daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Forume Shtesė > Fotografi

Fotografi Photos of Cities, Monuments, Ruins and Landscapes.
» Udhėtime | Shqipėria | Kosova | Trevat shqiptare

Reply
 
Thread Tools
Old February 4th, 2010, 04:07 PM   #1
Shqiptario
BANNED
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tiranė
Posts: 5,549
Likes (Received): 11

Ndėrtesat mė tė bukura nė Shqipėri dhe nė trevat Shqiptare

Kjo ėshtė nė qytetin e Korēės(Parisin e Shqipėrisė )

[IMG]http://i50.************/2zf4s3n.jpg[/IMG]
Shqiptario no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2010, 04:14 PM   #2
Shqiptario
BANNED
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tiranė
Posts: 5,549
Likes (Received): 11

Durrės

[IMG]http://i45.************/hs5q2c.jpg[/IMG]
Shqiptario no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2010, 04:30 PM   #3
Art R.
Registered User
 
Art R.'s Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Prishtinė
Posts: 573
Likes (Received): 409

Korēė
__________________

gjergjkastrioti liked this post
Art R. no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2010, 04:48 PM   #4
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

Muzeu i Republikes se Kosoves me pelqen tej mase si ndertese. Eshte ndertuar ne stilin austriak nga autoritetet osmane dhe ka sherbyar si qendra administrative e vilajetit te Kosoves.

[IMG]http://i49.************/2ekk7pt.jpg[/IMG]
Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2010, 04:49 PM   #5
Art R.
Registered User
 
Art R.'s Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Prishtinė
Posts: 573
Likes (Received): 409

Ndertese e vjeter n'Shkodėr
Art R. no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2010, 04:51 PM   #6
Shqiptario
BANNED
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tiranė
Posts: 5,549
Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by Buddy Holly View Post
Muzeu i Republikes se Kosoves me pelqen tej mase si ndertese. Eshte ndertuar ne stilin austriak nga autoritetet osmane dhe ka sherbyar si qendra administrative e vilajetit te Kosoves.

[IMG]http://i49.************/2ekk7pt.jpg[/IMG]
Fantastike.
Shqiptario no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2010, 04:52 PM   #7
Art R.
Registered User
 
Art R.'s Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Prishtinė
Posts: 573
Likes (Received): 409

Foto e vjeter, Hotel Korza - Pejė
Art R. no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2010, 05:12 PM   #8
Art R.
Registered User
 
Art R.'s Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Prishtinė
Posts: 573
Likes (Received): 409

Gjimnaz ne Shkoder:
image hosted on flickr

image hosted on flickr
Art R. no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2010, 07:11 PM   #9
Bohem
memento mori
 
Bohem's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,103
Likes (Received): 128

Thread-i shum i qelluar!
__________________
Silence is golden. Duct tape is silver...
Bohem no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2010, 11:29 PM   #10
fieraku
brainstorm
 
fieraku's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: FIER ALBANIA
Posts: 2,611
Likes (Received): 1205

Bar-pub-restorant 'Piazza' ne Fier.fieraku no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2010, 11:42 PM   #11
Evolver
Registered User
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 57
Likes (Received): 0

[IMG]http://i50.************/2mhiixt.jpg[/IMG]

[IMG]http://i47.************/2cehfn8.jpg[/IMG]
Evolver no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2010, 11:48 PM   #12
DanMs
BANNED
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Likes (Received): 2

Twin Towers
Quote:
Originally Posted by Albaniaaan View Post
image hosted on flickr
DanMs no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2010, 12:21 PM   #13
BvizioN
veriori
 
BvizioN's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Manchester,UK/Mirdite,ALB
Posts: 2,067

Shkoder

BvizioN no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2010, 01:20 PM   #14
shpirtkosova
BANNED
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,373
Likes (Received): 6

Some from Prishtina.

[IMG]http://i44.************/6hi5uo.jpg[/IMG]Fatkeqsishte tash me kjo eshte pjeserishte e shkaterruar...

Last edited by shpirtkosova; February 5th, 2010 at 01:26 PM.
shpirtkosova no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2010, 02:27 PM   #15
fieraku
brainstorm
 
fieraku's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: FIER ALBANIA
Posts: 2,611
Likes (Received): 1205

Hotel Fieri


fieraku no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2010, 03:10 PM   #16
shqipo
Registered User
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 870
Likes (Received): 110

Quote:
Originally Posted by shpirtkosova View Post
Some from Prishtina.
ndertese shume e bukur.... por ata paisjet per air e kondicjonuar te vendosura mbi xhamat ja prishin krejt pamjen
shqipo no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2010, 03:57 PM   #17
kusho
BANNED
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 369
Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Evolver View Post
[IMG]http://i50.************/2mhiixt.jpg[/IMG]

[IMG]http://i47.************/2cehfn8.jpg[/IMG]
kjo ndertes ku eshte,ne cilin qytet?
kusho no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2010, 04:06 PM   #18
kusho
BANNED
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 369
Likes (Received): 1

nga kjo ndertese me 12 gusht 1912 isa boletini dhe hasan prishtina kane mbajtur fjali para popullit shqiptar te shkupit:


pallati i sporit ne shkup:
image hosted on flickr
__________________

gjergjkastrioti liked this post
kusho no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2010, 05:35 PM   #19
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 6,858
Likes (Received): 5987

Quote:
Originally Posted by kusho View Post
kjo ndertes ku eshte,ne cilin qytet?
Me sa di unė Prishtinė, por s'e di se ku tamam dhe ēfarė funksioni ka.
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2010, 05:37 PM   #20
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

Quote:
Originally Posted by kusho View Post
kjo ndertes ku eshte,ne cilin qytet?
Ne Prishtine. Momentalisht perdoret per zyre te ndryshme, po ka fjale se do behet hotel.
Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Reply

Tags
prishtina, tirana, vlora

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 02:08 AM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2018, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

tech management by Sysprosium