search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 7th, 2016, 12:25 PM   #1901
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Originally Posted by kolator View Post
...Swoją drogą zastanawiające czemu nikt nie wpadł na pomysł rychłej budowy obwodnicy Oborników / Obornik (nie wiem jaka właściwa forma sorry) i ewentualne przyłączenia jej do zachodniej obwodnicy Poznania.
Ależ wpadł i nawet lata temu powstało studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe (coś w tym rodzaju), ale nie było parcia na inwestycję, a przede wszystkim kasy. Jest to niby priorytet Generalnej w Poznaniu, ale czy to coś oznacza...
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 7th, 2016, 04:28 PM   #1902
tomasz777
Registered User

Likes (Received): 66

Quote:
Originally Posted by marcin.poznan View Post
Jeśli porównamy to do odcinka Poznań-Oborniki, to żal bierze, kto wymyślił taką kolejność... Ewidentnie chodzi o wyborców z zachodniopomorskiego, a nie o rzeczywiste rozwiązywanie problemów komunikacyjnych.
Bzdury. Akurat wyborców jest więcej w Wielkopolsce, więc idąc tym tokiem myślenia drogi szybkiego ruchu i autostrady powinno się budować tylko w promieniu 100 km od największych aglomeracji
Kolejność wnioskowania o DŚU wynikała z budowy obwodnicy Koszalina w ciągu S6, która krzyżuje się z S11 - na tym polega cały "przekręt", więc nie twórz teorii spiskowych
tomasz777 no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2016, 04:41 PM   #1903
marcin.poznan
Moderator

Likes (Received): 3617

Obecnie polityka gra dużą rolę, niestety, ale nie będę rozwijał tutaj zbytnio tego wątku, widać to aż zbyt wyraźnie. Są regiony "niegrzeczne", które trzeba "ukarać" (np. Wielkopolska), są regiony "posłuszne", którym trzeba "podziękować" (patrz szumne zapowiedzi budowy S-19 na wschodzie) oraz regiony, które trzeba "przekonać" (patrz: środkowe Pomorze).

Z mojej strony koniec - proponuję kontynuować w PHP

Tramwaje poznańskie - stan obecny, perspektywy rozwoju.
Mapa żurawi Poznania - dzieło wspólne kilku zapaleńców :)

dugiPL liked this post
marcin.poznan no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2016, 09:06 PM   #1904
Maya83
Registered User

Likes (Received): 5553

Quote:

są regiony "posłuszne", którym trzeba "podziękować" (patrz szumne zapowiedzi budowy S-19 na wschodzie)
Problem z tym, że to tylko zapowiedzi, bo brak jakichkolwiek działań w tym kierunku jednoznacznie pokazuje, gdzie mają S19.
Old November 8th, 2016, 01:04 AM   #1905
tomasz777
Registered User

Quote:
Obecnie polityka gra dużą rolę, niestety, ale nie będę rozwijał tutaj zbytnio tego wątku, widać to aż zbyt wyraźnie. Są regiony "niegrzeczne", które trzeba "ukarać" (np. Wielkopolska), są regiony "posłuszne", którym trzeba "podziękować" (patrz szumne zapowiedzi budowy S-19 na wschodzie) oraz regiony, które trzeba "przekonać" (patrz: środkowe Pomorze).
Oczywiście, że polityka gra dużą rolę, ale DŚU na ten odcinek wydano w 2011 roku, czyli przetarg na STEŚ musiał być ogłoszony około 2008 roku. Jakie były tego powody pisałem we wcześniejszym poście. Jeżeli teraz nie ogłosiliby tego przetargu to DŚU mogłaby wygasnąć i cała procedura musiałaby ruszyć od nowa. Przetargi na STEŚ dla pozostałych odcinków trwają - miejmy nadzieję, że zakończą się jak najszybciej i budowa S11 na całej długości ruszy.
A czy jeden odcinek powstanie rok czy dwa szybciej to akurat ma najmniejsze znaczenie.
Old November 8th, 2016, 11:05 AM   #1906
zabbii
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
Dokładnie o tym samym pomyślałem. Bierność ze strony Poznańskiej GDDKiA nie może wpływać na działania innych. Swoją drogą zastanawiające czemu nikt nie wpadł na pomysł rychłej budowy obwodnicy Oborników / Obornik (nie wiem jaka właściwa forma sorry) i ewentualne przyłączenia jej do zachodniej obwodnicy Poznania.
Plany obwodnicy Obornik (tak to się odmienia) wraz z planem istnieją już od 2008 roku no ale w związku ze zmianami władzy, wpływów, pieniędzmi i pewnie szeregiem innych przeciwności losu obwodnica została odłożona w bliżej nieokreślonym czasie. Cytat z GDDKiA "...Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu informuję, że jest wykonawcą polityki Rządu i te inwestycje, które ujęte będą w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 - 2023 będziemy realizować po uzyskaniu finansowania." Czyli podsumowując na chwilę obecną pewnie nie ma szans na obwodnicę Obornik przez co najmniej kolejne 10 lat. Informacja o planowanej obwodnicy Obornik wraz z planem z 2008 roku jest na stronie GDDKiA po wpisaniu w "szukaj" -> Obwodnica obornik wielkopolskich". Nie wkleję linka bo nie mam 10 punktów

kolator, kdpy, eRdoTe liked this post
zabbii no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2016, 12:55 PM   #1907
levy
Registered User

Likes (Received): 449

Quote:
Originally Posted by Piotr1234 View Post
- Przez ostatnie lata cały układ komunikacyjny był prowadzony w układzie wschód-zachód - mówił w Koszalinie wiceminister Szmit. - Skazywało to Polskę na bycie krajem tranzytowym. Chcemy ten strategiczny kierunek odwrócić na północ-południe, stąd nasze ustalenia [m.in. w sprawie S11].

Do innych inwestycji północ-południe zaliczył m.in. dokończenie drogi S3 od Szczecina do Świnoujścia a na południu kraju aż do Lubawki na granicy z Czechami. Dodał też, że resort infrastruktury pracuje nad zachodnią obwodnicą Szczecina i tunelem pod Świną w Świnoujściu.

http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin...#BoxLokSznLink
Najpierw mówi o układzie wschód-zachód, w następnym zdaniu sam sobie zaprzecza, mówiąc o dokończeniu S3 - czyli coś musiało być zrobione skoro chce dokończyć. Nie wspominając już o A1, S7, S8 i o przygotowaniach do S19 - przetarg między Rzeszowem a Lublinem i DŚU na parę innych odcinków.
A póki co mamy jedną drogę ukończoną na całym przebiegu - A4. Następne, które są najbliżej tego to właśnie S3 i A1.
levy no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2016, 01:19 PM   #1908
Szymek Stw
Registered User

Szymek Stw's Avatar

Likes (Received): 309

Tydzień temu, w poniedziałek przed Wszystkich Świętych, jechałem z Poznania do Ostrzeszowa DK11. Po prostu masakra; bardzo duży ruch, tir za tirem, Jarocin i Ostrów kompletnie zablokowane. Nie wiem czy to było spowodowane wtorkowym świętem, czy w dzień powszedni jest tam równie ciasno. To zakrawa trochę o kpinę że odcinek do Kępna nie ma przynajmniej gotowej, prawomocnej DSU...

przemek6085 liked this post
Szymek Stw no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2016, 01:31 PM   #1909
marcin.poznan
Moderator

Tam wygląda tak zawsze. Kiedyś się skusiłem, żeby w dzień powszedni pojechać z Katowic zamiast przez Wrocław, przez Ostrów właśnie. Do granicy wielkopolskiego jakoś szło, ale od Kępna prawie przed każdą miejscowością tworzył się korek. Z licznych fabryk meblowych i spożywczych w rejonie wypływały całe sznury TIR-ów, jadących głównie na północ. Efekt: Katowice-Poznań - prawie 7h jazdy wciśnięty między ciężarówki...

Old November 8th, 2016, 02:47 PM   #1910
Szymek Stw
Registered User

Szymek Stw's Avatar

Likes (Received): 309

No ja akurat pojechałem na grzyby w okolice Ostrzeszowa, skuszony internetowymi doniesieniami o wysymie w tym regionie Grzybków owszem nazbierałem sporo (bardzo ładne i zdrowe lasy tam mają), ale tyle co się namęczyłem żeby tam dojechać i wrócić to masakra DK15 wcale nie lepsza, Koźmin Wlkp, Krotoszyn - kibel na każdym kroku. Niech mi jeszcze raz ktoś spróbuje powiedzieć że S11 na Piłę jest bardziej potrzebna
Szymek Stw no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2016, 04:07 PM   #1911
cotinus
zarejestrowany użytkownik

cotinus's Avatar

Likes (Received): 688

"ale na wakacje ludzie potrzebujom!!!! Jusz, teraz! Obwodnice Jastrowia czy Ujścia z jednym skrzyżowaniem na wczoraj!!! Olaboga! Koniecznie w przekroju 2x2 z rezerwa pod 3 pas!

A wogule co Ty mnie tu insynujesz, że je jakiś ruch na południe od Poznania? Ty wiesz ile żem jechał do Mielna w te wakacje? Aż mi browar z biedry w bagażniku się nagrzał"
cotinus no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2016, 04:15 PM   #1912
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Originally Posted by Szymek Stw View Post
...Niech mi jeszcze raz ktoś spróbuje powiedzieć że S11 na Piłę jest bardziej potrzebna
GPR2015 mówi, że odcinek ZOP - Oborniki ma większe natężenie ruchu, niż jakikolwiek odcinek na południe (od Kórnika), więc to GPR-owi musisz przywalić młotkiem

Absolutnie na wczoraj dwujezdniowe powinny być ZOP - Oborniki z obwodnicą i Kórnik - Jarocin, reszta na jutro.
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama

seecobb, DonDiegoDeLaVega liked this post

Last edited by smar; November 8th, 2016 at 04:24 PM.
smar no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2016, 04:25 PM   #1913
tomasz777
Registered User

Quote:
No ja akurat pojechałem na grzyby w okolice Ostrzeszowa
Quote:
Niech mi jeszcze raz ktoś spróbuje powiedzieć że S11 na Piłę jest bardziej potrzebna
To jest typowy przykład postrzegania problemu budowy sieci autostrad z poziomu "grzybiarza"
Dojazd do domu zajmuję mi godzinę, zbudujcie mi autostradę!! Dojazd na grzyby zajmuje dwie godziny, zbudujcie autostradę!! Dojazd na stok zajmuje pięć godzin, zbudujcie autostradę!! Itd, itd...
Sieć dróg szybkiego ruchu przeznaczona jest do dobrego skomunikowania międzyregionalnego, a nie szybkiego dojazdu na te "grzyby" ;-) Za 2 lata w okolicy południowej Wielkopolski będą 3 drogi klasy S biegnąc z północy na południe, a w Polsce północno-zachodniej na całej 250 kilometrowej szerokości od S3 do A1 nie ma ani jednej takiej drogi. Rozumiesz już dlaczego S11 na Piłę jest bardziej potrzebna?

kolator, Wrocer, Sgeezus liked this post
Old November 8th, 2016, 05:15 PM   #1914
marcin.poznan
Moderator

Nie do końca rozumiem - jesteś za tym, żeby budować drogi ekspresowe tam gdzie zwykłe krajówki się zatykają i utrudniają prowadzenie już istniejącego dużego biznesu, czy tam gdzie ruchu prawie w ogóle nie ma (np. na północ od Jastrowia)?

Poza tym kolega pisał akurat o przypadkowym wypadzie na grzyby, a ja pisałem o przejeździe biznesowym z Katowic do Poznania po DK11 i jest on praktycznie niemożliwy obecnie w dni robocze. I do tego się nie ustosunkujesz?

Polecam zapoznanie się z GPR z roku 2015.

Północne odcinki DK11 to ruch w zakresie 5900-9800 pojazdów na dobę, a południowe odcinki to ruch od 8900 do 14900 pojazdów na dobę. Dla porównania przez A2 obecnie przejeżdża od 19000 do 22000 pojazdów na dobę.

Swoją drogą widać na tej mapie GPR jak kierowcy próbują objeżdżać te przeciążone odcinki DK drogami wojewódzkimi...

eRdoTe liked this post
Old November 8th, 2016, 06:00 PM   #1915
tomasz777
Registered User

Quote:

Poza tym kolega pisał akurat o przypadkowym wypadzie na grzyby, a ja pisałem o przejeździe biznesowym z Katowic do Poznania po DK11 i jest on praktycznie niemożliwy obecnie w dni robocze. I do tego się nie ustosunkujesz?
Ustosunkowałem się pisząc we wcześniejszym poście o ilości dróg północ-południe w południowej części Wielkopolski jaka będzie dostępna w ciągu najbliższych lat. Za dwa lata w przytoczonym przez Ciebie przykładzie pojedziesz z Poznania do Katowic przez Wrocław S5+A4 nadrabiając 30 km, czyli mniej niż 10% trasy i tam też przeniesie się zapewne duża część tranzytu.
Problem ruch lokalnego jest drugorzędny. Budowa S-ki i tak mogłaby go nie rozwiązać. Jak ktoś jedzie z Borek do Kórnika to niespecjalnie będzie jechał za Jarocin żeby wjechać na S11, a później zjeżdżał z S11 na północy Kórnika - nie wiem czy dałem dobry przykład bo nie znam zupełnie tych miejscowości, tylko wybrałem je z mapy, ale chodziło mi żeby zobrazować temat ;-) Ale ze swojego podwórka napiszę, że jak jadę z centrum Szczecina do Gryfina to nie jeżdżę przez A6+S3, bo droga jest dłuższa około o połowę.

P.S. GPR to nie wszystko, ale zawsze pozwala na udowodnienie swojej tezy na dowolny temat Jest takie powiedzenie - kłamstwa, bezczelne kłamstwa, statystyki

Wrocer liked this post
Old November 8th, 2016, 07:40 PM   #1916
marcin.poznan
Moderator

A4 też zaczyna się zapychać, a po zbudowaniu S5 będzie jeszcze gorzej, bo duża część ruchu mogłaby pójść przez S11, a po zbudowaniu S5 będzie się tamtędy jechało ciężko.

S11 ma bardzo duże znaczenie dla gospodarki południowej Wielkopolski. Brak tej drogi zaczyna ją dusić gospodarczo. Można sobie mówić, że to "droga lokalna", ale przecież DK11 na terenie woj. wielkopolskiego ma aż 320 km! To transportowy kręgosłup województwa.

Jeżdżę czasem w okolice Ostrowa Wlkp. i kilkukilometrowe korki przy wjazdach do niektórych miejscowości to są fakty a nie statystyka (można też spojrzeć na dane Google zbierane w czasie rzeczywistym) - w tym samym czasie północna część DK11 cała na zielono...

Alois von T, misioho, przemek6085 liked this post
Old November 8th, 2016, 07:51 PM   #1917
asfarasurizcanc
Sum

asfarasurizcanc's Avatar

Likes (Received): 2287

Quote:
Originally Posted by zabbii View Post
Plany obwodnicy Obornik (tak to się odmienia) wraz z planem istnieją już od 2008 roku no ale w związku ze zmianami władzy, wpływów, pieniędzmi i pewnie szeregiem innych przeciwności losu obwodnica została odłożona w bliżej nieokreślonym czasie. Cytat z GDDKiA "...Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu informuję, że jest wykonawcą polityki Rządu i te inwestycje, które ujęte będą w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 - 2023 będziemy realizować po uzyskaniu finansowania." Czyli podsumowując na chwilę obecną pewnie nie ma szans na obwodnicę Obornik przez co najmniej kolejne 10 lat. Informacja o planowanej obwodnicy Obornik wraz z planem z 2008 roku jest na stronie GDDKiA po wpisaniu w "szukaj" -> Obwodnica obornik wielkopolskich". Nie wkleję linka bo nie mam 10 punktów
Może szukają takiej miejscowości na mapie
Old November 8th, 2016, 08:28 PM   #1918
Tocik
Registered User

Likes (Received): 154

Quote:
Originally Posted by tomasz777 View Post
To jest typowy przykład postrzegania problemu budowy sieci autostrad z poziomu "grzybiarza"
Dojazd do domu zajmuję mi godzinę, zbudujcie mi autostradę!! Dojazd na grzyby zajmuje dwie godziny, zbudujcie autostradę!! Dojazd na stok zajmuje pięć godzin, zbudujcie autostradę!! Itd, itd...
Sieć dróg szybkiego ruchu przeznaczona jest do dobrego skomunikowania międzyregionalnego, a nie szybkiego dojazdu na te "grzyby" ;-) Za 2 lata w okolicy południowej Wielkopolski będą 3 drogi klasy S biegnąc z północy na południe, a w Polsce północno-zachodniej na całej 250 kilometrowej szerokości od S3 do A1 nie ma ani jednej takiej drogi. Rozumiesz już dlaczego S11 na Piłę jest bardziej potrzebna?
Wszystko by było fajnie, gdyby nie fakt, że S11 na Piłę nie jest bardziej potrzebna.
Owszem, Poznań - Oborniki jest na wczoraj, ale dalej na północ korki nie tworzą się w żadnym miejscu (No chyba, że zamkną przejazd kolejowy blisko Tarnowa), a to dlatego, że: a) ruch nie jest aż taki duży, b) droga jest bardzo szeroka z mnóstwem miejsc do bezpiecznego wyprzedzania, c) nie ma prawie wcale skrzyżowań, na których trzeba by się zatrzymać (Rondo w Rogoźnie, rondo w Chodzieży i światła w Ujściu, to wszystko).
Owszem - przydałaby się nowa nawierzchnia w wielu miejscach, ale 70cio kilometrowego odcinka Piła - Oborniki nie jechałem jeszcze nigdy dłużej niż godzinę, a jeżdżę dosyć spokojnie, a co najważniejsze pokonuję tę trasę, bardzo często i to w różnych dniach tygodnia.
Tocik no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2016, 08:48 PM   #1919
Darole
Registered User

Likes (Received): 392

Quote:
Originally Posted by zabbii View Post
...... Obwodnica obornik wielkopolskich". Nie wkleję linka bo nie mam 10 punktów
http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/4449/s...a-obornik-wlkp
Prosze
Darole no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2016, 11:21 PM   #1920
tomasz777
Registered User

Quote:
A4 też zaczyna się zapychać, a po zbudowaniu S5 będzie jeszcze gorzej, bo duża część ruchu mogłaby pójść przez S11, a po zbudowaniu S5 będzie się tamtędy jechało ciężko.

S11 ma bardzo duże znaczenie dla gospodarki południowej Wielkopolski. Brak tej drogi zaczyna ją dusić gospodarczo. Można sobie mówić, że to "droga lokalna", ale przecież DK11 na terenie woj. wielkopolskiego ma aż 320 km! To transportowy kręgosłup województwa.
I ja się z Tobą zgadzam w obu tych kwestiach. A4 jeździ się tragicznie - tam w wielu miejscach w okolicy Wrocławia potrzebny jest trzeci pas - i to też na wczoraj. Południowa część S11 jest bardzo ważna i tego też nie neguje tylko pamiętaj o tym, że piszesz to w sytuacji kiedy Poznań w ciągu najbliższych 2 lat będzie miał połączenia o standardzie S lub A we wszystkie cztery kierunki - A2+S5, a w tym samym czasie cała północno-zachodnia polska jest pozbawiona autostradową pustynią.

Wrocer liked this post

Reply

Tags
bytom, droga ekspresowa, ekspresówka-s11, kołobrzeg, opolskie, poznań, s11, wielkopolskie

Thread Tools

Posting Rules