search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Architektura i Urbanistyka > Zabytki

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 21st, 2012, 07:44 PM   #3061
mceurytos
Chief Executive Słoik

mceurytos's Avatar

Likes (Received): 685

Jak nie w jednej linii? Jeżeli równasz do gruntu do gratuluje

Edit: chyba, że chodzi na obu odcinkach muru To zwracam honor
mceurytos no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 21st, 2012, 09:12 PM   #3062
Art79
Registered User

Art79's Avatar

Likes (Received): 157

Quote:
Originally Posted by mceurytos View Post
Jak nie w jednej linii? Jeżeli równasz do gruntu do gratuluje

Edit: chyba, że chodzi na obu odcinkach muru To zwracam honor
Chodzi mi oczywiście o okienka przy zwieńczeniu muru, nie są w jednej linii. W zrekonstruowanej części muru są one trochę niżej niż w pozostałej części. Ciekawe czy był to celowy zabieg.
Art79 no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2012, 10:56 PM   #3063
kabook.83
Registered User

Likes (Received): 147

Twierdza Zamość, 21.04.2012

Duża wersja po kliknięciu w obraz

kabook.83 no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2012, 11:07 PM   #3064
MłodyWilk
внимание, сильно кусает!

Likes (Received): 51

Quote:
Originally Posted by Art79 View Post
Chodzi mi oczywiście o okienka przy zwieńczeniu muru, nie są w jednej linii. W zrekonstruowanej części muru są one trochę niżej niż w pozostałej części. Ciekawe czy był to celowy zabieg.
To chyba niemożliwe, żeby popełniono aż TAKI błąd.
MłodyWilk no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2012, 05:43 AM   #3065
PW1977
Registered User

Likes (Received): 2671

Quote:
Originally Posted by kabook.83 View Post
Twierdza Zamość, 21.04.2012

Duża wersja po kliknięciu w obraz

Niezly widoczek, fajny temat na pocztowke. Ciekawe co sadza mieszkancy. Drzewa na VI pewnie pojda pod topor przey rekonstrukcji bastionu.
PW1977 no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2012, 08:48 AM   #3066
michalwajdyk
ChorągiewDragońskaFredry

michalwajdyk's Avatar

Likes (Received): 88

Co sądzą mieszkańcy? Mogę stwierdzić to, co powiedział mi kolega mieszkający własnie przy Peowiaków. Według niego wygląda to świetnie i do dziś nie może zrozumieć czemu był takim krzykaczem przeciwko temu projektowi. W każdym bądź razie przeprosił mnie nawet, że nazwał mnie "idiotą" za to że broniłem tego projektu i mówiłem żeby poczekał do końca realizacji. Aż mi się cieplej na sercu zrobiło
michalwajdyk no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2012, 11:08 AM   #3067
boogie11
Registered User

boogie11's Avatar

Likes (Received): 759

"Okienka"

boogie11 no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2012, 11:19 AM   #3068
azerogeo
Registered User

Likes (Received): 3

Po raz drugi przypominam te okienka to są otwory od nowego rozwiązania wentylacyjnego boksów, otwory strzelnicze są na tej samej wysokości.
azerogeo no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2012, 11:26 AM   #3069
zamoscianin
Registered User

zamoscianin's Avatar

Likes (Received): 29

Quote:
Originally Posted by PW1977 View Post
Niezly widoczek, fajny temat na pocztowke. Ciekawe co sadza mieszkancy. Drzewa na VI pewnie pojda pod topor przey rekonstrukcji bastionu.
No właśnie, na panoramce widać, że brakuje ceglanego (przynajmniej) uczytelnienia bastionu VI. Wrażenie byłoby ogromne. Teraz trochę "dziura". A jak to wszystko się zazieleni jeszcze trudniej będzie zauważyć kształt bastionu.
Chociaż jeżeli planowana jest odbudowa a nie tylko uczytelnienie to warto poczekać do... kiedyś tam
Ale i tak widok naprawdę fajny
zamoscianin no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2012, 11:45 AM   #3070
boogie11
Registered User

boogie11's Avatar

Quote:
Originally Posted by azerogeo View Post
Po raz drugi przypominam te okienka to są otwory od nowego rozwiązania wentylacyjnego boksów, otwory strzelnicze są na tej samej wysokości.
Otwory strzelnicze to jedno a te małe "okienka" to drugie. Mowa jest o tym drugim. Nie trzeba przypominać

Quote:
Originally Posted by easio23 View Post
Old April 22nd, 2012, 04:40 PM   #3071
Aspel
Registered User

Aspel's Avatar

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by rafael1989 View Post
Powinni dane projektanta tych wynalazków umieścić na czarnalista.gov.pl żeby samorządowcy już nie korzystali z jego pomysłów
W rzeczywistości mogło byc tak (i najprawdopodobniej było), że o doborze materiałów ostatecznie decyduje Inwestor. Drogami w Zamościu zarządza ZDG, któremu szefuje Pani M. Bardzo możliwe ze Oni popełnili błąd (tak błąd bo instalowanie w zabytkowej tkance starego miasta kostki betonowej jest błędem) albo po prostu wykazali się ignorancją i brakiem doświadczenia.

Co do ul. KJ to wiele już było wypowiedzi. Ulica spoko, krawężniki bardzo spoko bo kamienne ale te chodniki i ścieżka rowerowa - DRAMAT!
Aspel no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2012, 05:56 PM   #3072
archeowariatZMC
Registered User

Likes (Received): 0

pytanie czemu tych okienek wentylacyjnych nie ma na jednakowej wysokości... ? przecież i po "lewej i po prawej" są boksy, w różnym terminie wykonane. Ale taka fuszerka....
archeowariatZMC no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2012, 06:15 PM   #3073
pieter111
Registered User

Skoro w miejscu nowych boksów są okienka wentylacyjne to poco robią rury wydechowe?
pieter111 no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2012, 06:34 PM   #3074
PW1977
Registered User

Likes (Received): 2671

Quote:
Originally Posted by michalwajdyk View Post
Co sądzą mieszkańcy? Mogę stwierdzić to, co powiedział mi kolega mieszkający własnie przy Peowiaków. Według niego wygląda to świetnie i do dziś nie może zrozumieć czemu był takim krzykaczem przeciwko temu projektowi. W każdym bądź razie przeprosił mnie nawet, że nazwał mnie "idiotą" za to że broniłem tego projektu i mówiłem żeby poczekał do końca realizacji. Aż mi się cieplej na sercu zrobiło
Widac liczba malkontentow maleje . Mimo wszystko przegladajac fora, nadal da sie uslyszec glosy a po co odbudowywac, a dlaczego nie inwestuje sie w miejsca pracy albo dlaczego XIX wiek a nie renesans. Jednak zdecydowanie takich wypowiedzi jest mniej niz kilkanascie miesiecy temu. Nadal aktywni sa obroncy krzakow.

Quote:
Originally Posted by pieter111 View Post
Skoro w miejscu nowych boksów są okienka wentylacyjne to poco robią rury wydechowe?
O kurcze, dopiero teraz to zauwazylem. Ja rozumiem ze to jest replika ale mozna bylo to jakos zamaskowac. Przynajmniej niech to pomaluja na zielono.
PW1977 no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2012, 07:03 PM   #3075
azerogeo
Registered User

Likes (Received): 3

Są na innych wysokościach i nad nowymi widać rury, bo to inne rozwiązanie wentylacyjne zostało zastosowane, w stare nie sprawdziło się i wymagało późniejszych poprawek gwarancyjnych. Nie przesadzajcie, aż tak te kominki nie rażą.
azerogeo no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2012, 07:45 PM   #3076
archeowariatZMC
Registered User

dobrze jak by od strony fosy wyglądało by to jednakowo (małe okienka wentylacyjne), no ale cóż, teraz nikt tego pruć nie będzie. Większe zgrzyty się zdarzają przy tej odbudowie murów ;]

Czy ktoś może zrobić fotki jak sytuacja wygląda przy Starej Bramie Lubelskiej w parku (rekonstrukcja kawałka muru). I co przy Bastionie I się dzieje ;]
Old April 22nd, 2012, 07:51 PM   #3077
archeowariatZMC
Registered User

Quote:
Originally Posted by boogie11 View Post

Stara Brama Lubelska

chodzi mi o ten kawałek ;] widać że ma być jakieś sztuczne wybicie w murze, coś jak przy Bastionie VI (obok ekonomika, tam gdzie toaleta). Wiecie o co z tym przejściem tu chodzi? ;p I czy zrekonstruują pomieszczenia strzeleckie
Old April 22nd, 2012, 09:04 PM   #3078
boogie11
Registered User

boogie11's Avatar

Mur wygląda na skończony a to przejście do galerii strzelniczych.
Old April 22nd, 2012, 09:56 PM   #3079
zamoscianin
Registered User

zamoscianin's Avatar

Likes (Received): 29

Quote:
Originally Posted by boogie11 View Post
Mur wygląda na skończony a to przejście do galerii strzelniczych.
Dokładnie, kiedyś za gówniarza, właziliśmy tam z kumplami. Jest normalnie korytarz z galeriami strzelniczymi, a na "wysokości" bramy korytarz załamuje się w dół, schodkami biegnie pod bramą i znowu wraca do góry, ciągnąc się do furty wiodącej do Kojca (i oczywiście po drugiej stronie tak samo). Nie pamiętam tylko, czy pod samą bramą były jakieś pomieszczenia, albo czy istniało wtedy połączenie z pomieszczeniami, które gospodarze klubu Brama używali jako piwnic (małe drzwi po obu stronach głównych wejść do restauracji). Coś tak mi jarzy się w głowie, że oglądaliśmy te drzwi od wewnątrz wtedy, ale to już tak z 20 lat minęło i pamięć nie ta
zamoscianin no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2012, 10:32 PM   #3080
boogie11
Registered User

boogie11's Avatar

Wejście

Quote:
Originally Posted by PysznyTemat View Post

Reply

Tags
fortress, fortyfikacje, lubelskie, stare miasto, twierdza, unesco, zabytki, zamość, zamosc

Thread Tools

Posting Rules