daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old June 21st, 2011, 09:35 AM   #3001
Ermat78
temper tantrum

Ermat78's Avatar

Likes (Received): 27

Dzięki. Rzeczywiście jak się dokładnie przyjrzeć. No to ładnie pojechałem...

Ps. A tak w ogóle to dzięki wszystkim fotografującym za ciekawe relacje. Tak trzymać!

Pozdrawiam

Sponsored Links
Old June 21st, 2011, 12:40 PM   #3002
jaceq
Registered User

jaceq's Avatar

Likes (Received): 3063

Quote:
Originally Posted by Gajeś View Post
Eh... Powiem to co mówię co tydzień o tej porze wchodząc na forum: "Byłem na A1". Jednak wyjątkowo dzisiaj jestem baaardzo zdenerwowany. Tylko ja mogę mieć takiego pecha...

No ale opowiem wam od początku. A więc od dwóch tygodni przymierzałem się do wypadu na estakadę E221. Mogłem jechać samochodem, ale to wg. mnie jest problematyczne, bo nie wszędzie da się nim dojechać. Więc analizowałem różne trasy na Google Earth i wybrałem tą optymalną do jazdy rowerem. Oczywiście najkrótsza jest DW702, ale nie chciałem zostać rozjechany przez samochody i TIRy. Wybrałem trasę przez Krzyżanów żeby odwiedzić przy okazji inne obiekty na A1. Kiedy miałem wyjeżdżać dzisiaj z domu, zaczął padać deszcz i zaczęła się burza... Jednak szybko przeszła i po pół godziny zdecydowałem, że jednak pojadę. Do estakady miałem 18km z domu. Na 12 kilometrze pękła mi dętka w rowerze... Zadzwoniłem więc do taty, żeby przywiózł mi rower na wymianę. Zanim dojechał z rowerem, ja doszedłem do 14 kilometra. Wymieniłem rower i ruszyłem dalej. Jednak dużo nie przejechałem, bo na 16 kilometrze... zgadnijcie co się stało... TAK! Pękła mi dętka w kolejnym rowerze!!! Znowu telefon do taty, jednak trzeciego roweru sprawnego w domu nie mam więc miał odwieść tamten i przyjechać zaraz po mnie. Przez ten czas doszedłem do 18 kilometra, czyli byłem prawie na początku E221 od strony Gdańska. Potem już samochodem przejechaliśmy wzdłuż A1 po DW702 i dojechaliśmy do końca E221 po czym zawróciliśmy i wróciliśmy do domu.

Mam oczywiście zdjęcia, ale wrzucę jak zwykle później, bo muszę je obrobić, ale najpierw odpocząć i zjeść coś.
Gajeś !!!!!! Pozdrowienia dla twojego Taty !!!!!
jaceq no está en línea  
Old June 22nd, 2011, 06:52 PM   #3003
Janisz77
Registered User

Likes (Received): 36

Piątek - Stryków

Nowe zdjęcia z odcinka Piątek - Stryków:

http://www.zbm.home.pl/a1stryk/?tydzien-25-2011,204
Janisz77 no está en línea  
Old June 22nd, 2011, 07:05 PM   #3004
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 17389

Czyli mamy pierwszy asfalt na tym odcinku
Luki_SL no está en línea  
Old June 22nd, 2011, 09:20 PM   #3005
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Likes (Received): 1558

rozmawiałem przed chwilą z ojcem który jedzie na północ dk1, ostatnio był na tej trasie w kwietniu, twierdzi ze od tego czasu nic dalej z budową a1 sie nie posuneło, ani wiadukty ani roboty gruntowe, te przejscia dla zwierząt które nie były zasypane dalej nie są, dodam ze nie jest swiadomy ostanich doniesień prasowych o 3 miesięcznym przestoju wiec się nie sugerował. Na budowie żywego ducha(ale to można tłumaczyć długim weekendem)
może ktoś kto tam czesciej bywa potwierdzić to bądź zdementować?
IgorSel no está en línea  
Old June 22nd, 2011, 09:43 PM   #3006
slawek3220
Registered User

