search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk > » Wrocław

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old June 6th, 2017, 12:19 PM   #41
PPrezess
Registered User

Likes (Received): 41

Quote:
Originally Posted by mamik View Post
Nie powiedziałbym, że windują. Ceny transakcyjne na rynku pierwotnym w ostatnim roku były raczej stabilne - ok. 6100-6200 zł/mkw.

http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/publi...ci/index2.html
Wynika to z kilku czynników, ale przede wszystkim z bardzo dużej podaży. Ciekaw jestem jak długo utrzymają ceny.
PPrezess no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 13th, 2017, 09:10 AM   #42
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 14761

Quote:
W 1078 zaawansowanych centrach usług dla biznesu w Polsce zatrudnienie na początku 2017 r. miało 244 tys. osób. W ciągu trzech lat liczba pracowników tej szybko rozwijającej się u nas branży może przebić próg 300 tys. – szacuje w swoim najnowszym raporcie Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL). Przy dynamice wzrostu zatrudnienia sięgającej 15 proc. w ciągu roku trudno się dziwić, że to właśnie nasz kraj został uznany już nie tylko za regionalnego, ale i globalnego lidera sektora usług dla biznesu.[...]W Warszawie oraz we Wrocławiu zajęcie w tego typu firmach ma odpowiednio 42,6 i 40 tys. ludzi
http://forsal.pl/praca/wynagrodzenia...ach-uslug.html
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.

lulek89, Estymator, olmsted, Mkbewe liked this post
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2017, 01:24 AM   #43
Wrocer
super&megatalls fan

Wrocer's Avatar

Likes (Received): 675

Quote:
Originally Posted by PPrezess View Post
Wynika to z kilku czynników, ale przede wszystkim z bardzo dużej podaży. Ciekaw jestem jak długo utrzymają ceny.
Pytanie czy w momencie, gdy bańka nadpodaży pęknie (balona nie da się pompować bez końca), deweloperia po nagle przerwanej szarży okopie się w wywalczonych dotychczas na kliencie cenach czy jednak zarządzi odwrót i choć trochę urealni ceny do bardziej strawnych, by nie zostać na lata z setkami/tysiącami niesprzedanych mieszkań, jak jeszcze niedawno to miało miejsce choćby w Hiszpanii...
Nawiązując do niesprawiedliwych i dziwacznych interpretacji mojej aktywności na forum pragnę zapewnić wszystkich zainteresowanych, że pisuję tu nie na złość komukolwiek, a mój głos w dyskusji wynika z zainteresowania inwestycjami głównie we Wrocławiu, a także z chęci pozyskania i przekazania informacji/opinii z postępów inwestycji w licznych interesujących mnie wątkach i nie ma to nic wspólnego ze spamowaniem/trollowaniem, jak to niektórzy próbują mi zarzucić. Jeżeli ktoś nie toleruje poglądów innych (moich), naprawdę nie musi czytać moich postów.
Wrocer no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 08:22 AM   #44
panwalen
biedapieszy

panwalen's Avatar

Likes (Received): 1068

Quote:
Źródło: http://forsal.pl/artykuly/1051954,kt...jszybciej.html

olmsted, Mkbewe, G_s_G liked this post
panwalen no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 10:22 AM   #45
Mkbewe
Registered User

Likes (Received): 17

Ciekawa tabela, ale trochę niedokładnie opisana. Z procentów podatnych w kolumnie "udział miasta w PBK kraju" wynika, że chodzi o całe aglomeracje - ewidentnie same Katowice nie mogą mieć 8% udziału w polskim PKB. Pytanie za 100 punktów: Czy kolumny wzrost PKB dotyczą samego miasta, czy całej aglomeracji?

G_s_G liked this post
Mkbewe no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 11:21 AM   #46
PPrezess
Registered User

Likes (Received): 41

Quote:
Originally Posted by Wrocer View Post
Pytanie czy w momencie, gdy bańka nadpodaży pęknie (balona nie da się pompować bez końca), deweloperia po nagle przerwanej szarży okopie się w wywalczonych dotychczas na kliencie cenach czy jednak zarządzi odwrót i choć trochę urealni ceny do bardziej strawnych, by nie zostać na lata z setkami/tysiącami niesprzedanych mieszkań, jak jeszcze niedawno to miało miejsce choćby w Hiszpanii...
Tak, tylko najpierw musiała by się pojawić ta bańka nadpodaży! To, że dużo się buduje wcale o tym nie świadczy. Jak się popatrzy na wskaźniki typu: Podaż do Popytu to widać, że aktualnie jest to na bardzo zdrowym poziomie. Sytuacji jak w Hiszpanii nie będzie bo w Polsce się tak nie buduje. Nawet osiedla na 300 mieszkań są etapowane, własnie dlatego żeby nie przeinwestować. Oby to trwało jak najdłużej, przynajmniej trochę pustych działek zniknie.

mamik liked this post
PPrezess no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 11:56 AM   #47
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 14761

Jakby była bańka to ceny by nie rosły(a tak wcale nie jest-są dość stabilne) a ponadto gros transakcji jest za gotówkę a nie na kredyt(przy bańce jest to drugie).
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 01:17 PM   #48
lulek89
foto-ml.pl

lulek89's Avatar

Likes (Received): 24094

Byłem w Hiszpanii akurat jak wszystko pieprznęło (albo zaczynało się walić), w 2008. Nie no, tam to w takich dziurach jak nie wiem, Syców*, budowano osiedla na kilka tysięcy mieszkańców.

*tylko że nad morzem
lulek89 está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 02:05 PM   #49
mamik
Registered User

mamik's Avatar

Likes (Received): 3440

Quote:
Originally Posted by lulek89 View Post
Byłem w Hiszpanii akurat jak wszystko pieprznęło (albo zaczynało się walić), w 2008. Nie no, tam to w takich dziurach jak nie wiem, Syców*, budowano osiedla na kilka tysięcy mieszkańców.

*tylko że nad morzem
I to większości miały być drugie mieszkania dla Hiszpanów, przeznaczone na wynajem dla turystów z północy.

U nas nad morzem i w górach powstają podobne obiekty ale to margines.
mamik no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
wrocław

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules