SkyscraperCity Forum banner

КРАГУЈЕВАЦ - праћење градилишта | KRAGUJEVAC - construction updates

7M views 35K replies 469 participants last post by  Srdjan Adamovic 
#1 · (Edited)
U ovom threadu postavljajte fotografije, makete i/ili informacije o novim objektima, objektima u izgradnji, kao i o onim koji su planirani u Kragujevcu.
Vreme je da i Kragujevac dobije razvojni thread, pošto ima šta da pokaže… samo treba malo da se aktiviramo, slikamo, postavljamo itd. :)
Pa… krećemo!


Some Kragujevac projects:

City Tower Planned
Sumadija tower Planned
Plaza Centers - Kragujevac Completed
Nelt apartments - Smallville Completed
Holiday Inn - Kragujevac Planned
Hotel Kragujevac U/C
Knezev arsenal Planned
Global Finance International Limited apartments U/C
NP CO office building Planned
Lazar put apartments U/C
Bubanj lake,Bubanj lake fontain Planned
Fontana square U/C
Radnichki Stadium U/C
Swimming pool Completed
Djokovic tennis center [Canceled]
Mercator shopping center Completed
Prodor Planned
NP CO apartments U/C
AIK banka apartments Planned
Robna kuca "Kragujevcanka" Completed
Merkur shopping center Planned
Planet Tush shopping mall Planned
Delta Park Completed
IDEA shopping center Completed

















 
See less See more
10
#10,201 ·
Legalizacija u Kragujevcu

Novo na sajtu grada sve o legalizaiciji.

Legalizacija jeste naknadno izdavanje građevinske i upotrebne dozvole za objekte, odnosno delove objekta izgrađene ili rekonstruisane bez građevinske dozvole.

Tu mozete da preuzmete i potrebne obrasce za legalizaciju!

p.s. Molim Vas da postujete autorska prava i da kad "preuzimate" slike sa nekog sajta bar navedete odakle ste ga "preuzeli".
 
#10,208 ·
'Ajde ovako... da se dogovorimo nesto... da se dogovorimo, ja i gradska vlast:

Molim vas! Preklinjem vas! Nemojte vise spomenike da napravite. Niti jedan jedini spomenik vise. Hvala vam na ovim divnim spomenicima:
+1 :)

P.S. - Ove godine se obelezava 175. godina od donosenja prvog srpskog Ustava, Sretenjskog . Sta da ocekujemo? Spomenik knezu Milosu, visok 17,5m, postavljen tako da mu kroz noge prolazi Lepenicki bulevar, da na njemu bude reflektor uperen ka crkvi Svetog Duha, i sve to izgradjeno od asfalta, da bi se slagalo sa bulevarom ispod?
Ahahahahaha :lol::rofl: Odavno me neko nije ovako nasmejao! :lol: Da znaš da me uopšte ne bi čudilo da se ovo gore navedeno i ostvari.
 
#10,209 · (Edited)
Johnny-ja za gradonacelnika!!!:)


Jel znate možda koliko ima stanova u ove dvije zgrade, kolika im je površina i cijena gradnje ? Jako mi se sviđaju takve ogromne dugačke zgrade kad imaju ovako lijepu fasadu. Podsjećaju me na jednu novu zgradurinu u Zagrebu.
Povrsina je 38600m2. Tako kaze i Osijek Koteks (izvodjac radova) .
Stanova kao sto je rekao Dubac ima 360 ali lokala ipak 50.:)
Jedna zgrada imace 8 stambenih ulaza i isto toliko liftova (stepeniste se podrazumeva). Dakle, ceo kompleks (dve zgrade) = 16 ulaza + 16 liftova.
Ako te nesto vise interesuje o stambenom kompleksu koji gradi Nelt, mozes pogledati ovde na dnu ovog posta : Nelt
I da koliko košta ovaj projekt od AIK banke ? On također odlično izgleda.:cheers:
Nemamo tu informaciju ali sigurno nece biti jeftin.


:cheers:
 
#10,211 ·
Vladopedija... :cheers:

^^ Hvala za informacije. Prilično impresivno. Naši gradovi su gladni takvih velikih zgrada koje stvaraju urbani ugođaj. Nažalost nema sustavne planske izgradnje takvih građevina kao u Jugoslaviji već samo rijekti ovakvi investitori koje treba pomoći na sve moguće načine.
Je,je,potpuno... Jos kod nas u gradu imamo sindrom tzv. "vozica". Malih zgradica koje se prave jedna iza druge,i to po obicaju da im uzi deo bude do ulice. I uglavnom se prave po uzem gradskom jezgru,to je tako ruzno,i naruzuje grad da je to haos. Tek ce ovih dana kada usvoje novi Generalni urbanisticki plan to nekako zabraniti. Jednostavno,blokovska naselja su keva... :cheers: ... Osim ova dva Nelta,i Aika,grcki investitor Global Finance investira u dva velika bloka koji ce ukupno imati ~75 000 m2( jedan od blokova - link )... A pored toga postoji i Gradska stambena agencija (GSA) koja takodje gradi blokovski i izgradila je pola svoga bloka. (kad smo kod nje,jel i oni ove godine nastavljaju sa novim zgradama? :? ). A i novim GUP-om ce predvideti prostor za nove blokove,jer pojedinacnih stambenih objekata treba imati ali trebaju liciti na nesto,a kod nas vecina ne lici ni na sta.
p.s. evo link na onu super zgradurinu tog tipa u Zagrebu: http://www.dalkoning.hr/safir-telur-pro.asp
Lice,lice,bar dimenzijama lice... :cheers:
 
#10,212 ·
Ima tih vozica i kod nas u Brodu, a u Osijeku je golema većina novih stambenih zgrada takva. Kod vas gradska vlast barem pokušava nešto poduzeti po tom pitanju. To je za svaku pohvalu. Ovaj blok također odlično izgleda: http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=44134362&postcount=8959

Ne znam zašto su svi opsjednuti urbanim vilama kad je za mene osobno to smeće od arhitekture totalno neprimjereno gradovima. Ja bih puno više volio stanovati u nekoj modernoj zgradurini koja ima sve potrebne sadržaje.
 
#10,215 ·
Sta je namena objekta,spratnost,investitor,render,imas li neku konkretniju informaciju.
Inace zaista zvuci vrlo glupo pa cak i da zamislim da ce uskoro srusiti Halu Jezero na takvoj lokaciji mora biti veliki,grandiozan i lep objekat.
Ipak suzdrzacu se od pljuvanja dok ne vidim do kraja o cemu se radi.
 
#10,218 ·
Hoce Gradska stambena agencija graditi ove godine dalje oko 200 stanova u svom bloku.Moraju jer su vec urucili simbolicno kljuceve buducim vlasnicima.Polovina su bivsi stanari baraka koliko sam razumeo.
Da, da. Rekli su ove godine krecu.
18000m2 GSA.:| To mu dodje kao jedna Nelt-ova zgrada.;)
Имам једну лошу вест. Код хале "Језеро" до булевара Града Сирена на зеленој површини изградиће се објекат димензија 12x50m. :eek:hno:
To mu dodje ovde :


Photo by Zoran Petrovic, Kragujevac 2010

Isto kao i Dubac za sada suzdrzacu se komentara. Ima vremena za pljuvanje.:)
 
#10,220 ·
Nema suzdrzavanja u pljuvanju ovakvih zlocina, pa ovo je necuveno, ovako se ne radi ni u Mogadisu!! Na osnovu kog dokumenta moze da se izda dozvola za tako nesto!!! Na osnovu onog sto se stavlja u koverat i daje ispod stola. Ako budemo azurni u pljuvanju, mozda ce i odustati, kao od one stvari kod skupstine, ili onog krsta! I rusenje same hale je ludost, a ovo...nemam reci!!

Ako zbog ovog dobijem bananu, nema me vise ovde!!
 
Top