Likes (Received): 70

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
Czyli mamy pierwszy asfalt na tym odcinku
asfalt na tym odcinku jest już położony ok. 2tygodni a ciągnie się już z przerwami ok 4km
slawek3220 no está en línea  
Old June 22nd, 2011, 09:58 PM   #3007
slawek3220
Registered User

Likes (Received): 70

Quote:
Originally Posted by IgorSel View Post
rozmawiałem przed chwilą z ojcem który jedzie na północ dk1, ostatnio był na tej trasie w kwietniu, twierdzi ze od tego czasu nic dalej z budową a1 sie nie posuneło, ani wiadukty ani roboty gruntowe, te przejscia dla zwierząt które nie były zasypane dalej nie są, dodam ze nie jest swiadomy ostanich doniesień prasowych o 3 miesięcznym przestoju wiec się nie sugerował. Na budowie żywego ducha(ale to można tłumaczyć długim weekendem)
może ktoś kto tam czesciej bywa potwierdzić to bądź zdementować?
jeśli chodzi o odcinek Bunte[od Strykowa do Piątku ]to tak jak przedstawiłem parę postów wcześniej prace idą pełną parą jeśli chodzi o roboty mostowe ,inżynieryjne ,kanalizacyjne ,ziemne itd.Jest pewien zgrzyt z firmą Budar którzy są na placu budowy od września ubiegłego roku[wykonują odcinek ok.3 kilometrowy]a nie dostali do tej pory żadnych pieniędzy za wykonane roboty i chyba się wyniosą w okolice Warszawy,podobnie jest z jeszcze inną firmą [ok.1200m autostrady]
slawek3220 no está en línea  
Old June 22nd, 2011, 11:13 PM   #3008
nemeczek
Registered User

Likes (Received): 1

Przejechałem się dzisiaj po odcinku budowy w okolicach Strykowa. Relacja na filmie:
nemeczek no está en línea  
Old June 23rd, 2011, 12:42 AM   #3009
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Quote:
Originally Posted by slawek3220 View Post
jeśli chodzi o odcinek Bunte[od Strykowa do Piątku ]to tak jak przedstawiłem parę postów wcześniej prace idą pełną parą jeśli chodzi o roboty mostowe ,inżynieryjne ,kanalizacyjne ,ziemne itd.Jest pewien zgrzyt z firmą Budar którzy są na placu budowy od września ubiegłego roku[wykonują odcinek ok.3 kilometrowy]a nie dostali do tej pory żadnych pieniędzy za wykonane roboty i chyba się wyniosą w okolice Warszawy,podobnie jest z jeszcze inną firmą [ok.1200m autostrady]
chodziło mi o odcinek Czerniewice -Odolion widoczny z dk1

czy naprawde nie ma nokogo choćby z torunia kto mógłby to skomentować?

Last edited by IgorSel; June 23rd, 2011 at 12:56 AM.
IgorSel no está en línea  
Old June 23rd, 2011, 11:06 AM   #3010
Zeyo
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by IgorSel View Post
chodziło mi o odcinek Czerniewice -Odolion widoczny z dk1

czy naprawde nie ma nokogo choćby z torunia kto mógłby to skomentować?
Jestem tam codziennie bo pracuję na tej budowie. Dzieje się i to całkiem sporo. O zadnym przestoju nie ma w ogóle mowy. Oczywiście na drugiej sekcji tj za km 164+240 jest dużo więcej pracowników ale to właśnie dlatego że ta pierwsza sekcja jest bardziej zaawansowana. No ale do rzeczy: nasypy niemal gotowe oprócz miejsc związanych z obiektami. WA154 rośnie w oczach, w najblizszym czasie zalewana będzie główna płyta. ME154c - gotowe wszystkie pale. MA 156 też widać postępy. WA159 filary i przyczułek od strony Torunia w zaawansowanym stadium. Jeśli chodzi o przepusty dla zwierząt, to też są kontynuowane. Jednak akurat na tej sekcji są 3 dość skomplikowane PZ153B, PZ157b, PZ157c, wymagające dużo betonowania na mokro - płyty przejściowe i zespalające (około 100m3 betonu na każdy przepust).
Zeyo no está en línea  
Old June 23rd, 2011, 11:41 AM   #3011
pinki2
Registered User

Likes (Received): 364

Ooo I prosimy co tydzień o taką relację
pinki2 no está en línea  
Old June 23rd, 2011, 11:59 AM   #3012
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

super dzieki, nareszcie jakies konrety z tego odcinka
IgorSel no está en línea  
Old June 25th, 2011, 05:35 PM   #3013
Weglik
Registered User

Likes (Received): 100

A1/linia kolejowa Kutno-Plock

Kilka zdjec z tego odcinka
Panowie przy torach pracuja ciezko, pobliska stacja kolejowa (Strzelce Kujawskie) tez dosc mocno obciazona byla (dostawy kruszywa) - ale obecnie ruch nieco zmalal. Tory sa zamkniete codziennie od 8 rano do 14 (chyba) oraz w nocy - aby umozliwic bezpieczna budowe.

By weglik at 2011-06-25

By weglik at 2011-06-25
Dojazd do WA198 (nad linia kolejowa Kutno-Plock)

By weglik at 2011-06-25
WA198 przyczolek poludniowy

By weglik at 2011-06-25
WA198 przyczolek poludniowy + tory w kierunku KUTNO

By weglik at 2011-06-25
WA198 przyczolek poludniowy

By weglik at 2011-06-25
WA198 + MA197 w tle - kierunek Gdansk

By weglik at 2011-06-25
MA197 - kierunek Gdansk

By weglik at 2011-06-25
MA197

By weglik at 2011-06-25
Przepust za MA197 (kierunek na Gdnansk)

By weglik at 2011-06-25
Spakowany sprzet
Weglik no está en línea  
Old June 26th, 2011, 04:34 PM   #3014
Janisz77
Registered User

Witam. Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tego jak to wyglada, że na jednych odcinkach wylewany jest asfalt, a na innych dopiero sypią kruszywo. Czy to spowodowane jest ilością wiaduktów? Bo z tego co widzę odcinek Piątek - Stryków na 100% będzie oddany na lato 2012r. Ale i inne odcinki od Sójek do Strykowa powinny być oddane na lato 2012r. Jeszcze tylko ten najwazniejszy odcinek tej autostrady tz. Stryków - Tuszyn i w góry z węzła Sójki można będzie dojechać w 3 godziny
Old June 26th, 2011, 07:36 PM   #3015
Gajeś
Registered User

Likes (Received): 330

@Janisz: Ja wcale nie byłbym taki pewien, że odcinek Stryków-Piątek jest taki bardzo zawaansowany. To, że na 200 czy 300m jest asfalt nie oznacza, że całość jest w tak dobrym stanie. Zauważ, że są miejsca, gdzie w ogóle nie ma tam żadnej podbudowy, i niektóre obiekty jeszcze w lesie... Tak naprawdę ciężko teraz powiedzieć jak to będzie. Pod koniec lata dopiero będzie można powiedzieć coś więcej. Na odcinku obok Kutna niby nie ma asfaltu, ale za to cały odcinek jest mniej więcej budowany na równym poziomie, tzn. Niedaleko Sójek oraz niedaleko Komadzyna czy Sokoła wiadukty są na tym samym etapie oraz jezdnia A1 również. Bardziej na południe są większe rozbierzności, chociaż mogę się mylić. Nie ma sensu prowadzić dyskusji "czy zdążą" bo to do niczego nie prowadzi. Ważne że autostradę już budują i całkiem sprawnie im to idzie.

Dzisiaj przejeżdżałem obok E221 więc kilka fotek zrobiłem z samochodu:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Dziękuję za uwagę. Postaram się najpóźniej w niedzielę za tydzień wybrać na A1, żeby pofocić trochę.
Gajeś no está en línea  
Old June 26th, 2011, 10:00 PM   #3016
Janisz77
Registered User

Czy może mi ktoś powiedzieć ile metrów ma ta estakada E221 bo nigdzie nie mogę tego znaleźć.
Old June 26th, 2011, 10:05 PM   #3017
A2
Registered User

A2's Avatar

Likes (Received): 37

1700 m.
Old June 27th, 2011, 01:44 PM   #3018
[email protected]
Registered User

ci@mbor's Avatar

Likes (Received): 259

Relacja z budowy A1 koło Kutna, portal eKutno.pl:

Quote:
Trwa budowa Autostrady A1 Toruń – Stryków, na odcinku od węzła "Kowal" do węzła "Sójki". Wartość inwestycji to ponad 800 mln złotych, prace mają zakończyć się 30 kwietnia 2012 roku.
W kwietniu wykonawca zintensyfikował wykonywanie podstawowych robót drogowych takich jak: profilowanie podłoża, wzmacnianie podłoża, nasyp z ukopu, nasyp z dokopu, kształtowanie dróg technologicznych, remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej dróg około autostradowych.
Zostały uruchomione objazdy na drogach krajowych nr 92 oraz nr 60. Wykonawca duże moce techniczne oraz nakłady finansowe ponosi na utrzymanie przejezdności dróg okołoautostradowych. Została podjęta decyzja o wzmacnianiu odcinków dróg gruntowych poprzez wykonanie stabilizacji podłoża cementem w ilości 4% i warstwą kruszywa.
W ostatnich tygodniach największymi problemami były: zamykanie czasowo, przez administrację dróg okołoautostradowych odcinków dróg w celu wykonania nakładek z mas asfaltowych oraz wzmocnienia tych dróg, zły stan urządzeń melioracyjnych przylegających do pasa autostrady,
odkrycie nowych stanowisk archeologicznych oraz opóźnienia z rozpoczęciem prac na istniejących stanowiskach archeologicznych.
Dużym problemem w dalszym ciągu są niedrożne rowy. Brak swobodnego przepływu powoduje podwyższony stan wód gruntowych na budowie, a tym samym znaczne opóźnienia oraz trudności w wykonywaniu prac budowlanych zarówno drogowych, mostowych jak i budowy przepustów.
Problematyczne jest też odkrywanie nowych stanowisk archeologicznych. Mogą one w znacznym stopniu utrudnić dostęp do placu budowy na niektórych odcinkach autostrady.
Do tego trochę zdjęć na stronie portalu:
http://www.ekutno.pl/?kutno=0&y=1&zoom=11343
ci@mbor está en línea ahora  
Old June 28th, 2011, 11:55 PM   #3019
xtedek
Registered User

Likes (Received): 0

Nie wiem czy ktoś o tym pisał ale na odcinku koło Kutna w okolicy węzła Kutno-Wschód czyli przecięcie autostrady z drogą krajową numer 2 są już wylane dwa pasy asfaltu. Dzisiaj widziałem tam walce i maszyny do układania asfaltu. Nie wiem dokładnie na jakiej długości, prawdopodobnie ok 200m, może więcej. Asfalt jest wylany od tymczasowej drogi na dwójce w stronę Sójek, ale tak jak pisałem to chyba na razie mały kawałek.

Także kolega Gajeś ma co obfocić i na jego relację czekam. A może też się wybiorę zwiedzić cały kawałek od Sójek do dwójki. Ale jeśli już to na rowerze

No właśnie, Gajeś pewnie będzie wiedział, da się już przejechać cały ten kawałek drogami serwisowymi?
xtedek no está en línea  
Old June 29th, 2011, 12:57 AM   #3020
Gajeś
Registered User

Likes (Received): 330

Od Sójek da się dojechać aż do WA208. Ale nie koniecznie serwisówkami. Mam sprawdzoną trasę którą zawsze jeżdżę. Mogę Ci zaznaczyć na mapce. Natomiast, żeby dostać się do węzła Kotliska to trzeba od południa zajechać. Też znam drogę, bo od północy to by trzeba jechać DK2 co jest mało bezpieczne, albo od WA208, ale tamtędy nie da się raczej przejechać bo nie ma serwisówki od WA208 do WD210, a poza tym przez tory trzeba by przechodzić.

P.S. Może razem się wybierzemy? Jesteś z Kutna? Pisz PW jak coś.
Gajeś no está en línea  

Closed Thread

Tags
łódź, łódzkie, a-1, autostrada-a1, e75, kujawsko-pomorskie, toruń, włocławek

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules