search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok » Łódź » Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 23rd, 2011, 05:32 PM   #121
1999
Zaciśnięta prawa pięść

1999's Avatar

Likes (Received): 0

W założeniach obiekt ten ma przyciągnąć większą liczbę widzów niż dotychczas. Obecnie przy ładnej pogodzie, dobrych wynikach i odpowiednim przeciwniku to 1500 ludzi potrafi przyjść. Na mecze P/P zawsze jest nadkomplet. Więcej już nie wejdzie, bo co zmienia te 900 miejsc? My chyba nawet nie zasługujemy na miano "Polski C".

Dziwi mnie tez huraoptymizm inwestora odnośnie pola caravaningowego. Logicznie myśląc, ja bym olał stajnie nad byle jakim zbiornikiem w mieście przy stadionie i obrał kierunek nad okoliczne jeziora. Wszystko nieprzemyślane.
1999 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 23rd, 2011, 05:32 PM   #122
rafal_sks
Registered User

rafal_sks's Avatar

Likes (Received): 277

Quote:
Originally Posted by 1999 View Post
Rafał - zgadzam się z Tobą w 100%! Maszty to praktycznie połowa tego co mają chociażby w Łomży.
W sumie to do Łomży nie ma co porównywać bo ich stadion to tez kiepściutki projekt i to zważywszy na to, że łomżyński projekt został juz skonczony a Nas czeka jeszcze drugi etap czyli nowa zachodnia trybuna i pozostałe "rzeczy" wspomniane przeze mnie juz wcześniej. Maszty mogą być nawet niższe oby odpowiednio spełniały swoją funkcję.
Niemniej jednak nie zmienia to faktu, że pierwszy etap inwestycji nie napawa optymizmem przed etapem drugim skoro projektuje go ta sama firma. Mam tu na myśli same założenia projektowe a nie wykonanie. Tak to jest jak sie ma małe pojecie o oglądaniu piłki nożnej z pozycji kibica na stadionie lub w ogóle nie chce sie sobie zadać trudu aby dowiedzieć sie na czym polega budowa stadionu DLA KIBICÓW a nie po to aby po prostu stał i jakoś wyglądał
rafal_sks no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2011, 06:26 PM   #123
1999
Zaciśnięta prawa pięść

1999's Avatar

Quote:
Originally Posted by rafal_sks View Post
W sumie to do Łomży nie ma co porównywać bo ich stadion to tez kiepściutki projekt i to zważywszy na to, że łomżyński projekt został juz skonczony a Nas czeka jeszcze drugi etap czyli nowa zachodnia trybuna i pozostałe "rzeczy" wspomniane przeze mnie juz wcześniej. Maszty mogą być nawet niższe oby odpowiednio spełniały swoją funkcję.
Niemniej jednak nie zmienia to faktu, że pierwszy etap inwestycji nie napawa optymizmem przed etapem drugim skoro projektuje go ta sama firma. Mam tu na myśli same założenia projektowe a nie wykonanie. Tak to jest jak sie ma małe pojecie o oglądaniu piłki nożnej z pozycji kibica na stadionie lub w ogóle nie chce sie sobie zadać trudu aby dowiedzieć sie na czym polega budowa stadionu DLA KIBICÓW a nie po to aby po prostu stał i jakoś wyglądał
Mam jakieś dziwne przeczucie, że do tego drugiego etapu w ogóle może nie dojść, a jeżeli już to podzielam Twoje obawy. W takiej sytuacji jako kibice nie pozostawimy sprawy samej sobie i będziemy odpowiednio reagować. Żal mi tylko, że wcześniej liczyliśmy na rzetelność i znajomość tematu ze strony inwestora. Teraz odbija nam się to czkawką.
Old June 23rd, 2011, 08:39 PM   #124
pzlotnik
Registered User

pzlotnik's Avatar

Likes (Received): 98

Quote:

Dziwi mnie tez huraoptymizm inwestora odnośnie pola caravaningowego. Logicznie myśląc, ja bym olał stajnie nad byle jakim zbiornikiem w mieście przy stadionie i obrał kierunek nad okoliczne jeziora. Wszystko nieprzemyślane.
Akurat po drugiej stronie Arkadii na parkingu niedaleko Basenu zawsze latem parkują codziennie po 1 - 2 karawany, sądzę, że klienci na to pole znajdą się na pewno.
pzlotnik no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2011, 09:01 PM   #125
rafal_sks
Registered User

rafal_sks's Avatar

Quote:
Mam jakieś dziwne przeczucie, że do tego drugiego etapu w ogóle może nie dojść, a jeżeli już to podzielam Twoje obawy.
Dojdzie tylko kwestia kiedy. Prezydent stwierdził, ze teraz skoro będziemy mieli "piękny, nowoczesny obiekt" to kolejnym priorytetem jesli chodzi o infrastrukturę sportową jest modernizacja stadionu lekkoatletycznego czyli póki co na razie nie ma co liczyć na szybką realizacje etapu drugiego.
Old June 24th, 2011, 01:10 PM   #126
yhmov
Registered User

wie ktoś ila ma być miejsc na stadionie po II etapie ??
yhmov no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2011, 02:55 PM   #127
rafal_sks
Registered User

rafal_sks's Avatar

Quote:
Originally Posted by yhmov View Post
wie ktoś ila ma być miejsc na stadionie po II etapie ??
Dokładna ilość miejsc siedzących na nowej trybunie nie jest jeszcze znana, ale plany były takie aby pojemność oscylowało wokół 3-4 tys.
Old June 24th, 2011, 02:56 PM   #128
rafal_sks
Registered User

rafal_sks's Avatar

za radio5:

Quote:
Dopiero we wrześniu odbędzie się pierwszy mecz piłkarski na nowym stadionie przy ulicy Zarzecze w Suwałkach. Wykonawca ma oddać obiekt do końca lipca, ale potrzebny będzie jeszcze miesiąc aby mogła ukorzenić się trawa. Prace na stadionie, współfinansowane z pieniędzy unijnych, są opóźnione o dwa miesiące i pewne jest, że wykonawca będzie musiał zapłacić stosowną karę. Potwierdza to prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.
Budowa pociąga za sobą mnóstwo komentarzy. Wpływają nie tylko do naszej redakcji, ale także do ratusza. Obawy suwalczan dotyczą m.in. zbyt wysoko umieszczonego dachu nad trybuną, zbyt niskich masztów oświetleniowych, ławek rezerwowych które utrudniają widoczność kibicom i piłkochwytów zasłaniających zegar boiskowy. - Niektóre z tych rzeczy zostaną jeszcze poprawione- mówi Renkiewicz.
Przedłużająca się budowa poważnie komplikuje plany piłkarzy Wigier. Wszystko wskazuje na to, że kilka pierwszych spotkań nowego sezonu II ligi będą musieli rozegrać na wyjazdach.
W oczekiwaniu na nowy stadion działacze Wigier budują już nową drużynę, która ma przyciągnąć na obiekt dużo więcej kibiców. Do Suwałk ma trafić m.in. pierwszy w historii klubu Brazylijczyk. Piłkarz gra bardzo efektownie i strzela dużo goli.
Old June 24th, 2011, 03:39 PM   #129
1999
Zaciśnięta prawa pięść

1999's Avatar

Dachu nie poprawią, zegar też raczej zostanie na swoim (mało widocznym z tej nowej trybunki) miejscu, Masztów większych nie zrobią, jedynie to te ławki rezerwowych - reszta zbyt duże koszta poprawy/wymiany.
Old June 30th, 2011, 09:02 PM   #130
AdrianSuvalkai
Registered User

AdrianSuvalkai's Avatar

Likes (Received): 541

Fotorelacja: Przebudowa Stadionu Miejskiego

więcej: http://inwestycje.suwałki.org/fotore...u-miejskiego-0
AdrianSuvalkai no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2011, 04:47 AM   #131
AdrianSuvalkai
Registered User

AdrianSuvalkai's Avatar

[ironia]Musze przyznac ze gdy wczoraj robilem fotki bylem troche zaskoczony, bylo ok. godz. 17 a na budowie mimo to bylo troche robotnikow. Owszem krecili sie glownie przy parkingach i bramach a nie samej trybunie, aczkolwiek wczesniej nie udawalo mi sie ich zastac podczas robienia fotorelacji...[/ironia]
Old July 1st, 2011, 09:06 AM   #132
michastrain1
Registered User

michastrain1's Avatar

Likes (Received): 3497

Jak na suwalskie potrzeby, to wypas
michastrain1 no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2011, 10:49 AM   #133
1999
Zaciśnięta prawa pięść

1999's Avatar

Dziwi mnie, że na wejściach nie ma "kołowrotków" jak na wszystkich budowanych stadionach. No ale zapomniałem jednocześnie, że u nas to nie jest stadion, tylko baza OSiR z doklejoną infrastrukturą sportową... Tyle czasu i nadal tylko jeden maszt stoi. Jako wieloletni kibic, który na wielu stadionach był, muszę stwierdzić, że stadion mamy gorszy niż niejedna malutka pipiduła w Polsce. Prawdopodobnie, zaraz znajdzie się dziesięciu forumowiczów znawców stadionowych, którzy stwierdzą, że na Suwałki to wystarczy - wówczas będę zmuszony zwątpić we wszystko. Bo od wielu lat z pokorą przyjmujemy każde byle co, które się nam funduje. A Pribo to już kompletnie przesadza, powinni dostać taką kare, że im się odechce budowania zamków z piasku na długi czas. Terminy ich chyba nie obowiązują... Oto suwalska patologia...
Old July 1st, 2011, 12:50 PM   #134
rajderski
Registered User

Mam pytanie jakiej wysokości są montowane obecne maszty oświetleniowe?
rajderski no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2011, 01:55 PM   #135
yhmov
Registered User

Czy w Suwałkach nie można bylo zbudować stadionu takiego jak w Gliwicach mógłby być o połowę mniejszy ale w zupełności wystarczyłby Suwałkom na długie lata.
yhmov no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2011, 11:30 PM   #136
rafal_sks
Registered User

rafal_sks's Avatar

Quote:
Dziwi mnie, że na wejściach nie ma "kołowrotków" jak na wszystkich budowanych stadionach.
Będą, np. na głównej bramie wejściowej będą 4
Old July 4th, 2011, 03:23 AM   #137
AdrianSuvalkai
Registered User

AdrianSuvalkai's Avatar

Quote:
Originally Posted by yhmov View Post
Czy w Suwałkach nie można bylo zbudować stadionu takiego jak w Gliwicach mógłby być o połowę mniejszy ale w zupełności wystarczyłby Suwałkom na długie lata.
Mógłby taki stadion powstać ale jak zawsze znalazłyby się zastrzeżenia. Osobiście powstający gliwicki stadion bardzo mi się podoba, pomimo różnych narzekań że blaszak etc. Szczerze przyznam, że to jeden z tych stadionów na ssc, na których skupiam największą uwagę. Dziesięciotysięcznik skrojony na miarę klubu, umożliwiający kibicom obejrzenie meczu w komfortowych warunkach, z możliwością na dalszą rozbudowę w przyszłości (do ~15 tys.).

Powracając do Suwałk... w nas tkwi bojaźń do ambitnych projektów - to raz. Wolimy wybierać przeciętność, by się nie wyróżniać i narazić na krytykę, co skutkuje tym że pogłębiamy się w bylejakości. Dwa: czy wiesz jaka krytyka spoczęłaby na włodarzach miasta gdyby podjęliby się realizacji takiego obiektu, w mieście gdzie nigdy nie zagościły rozgrywki drugiego szczebla? Dalej, skąd wziąć pieniądze na finansowanie takiego projektu? Inwestycja którą teraz oglądamy doszła do skutku jedynie dzięki zręcznemu projektowi 'Rozbudowy bazy turystycznej OSiR' - inaczej na jakąkolwiek konkretniejszą modernizację (nie w stylu nowa wylewka na wale + zamontowanie nowych siedzisk) musielibyśmy długo poczekać. Wiem, że większość uważa, że nasz stadion to gniot i wcale nie zamierzam tego bronić - bo w rzeczywistości taki jest poziom tego projektu. Natomiast staram się również zrozumieć wszystkie strony w tej sytuacji.

Czy można by za tą kasę zaprojektować coś innego (lepszego) w ramach "rozbudowy bazy turystycznej" ? To pytanie pozostawiam otwarte. Chciałbym przypomnieć, że w Janikowie za ~6 mln zł. powstała hala sportowa z przylegającą trybuną (prawdziwie krytą, dach sięgający za pierwsze rzędy) dla stadionu piłkarskiego na ~2,2 tys. miejsc:

Ale trzeba przyznać, że jeśli drugi etap budowy naszego stadionu będzie podobny w kosztach do pierwszego - to wartość projektu zbliży się do tego w Gliwicach (~50 mln zł).
Old July 4th, 2011, 05:43 AM   #138
AdrianSuvalkai
Registered User

AdrianSuvalkai's Avatar

W fotorelacji sprzed 3 dni skupiłem się bardziej na południowej części terenu budowy, w tej fotorelacji większy nacisk położyłem na fotki od strony północnej.

Fotorelacja: Przebudowa Stadionu Miejskiego

W niedzielę na budowie ni żywej duszy, poza panami którzy zwozili i walcowali ziemię:

i jednej koparki która zajmowała się wywożeniem gór ziemi i piachu zza starej zachodniej trybuny:

Na zdjęciu widać części masztu, który zapewne wkrótce stanie:

i nowe ławki rezerwowych, które sobie stoją zboku i czekają na docelowe ich umieszczenie:

Fundament pod maszt i przyszła murawa:

Przestrzeń pomiędzy placem gry a starą trybuną chyba się powiększyła, na co zwracałem uwagę już w poprzednich fotorelacjach. Natomiast mając w tyle głowy, fakt że czeka nas II etap prac - jest to zrozumiałe:

Tutaj już stojący maszt w całej okazałości, za nim kładka prowadząca z nowej trybuny na taras dotychczasowego budynku klubowego.

Jak Rafał już zwrócił uwagę - kładka nie jest prosta:

Tutaj widać fundament pierwszego masztu:

Widok na starą trybunę. Piłkochwyty i tablica wyników na swoim miejscu, na co podobno były narzekania:

Rzut okiem na to co się dzieje za budynkiem klubowym. Zostały wyburzone stare budynki "techniczne".

I jeszcze mały wgląd na bramę od strony zachodniej:

Po lewej stadion:

Po prawej pola caravaningowe:

Ciekawi mnie jak oni postawią kołowroty, czy będą w tym "wejściu" obok kasy czy jednak na całej szerokości tej rozsuwanej bramy. Bardziej rozsądniejsza i realniejsza zdaje się ta druga opcja:

I to tyle z tej fotorelacji, więcej zdjęć z tej fotorelacji znajdziecie na macierzystej stronie. Poniżej link do fotorelacji:

http://inwestycje.suwałki.org/fotore...u-miejskiego-2
Old July 4th, 2011, 11:47 AM   #139
SzymonekPL
Registered User

SzymonekPL's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by AdrianSuvalkai View Post
Ciekawi mnie jak oni postawią kołowroty, czy będą w tym "wejściu" obok kasy czy jednak na całej szerokości tej rozsuwanej bramy. Bardziej rozsądniejsza i realniejsza zdaje się ta druga opcja:

Chyba pierwsza opcja, kołowroty na wejście po prawej, a na wyjście otworzą całą bramę i bez ścisku wszyscy wyjdą.
SzymonekPL no está en línea   Reply With Quote
Old July 4th, 2011, 12:20 PM   #140
1999
Zaciśnięta prawa pięść

1999's Avatar

Adrian - masz rację, że byłby problem z funduszami, gdyby nie wspomniana rozbudowa bazy turystycznej. Ale jak gołym okiem widzimy, na przykładzie dziesiątek innych stadionów, można to wszystko zrobić inaczej, o wiele lepiej, na jakimś tam "poziomie", by choć w małym stopniu starać się dogonić Polskę "A". Póki co, 70 tysięczne miasto pogłębia się w "prowincjonalizmie" - to chyba taki nasz suwalski folklor/styl w sztuce, trzeba to odnotowac dla potomnych

Drugi etap modernizacji, to bliżej nieokreślona przyszłość i ogromna niepewność co do projektu. Bo jeżeli będzie to wyglądało jak obecnie, to śmiem wątpić w sens tego zamieszania i wywalania kasy w błoto. Mieliśmy mieć zadaszoną trybunę piętrową, są dwie trybunki z balkonikiem, o długości mniejszej niż długość boiska, z atrapą dachu. Ma powstać nowa trybuna również piętrowa... To ja wolę jednopoziomową, która będzie funkcjonalna, o normalnej długości, kącie pochylenia zapewniającym doskonałą widoczność i nie budzącą mieszanych uczuć.

Adrian, wspomniałeś też o klasie rozgrywkowej, że u nas mało ludzi przychodzi na piłkę. Owszem, ale nie zawsze. Bo suwalska publiczność, przy wietrze i opadach, woli zostać w domu - schemat powtarzany od wielu lat, bo przy dobrej pogodzie widzów jest sporo. A myśląc o awansie, zaczyna się zawsze od infrastruktury, a nie od dupy strony, bo potem czeka kara jak w przypadku Łomży.

Szkoda tylko, że tyle kasy zmarnowało się. Ale jako kibice, w przypadku 2 etapu postaramy się o to, by planowana trybuna miała ręce i nogi.

Reply

Tags
infrastruktura sportowa, podlaskie, przebudowa, stadion, stadiony, suwałki

Thread Tools

Posting Rules