search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 2nd, 2014, 09:42 AM   #3661
Strada56
Registered User

Strada56's Avatar

Likes (Received): 692

Quote:
Originally Posted by szorstky View Post
... Tylko która połowa będzie większa?
Pobawiłem się tabelami i ot co mi wyszło:

Założyłem oczywiście, że dla większości dzielnic 100% mieszkańców (czerwone liczby w tabeli) lub 100% samochodów (zielone) z danych dzielnic wybierze jedna trasę jadąc do Krakowa (S7 lub S8/DK7). Jedynie mieszkańców Pragi Północ i Śródmieścia, jako najmniej zdecydowanych , podzieliłem po połowie.
Ot, taka zabawa ze statystyką przed rozpoczęciem sezonu.
Zwycięzcą jest S7.

Źródło danych

Sponsored Links
Old March 2nd, 2014, 10:23 AM   #3662
zgorzala
Registered User

zgorzala's Avatar

Likes (Received): 2996

Quote:
Z mojego punktu widzenia (i zapewne połowy Warszawy) po wybudowaniu TSW S7 do Grójca rarytasem nie będzie. Oczywiście będzie pożądaną drogą dla drugiej połowy.
to tak na temat punktu widzenia

a tak na marginesie to ciekawe jaki byłby tok myślenia i pisania jakby to S7 była już w budowie a nad S8 by sie zastanawiano
zgorzala no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2014, 10:51 AM   #3663
FragMaster
Registered User

FragMaster's Avatar

Likes (Received): 516

To S8 jest w budowie, bo załatwia wylot z Warszawy dla DK8 i DK7. Więc po jej zbudowaniu S7 będzie tylko ekspresową alternatywą dla dwujezdniowej, nie korkującej się drogi + jako bonus dojazdem dla Piaseczna, ale ten bonus w skali budowy dróg w całym kraju jest mało ważny. Gdyby było odwrotnie, to Piaseczno było by zadowolone, tranzyt na DK7 jechałby parę minut krócej, a cała Polska na DK8 stałaby w korkach w Raszynie.

Szymek Stw liked this post
FragMaster no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2014, 12:20 PM   #3664
talaga1
Registered User

Likes (Received): 85

Quote:
Originally Posted by FragMaster View Post
To S8 jest w budowie, bo załatwia wylot z Warszawy dla DK8 i DK7. Więc po jej zbudowaniu S7 będzie tylko ekspresową alternatywą dla dwujezdniowej, nie korkującej się drogi + jako bonus dojazdem dla Piaseczna, ale ten bonus w skali budowy dróg w całym kraju jest mało ważny. Gdyby było odwrotnie, to Piaseczno było by zadowolone, tranzyt na DK7 jechałby parę minut krócej, a cała Polska na DK8 stałaby w korkach w Raszynie.
To tylko alternatywa dla istniejącej drogi i kilka minut krócej - to samo można powiedzieć o każdym odcinku budowanej drogi.
Natomiast bardzo mało budowanych dróg osiągnie ruch 80tys kiedykolwiek, a S7 już
na wstępie.

Ty tylko Piaseczno, tak samo jak Wałbrzych, Augustów i inne miasta w Polsce.
talaga1 no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2014, 12:23 PM   #3665
talaga1
Registered User

Quote:
Originally Posted by Strada56 View Post

Założyłem oczywiście, że dla większości dzielnic 100% mieszkańców (czerwone liczby w tabeli) lub 100% samochodów (zielone) z danych dzielnic wybierze jedna trasę jadąc do Krakowa (S7 lub S8/DK7). Jedynie mieszkańców Pragi Północ i Śródmieścia, jako najmniej zdecydowanych , podzieliłem po połowie.
Zwycięzcą jest S7.

Źródło danych
Większość ludzi wybierze szybszą drogę, a nie krótszy dystans.
Tak jak większość wybiera obwodnice miast, mimo że nadkłada się parę kilometrów.
Old March 2nd, 2014, 12:32 PM   #3666
talaga1
Registered User

Quote:
Originally Posted by hacky View Post
Pieniądze są - tylko nie na to co potrzeba:
http://www.pkd.org.pl/index.php?a=ak...kt&kk=18&b=PKD

"MIR informuje, że dodane do załącznika odcinki uzupełnią sieć dróg ekspresowych i autostrad tak by powstały całe ciągi pomiędzy największymi miastami i ośrodkami gospodarczymi."

Widocznie w dalekosiężnych planach rządu są to większe ośrodki niż Kraków czy Warszawa
Old March 2nd, 2014, 12:35 PM   #3667
talaga1
Registered User

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,...ofuja__bo.html

"Dzięki organizacji igrzysk Kraków chce przyspieszyć realizację projektów drogowych, na które rząd przez lata nie znajdował pieniędzy. Chodzi głównie o modernizację zakopianki czy rozbudowę drogi S7 łączącej Kraków i Warszawę."

Niezłe jajca, Warszawa niech się stara o Olimpiadę Letnią i już będzie pretekst
do budowy.
Old March 2nd, 2014, 12:52 PM   #3668
talaga1
Registered User

Quote:
Nooo, jak skończą S8 do Janek i łącznik przez Sękocin, to będzie się jechało łatwiej, szybciej i bezpieczniej.
Z mojego punktu widzenia (i zapewne połowy Warszawy) po wybudowaniu TSW S7 do Grójca rarytasem nie będzie. Oczywiście będzie pożądaną drogą dla drugiej połowy. Tylko która połowa będzie większa?
Rarytasem zwanym komulacją, to będzie wjazd na S8 jak obwodnica obejmie
całą Warszawę, na A2 pojawią się bramki, a województwo wpuści w łącznik 721kę z Piaseczna.
Old March 2nd, 2014, 01:02 PM   #3669
kwiatek6324
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by talaga1 View Post
Rarytasem zwanym komulacją, to będzie wjazd na S8 jak obwodnica obejmie
całą Warszawę, na A2 pojawią się bramki, a województwo wpuści w łącznik 721kę z Piaseczna.
Dokladnie, kazdy patrzy na "tu i teraz". Zapewno mocno zmieni sie struktura ruchu,
jak wprowadza oplaty na A2, wiekszosc wyjedzie TSW na DK8/S8, jadacy na katowice utkna w Nadarzynie na swiatlach, Ci na kraków w Magdalence i na kolejnych swiatlach.

Chyba nie trzeba tlumaczyc ze obecnie jest znosnie, bo ruch jest spowalniany przez Raszyn. Jesli wylot z Warszawy bedzie bezkolizyjny to na pierwszych kilku swiatlach po zjezdzie z TSW i tak bedzie maly armagedon, do czasu az nie bedzie S8 Radziejowice-Wolica i wlasnie S7 Warszawa-Grojec.

Pozdr
AK
kwiatek6324 no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2014, 01:16 PM   #3670
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 20580

Quote:
Dlaczego używasz słowa "wyłącznie" dla poprawy połączenia dwóch największych miast w Polsce?
Ja mówię o planowanym obecnie do budowy etapie, który miałby się kończyć w miejscowości Lesznowola.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2014, 01:23 PM   #3671
talaga1
Registered User

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Możecie mi powiedzieć, czemu priorytetem miałaby być droga służąca WYŁĄCZNIE tym, co wynieśli się z Warszawy do jej miejscowości satelickich i teraz narzekają na słaby dojazd?

Dlaczego Piasecznu należy się S7 (nawet ogryzek do Lesznowoli)?
np. dlatego że powiat i gminy Piaseczna dają co roku innym powiatom i gminom w Polsce 60-70 mln. zł pomocy.

Że nie wspomnę o województwie doprowadzonym przez Państwo-wampir do stanu śmierci klinicznej,
600-700mln zabieranych co roku i planach budowy dróg odkładanych na wieczną przyszłość.

Dlaczego S7 jest potrzebna, nie będę się rozpisywał. A po oddaniu POW na wschód, na Puławskiej będzie dużo gorzej, wbrew obowiązującej mitologii.

zgorzala liked this post

Last edited by talaga1; March 2nd, 2014 at 01:37 PM.
Old March 2nd, 2014, 02:00 PM   #3672
zgorzala
Registered User

zgorzala's Avatar

Likes (Received): 2996

Quote:
Ja mówię o planowanym obecnie do budowy etapie, który miałby się kończyć w miejscowości Lesznowola.
to że ktoś gdzieś napisał że budować "tylko do Lesznowoli" to jeszcze to nie jest planem - plan to odcinek 29km

ale jeżeli plan się zmieni i będzie do Lesznowoli to z tego powodu napewno nie będę płakał
zgorzala no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2014, 03:46 PM   #3673
leniwiec3082
Registered User

leniwiec3082's Avatar

Likes (Received): 619

Quote:

...A po oddaniu POW na wschód, na Puławskiej będzie dużo gorzej, wbrew obowiązującej mitologii.
A ja się pytam na jakiej podstawie takie twierdzenie. Chyba wbrew zdrowemu rozsądkowi.
leniwiec3082 no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2014, 04:58 PM   #3674
micro-jr
Marzyciel

Likes (Received): 658

Quote:
Zapraszam kolegę jutro a 8 rano na Puławską do Mysiadła.
Kolega założy kamizelkę z napisem:
"Nie budowie S7 Warszawa-Grójec"

a wieczorem wznowimy dyskusję. OK?

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Czekam na:
|

Fajne projekty:
Legenda:

Strada56 liked this post
micro-jr no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2014, 05:36 PM   #3675
phantom_x
WAW-Rembridge Garden

phantom_x's Avatar

Likes (Received): 160

Quote:
Możecie mi powiedzieć, czemu priorytetem miałaby być droga służąca WYŁĄCZNIE tym, co wynieśli się z Warszawy do jej miejscowości satelickich i teraz narzekają na słaby dojazd?
No wiesz co Michael?? Kto jak kto, ale Ty powinieneś to wiedzieć.
Co to znaczy "wyłącznie"?
Człowiek się normalnie tu produkuje, analizuje, porównuje, przytacza twarde cyfry, a kilka stron później znowu powraca ta sama kwestia.
Czytajcie może z większą uwagą czysto-analityczne posty (między innymi moje) z wcześniejszych stron tego wątku oraz z wątku "S7:Warszawa-Czosnów" (gdyż w obu wątkach często padają porównania wylotu północnego i południowego S7 z Wawy), a dopiero później wyrażajcie swój stopień wątpliwości do spraw oczywistych.
Po kiego mielimy wielokrotnie tą samą sprawę.
* Całkowita ilość nowoczesnej powierzchni biurowej w Warszawie przekroczyła poziom 5 mln metrów kwadratowych tj. więcej niż we wszystkich pozostałych dużych polskich miastach (powyżej 150 tys. mieszk.) razem wziętych.
* Aglomeracje i konurbacje (nie chodzi o województwa), warszawska+łódzka, śląsko-dąbrowska+krakowska, trójmiejska, wrocławska oraz poznańska wytwarzają łącznie około połowy (!) polskiego PKB >> Pilne dokończenie całych tras A1, S5 i S7 to absolutna konieczność.

micro-jr, Strada56, SSC Fan, zgorzala liked this post
phantom_x no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2014, 01:14 AM   #3676
szorstky
Registered User

szorstky's Avatar

Likes (Received): 2227

Quote:
Originally Posted by Strada56 View Post

Zwycięzcą jest S7.

Źródło danych
Tylko jest jedno małe "ale". W statystykach ująłeś samochody zarejestrowane na Mokotowie, a jest tam sporo zarejestrowanych jako firmówki i auta w leasingu, może nawet więcej niż połowa tam zarejestrowanych. A więc one ruchu nie będą robić
Podobny "problem" jest w Śródmieściu (więcej aut niż mieszkańców), ale tam rozkłada się on po pół, więc nie zaburza statystyki.
Można uznać, że jest remis i połowy są równe

szorstky no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2014, 01:24 PM   #3677
MAXIS.PL
Jestem z Bródna...

Likes (Received): 2

Ja bym jeszcze zapytał czemu Targówek miałby niby wybrać S7 skoro Białołęka bierze S8/DK7
Może Targówek Przemysłowy jechałby przez całe miasto do S7, ale ile tam ludzi mieszka i ile samochodów - jakiś drobny ułamek całej dzielnicy.

Studio nagraniowe i sale prób

Last edited by MAXIS.PL; March 3rd, 2014 at 02:29 PM.
MAXIS.PL no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2014, 07:56 AM   #3678
FRANK B.
Registered User

Likes (Received): 21

Quote:
Dlaczego Piasecznu należy się S7 (nawet ogryzek do Lesznowoli)?
np. dlatego że powiat i gminy Piaseczna dają co roku innym powiatom i gminom w Polsce 60-70 mln. zł pomocy.

Że nie wspomnę o województwie doprowadzonym przez Państwo-wampir do stanu śmierci klinicznej,
Przede wszystkim Województwo Mazowieckie, Warszawa i okoliczne powiaty znacznie więcej zyskują na stołeczności Warszawy niż tracą w postaci Janosikowego. W strategii samorządowej należy uwzględnić obowiązujące prawo, a Janosikowe jest prawem. Równie dobrze mógłbym wziąć kredyt na luksusowy samochód a problemy ze spłatą rat tłumaczyć tym, że państwo-wampir chce ode mnie składek na ZUS, VATu i podatku dochodowego.

Jestem z Piaseczna i na pewno ucieszę się z S7 do Grójca. Ale lamenty władz Piaseczna nad przesunięciem środków na dokończenie POW to czysta hipokryzja, bo mimo znacznego wzrostu liczby mieszkańców władze nie robią nic nad poprawą układu drogowego w samym mieście. Chodzi tylko o to, żeby w folderach reklamowych deweloperów można było wpisać "łatwe skomunikowanie z Warszawą w postaci szerokiej , niekorkującej się arterii".

czarbox, Robert_C liked this post
FRANK B. no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2014, 10:53 AM   #3679
micro-jr
Marzyciel

Likes (Received): 658

Quote:
Originally Posted by FRANK B. View Post
Przede wszystkim Województwo Mazowieckie, Warszawa i okoliczne powiaty znacznie więcej zyskują na stołeczności Warszawy niż tracą w postaci Janosikowego. W strategii samorządowej należy uwzględnić obowiązujące prawo, a Janosikowe jest prawem. Równie dobrze mógłbym wziąć kredyt na luksusowy samochód a problemy ze spłatą rat tłumaczyć tym, że państwo-wampir chce ode mnie składek na ZUS, VATu i podatku dochodowego.

Jestem z Piaseczna i na pewno ucieszę się z S7 do Grójca. Ale lamenty władz Piaseczna nad przesunięciem środków na dokończenie POW to czysta hipokryzja, bo mimo znacznego wzrostu liczby mieszkańców władze nie robią nic nad poprawą układu drogowego w samym mieście. Chodzi tylko o to, żeby w folderach reklamowych deweloperów można było wpisać "łatwe skomunikowanie z Warszawą w postaci szerokiej , niekorkującej się arterii".

1) "ale lamenty władz Piaseczna nad przesunięciem środków na dokończenie POW to czysta hipokryzja," - Nikt nie podważa sensu kontynuwacji POW - i nie mieszajmy tego do S7, to że tak perfidnie poinformowano ludiz o braku S7 nie oznacza, ze to naprawdę miało bepzośredni wpływ.

2) Kolega podważa sens etapowania S7 - to nie jest tak, ze Róbmy S7 do Lesznowoli, a potem to kiedyś tam.
Róbmy całosc do Grójca - oddajmy etapami od centrum. w stronę Wawy.

3) TSW nie rozwiąże problemu DK7, bo to nie zmieni stanu tej dorgi.
TSW pomoże ominac Raszyn. Ale ludzie na DK7 nadal beda ginąć jak do tej pory.

Czekam na:
|

Fajne projekty:
Legenda:
micro-jr no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2014, 11:16 AM   #3680
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Likes (Received): 7799

Quote:
Originally Posted by micro-jr View Post
Ale ludzie na DK7 nadal beda ginąć jak do tej pory.
Może nie popierajmy się takimi populistycznymi argumentami, bo wyjdzie, że w pierwszej kolejności trzeba ueskpresowić wszystkie drogi w podlaskiem i lubelskiem.
Wypadki są w całej Polsce. Na autostradach i ekspresówkach również.
Robert_C no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
ekspresówka-s7, grójec, mazowieckie, radom, s-7, warsaw, warszawa

Thread Tools

Posting Rules