daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Arkitektura dhe Planifikimi Urban > Tirana

Tirana Projects and Construction Updates.

Reply
 
Thread Tools
Old December 15th, 2017, 04:16 PM   #441
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 7,347
Likes (Received): 4756

Dy pemė pėr ēdo makinė

__________________
It's about you. If you win, it's you; if you lose, it's you. Black and white. Nowhere to hide. Greg Rusedski

Advokat UA, shqipo_ liked this post
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2017, 11:14 PM   #442
Advokat UA
Registered User
 
Advokat UA's Avatar
 
Join Date: Jul 2017
Posts: 79
Likes (Received): 25

Advokat UA no está en línea   Reply With Quote
Old December 26th, 2017, 04:05 PM   #443
Dyrrachium
Registered User
 
Dyrrachium's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 8,506
Likes (Received): 5813

__________________

Purkalas liked this post
Dyrrachium no está en línea   Reply With Quote
Old December 26th, 2017, 11:52 PM   #444
vwgolf4
Registered User
 
vwgolf4's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 100
Likes (Received): 31

Dola kete fundjave jo me larg se mali i zi ne qytetet bregdetare budva kotor etj. Me beri pershtypje prezenca e pishave dhe bredhave qe i japin shume fryme marrje rrugeve te qyteteve apo dhe rrugeve nacionale. Lali mbjell peme qe leshojne gjethe vetem gjate veres. Nderkohe jemi vendi qe kemi me shume nevoje se cdo kush tjeter per te mbuluar me gjelberim te tille ndertesat e shemtuara buze rrugeve dhe autostradave tona.
__________________
vwgolf4 no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2018, 05:36 PM   #445
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 7,347
Likes (Received): 4756

Pyllėzimi i Tiranės – Mbillen 110 pemė, Veliaj: Kontribut pėr njė qytet mė tė pastėr

__________________
It's about you. If you win, it's you; if you lose, it's you. Black and white. Nowhere to hide. Greg Rusedski

rene1234 liked this post
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2018, 05:39 PM   #446
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 7,347
Likes (Received): 4756

Pylli orbital do mbėshtetet nga Italia, financim pėr 2 mln pemė

__________________
It's about you. If you win, it's you; if you lose, it's you. Black and white. Nowhere to hide. Greg Rusedski

helloween 1, shqipo_ liked this post
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2018, 01:26 PM   #447
liu1912
Registered User
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 10
Likes (Received): 0

Tashti mungon dhe nje bashkpunim per mbeturinat.
Shpresoj mos te behet me napolitanet
liu1912 no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2018, 02:21 PM   #448
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 7,183
Likes (Received): 1471


E kane bere me Veronen per mbeturinat
rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2018, 02:44 PM   #449
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 7,347
Likes (Received): 4756

200 pemė tė tjera nė zonėn e Liqenit tė Thatė

__________________
It's about you. If you win, it's you; if you lose, it's you. Black and white. Nowhere to hide. Greg Rusedski
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2018, 07:23 PM   #450
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 7,347
Likes (Received): 4756

Erion Veliaj - FB
__________________
It's about you. If you win, it's you; if you lose, it's you. Black and white. Nowhere to hide. Greg Rusedski

Laluci, helloween 1, rene1234 liked this post
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 12:41 AM   #451
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 7,347
Likes (Received): 4756

Veliaj: Nė 21 mars aksion i madh mbjelljesh nė Tiranė

__________________
It's about you. If you win, it's you; if you lose, it's you. Black and white. Nowhere to hide. Greg Rusedski

Purkalas liked this post
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2018, 01:47 PM   #452
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 7,347
Likes (Received): 4756

20 pemė te Zogu i Zi

Bashkia Tiranė - FB
__________________
It's about you. If you win, it's you; if you lose, it's you. Black and white. Nowhere to hide. Greg Rusedski

rene1234 liked this post
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2018, 01:52 PM   #453
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 7,347
Likes (Received): 4756

65 pemė nė Kombinat.Erion Veliaj - FB
__________________
It's about you. If you win, it's you; if you lose, it's you. Black and white. Nowhere to hide. Greg Rusedski

helloween 1, Laluci liked this post
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2018, 02:00 PM   #454
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 7,347
Likes (Received): 4756

Edhe +126 pemė Dafina nė Parkun e Liqenit tė FarkėsAgjencia e Parqeve dhe Rekreacionit - Bashkia Tiranė - FB
__________________
It's about you. If you win, it's you; if you lose, it's you. Black and white. Nowhere to hide. Greg Rusedski

gashi, helloween 1 liked this post
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2018, 08:29 PM   #455
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 7,347
Likes (Received): 4756

100 pemė tė reja tė llojit selvi nė Unazėn e MadheErion Veliaj - FB
__________________
It's about you. If you win, it's you; if you lose, it's you. Black and white. Nowhere to hide. Greg Rusedski
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2018, 02:57 PM   #456
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 7,347
Likes (Received): 4756

Rikthehet nė identitet lagjja e Selvive, mbillen 150 drurė dekorativė

__________________
It's about you. If you win, it's you; if you lose, it's you. Black and white. Nowhere to hide. Greg Rusedski

helloween 1, Kumanovari, rene1234, shqipo_ liked this post
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2018, 08:20 PM   #457
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 7,347
Likes (Received): 4756

550 rrėnjė ulliri nė Petrelė

Erion Veliaj - FB
__________________
It's about you. If you win, it's you; if you lose, it's you. Black and white. Nowhere to hide. Greg Rusedski

helloween 1, Kumanovari liked this post

Last edited by Dorado.; January 17th, 2018 at 08:34 PM.
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 01:50 AM   #458
mendje-madhi
Pse???
 
mendje-madhi's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,024
Likes (Received): 732

Aman ca i postoni kto gjera se eshte turp. Ska pune tjeter kryebashkiaku qe rrin tu shkrep foto me punetoret e bashkise? Mbjell 4-5 peme edhe mburret sikur ka ba namin.
__________________

vwgolf4 liked this post
mendje-madhi no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 12:30 PM   #459
Interist
Registered User
 
Interist's Avatar
 
Join Date: Sep 2014
Posts: 1,114
Likes (Received): 235

Quote:
Originally Posted by mendje-madhi View Post
Aman ca i postoni kto gjera se eshte turp. Ska pune tjeter kryebashkiaku qe rrin tu shkrep foto me punetoret e bashkise? Mbjell 4-5 peme edhe mburret sikur ka ba namin.
Po kot sa per te thene qe po behet pune, dhe nga ana tjeter ato lejet e ndertimit vend e pa vend vazhdojne te jepen ne menyre jo transparente dhe korruptive. Ka gati nje muaj qe del ne TV duke mbjell peme, nen moton e Tiranes Europiane. Per te mos folur per ato kostot e kripura te sheshit dhe te bulevardit, qe edhe ne Zvicer te beheshin nuk do te kishin ate kosto, duke llogaritur edhe krahun e punes.Tirana ka gati ato probleme qe kishte qysh ne kohen e Bashes, deri tani nuk ka bere gje tjeter vetem sa eshte tallur. Une seriozisht nuk kam me besim te Erjon Veliaj se mund te bej dicka. Vetem propagande di te bej vetem, asnje projekt konkret dhe i domosdoshem si psh stacioni i autobuzit, ose rehabilitimi te sheshi Shqiponja ku trafiku eshte njesoj si ne Bangkok.
Interist no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 01:46 AM   #460
mendje-madhi
Pse???
 
mendje-madhi's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,024
Likes (Received): 732

Po pikerisht pra.Tregoua fansave te tij qe bejne be per te. Tirana ka nevoje urgjentisht per rruge te reja dhe ndryshime radikale edhe ky merret me estetiken. Vendos viza artistike ne disa rruge kryesore me shit pordhe nderkohe qe 70% e zonave te banuara vuajne per nje cope asfalt.
mendje-madhi no está en línea   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 04:06 PM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2018, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

tech management by Sysprosium