daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Изградња, привреда и инфраструктура

Изградња, привреда и инфраструктура Пројекти и вести са градилишта, привредни развој и нискоградња / Projects and construction updates, economy and infrastructure development
Путеви Изградња путева / Road infrastructure Железница Железнички саобраћај / Rail transport Ваздухопловство Ваздушни саобраћај / Aviation Јавни превоз Public transport Водни саобраћај Water transport

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 27th, 2006, 01:56 AM   #81
Stefan1
Registered User

Likes (Received): 2

Danas sam prvi put bio malo duze u Idea EXTRA. Po meni trenutno je vizuelno najlepsi hipermarket u Beogradu. Sve je u veselim bojama. Prelepo...shopping danas mi je bio uzivanje.

Sponsored Links
Old November 27th, 2006, 02:23 AM   #82
Boda Tajson
Registered User

Boda Tajson's Avatar

Likes (Received): 13

Quote:
Originally Posted by podvodni View Post
video sam bilborde po gradu.... gde treba da bude TEMPO u NS?
Ugao temerinske i partizanske, tj. na uglu kada iz zone skreces prema najlonu. Tu je pre bila neka hladnjaca.
Boda Tajson no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2006, 03:10 AM   #83
Bob Rock
Think Different

Bob Rock's Avatar

Likes (Received): 4

Francuski "Interex" tokom 2007. godine otvara tri trgovinska centra i u Beogradu, projekat "težak" više od 20 mil EUR

Izvor dokumenta: eKapija, 27. 11. 2006.

Kompanija "CDE S Interex", koja je u Srbiji dosad već otvorila četiri trgovinska centra i koja od svog osnivanja posluje u sklopu francuskog trgovinskog giganta "Intermarše" ("Intermarché"), samo u narednih godinu dana sagradiće još tri slična objekta u našoj zemlji i to sva tri na području Beograda.

Govoreći o detaljima tog "grinfild" projekta, generalni direktor "CDE S Interex Beograd" Igor Tolstoj istakao je u razgovoru za "Ekapiju" da su lokacije za nove trgovinske centre već određene, tako da će jedan od objekata biti u samom centru grada, jedan će se nalaziti na Novom Beogradu, dok će onaj treći biti smešten na Čukarici.

- Krajnje ozbiljno smo pristupili svemu tome. To znači da su na jednoj od lokacija radovi već počeli, dok se za otvaranje gradilišta na ostalim mestima i dalje sređuju papiri. Namera nam je da prvi "Interex" trgovinski centar u Beogradu bude otvoren tokom februara, a da poslednji od tri planirana bude gotov do oktobra ili novembra 2007. godine – objašnjava Tolstoj.

Prema njegovim rečima, u pitanju je investicija od oko 7 mil EUR po svakom od navedenih objekata. Svaki od centara će u proseku imati 4.000 m2 prostora i u njima će se prodavati roba širokog asortimana, počevši od hrane i svakodnevnih namirnica, pa sve do kućne hemije, auto kozmetike i uradi sam artikala.

- Zasad smo već prisutni u Nišu, Zaječaru, Čačku i Šapcu. Način i koncept po kom tamo poslujemo primenićemo i u Beogradu. Dakle, želja nam je da budemo što bliži kupcu, a ne da on mora kolima da dolazi do nas. Osim toga, nastavićemo sa svojom enterijerskom skromnošću, što znači da i u objektima u Beogradu neće biti puno mermera, ali će zato cene biti veoma niske i pristupačne – ističe naš sagovornik.

On kaže da kompanija "CDE S Interex Beograd" ima dosta ambiciozne planove na ovdašnjem tržištu i da im je namera da u naredne pet godine u Srbiji imaju oko tridesetak svojih prodajnih objekata.

I. A.
Bob Rock no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2006, 11:44 AM   #84
BL
BANNED

BL's Avatar

interex je meni najgori trzni centar, smece pravo od robe pa nadalje.
BL no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2006, 01:20 PM   #85
podvodni
Registered User

podvodni's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by Boda Tajson View Post
Ugao temerinske i partizanske, tj. na uglu kada iz zone skreces prema najlonu. Tu je pre bila neka hladnjaca.
pa odlicna je lokacija....a IDEA valjda treba da bude u onom novom shop-shop centru pored merkatora NS koji je takodje u izgradnji...
podvodni no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2006, 02:24 AM   #86
Radukin
Panonski mornar

Radukin's Avatar

Likes (Received): 0

Tacnije iza hladnjace pored DTD kanala,kad ulazis u grad preko Kackog mosta sa desne strane tacno na obali!
Bas mi je malo cudno da ce IDEA biti u shop-shop centru,taj prostoj je bas namenski za parking i 15-20 manjih radnji,gde bi tu stao hyper market?
A i ti radovi vec neko vreme stoje ko zna zbog cega.

Sta je sa ostalim lancima marketa koji su kupili zemljista u gradu i posle toga nista?
Radukin no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2006, 02:49 AM   #87
Weißenburg
ANARCHY!!!

Weißenburg's Avatar

Ako neceg ima u ovoj drzavi to su hyper\ultra\mega\giga marketi... i oni grade jos novih...
Weißenburg no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2006, 12:07 PM   #88
Luka
Registered User

Luka's Avatar

Likes (Received): 2808

Boje logoa mini maxia su
Old November 29th, 2006, 02:02 PM   #89
BL
BANNED

BL's Avatar

boje su jos i bolji dio ali je logo
Old November 30th, 2006, 01:01 PM   #90
podvodni
Registered User

podvodni's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by Radukin View Post
Tacnije iza hladnjace pored DTD kanala,kad ulazis u grad preko Kackog mosta sa desne strane tacno na obali!
Bas mi je malo cudno da ce IDEA biti u shop-shop centru,taj prostoj je bas namenski za parking i 15-20 manjih radnji,gde bi tu stao hyper market?

Sta je sa ostalim lancima marketa koji su kupili zemljista u gradu i posle toga nista?
sto se shop-shopa tice, navodno je KONZUM (a to je zapravo IDEA) zakupio celo prizemlje... verovatno nije u pitanju hipermarket nego veci supermarket...
ali ceo taj shop-shop je meni pogresno koncipiran.... lokacija mi nije adekvatna za ekskluzivu koju su najavljivali, a opet sam centar je nedovoljno velik da privuce veliku kolicinu ljudi sa raznih strana grada.... eventualno ce ga spasoti merkator u neposrednoj blizini...
inace mi kocepcijski lici na dalton centar.... nije ni rupa, a nije ni ekskluziva... a nije bas ni frekventan....
NS je veoma razmazeno trziste... ne znam zasto, imam osecaj da ce merkator da zazivi, ali za shop-shop nisam siguran...

a sto se ostalih lokacija u gradu tice, osim one velike parcele kod kacke petlje koju je uzeo MERKUR, ne znam da je jos neka u najavi... procitao sam juce da PORSCHE planira izgradnju novog distributivnog centra u NS i jos jedan u BG, ali ne znam koja je novosadska lokacija...u BG je valjda krnjaca
podvodni no está en línea   Reply With Quote
Old November 30th, 2006, 02:21 PM   #91
Radukin
Panonski mornar

Radukin's Avatar

Valjda ce i merkur uskoro krenuti da pravi.
Hvala na informacijama!
Old December 1st, 2006, 11:45 PM   #92
Pripadnik
Registered User

Likes (Received): 1

Pozdrav svima.

Ovako je danas izgledalo na otvaranju Tempo cash and cary u Novom Sadu.

A evo i vest.

Prvi „Tempo keš end keri“ otvoren je juče u podne u Tekelijinoj ulici BB kod “Centroslavijine” hladnjače, a početak rada pred dva ulaza u supermarket s nestrpljenjem je očekivalo više hiljada potrošača. Već od šest sati ujutro počeli su da stižu prvi kupci, ohrabreni najavom sniženja oko 50 artikala do 50 odsto. Velika gužva oko objekta čija je površina 12.000 kvadrata, bila je vidljiva tek pred podne, kada se obezbeđenje iz Delta M koji je investitor, pripremalo da pusti prve potrošače.
Red su pravili i policajci, starajući se da potrošači ne uzmu više od jednog DVD od 1.999 dinara, mikrotalasne pećnice od 2.999 dinara ili “sonijevog” televizora s ekranom od 54 sm koji je juče koštao 9.999 dinara. U tom poduhvatu uspeli su samo delimično, jer jedan stariji čovek umalo nije dobio batine od mladića zbog jedinog preostalog televizora. Na kartone se kupovalo ulje „sunce“ od 35.50 dinara za litar, a poučeni letošnjim iskustvom sa otvaranja C marketa, kupci su ignorisali upozorenje da ne mogu uzimati više od jednog proizvoda, znajući da kasirke neće imati vremena da im robu vraćaju.
Bez povređenih
Iz Hitne pomoći dobili smo obaveštenje da, uprkos velikoj gužvi, nije bilo povređenih, osim što je nekoliko kupaca bilo „malko izgužvano“ ali nije trebalo da se voze na Urgentnu hirurgiju.
Otvaranju „Tempa“ prisustvovali su vlasnik Kompanije Miroslav Mišković, ministar za državnu upravu i lokalnu samoupravu Zoran Lončar, predsednik Izvršnog veća Vojvodine Bojan Pajtić, direktor ZIG-a Igor Mirović, gradski menadžer Dragan Dunčić. Gradonačelnica Maja Gojković izostala je zbog službenog puta.
Univerzal banka
U sklopu „Tempa“ otvoren je i šalter i Univerzal banke, do sada četiri puta svrstane u red najuspešnijih u jugoistočnoj Evropi. Radiće sve bankarske poslove s građanima i pravnim licima, otvarati tekuće račune, izdavati lične i poslovne kartice, plaćati račune, obavljati menjačke poslove...
Iz Delta M kompanije saopštili su da je u „Tempu keš end keri“ posao našlo 250 Novosađana, te da je ispred objekta izgrađen i parking za 650 vozila. Najavili su da će dogodine otvoriti fabriku za proizvodnju konditorskih proizvoda i za proizvodnju kafe.
„Tempo“ će radnim danom i subotom biti otvoren od 7 do 21 čas, a nedeljom do 7 do 16 časova
Pripadnik no está en línea   Reply With Quote
Old December 1st, 2006, 11:47 PM   #93
lindenthaler
ubahnista

