search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old January 29th, 2017, 10:35 AM   #7661
bolsta
Registered User

Likes (Received): 20

Zabierali się do tej budowy jak pies do jeża, kiedy Budimex na obwodnicy Międzyrzecza już ostro działał. Zbyt wolny postęp robót był zauważalny już od dawna nawet dla mnie - osoby nie związanej z branżą i wielokrotnie pytałem znawców na forum jak widzą możliwość ukończenia kontraktu w terminie. Zima nie ma tu nic do rzeczy, to zwykła wymówka.

michael_siberia liked this post
bolsta no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 29th, 2017, 10:41 AM   #7662
Milamber
Registered User

Milamber's Avatar

Likes (Received): 949

A do kiedy mają termin z umowy, że się tak zapytam? Po wakacjach? Więc pitolenie idzie o to, że nie zrobią szybciej ?
Milamber no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2017, 12:09 PM   #7663
SuperDarling
:)

SuperDarling's Avatar

Likes (Received): 449

Quote:
Originally Posted by Milamber View Post
A do kiedy mają termin z umowy, że się tak zapytam? Po wakacjach? Więc pitolenie idzie o to, że nie zrobią szybciej ?
Zakończenie 30.04.2017r.
SuperDarling está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 29th, 2017, 07:17 PM   #7664
marco1980
Registered User

Likes (Received): 19

Quote:
Originally Posted by SuperDarling View Post
Nie znam się za bardzo na budowaniu dróg, ale akurat Gorzów to jedno z najcieplejszych miejsc w Polsce. Na innych budowach coś się dzieje a panom z Dragadosu za zimno się zrobiło. Ehh, wstyd. Na szczęście idzie ocieplenie. Ciekawe kiedy wrócą na budowę?

Jezus Chrystus
marco1980 no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2017, 07:19 PM   #7665
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6408

Nie wiem, jakie tam były ostatnio temp, ale raczej na ukladanie mieszanki warunków nie było.
Old January 29th, 2017, 07:25 PM   #7666
marco1980
Registered User

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
Nie wiem, jakie tam były ostatnio temp, ale raczej na ukladanie mieszanki warunków nie było.
Ale jeśli została im tylko mieszanka to z tym można się uwinąć w kilka dni. A przecież tak nie jest, bo jeszcze sporo innych prac jest do zrobienia.

Jezus Chrystus
Old January 29th, 2017, 07:56 PM   #7667
Maya83
Registered User

Ogólnie prawie cała branża drogowa, przy silnych mrozach leży.
Old January 29th, 2017, 08:29 PM   #7668
marco1980
Registered User

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
Ogólnie prawie cała branża drogowa, przy silnych mrozach leży.
Zależy co znaczy siine mrozy... Więcej jak - 10 w nocy nie było. A w większości dni w dzień temperatura oscyluje w okolicach 0.

Jezus Chrystus
Old January 29th, 2017, 08:52 PM   #7669
Maya83
Registered User

Ja u siebie nie jestem w stanie wbić kołka w ziemię, bo cała jest zmarznięta. To dla mnie oznacza, że były silne mrozy, mimo tego, że od paru dni mamy temp w okolicach zera a ziemia dalej nie puszcza. Nie wiem jak jest tam, jak podobnie, to nie ma o czym rozmawiać.
Old January 29th, 2017, 09:24 PM   #7670
polischmen
Registered User

polischmen's Avatar

Likes (Received): 749

Zrobiłem specjalistyczny test i mogę śmiało powiedzieć - kołek się wbił.
polischmen no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2017, 09:46 PM   #7671
marco1980
Registered User

Quote:
Originally Posted by polischmen View Post
Nie chciałem robić testu. Ale codziennie biegając wokół mojej miejscowości widzę, że ziemia w słońcu rozmięka. Więc nie jest aż tak zmrożona, aby maszyny nie dały sobie z nią rady.

Dla mnie Dragados powinien płacić kary umowne albo wymyślić lepsze tłumaczenie.

Jezus Chrystus
Old January 29th, 2017, 09:48 PM   #7672
Maya83
Registered User

Quote:
Originally Posted by polischmen View Post
Jeszcze pasowałoby sprawdzić, jak głęboko ziemia rozmarzła, bo kawałek głębiej może być skała, ale pierwsze oznaki wiosny już widać
Old January 29th, 2017, 10:40 PM   #7673
pentaq
Registered User

Likes (Received): 645

Pozwolę sobie wtrącić OT.
Moja babcia po wojnie wylądowała w Krasnojarsku na Syberii. Pytam się: było zimno?
Babcia: oj było... Ale już na początku lutego czuć było taki powiew wiosny z Chin...
Ja: to ile wtedy było?
Babcia: aa już całkiem w porządku. -40...
pentaq no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2017, 08:34 AM   #7674
EUROKRAN
Registered User

EUROKRAN's Avatar

Likes (Received): 236

Quote:
Originally Posted by bolsta View Post
Zabierali się do tej budowy jak pies do jeża, kiedy Budimex na obwodnicy Międzyrzecza już ostro działał. Zbyt wolny postęp robót był zauważalny już od dawna nawet dla mnie - osoby nie związanej z branżą i wielokrotnie pytałem znawców na forum jak widzą możliwość ukończenia kontraktu w terminie. Zima nie ma tu nic do rzeczy, to zwykła wymówka.
Mam dokładnie takie same odczucia.
EUROKRAN no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2017, 10:23 AM   #7675
macieks18
Registered User

macieks18's Avatar

Likes (Received): 168

po wyrzuceniu Hiszpanów z Raciborza, firma ma bardzo duże problemy finansowe i to pewnie jest główną przyczyną
macieks18 no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2017, 11:38 AM   #7676
Maya83
Registered User

Jasne, światowy gigant ma problemy finansowe, bo ją z Raciborza wywalili.
Old January 30th, 2017, 01:23 PM   #7677
macieks18
Registered User

macieks18's Avatar

Likes (Received): 168

Ten światowy gigant wisi swoim podwykonawcom 30 mln zł i nie ma z czego zapłacić...
macieks18 no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2017, 05:09 PM   #7678
DooCharles
Registered User

DooCharles's Avatar

Likes (Received): 10863

Opóźnienie na drodze S3. Obwodnica Gorzowa będzie gotowa po wakacjach?!

Quote:
Mamy złe wieści dla kierowców podróżujących drogą S3. Plan był taki, by samochody pojechały dwupasmową obwodnicą Gorzowa na koniec kwietnia. Ten termin jest jednak nierealny. Wykonawca chce przesunięcia terminu zakończenia inwestycji o kilka miesięcy!

Hiszpańskie tempo na drodze S3
Prace na budowie drugiej nitki obwodnicy rozpoczęto dwa lata temu. Wykonawca od początku nie narzucał sobie nazbyt szalonego tempa. Można wręcz powiedzieć, że było to typowo hiszpańskie podejście: manana, manana...

Na plac budowy budowlańcy weszli dopiero blisko pół roku po podpisaniu kontraktu. Zaczęli trochę po gorzowsku – od wycinki drzew... Prace ziemne ruszyły w połowie 2015 roku.

W międzyczasie na budowie odkryto szczątki nosorożca sprzed 125 tys. lat. Akurat to szokujące znalezisko – słyszę w GDDKiA – jakoś znacząco nie wpłynęło na opóźnienie inwestycji.

Nie ma jednak wątpliwości, że opóźnienie będzie, i to spore. Dziś gorzowska obwodnica pozostaje jedynym „wąskim gardłem” na 170-kilometrowym dwupasmowym odcinku drogi S3 od Szczecina do Sulechowa. Ten stan potrwa jeszcze kilka miesięcy.

Pisze wykonawca do inwestora

Wykonawca w oficjalnym piśmie do GDDKiA poinformował, że nie zakończy budowy w terminie (do końca kwietnia). Sugeruje w nim też, że przewidywane opóźnienie może wynieść kilka miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że kierowcy wjadą na dwupasmową S3 najwcześniej pod koniec wakacji (co też nie jest pewne). To bardzo zła wiadomość, bo przecież na tym odcinku w lipcu i sierpniu tworzą się olbrzymie korki...

Opóźnienie może jednak ulec zmianie. Przedstawiciele GDDKiA liczą, że inwestycję uda się zakończyć z jak najmniejszym poślizgiem.

– Dyrekcja nie ustosunkowała się jeszcze do pisma od wykonawcy. Trwa analiza argumentów. Nie musimy się z nimi zgodzić. W połowie lutego spotkamy się z przedstawicielami firmy na radzie budowy i wysłuchamy dodatkowych wyjaśnień – informuje Anna Jakubowska z zielonogórskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jeśli pojawiły się obiektywne przyczyny opóźnienia, GDDKiA może podpisać z wykonawcą aneks do umowy. Jeśli jednak firma, która na zlecenie inwestora prowadzi nadzór budowy uzna, że opóźnienia powstały z winy wykonawcy, GDDKiA może od początku maja naliczać kary umowne. Równolegle ma też ponaglać wykonawcę, by skończył budowę najwcześniej jak to tylko możliwe.

Obwodnica obwodnicy nie równa

Dziś wykonawca pracuje na budowie w znacznie zmniejszonej obsadzie. Zimowa przerwa była jednak wpisana do kontraktu – firma mogła nawet całkowicie zejść z budowy w okresie od 15 grudnia do 15 marca. Czy warunki pogodowe sprzyjają nadrabianiu straconego czasu, możecie ocenić sami...

GDDKiA informuje, że stan zaawansowania inwestycji to 69,5 proc. Co niepokojące, roboty drogowe wykonano w połowie, a nawierzchnię ułożono zaledwie na 29 proc. planowanych dróg. Słowem: budowlańcy są w ciemnym lesie...

Dla porównania: zaawansowanie prowadzonej równolegle budowy obwodnicy Międzyrzecza (o długości 6,4 km) na papierze wynosi 80 proc. Różnica polega na tym, że tam wykonawca (polska firma Budimex) nie zostawił budowy jezdni na ostatnią chwilę. Efekt jest taki, że drogę udostępniono kierowcom na pół roku przed terminem zakończenia całej inwestycji! Można? Można!

http://gorzow.wyborcza.pl/gorzow/7,3...gotowa-po.html
DooCharles no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2017, 05:19 PM   #7679
Maya83
Registered User

Quote:
Originally Posted by macieks18 View Post
Ten światowy gigant wisi swoim podwykonawcom 30 mln zł i nie ma z czego zapłacić...
I co ma do tego Raciborz? Nie pierwsza inwestycja, gdzie jest konflikt między głównym wykonawcą a podwykonawcami. Praktycznie każda firma kredytuje swoje budowy wypłacając podwykonawcom z opóźnieniem, dzięki temu unikają brania kredytów na bieżące wydatki. Gdyby nie miał z czego zapłacić, to by już dawno stracił płynność i nie był w stanie kontynuować kilku innych inwestycji w kraju i dziesiątek poza naszym krajem. Nic nie słychać na temat złej kondycji finansowej Dragadosa, więc nie ma o czym nawet rozmawiać.
Old January 31st, 2017, 11:42 AM   #7680
EUROKRAN
Registered User

EUROKRAN's Avatar

Likes (Received): 236

W Międzyrzeczu pół roku wcześniej, w Gorzowie pół roku później, średnia wychodzi na zero
Wiem że to marny żart ale cóż nam pozostało... poczekać.

broker80, k.krasowski liked this post
EUROKRAN no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
świebodzin, droga ekspresowa, ekspresówka-s3, gorzów, lubuskie, s-3, zielona góra

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules