daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 9th, 2017, 04:01 PM   #2441
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6545

Quote:
Originally Posted by Toye View Post
Tak zapytam bo sie już pogubiłem ten przetarg jest w formie ZiZ czy od razau po podpisaniu umowy bedzie można zacząc prace?
Prace najwcześniej końcem 2018. Ziz.

Toye liked this post
Maya83 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 9th, 2017, 04:02 PM   #2442
bartek_veron
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by ardjan View Post
Po co wrzucasz artykuł niezwiązany w żaden sposób z wątkiem?
Chciałem tylko zwrócić uwagę, że ogólnie w branży drogowej kończy się kasa i już nikt tego nie ukrywa, a to oznacza tylko, że będzie budowanych coraz mniej dróg lub nie wszystkie zostaną skończone. Wątek dotyczy co prawda konkretnego odcinka S19, ale w artykule jest mowa o dalszych jego częściach, więc chyba ogólny zarys S19 jako całości jest ważny i warto zauważyć jak to może wyglądać w przyszłości skoro już teraz na wielu odcinkach brakuje finansowania.

oliniusz liked this post
bartek_veron no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2017, 04:03 PM   #2443
pentaq
Registered User

Likes (Received): 760

Quote:
Tak zapytam bo sie już pogubiłem ten przetarg jest w formie ZiZ czy od razau po podpisaniu umowy bedzie można zacząc prace?
Wg mapy zaznaczone jest ZiZ.
pentaq no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2017, 04:03 PM   #2444
ardjan
Registered User

ardjan's Avatar

Likes (Received): 4175

Quote:
ZiZ. http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1142261 => tu masz wszystkie zestawienia, mapki, statystyki na temat przetargów
Old March 9th, 2017, 04:06 PM   #2445
zyclunt
Hammerite Order

zyclunt's Avatar

Likes (Received): 2322

Quote:
Originally Posted by falaise View Post
Czemu tak długo trwa od otwarcia ofert do podpisania umowy?
Formuła zaprojektuj i wybuduj.
zyclunt no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2017, 04:44 PM   #2446
Toye
Registered User

Toye's Avatar

Likes (Received): 6888

Quote:
ZiZ. http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1142261 => tu masz wszystkie zestawienia, mapki, statystyki na temat przetargów
Dzieki za wszystkie odpowiedzi !
Toye no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2017, 04:48 PM   #2447
ardjan
Registered User

ardjan's Avatar

Quote:
Originally Posted by bartek_veron View Post
Chciałem tylko zwrócić uwagę, że ogólnie w branży drogowej kończy się kasa i już nikt tego nie ukrywa, a to oznacza tylko, że będzie budowanych coraz mniej dróg lub nie wszystkie zostaną skończone. Wątek dotyczy co prawda konkretnego odcinka S19, ale w artykule jest mowa o dalszych jego częściach, więc chyba ogólny zarys S19 jako całości jest ważny i warto zauważyć jak to może wyglądać w przyszłości skoro już teraz na wielu odcinkach brakuje finansowania.
To lepiej żebyś się nie dowiedział, że S-19 jest częścią Via Carpathia, bo wtedy, w tym wątku, będziesz nas informował o postępach na budowie np w okolicach Timisoary albo innego Debreczyna
Old March 9th, 2017, 04:54 PM   #2448
Hubi2010
Registered User

Likes (Received): 472

Quote:

S19. Wielu chętnych do budowy ekspresówki do granicy z Podkarpaciem

Czternaście firm z Polski i Europy chce budować drogę ekspresową S19 od końca obwodnicy Kraśnika do granicy z woj. podkarpackim. Przetarg na zaprojektowanie i budowę 33-kilometrowego odcinka tej trasy podzielono na trzy części.

Znaczna część wykonawców zainteresowana jest budową całości trasy. – Wszyscy zadeklarowali skrócenie czasu realizacji do 34 miesięcy, a poza jedną firmą wydłużenie gwarancji do 10 lat – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na pierwszy odcinek, od węzła Kraśnik Południe do węzła Janów Lubelski Północ (długość ok. 18 km), wpłynęło jedenaście ofert o wartości od ok. 342,8 mln zł do ok. 492,9 mln zł brutto. Na drugi odcinek stanowiący obwodnicę Janowa Lubelskiego (ok. 7 km) wpłynęło dziesięć ofert, od ok. 148,5 do ok. 209,9 mln zł brutto. Tyle samo ofert wpłynęło na trzeci odcinek, od węzła Janów Lubelski Południe do węzła Lasy Janowskie (ok. 8 km), od ok. 183,6 do ok. 243,7 mln zł brutto. Oferty nie przekroczyły wartości kosztorysu.

Komisja przetargowa sprawdzi oferty i wyłoni najkorzystniejsze. – Umowy z wykonawcami planujemy podpisać w III kwartale br. Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie opracowanie dokumentacji technicznej, uzyskanie decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej oraz wybudowanie trasy – dodaje K. Nalewajko.

Dwujezdniowa droga ekspresowa, o nawierzchni bitumicznej z rezerwą pod trzeci pas na zewnątrz, będzie prowadziła po nowym śladzie na zachód od obecnej DK19 a jedynie na odcinkach przechodzących przez kompleksy leśne, w Polichnie i na południe od Janowa Lubelskiego, w korytarzu obecnej drogi. Kierowcy skorzystają z nowej trasy w 2021 roku.
http://www.dziennikwschodni.pl/krasn...000195617.html
Hubi2010 no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2017, 06:47 PM   #2449
sprenzynaKRK
Registered User

Likes (Received): 11678

Quote:
Dwujezdniowa droga ekspresowa, o nawierzchni bitumicznej z rezerwą pod trzeci pas na zewnątrz, ...
Na serio tam będzie rezerwa pod trzeci pas?

Rok 2017 - rokiem S7. W tym roku do otwarcia jeszcze jeden odcinek S7. Do otwarcia tunelu na Zakopiance poniżej 1120 dni.
sprenzynaKRK no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2017, 07:22 PM   #2450
Maya83
Registered User

Rezerwa pewno terenowa, tak jak na A4 od Wieliczki po Targowisko. Pytanie tylko, czy obiekty inż będą z rezerwą, czy nawet one nie będą budowane docelowo, bo powiedzmy szczerze, nie ma to najmniejszego sensu.
Old March 9th, 2017, 07:26 PM   #2451
dsmieja
Registered User

Likes (Received): 1823

Wystarczy dokładnie przeczytać to co napisali, obiekty w ciągu S-ki bez rezerwy, obiekty nad S-ka z rezerwą.

kdpy liked this post
dsmieja no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2017, 07:41 PM   #2452
Maya83
Registered User

Heh, przyznam się bez bicia, że nie czytałem. To dobrze, że tak będzie.
Old March 9th, 2017, 07:48 PM   #2453
zbigniew88
Registered User

Likes (Received): 6

Mam pytanie – czy taką "rezerwę" można traktować jako ścieżkę rowerową? Rozumiem, że jest oddzielona barierami/ekranami od właściwej drogi...?
zbigniew88 no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2017, 07:51 PM   #2454
Maya83
Registered User

Przecież taka rezerwa to rezerwa wirtualna, to nie jest jakiś pas drogi, to poprostu miejsce w terenie, w którym będzie miejsce na poszczerzenie nasypu itp. Tam niczym nie pojedziesz.
Old March 9th, 2017, 07:54 PM   #2455
zbigniew88
Registered User

Likes (Received): 6

Aha, przepraszam. Myślałem, że chodzi o drogę "terenową", ubitą, ale bez nawierzchni itd.
zbigniew88 no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2017, 08:23 PM   #2456
Gru3
Registered User

Gru3's Avatar

Likes (Received): 739

Zupelnie nie mam nic wspólnego z tym regionem, ale bardzo mnie to cieszy. Ceny zaproponowane przez wykonawcow wytrącają dobrej zmianie argument o zbyt wysokich cenach i ewentualnej konieczności anulowania przetargów jak na S14 w Łodzi. Jestem przekonany,ze po cichu na to liczyli, a tu klops - wykonawcy zrobili im psikusa Teraz mogą co najwyzej szukać wyimaginowanych spisków, zmów cenowych, "nieprawidłości" przy prztargu, ale wiecznie odwlekać już nie mogą, bo od otwarcia ofert są juz określone terminy na dokonanie dalszych czynności.

Zatem w ostatnich dniach: rekord WOŚP, wybór Tuska, a dzisiaj przetrg nie po myśli dobrej zmian. Innymi słowy w ciągu 3 dni dobra zmiana przerżnela 0 : 3, co mnie bardzo cieszy (ale proszę nie podejmować tego watku, bo nie chcę tu siać politycznych OT) Oby więcej takich porażek, dzięki ktorym będziemy mieli wiecej dobrych drog
Old March 9th, 2017, 08:31 PM   #2457
Maya83
Registered User

Spokojnie, powiedzą, że to pierwsze efekty pracy komisji optymalizacyjnej i wszyscy na górze będą zadowoleni.
Old March 9th, 2017, 08:33 PM   #2458
Kemo
Registered User

Likes (Received): 18041

Quote:
Originally Posted by Gru3 View Post
Jestem przekonany,ze po cichu na to liczyli, a tu klops - wykonawcy zrobili im psikusa
Nie musieli na nic liczyć. Bo kto ustala kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania?
Kemo no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2017, 10:14 PM   #2459
ardjan
Registered User

ardjan's Avatar

Quote:
Originally Posted by Gru3 View Post
Zupelnie nie mam nic wspólnego z tym regionem, ale bardzo mnie to cieszy. Ceny zaproponowane przez wykonawcow wytrącają dobrej zmianie argument o zbyt wysokich cenach i ewentualnej konieczności anulowania przetargów jak na S14 w Łodzi. Jestem przekonany,ze po cichu na to liczyli, a tu klops - wykonawcy zrobili im psikusa Teraz mogą co najwyzej szukać wyimaginowanych spisków, zmów cenowych, "nieprawidłości" przy prztargu, ale wiecznie odwlekać już nie mogą, bo od otwarcia ofert są juz określone terminy na dokonanie dalszych czynności.

Zatem w ostatnich dniach: rekord WOŚP, wybór Tuska, a dzisiaj przetrg nie po myśli dobrej zmian. Innymi słowy w ciągu 3 dni dobra zmiana przerżnela 0 : 3, co mnie bardzo cieszy (ale proszę nie podejmować tego watku, bo nie chcę tu siać politycznych OT) Oby więcej takich porażek, dzięki ktorym będziemy mieli wiecej dobrych drog
Czasami się łapię, że po przeczytaniu niektórych postów zastanawiam się 2 razy czy na pewno jestem na forum budowlanym czy jednak czytam komentarze na stronie faktu albo innego politycznego pudelka.

falaise, EL1908, Neodot, juniorpublic, www66 and 9 others liked this post
ardjan no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2017, 10:48 PM   #2460
A&G
Registered User

Likes (Received): 436

Quote:
406 mln zł oszczędności! Za tą kasę niech budują jeszcze S-19 z Lublina do Lubartowa
Zaoszczędzone pieniądze niech lepiej przesuną na południowy odcinek S19 (Babica-Barwinek).

przypadek1, k111 liked this post
A&G no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
janów lubelski, kraśnik, lubelskie, lublin, nisko, podkarpackie, rzeszów, s-19, s19

Thread Tools

Posting Rules