lindenthaler's Avatar

Likes (Received): 175

au koja gužva
lindenthaler no está en línea   Reply With Quote
Old December 1st, 2006, 11:49 PM   #94
BL
BANNED

BL's Avatar

strasno!
Old December 2nd, 2006, 12:01 AM   #95
Pripadnik
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by podvodni View Post
....a IDEA valjda treba da bude u onom novom shop-shop centru pored merkatora NS koji je takodje u izgradnji...
Quote:
Originally Posted by Radukin View Post

Nisam do sada čuo za ovu varijantu da IDEA bude u shop-shopu. Ono što znam je da je investitor (verovali ili ne Kunta-investmentst "D.Dalton"-neprovereno) imao problema zbog otvaranja Merkatora u neposrednoj blizini. U stvari reč je o broju parking mesta jer je mercator prvo najavio 350 mesta a onda pojačao u novom projektu na preko 500 a shop-shop je na krovu pravio mesta za oko 200 vozila pa od tada prebacuju krivicu na grad što je promenio odluku i dao mercatoru više pa ovi sada ne znaju šta će na krovu. Čak se pričalo da će gore instalirati balon.
Elem evo slika budućeg shop-shop centra, današnji izgled.

A evo i radova na Mercatoru. Nisam u životu video da se tako brzo radi, bukvalno danonoćno.
Ako može neko da obriše onaj moj dupli post iznad-greška. Nov sam ovde pa se slabije snalazim, za sada.

Last edited by Pripadnik; December 2nd, 2006 at 12:25 AM.
Pripadnik no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2006, 12:03 AM   #96
lindenthaler
ubahnista

lindenthaler's Avatar

Likes (Received): 175

Убитачан темпо куповине
У људском стампеду ка рафовима са робом јефтинијом за 50 одсто, многи су задобили лакше повреде
Фото Бета

Отварање „Темпа” у Новом Саду изазвало је јуче поприличну гужву. Процењује се да је више хиљада знатижељних потрошача чекало и неколико сати испред хипермаркета не би ли дошли до најављених поклона и искористили попуст од 50 одсто за неке основне намирнице – месо, брашно, воду... У жељи да што пре „освоје” рафове неки од купаца задобили су лакше повреде, што се дешава и у развијеним европским државама чији грађани, такође, често подлежу потрошачким еуфоријама на дане отварања или распродаја.

ово је са политике
lindenthaler no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2006, 12:33 AM   #97
BL
BANNED

BL's Avatar

jadna ta baka dole, vidite na slici
Old December 2nd, 2006, 01:18 AM   #98
Stefan1
Registered User

Likes (Received): 2

bolje da se uzdrzim od komentara
Old December 2nd, 2006, 12:51 PM   #99
Dziggy
Registered User

Dziggy's Avatar

Likes (Received): 1130

Old December 2nd, 2006, 01:37 PM   #100
Radukin
Panonski mornar

Radukin's Avatar

Quote:
Originally Posted by Steva View Post

Убитачан темпо куповине
У људском стампеду ка рафовима са робом јефтинијом за 50 одсто, многи су задобили лакше повреде
Фото Бета

.................................

ово је са политике
E ovo je ludilo,ali stvarno su bili bruka snizili cene ne samo osnovnih zivotnih namirnice nego i tehnike.Ja cu ici sutra s mojima pa mozda ponesem i digitalac.

Reply

Tags
crna gora, malls, republika srpska, serbia, shopping, srbija

Thread Tools

Posting Rules