en línea  
Old July 10th, 2010, 12:18 AM   #2220
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Likes (Received): 1562

eh aż dreszcz przechodzi po ciele jak się pomyśli co by się działo gdyby autostrada południe dała rade
ale to i tak historyczny moment- nie moge uwierzyc ze juz za dwa lata śmigne sobie nad morze autostradą
IgorSel no está en línea  

Closed Thread

Tags
łódź, łódzkie, a-1, autostrada-a1, e75, kujawsko-pomorskie, toruń, włocławek

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules