search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 27th, 2013, 08:11 PM   #1461
S.igmar
REMOVE BEFORE FLIGHT

Likes (Received): 272

Quote:
Originally Posted by cheslaw View Post
Wg mnie nie ma o co bić piany, bo skoro cała S61 ma szansę na szybkie uzyskanie DŚU, a tylko problemy z obwodnicą Łomży wstrzymują wydanie decyzji, to głupotą byłoby dalsze blokowanie całości z powodu tego jednego odcinka. Całej S61 i tak jedną inwestycją nie zbudują, i tak będzie budowana etapami, więc co najwyżej Łomża poczeka trochę dłużej. I zszokuję Was - Białystok ma w temacie obwodnicy kilka lat w plecy w porównaniu z Łomżą. A no właśnie, poza tym Białystok nie czeka na obiecanki cacanki, tylko buduje obwodnicę sobie sam bez zbędnego zakompleksienia. No ale Łomża pewnie sama sobie nie może, bo... Białystok i tak by zabrał.
Bądźmy szczerzy, wyłączając z tego jakiekolwiek nacechowanie lokalnym sporem, to Białystok jako miasto wojewódzkie, z taką ilością mieszkańców i dysponujące takim budżetem ma większe pole do popisu jeśli chodzi o wybudowanie obwodnicy we własnym zakresie. Do tego dochodzi jeszcze znacznie mniejsza ilość terenów chronionych.

Czas pokaże, może paradoksalnie ta decyzja wpłynie dobrze na budowę zarówno obwodnicy Łomży , jak i całej Via Baltica.
S.igmar no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 27th, 2013, 08:12 PM   #1462
b0dek
BANNED

Likes (Received): 114

Quote:
Originally Posted by cheslaw View Post
Wg mnie nie ma o co bić piany, bo skoro cała S61 ma szansę na szybkie uzyskanie DŚU, a tylko problemy z obwodnicą Łomży wstrzymują wydanie decyzji, to głupotą byłoby dalsze blokowanie całości z powodu tego jednego odcinka. Całej S61 i tak jedną inwestycją nie zbudują, i tak będzie budowana etapami, więc co najwyżej Łomża poczeka trochę dłużej. I zszokuję Was - Białystok ma w temacie obwodnicy kilka lat w plecy w porównaniu z Łomżą. A no właśnie, poza tym Białystok nie czeka na obiecanki cacanki, tylko buduje obwodnicę sobie sam bez uciśnionego zakompleksienia.
Tyle, że Łomża nie dostała pieniążków z "Rozwój Polski Wschodniej" na Trasę Generalską [mini obwodnicę Białegostoku] i na tą chwilę nawet tego nie ma. Jedynie co zostaje to frezowanie i łatanie ul. Wojska Polskiego bo samemu władze miasta choćby chciały wybudować podobną mini obwodniczkę to zwyczajnie nie mają na to €.
O jakim kompleksie powiadasz ? Każdy o swoje walczy i chciałby żeby jego miasto, rejon miał jak najlepszą infrastrukturę. A co do wątku białostockiego to doskonale pamiętasz jak Białystok walczył do końca o Via Balticę. Takich porażek się szybko nie zapomina. Stąd nasze powątpienia w dobrą intencję strony białostockiej w sprawie VB.

S.igmar, konsul41 liked this post
b0dek no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2013, 08:42 AM   #1463
yorar
Registered User

Likes (Received): 500

Quote:
Originally Posted by Kemo View Post
Można też spojrzeć z drugiej strony - zrobili to, żeby nie opóźniać wydania DŚU dla reszty. A jak dojdą do porządku na obwodnicy to tam też uzyskają decyzję.
Można, ale to oznacza brak jakichkolwiek szans na budowę obejścia Łomży do 2020. Wiem, że były na to nikłe szanse ale ciągle miałem nadzieję. Teraz już nawet jej nie ma.

Quote:
Originally Posted by cheslaw
A no właśnie, poza tym Białystok nie czeka na obiecanki cacanki, tylko buduje obwodnicę sobie sam bez zbędnego zakompleksienia
Trasa Generalska zamknie się w 370 milionach złotych, przy budżecie Białegostoku rzędu 1,6 mld i możliwość etapowania inwestycji (jako tako droga istniała już wcześniej na sporej części). Miasto Łomża zaczyna już budować kolejny (trzeci i domyka drugi) półpierścień, tworzące wewnętrzne obwodnice. Na najbardziej zewnętrzny półpierścień: teraz są zbierane dokumenty na ul. Meblową (która ma duże szanse na budowę w przyszłym roku), została zmodernizowana ul. Poznańska, oraz jest remontowana Szosa do Mężenina, dalej jest ustalany MPZP. Łomża jest w stanie zbudować do rzeki drogi dojazdowe. Za Narwią są tereny należące do państwa Polskiego. Przeglądałem dokumenty dotyczące analizy ekonomicznej obwodnicy Łomży i różne warianty przeprawy. Musi powstać jeden z najdłuższych mostów w Polsce, wg niektórych wariantów mieściłby się w pierwszej 10. Dane z GDDKiA dla obw. Łomży Koszt budowy samego mostu pewnie zamykałby się około 150 - 200 mln zł (wiem, że duży rozstrzał cenowy). Przy czym roczny budżet Łomży to niecałe 300 mln zł.

W ogóle obwodnica Łomży w ciągu S61 będzie bardzo drogą inwestycją. Pięć węzłów, spora ilość wiaduktów, podmokłe tereny, duży most, znaczna długość (ponad 19 km) itd. Sądzę, że to będzie jedna z droższych inwestycji w ciągu S61 (poza obw. Augustowa).

Last edited by yorar; September 28th, 2013 at 08:50 AM.
yorar no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2013, 08:45 AM   #1464
konsul41
Registered User

Likes (Received): 34

Quote:
Originally Posted by yorar View Post
Sądzę, że to będzie jedna z droższych inwestycji w ciągu S61 (poza obw. Augustowa).
Nigdy nie lubiłem tego stwierdzenia, że S61 jest obwodnicą Augustowa (w części), to tak jakby napisać że obwodnica Zambrowa jest Obwodnicą Łomży.

Niestety mamy 2 możliwości:
- Blokada mostu na narwi (starego) lub skrzyżowania w Piątnicy.
- odegranie requiem dla obwodnicy Łomży, pogodzenie się z tym i staranie się aby nasze dzieci jak najszybciej się z tąd wyprowadziły, bez S61 nie będą powstawać nowe miejsca pracy, bez pracy nie ma tutaj przyszłości dla nich.

PS.
Popieram blokady i z miłą chęcią na nie pujdę, tylko one są skuteczne.

Last edited by konsul41; September 30th, 2013 at 03:33 PM.
konsul41 no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2013, 06:38 PM   #1465
Van_Loosen
Happy Scrappy Hero Pup

Van_Loosen's Avatar

Zanim tam pujdziesz, koniecznie zajrzyj do słownika.
"Przecinania wstęgi nie było. - To zwyczaj z minionej epoki. Drogi buduje się dla kierowców, a nie oficjeli" - oznajmił Marcin Hadaj, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. gazeta.pl z 19.01.2011

Sasza, Kuras77 liked this post
Van_Loosen no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2013, 06:50 PM   #1466
yorar
Registered User

Likes (Received): 500

Quote:
Originally Posted by konsul41 View Post
Nigdy nie lubiłem tego stwierdzenia, że S61 jest obwodnicą Augustowa (w części), to tak jakby napisać że obwodnica Zambrowa jest Obwodnicą Łomży.
Wiem, ze tylko 1/3 całkowitej długości obw Augstowa jest w ciągu S61. Ale też na obw Łomży, prawie połowa to będą drogi dojazdowe 63 i 64.
yorar no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2013, 07:16 PM   #1467
b0dek
BANNED

Likes (Received): 114

Quote:
Originally Posted by Van_Loosen View Post
Może to dyslektyk @Van_Loosen powoli będziesz musiał się przyzwyczajać do tego typu błędów na forach internetowych. Już teraz w polskiej szkole na ok. 25 uczniów w klasie 10ciu to dyslektycy, czyli prawie połowa klasy /EOT/

Kolejny news nt. VB z lokalnego portalu:

Quote:
Via Baltica kontra obwodnica Warszawy?

„W resorcie transportu trwają właśnie analizy, czy przyznać pieniądze na ekspresówkę przez Ursynów i dalej na wschód (obwodnica na trasie S2 – dop. red.) czy też na trasę Via Baltica” – podała Gazeta Stołeczna, czyli warszawski dodatek Gazety Wyborczej. Koszty obu inwestycji szacowane są na kilka miliardów złotych i na ich realizację wręcz niezbędne są pieniądze z nowego budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-20.

Według Gazety w tej chwili „trwa ostry lobbing za obwodnicą na trasie S2”. Władze Mazowsza i stolicy wystosowały wspólny apel do Ministerstwa Transportu w sprawie podziału pieniędzy z unijnego budżetu na lata 2014-20: „Aby w większym stopniu została uwzględniona szczególna rola m.st. Warszawy”. Chcą, by minister Nowak uznał stolicę za węzeł Transeuropejskiej Sieci Transportowej.
link
b0dek no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2013, 07:22 PM   #1468
cheslaw
...

Likes (Received): 2045

Quote:
Originally Posted by b0dek View Post
Chcą, by minister Nowak uznał stolicę za węzeł Transeuropejskiej Sieci Transportowej.
Cóż za pokrętna logika. Na co im węzeł, jeśli jednocześnie próbują odebrać pieniądze przeznaczone na realizację dróg prowadzących do tegoż węzła?
cheslaw no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2013, 07:28 PM   #1469
Van_Loosen
Happy Scrappy Hero Pup

Van_Loosen's Avatar

Wiem, wiem - amnestia Giertycha i te sprawy.

Co do VB:
- news z 4lomza.pl jest spóźnionym, jest to przedruk artykułu z GW. Tyle, że redaktorzy z 4lomza nie zauważyli, iż w międzyczasie była konferencja premiera i ministra transportu ws. POW. Serwowanie tak odgrzanego kotleta przez portal jest nie tylko spóźnione, ale w tym konkretnym przypadku może wprowadzać czytelników w błąd - jakoby kwestia VB w Łomży jeszcze się ważyła i miała związek z POW. Wstyd jak beret.

- pod rządami Czerniawskiego Łomża się uwstecznia, ten człowiek nie jest w stanie zrobić nic porządnego w mieście i nie jest w nim poważnie traktowany - natomiast na poziomie województwa jest jeszcze mniejszą pchełką. Efekty widzimy.
Plusa można dać posłowi Kołakowskiemu, którego do tej pory uważałem za krzykacza, który zawsze jest spóźniony ze swoimi przemyśleniami i interpelacjami w zakresie dróg. Natomiast w sprawie wyłączenia obwodnicy Łomży z DŚU warto kibicować mu - może zmusi Białystok do jakichkolwiek tłumaczeń/ruchów.
"Przecinania wstęgi nie było. - To zwyczaj z minionej epoki. Drogi buduje się dla kierowców, a nie oficjeli" - oznajmił Marcin Hadaj, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. gazeta.pl z 19.01.2011
Van_Loosen no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2013, 07:31 PM   #1470
wifon
Registered User

wifon's Avatar

Likes (Received): 757

Co to za pierdololo. Przecież było powiedziane, że kontynuacja POW powstanie kosztem warszawskich S7

pozdro techno.

DATE
wifon no está en línea   Reply With Quote
Old October 1st, 2013, 08:38 AM   #1471
konsul41
Registered User

Quote:
Originally Posted by Van_Loosen View Post
W moim przypadku to jest dysortografia zajrzyj do encyklopedii. Matura z polskiego na 4 właśnie z powodu błędów.
Co do Giertycha to moje dzieci się rodziły jak On został ministrem, także trochę się zapędzasz z ferowaniem wyroków. Tyle w tym temacie.

Co do Prezydenta, Ja odnoszę odwrotne wrażenie.
Mogę się mylić ale para Brzeziński i Sroczyński jedyne co zrobili to przebudowa Al. Legionów i parę przekrętów na własną rękę oraz plany bulwarów.
Za czasów Czerniawskiego (cytat mojego kolegi "Stary komuch"), zrobiono o wiele więcej w zakresie ulic, początek podstrefy SSSE w Łomży.
Podczas rządów poprzedniej ekipy w Łomży słyszało się tylko o dokonaniach Zambrowa, a o Łomży cisza, teraz jest całkiem inaczej.
Co do postrzegania Łomży przez Białystok, jesteśmy traktowani jak wasal lub kolonia z wszystkimi tego konsekwencjami. Mam nadzieje, że sytuacja zmieni się tak jak z koloniami Hiszpańskimi (są w lepszej sytuacji niż Hiszpania).

Co do VB, spełniają się najczarniejsze prognozy dotyczące tej drogi.
Nie ma szans na budowę obwodnicy Łomży przed 2020r., głównie dlatego że postępowanie w sprawie budowy prowadzi Białystok, a Ja jeszcze nie widziałem grabi, grabiących od siebie. Jeżeli nie będzie obwodnicy Łomży, nie ma sensu budowa reszty, ponieważ i tak ciężki ruch nie pojedzie VB, będą protesty i prezydent Będzie musiał zamknąć Wojska Polskiego (wątpię aby zrobił to Czerniawski) chociażby z powodu hałasu i nie dostosowania nośności drogi do ruchu ciężkiego.

Quote:
Originally Posted by yorar View Post
Wiem, ze tylko 1/3 całkowitej długości obw Augstowa jest w ciągu S61. Ale też na obw Łomży, prawie połowa to będą drogi dojazdowe 63 i 64.
Tak ale one nie są/będą obwodnicami miejscowości(pełnoprawnymi/samodzielnymi).
Obwodnica Augustowa to obwodnica Augustowa. Dziwny to zwyczaj budować obwodnicę (Piszę o fragmencie S61) kilkanaście kilometrów od miejscowości i wmawianie że to jest jej obwodnica, albo wmawianie że to jest w Pasie S61(chyba że pas ten ma kilkanaście kilometrów), a wtedy można napisać że Łomża jest w Pasie S8.
Ja nie piszę że tam ta obwodnica nie jest potrzebna, jest i to bardzo, tylko rzeczy trzeba nazywać po imieniu.
Prawdopodobnie zrobiono razem (pomijam zarzuty że to zamiast 8) z S61, ponieważ w tym kształcie sama Obwodnica Augustowa bez S61 nie miała by sensu.

Last edited by konsul41; October 1st, 2013 at 02:15 PM.
Old October 1st, 2013, 06:22 PM   #1472
wifon
Registered User

wifon's Avatar

Likes (Received): 757

Quote:
głównie dlatego że postępowanie w sprawie budowy prowadzi Białystok, a Ja jeszcze nie widziałem grabi, grabiących od siebie. Jeżeli nie będzie obwodnicy Łomży, nie ma sensu budowa reszty, ponieważ i tak ciężki ruch nie pojedzie VB
Co Ty bredzisz.
Co ma dojechać do Białegostoku, dojedzie. Po takiej drodze, jaka będzie.
Poza tym, powstanie obwodnicy Łomży i reszty S61 sprawi, że ruch tranzytowy przeniesie się właśnie TAM i przestanie gonić po białostockiej Trasie Generalskiej. Myślisz, że Białystok tam chętnie przyjmuje tranzyt? Tranzyt w mieście jest tak samo niepotrzebny nam, Białostoczanom, jak i Wam - mieszkańcom Łomży.

Quote:
Dziwny to zwyczaj budować obwodnicę (Piszę o fragmencie S61) kilkanaście kilometrów od miejscowości i wmawianie że to jest jej obwodnica
Dziwne to jest nazywanie białostockiej Trasy Generalskiej biegnącej w granicach miasta "obwodnicą".

Quote:
albo wmawianie że to jest w Pasie S61(chyba że pas ten ma kilkanaście kilometrów), a wtedy można napisać że Łomża jest w Pasie S8.
Obwodnica Augustowa to w sporej części łącznik DK8 i S61

Quote:
Prawdopodobnie zrobiono razem (pomijam zarzuty że to zamiast 8) z S61, ponieważ w tym kształcie sama Obwodnica Augustowa bez S61 nie miała by sensu.
Biorąc pod uwagę fakt, o którym napisałem wyżej, tak, nie miałaby sensu.
Biorąc pod uwagę dwa powyższe zarzuty, musi Cię bardzo boleć, że Augustów dostanie obwodnicę a Łomża nie.

pozdro techno.

DATE
wifon no está en línea   Reply With Quote
Old October 1st, 2013, 07:21 PM   #1473
cheslaw
...

Likes (Received): 2045

Między S61 i S8 (Warszawa-Białystok) jest jedna zasadnicza różnica. Pierwsza z nich na dużych fragmentach biegnie przez teren trudny przyrodniczo i praktycznie w całości nowym śladem po górkach i pagórkach między jeziorami. Druga z nich biegnie niemal w całości przez teren wolny od problemów przyrodniczych, po starym, prostym jak strzała i płaskim jak decha śladzie. Dlatego też te drogi, przygotowanie ich do realizacji i ich realizacja są nieporównywalne. Więc jeśli ktoś próbuje te projekty porównywać i dywagować dlaczego najpierw to, a nie tamto, to z taką osobą nawet nie ma o czym rozmawiać.

Last edited by cheslaw; October 1st, 2013 at 07:27 PM.
cheslaw no está en línea   Reply With Quote
Old October 1st, 2013, 09:05 PM   #1474
eresk
Registered User

Likes (Received): 4

Panowie, poziom dyskusji. Zarówno s8 jak i s61 są potrzebne i koniec. S8 nieprzerwanym ciągiem od Warszawy do Ostrowii jest konieczna aby S61 miało sens, dociągnięcie tego do Białegostoku to kosmetyka. Natomiast po wybudowaniu S61 tranzyt przeniesie się właśnie tam bo prozaicznie będzie krócej.
eresk no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2013, 08:44 AM   #1475
konsul41
Registered User

Quote:
Originally Posted by wifon View Post
Co Ty bredzisz.
Co ma dojechać do Białegostoku, dojedzie. Po takiej drodze, jaka będzie.
Poza tym, powstanie obwodnicy Łomży i reszty S61 sprawi, że ruch tranzytowy przeniesie się właśnie TAM i przestanie gonić po białostockiej Trasie Generalskiej. Myślisz, że Białystok tam chętnie przyjmuje tranzyt? Tranzyt w mieście jest tak samo niepotrzebny nam, Białostoczanom, jak i Wam - mieszkańcom Łomży.
Problem w tym że obwodnica Łomży nie powstanie przez najbliższe 10 Lat.
"Reszty" = Reszy S61 nie S8.

S8 będzie wybudowana i to jest normalne, nikt tego nie neguje.

Quote:
Dziwne to jest nazywanie białostockiej Trasy Generalskiej biegnącej w granicach miasta "obwodnicą".
Ja tego nigdzie nie napisałem.

Quote:
Biorąc pod uwagę dwa powyższe zarzuty, musi Cię bardzo boleć, że Augustów dostanie obwodnicę a Łomża nie.
Czytaj całą wypowiedź i nie wypaczaj jej sensu.

Po prostu uważam że Białostockie urzędy celowo tak działają aby S61 powstała jak najpóźniej, zwłaszcza obwodnica Łomży.
Kiedyś VB miała iść przez Białystok i myślę że szybciej będzie nowa droga przez Białystok do Suwałk niż S61 przez Łomżę dodatkowo S19 w granicach Podlaskiego, ponieważ tam nie będzie problemów środowiskowych i będzie decyzja środowiskowa i dofinansowanie się znajdzie i pozwolenie na budowę będzie szybko.

Urzędy Białostockie jeżeli trzeba to potrafią działać sprawnie( jeżeli im zależy).
Najprostszy przykład to obwodnica Suwałk, jak trzeba było to wojewoda nakazał współpracę między GDDKiA oraz RDOŚ i obwodnica na pewno będzie. Niewiarygodne prawda, a miały być problemy z budową i miało być "nie wiadomo czy w ogóle powstanie i kiedy". To co że to S61 ale przecież to także wariant przebiegu VB przez Białystok.

Okazuje się że tak samo traktuje prowincję rząd.

http://4lomza.pl/index.php?wiad=33432

Polska Wschodnia nie dla nas

Od Białegostoku rząd rozpoczął konsultacje w sprawie Programu Operacyjnego Polski Wschodniej na lata 2014 - 2020. W nowej perspektywie finansowej do podziału na 5 najbiedniejszych województw kraju będzie ok. 2 mld euro. Niestety okazuje się, że pieniądze te będą praktycznie niedostępne dla takich miast jak Łomża, Kolno, czy Zambrów a inwestycje drogowe mają być finansowane tylko w stolicach województw. Rząd zdecydował, że biedne regiony Polski wschodniej będą goniły zamożny zachód poprzez rozwój pięciu dużych miast.
Blisko polowa powiatów i gmin województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i lubelskiego może nie dostać ani grosza z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 – alarmuje Związek Powiatów Polskich.

Normalnie ręce opadają.
I tyle zostało ze zrównoważonego rozwoju.

Last edited by konsul41; October 2nd, 2013 at 11:18 AM.
Old October 2nd, 2013, 11:12 AM   #1476
Sasza
Człoooowieku

Sasza's Avatar

Likes (Received): 4123

Doskonale zdaje sobie sprawe z tego co urzedy w naszym umilowanym miescie wojewodzkim wyprawiaja i to jest fakt, ktorego zanegowac sie nie da, ale tutaj strzelasz na slepo i jeszcze upierasz sie, ze trafiles. Blad, wez jakakolwiek porzadna mape rejonu Lomzy i bedziesz mial odpowiedz dlaczego obwodnica ma takie trudnosci srodowiskowe. Bagna, spora rzeka, roznice poziomow do tego kilka szlakow krzyzujacych sie w jednym miejscu co sprawia koniecznosc wybudowania wiekszej ilosci wezlow niz normalnie buduje sie przy tej wielkosci miescie. Do tego praktycznie zerowa aktywnosc spoleczenstwa i wladz Lomzy w sprawie obwodnicy. Suwalki intensywnie lobbuja za obwodnica, na kazdym mozliwym szczeblu od niemal dekady czasu, a budowa obecnej obwodnicy Augustowa tylko zintensyfikowala te dzialania. Tak to juz w zyciu jest, ze nie dostaje sie rzeczy za sam fakt istnienia, a ze strony Lomzyniakow od lat slysze jak to nie maja zle i jak to kolejne rzady maja was w dupie. Przede wszystkim to do kitu jest wasz samorzad, a po drugie to zapraszam do Augustowa, Suwalk, Raszyna, Marek, Olsztyna i innych miejscowosci w Polsce ktore nie maja obwodnicy. Dla mnie jako suwalczanina przejazd przez Lomze zdaje sie zawsze relaksem w porownaniu do przejechania mojego rodzinnego miasta.
Sasza no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2013, 11:28 AM   #1477
konsul41
Registered User

Quote:
Originally Posted by Sasza View Post
Przede wszystkim to do kitu jest wasz samorzad, a po drugie to zapraszam do Augustowa, Suwalk, Raszyna, Marek, Olsztyna i innych miejscowosci w Polsce ktore nie maja obwodnicy. Dla mnie jako suwalczanina przejazd przez Lomze zdaje sie zawsze relaksem w porownaniu do przejechania mojego rodzinnego miasta.
Ty mnie źle zrozumiałeś.
Tam są obwodnice potrzebne i to przed Łomżą i Ja tego nie podważam.
Chodzi o to że GDDKiA nie potrafi porządnie zrobić wniosku i to akurat obwodnicy Łomży. Cały czas o to mi chodzi, a nie o zasadność budowy obwodnic Augustowa, Marek, Białegostoku czy gdzieś indziej. Z tego co wynika z mojej korespondencji z RDOŚ, to GDDKiA nie zrobiła rocznej obserwacji ornitologicznej doliny Narwi pod Łomżą. To jest obszar bardzo cenny przyrodniczo i co oni o tym nie wiedzieli? Pierwszą taką inwestycję przeprowadzali że tak spartolili? Ustawy dotyczące Ochrony środowiska i związane z tym wymagania dokumentacji są ogólnie dostępne i specjaliści (GDDKiA o/ Białystok ) powinni takie przepisy znać na wyrywki.

Jak zbliżają się wybory to ma być tak pięknie, pojawiają się kandydaci do władz wojewódzkich w Łomży, czego to oni nie obiecują. Po wyborach jest jak zwykle du... blada. Mam poprosu dość mydlenia oczu.

Last edited by konsul41; October 2nd, 2013 at 11:42 AM.
Old October 2nd, 2013, 11:43 AM   #1478
Sasza
Człoooowieku

Sasza's Avatar

Likes (Received): 4123

I to jest to o czym ja mówię - Białystok albo zasysa do siebie nadmiarową ilość inwestycji, albo chrzani piepierdologię i to już nie jest pierwszy raz. Tylko, że tutaj powody takiego działania są bardzo proste - pula funduszy jest ograniczona, a Łomża do tej pory bardzo nieskutecznie lobbowała za obwodnicą, a w umysłach urzędników wygląda to tak - po co mamy robić papiery, skoro i tak będziemy musieli jeszcze raz je robić.
Sasza no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2013, 11:55 AM   #1479
konsul41
Registered User

Trudno nie zgodzić się z twoimi argumentami. Jak zabrano VB z Łomży do Białegostoku, to były blokady, ale wróciła i myśleliśmy że blokady są nie potrzebne. Jednak chyba trzeba blokować co 2-3 dni. Moim zdaniem jedyne słuszne obecnie rozwiązanie to zamknięcie Łomży dla tranzytowego ruchu ciężkiego. Podstawy są, przekroczenie chałasu i nie dostosowanie drogi do obciążenia i wojewoda nic nie będzie mógł zrobić. Dodatkowo pozwy osób prywatnych o odszkodowania za popękane ściany budynków przy Wojska Polskiego i Poznańskiej, może to da im do myślenia.

Pozostaje także kwestia S8 i węzła S8 - S-61 oraz czy Decyzja środowiskowa dotycząca większości S61 obejmuje Obszar Granica woj. do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej.

Last edited by konsul41; October 2nd, 2013 at 12:24 PM.
Old October 2nd, 2013, 12:58 PM   #1480
olvin
Wielokulturowe Podlasie

olvin's Avatar

Quote:
Kiedyś VB miała iść przez Białystok i myślę że szybciej będzie nowa droga przez Białystok do Suwałk niż S61 przez Łomżę dodatkowo S19 w granicach Podlaskiego, ponieważ tam nie będzie problemów środowiskowych i będzie decyzja środowiskowa i dofinansowanie się znajdzie i pozwolenie na budowę będzie szybko.
Przecież 19nastka już została dokumentnie uwalona przez miłościwie nam panujących we współpracy z pseudoekologami. Ekspresówka od obwodnicy Wasilkowa do Sokółki wraz z obwodnicą tego miasta mogła być już w budowie, a w zamian powstał jakiś dziwny twór, którego budowa nigdy nie zostanie rozpoczęta.
olvin está en línea ahora   Reply With Quote

Reply

Tags
łomża, białystok, ełk, mazowieckie, obwodnica, ostrów mazowiecka, podlaskie, s61, suwałki

Thread Tools

Posting Rules