search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 13th, 2009, 01:07 AM   #921
przygod
Registered User

Likes (Received): 20

Quote:
Originally Posted by latajacy-dywan View Post
Procenty tu nie są istotne. Wariantem C jadąc na lotnisko lub do centrum Gdańska nie zawalam S6 i tak już zapchanej. Jadę dalej prosto.
Są istotne bo czasowo lepiej wypadnie w tym wypadku B a kilometrowo będzie niemal identycznie. Porównaj sobie jak są zaplanowane włączenia do obwodowej w wariantach B i C to zobaczysz który będzie się bardziej korkował i którym szybciej przejedziesz. Zresztą ten kto bywa w okolicach na co dzień to może sobie to lepiej wyobrazić. Dlatego też cieszy mnie bardzo że takich decyzji nie podejmują turyści

Quote:
Originally Posted by latajacy-dywan View Post
Nie napisałem, że skrót ma jakieś znaczenie. Zauważ, że z pośród wszystkich wariantów podobają mi się właśnie te najdłuższe. Bo to nie tylko do Gdańska będzie droga, ale również nad morze (czego np. nie zauważyli w Słupsku).
No wcześniej twierdziłeś że jak droga do gdańska się skróci to lepiej.... inaczej bym nie pytał

Quote:
Originally Posted by Rekin_GD View Post
Z powyższego wynika że węzeł Wielki Kack zostanie przerobiony na węzeł z drogą Kaszubską... to jak będzie wyglądał dojazd do osiedli po zachodniej stronie obwodnicy w rejonie tego węzła? bo ja widzę pierwszy zjazd dopiero w Chwaszczynie...
Identyczna sytuacja miała być na Matarni z likwidacją obecnych (jedynych) wyjazdów z osiedla. Przy okazji wymyślili by jadąc z ul. Budowlanych i Nowatorów (centra logistyczne w budowie) na obwodową trzeba by to robić przez drogę osiedlową na złotej karczmie i dalej na słowackiego razem z wszystkimi jadącymi z miasta Więcej można zobaczyć tutaj: http://www.klukowo.vsp.pl/uploads/mapa_s6_matarnia.pdf. Jedynie w wariancie B takiej sytuacji by się uniknęło ponieważ obecny węzeł Owczarnia by pozostał na swoim miejscu jako część węzła zespolonego z Nową Owczarnią.

Last edited by przygod; August 13th, 2009 at 01:30 AM.
przygod no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 13th, 2009, 12:33 PM   #922
beczkarz
Registered User

beczkarz's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by GD 2233J View Post
Dostałem dziś od znajomych takie coś:

To już jest tak daleko????
Wiadomo jak będą wyglądały wiadukty itp???

http://chwaszczyno.com/images/grafiki/199.pdf

Ten dokument jest z 05.2009

Czy są gdzies dostępne takie pdfy-y dla dalszych odcinków trasy kaszubskiej?
Jeszcze tak dokladnych nie widzialem.
Dzieki z gory za odpowiedz
Old August 13th, 2009, 01:00 PM   #923
levy
Registered User

Likes (Received): 606

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
Otwórz u siebie na kompie zrób print screena i wrzuć na forum jako jpeg. Pdfa tak nie wrzucisz
Można wrzucić - od niedawna jest dostępny tag BB Code 'pdf slideshare'. W treści posta wpisujemy coś takiego:
[PDF]http://chwaszczyno.com/images/grafiki/199.pdf[/PDF]
Tylko, że niektóre pdf-y są oznaczone jako prywatne i nie obejrzymy ich w ten sposób. Tak jest też z tym podanym przez GD_2233J i wtedy, niestety, zobaczymy coś takiego:

To tak dla informacji (EOT).
levy no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2009, 02:29 PM   #924
GD 2233J
Registered User

GD 2233J's Avatar

Likes (Received): 14484

Quote:
Originally Posted by beczkarz View Post
Czy są gdzies dostępne takie pdfy-y dla dalszych odcinków trasy kaszubskiej?
Jeszcze tak dokladnych nie widzialem.
Dzieki z gory za odpowiedz

Cześć Witam

No niestety nie mogę znaleźć.
Dostałem tylko takie coś.
Oba węzły wyglądają imponująco.
W sumie nie wielka różnica między tym w Kacku a tym, który powstanie w Karczemkach

Szkoda tylko, że przy okazji Gdynia nie wywalczyła wiaduktów na skrzyżowaniu z koło Neste.
Ale powiem szczerze- jestem za A1
Old August 14th, 2009, 11:24 AM   #925
wujek_alf
Registered User

wujek_alf's Avatar

Likes (Received): 0

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/...?id_news=34178
Old August 14th, 2009, 01:56 PM   #926
Woo_leo
Registered User

Woo_leo's Avatar

Likes (Received): 1687

Co do wariantu A1 zastanawiają mnie wyburzenia. Praktycznie większość zakładów przy Chwaszczyńskiej pójdzie w ... Dojazd do bazy Kacze Buki też będzie utrudniony = więcej kilometrów dziennie dla autobusów = ogromne wydatki dla miasta Gdynia.
Dalej - skrzyżowanie z Nowowiczlińską w takim rozplanowaniu węzła Dąbrowa jest totalnie nie do zrobienia. Zjeżdżający z S6 (S) w praktyce nie będą mieli opcji zmiany 3 pasów na raz, bo obok nich będą jeszcze jechały rozpędzone samochody z S6 (W).... Czy jest opcja "zmuszenia" GDDKiA do naprawy skrzyżowania Nowowiczlińska/Chwaszczyńska? Nie mieszkam w okolicy, ale widzę, że dojazd na Dąbrową / Wiczlino będzie nie możliwy

Jak to ma się do planów UM Gdynia w sprawię budowy trasy Jana Nowaka-Jeziorańskiego? Miała ona wpadać do ul. Chwaszczyńskiej w okolicach Polifarbu. Według mnie S6 powoduje głównie burzenie zakładów oraz blokuję tworzenie układu drogowego Gdynia-Zachód. Na skrzyżowaniu Nowowiczlińska/Chwaszczyńska będą jeszcze większe korki. Nie będzie alternatywy dla Nowowiczlińskiej, więc zapcha ona się jeszcze bardziej, a plany J.Nowaka-Jeziorańsiego można wywalić do śmieci....

Nie podoba mi się to wszystko.... jednak jestem nadal za Owczarnią.

"Węzeł Wzgórze jest węzłem komunikacyjnym, a nie terenem rekreacyjnym. Kwestią dyskusyjną jest stwierdzenie, czy zastosowany budulec dla nawierzchni chodnika jest reprezentacyjny." - Teresa Horiszna | naczelnik wydziału inwestycji UM Gdynia

Last edited by Woo_leo; August 14th, 2009 at 02:16 PM.
Woo_leo no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2009, 02:53 PM   #927
przygod
Registered User

Quote:
Originally Posted by Woo_leo View Post
? Nie mieszkam w okolicy, ale widzę, że dojazd na Dąbrową / Wiczlino będzie nie możliwy
To czemu na www.trojmiasto.pl komentarz o tej samej treści podpisany jest jako "dąbrowa"?
Old August 14th, 2009, 03:01 PM   #928
Woo_leo
Registered User

Woo_leo's Avatar

Likes (Received): 1687

Quote:
Originally Posted by przygod View Post
To czemu na www.trojmiasto.pl komentarz o tej samej treści podpisany jest jako "dąbrowa"?
Widać, ze więcej osób ma podobną opinię. Mieszkam na Chyloni, sprawa niby mnie nie dotyczy, ale zdarzało się, ze stałem tam w korkach. Teraz - bez odpowiednich rozwiązań - będą one jeszcze większe.

Nie piszę komentarzy na trojmiasto.pl bo tam poziom dyskusji jest stosunkowo niski. Lecz jak napisałeś wyżej - widać, że mieszkańcy południowych dzielnic widzą problem.

Sama budowa trasy spowoduje zburzenie wielu zakładów i... stosunkowo nowej bezy autobusowej. Pieniądze wydane na pętle autobusową "Kacze Buki" poszły w błoto, bo dojazd do nich będzie o wiele dłuższy. Pieniądze wydane na trakcję trolejbusową też poszły w błoto. Nie wiem jak GDDKiA uznała ten wariant za najbardziej opłacalny... Chyba według nich wszystkie koszty poza budową S6 ma ponieść miasto Gdynia A korki będą nadal...

"Węzeł Wzgórze jest węzłem komunikacyjnym, a nie terenem rekreacyjnym. Kwestią dyskusyjną jest stwierdzenie, czy zastosowany budulec dla nawierzchni chodnika jest reprezentacyjny." - Teresa Horiszna | naczelnik wydziału inwestycji UM Gdynia

Last edited by Woo_leo; August 14th, 2009 at 03:06 PM.
Woo_leo no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2009, 03:50 PM   #929
MarcinN
BANNED

Likes (Received): 268

Nie sądzę, żeby projekt w takim kształcie został dopuszczony. Dąbrowa jest całkowicie odcięta. Wystarczy przecież zrobić tam prosty węzeł i problem będzie rozwiązany.
MarcinN no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2009, 04:57 PM   #930
przygod
Registered User

Quote:
Originally Posted by MarcinN View Post
Nie sądzę, żeby projekt w takim kształcie został dopuszczony. Dąbrowa jest całkowicie odcięta. Wystarczy przecież zrobić tam prosty węzeł i problem będzie rozwiązany.
Tylko że węzły zdaje się mogą być na drodze tej kategorii co 3km chyba że jakieś zespolone cudo jak w planowanej Owczarni. Zresztą identyczny problem jest na Matarni ale to nikogo jakoś wcześniej nie interesowało bo każdy kto o tym wspomniał był nazywany pieniaczem:>
Old August 15th, 2009, 08:08 PM   #931
MichałT
Registered User

Likes (Received): 5913

No i mamy drugą Matarnię, z tym że w Kacku. Największa beka z odcięcia zajezdni PKM i pętli Kacze Buk... Tam nie ma innego wyjścia, tylko musi być węzeł zespolony, z którego drogi z-r obsługują ruch lokalny, trole, busy itd...
MichałT no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2009, 11:14 PM   #932
tomeko
Registered User

Likes (Received): 16

Witam
Wyburzeń raczej nie będzie, bo w tej chwili droga ma 2x2 i kupę miejsca wolnego (pozostaje kwesta dojazdów do zakładów na północ od Chwaszczyńskiej). Na południe od Chwaszczyńskiej większość zakładów ma wjazdy z bocznych ulic.
Pewnie jedną z ważniejszych ulic w tym rejonie stanie się, częściowo już wybudowana do straży pożarnej i jednej z firm, ulica Krzemowa, która będzie przechodziła pod S6 (są tam nawet wyznaczone zjazdy do Polifarbu, ale na razie zarośnięte krzaczorami). ZKM będzie pewnie też jeździł tą drogą, tylko będzie musiała być wybudowana, położona na południe od Chwaszczyńskiej, zaznaczona na niebiesko ulica (teraz ulica Krzemowa kończy się ślicznym wjazdem w krzaki... widać, że jest niedokończona i ma prowadzić dalej).
Polecam http://www.gdynia.pl/g2/2008_04/17090_fileot.jpg , tam wzystko jest już zaplanowane

Last edited by tomeko; August 15th, 2009 at 11:29 PM.
tomeko no está en línea   Reply With Quote
Old August 16th, 2009, 12:36 AM   #933
GD 2233J
Registered User

GD 2233J's Avatar

Likes (Received): 14484

Ten węzeł to optymalne rozwiązanie.

Drogi Michale, jeśli węzeł zespolony to w jakim kształcie? Do zajezdni czy do ul. Krzemowej/Rdestowej? A może do obu?
Między Matarnią a Wielkim Kackiem jest ogromna różnica- wszyscy się cieszą, że to właśnie tam powstanie ten węzeł.

Z moich źródeł wynika, że nie będzie większych zmian na tym odcinku. Tu są zgodne GDDKiA i UM Gdynia. I chyba uzyskali aprobatę Chwaszczyna.
Zyska nawet Gdynia, ponieważ odcinek od Anteny do Obwodnicy góra za 2 lata musieliby remontować.
A tu Im z nieba taka budowa spadła

1. Autobusy wcale nie będą nadrabiały km, ponieważ tylko nieznaczna część jeździ z Kaczych Buków w dół, większość jeździ przez Dąbrową.

2. Będą mniej spalały, przez zmniejszone korki
Także aspekt opłacalności myślę, że został wzięty pod uwagę.

3. Przy tym rozwiązaniu został oddzielony ruch lokalny- mniej ważny, od ruchu priorytowego- ekspresowego.
Pamiętajcie, że bezpośredni zjazd na Dąbrowę mógłby zwiększyć ruch, a tego Nikt nie chce.

Czy to z tego powodu budowa JNJ nie została wstrzymana?
Patrząc na ten plan idealnie mi pasuje rozpoczęcie JNJ z tego wiaduktu nad TK. Przy okazji można byłoby przeciągnąć Rdestową do JNJ.

Last edited by GD 2233J; August 16th, 2009 at 12:44 AM.
GD 2233J no está en línea   Reply With Quote
Old August 16th, 2009, 01:08 AM   #934
MichałT
Registered User

No nie jest tak różowo. Na zapodanym PDFie widać budynki planowane do wyburzenia (zakreślone podwójnie kwadraty) - praktycznie wszystkie przy dzisiejszej drodze, łącznie z nowymi budynkami zajezdni.

To że dziś mieści się 2X2 to nic nie znaczy. Wyczyszczona musi być przestrzeń pomiędzy liniami rozgraniczającymi drogi, a to znacznie większa szerokość. Gdynia planowała, że przy Polifarbie będzie węzeł. Bez niego robi się problem, m.in z KM. No ale jak płacą to płacą. Będzie trochę więcej sieci trolowej przynajmniej...
Old August 16th, 2009, 01:37 AM   #935
popz
dope on rope

Likes (Received): 0

jakby podliczyć te koszta to można się zastanawiać czy ta opcja jest rzeczywiście tańsza od przyłączeń gdańskich.
Old August 17th, 2009, 12:12 AM   #936
Grzesiek R.
Registered User

Likes (Received): 177

Quote:
Originally Posted by tomeko View Post
Witam
Wyburzeń raczej nie będzie, bo w tej chwili droga ma 2x2 i kupę miejsca wolnego (pozostaje kwesta dojazdów do zakładów na północ od Chwaszczyńskiej). Na południe od Chwaszczyńskiej większość zakładów ma wjazdy z bocznych ulic.
Wyburzenia muszą być w okol. skrzyżowania Chwaszczyńskiej i Rdestowej. Do wyboru - budynki PKMu lub budynki po północnej stronie (tyle, że jeśli ma to być droga klasy S to ze względu na hałas wyburzyć trzeba będzie pewnie obie strony ).
Quote:
Pewnie jedną z ważniejszych ulic w tym rejonie stanie się, częściowo już wybudowana do straży pożarnej i jednej z firm, ulica Krzemowa, (...)
Czyli obciążamy dodatkowym ruchem skrzyżowanie Nowowiczlińskiej z Chwaszczyńską, Wiczlińskiej z Rdsetową i puszczamy ciężki ruch do zakładów przemysłowych przez dzielnicę mieszkaniową? Równocześnie (brak pętli) odcinamy okolice giełdy od komunikacji miejskiej...

Jeśli pomija się takie szczegóły to nic dziwnego, że wariant gdyński wydaje się o milard tańszy....
Grzesiek R. no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2009, 09:33 AM   #937
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Likes (Received): 515

@GD2233J - nie jestem pewien, czy ruch lokalny jest tu mniej ważny niż ekspresowy. Jeśli uznamy, że ruch aglomeracyjny [Chwaszczyno, Wejherowo, Dąbrowa, Wielki Kack itd] to ruch lokalny, to obawiam się, że to właśnie on jest powodem przestojów, korków i to nie tylko w tej części miasta, ale i na ZOT. Ile pojazdów będzie jechało Gdańsk > Lębork? 5? Najważniejsze moim zdaniem dla TL jest dobre przemyślenie węzłów. TL mogłaby być 1x2, byleby węzły z ww. sypialniami były bezkolizyjne, 2x2 i "dla ludzi". Inaczej korki jak są, tak będą.

"Jak przestałem kochać design" Marcina Wichy
- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...
urbanistów, jeśli nauczyli się w swoim kraju j. polskiego. Polecam!

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
ALESSANDRO no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2009, 12:17 PM   #938
Dybuk
Strzyƶ

Dybuk's Avatar

Likes (Received): 42

No chyba nie będzie tak źle, trochę trakcji trolejbusowej będzie więcej Chyba że powstanie pętla w okolicach giełdy, tak jak kiedyś chciano zrobić. Ale wtedy KB będą odcięte.
Dybuk no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2009, 06:11 PM   #939
barbapapa
Registered User

barbapapa's Avatar

Quote:
Originally Posted by MichałT View Post
...To że dziś mieści się 2X2 to nic nie znaczy. Wyczyszczona musi być przestrzeń pomiędzy liniami rozgraniczającymi drogi...
Nie jestem pewien, ale chyba nie praktykuje się wyburzania wszystkiego, co jest w liniach rozgraniczających. Budynki takie, o ile nie kolidują fizycznie z drogą, pozostawia się bez możliwości dalszego inwestowania (rozbudowy, nadbudowy itp.) - czyli nic ponad bieżące utrzymanie i remonty.
barbapapa no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2009, 07:09 PM   #940
MichałT
Registered User

Więc uspokajam, że cały ten rysunek to pic na wodę. Wszystko tam może wyglądać inaczej, łącznie z węzłem.

Reply

Tags
ekspresówka-s6, gdynia, kaszuby, lębork, obwodnice trójmiasta, pomorskie, pomorze, s-6, trójmiasto

Thread Tools

Posting Rules