daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Transport miejski i regionalny

Transport miejski i regionalny Komunikacja zbiorowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old December 16th, 2004, 12:31 PM   #41
rafael
- -

Likes (Received): 20

Quote:
Originally Posted by Poler
Znowu zrobią zawody który kierowca najoszczędniejszy i klimę będą po prostu wyłączać ze względu na oszczędności paliwowe. W Warszawie długo debatowano nad tym czy warto kupować autobusy z klimą tymczasem na Pomorzu (bodajże w Szczecinie) już dawno kupowano autobusy z AC i nikt się nad tym nie zastanawiał. Ile może kosztować klima do autobusu za 2 bańki? 50 tys zł? Bo chyba nie więcej. Lepiej kupić o jeden autobus mniej a resztę wyposażyć w klimatyzację. No ale przecież u nas władza nigdy się o obywateli nie troszczyła więc nie ma się czemu dziwić.

Poler
W zajezdniach dane typy autobusów mają normy na spalanie paliwa, te z klimą po prostu będą miały większe. Jeżeli będzie nakaz używania klimy, to łatwo da się wykryć, który kierowca tego nie robi.

Szkoda, że nie ma obecnie nakazu używania wentylacji w autobusach. Wszystkie nowe MANy posiadają bardzo wydajną wentylację automatyczną, tylko niestety większość kierowców jej nie używa, mimo że nie wpływa ona na zużycie paliwa. W pojazdach z włączoną wentylacją jest latem całkiem przyjemnie chłodno.

HYDROprofil.pl - hydrolog / hydrotechnik
rafael no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 16th, 2004, 05:09 PM   #42
WotaN
in omnia paratus

WotaN's Avatar

Likes (Received): 162

Quote:
Originally Posted by rafael
Jeżeli będzie nakaz używania klimy, to łatwo da się wykryć, który kierowca tego nie robi.
Jasne. Po ostatnim kursie zajedzie pod dom, spusci do swojego 'puchatka' 50 litrow i dumny pojedzie na zajezdnie. Tylko kontrole lotne moglyby cos dac.
Old December 16th, 2004, 07:53 PM   #43
arturranto
...

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Stompi
Heh,bo macie je sami

Mi się ani scania ani ikarus nie podoba ,bo mi się w ogóle z warszawa nie kojarzą,czułbym się jak w kraku.
To chyba dobrze. Wreszcie cywilizacja by do was zawitala. I nowoczesnosc, i piekno.

A Ikarusy mamy tylko z lat 80-tych, te co sie jeszcze ostaly, jakies 70 sztuk. Wiec nie sa dominata.
arturranto no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2004, 10:15 PM   #44
rafael
- -

Quote:
Originally Posted by WotaN
Jasne. Po ostatnim kursie zajedzie pod dom, spusci do swojego 'puchatka' 50 litrow i dumny pojedzie na zajezdnie. Tylko kontrole lotne moglyby cos dac.
W nowych autobusach każda zmiana stanu paliwa jest monitorowana.
Spuszczanie paliwa możliwe by było w PKS, ale w komunikacji miejskiej raczej wykluczone. Zresztą i w PKS nie ma już tego problemu, bo bardzo często są to spółki pracownicze, a druga sprawa to że kierowcy mają na stałe przypisane swoje autobusy, za które odpowiadają, często również majątkowo. Ilekroć korzystałem kiedyś z komunikacji pospiesznej PKS i w pojeździe była klima, to zawsze była ona włączona. To jak bardzo zmieniło się podejście do klienta w niektórych z tych firm, jest aż zaskakujące. Konkurencja jest w stanie zdziałać cuda i to wcale nie poprzez maksymalne oszczędności, a przez działanie dla satysfakcji korzystającego.

Wydaje mi się, że spuszczanie paliwa zakończyło się w połowie lat 90tych. Zmianie uległa mentalność ludzi, statusy własnościowe przedsiębiorstw oraz zabezpieczenia techniczne pojazdów.

Ps. Klimatyzacja jest stosowana w autobusach jeżdżących po Gdańsku, chyba raczej nie ma tam problemu z jej działaniem?

Old December 16th, 2004, 10:16 PM   #45
rcube
Kult Krowy

Likes (Received): 3

Ja lubie jezdzic Solarisami . We wnetrzu sa strasznie ladne, zaokraglone wszystko co sie da, nowoczesnie to wyglada. Siedzenia tez wygodne
MANy z punktu widzenia pasazera tez nie sa zle ale wyglad przemawia za Solarisem.

Moje plfoto.com
rcube no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2004, 10:19 PM   #46
Poler
Bitte ein Bit

Poler's Avatar

Likes (Received): 90

A to jest ciekawy model nieznanej zupełnie w Polsce firmy VAN HOOL model AGG - 300. Takie np. jeżdżą w Genewie.

A poniżej model VOLVO 7000A o którym pisałem wcześniej, też nowy zakup dla TPG.

Poler

Last edited by Poler; December 16th, 2004 at 10:25 PM.
Poler no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2004, 10:29 PM   #47
Ka-8
Registered User

Quote:
A poniżej model VOLVO 7000A o którym pisałem wcześniej, też nowy zakup dla TPG.

Hmm... czyżby te Volvo to wrocławska produkcja?
Ka-8 no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2004, 10:36 PM   #48
Poler
Bitte ein Bit

Poler's Avatar

Quote:
Originally Posted by Ka-8
Tego nie wiem ale nie jest to wykluczone. Zapytam jutro w TPG gdzie nabywali te autobusy.

Poler
Old December 16th, 2004, 10:37 PM   #49
rafael
- -

Quote:
Originally Posted by Ka-8
Na 100% bo tylko tam je robią.

@Poler
Van Holl nie jest taki zupełnie nieznany w Polsce, chociaż nowych pojazdów tej firmy jest rzeczywiście raczej w komunikacji miejskiej brak.

Old December 17th, 2004, 12:49 AM   #50
Kubster
Future expert

Kubster's Avatar

Likes (Received): 42

Najbardziej podoba mi sie ta Scania
Kubster no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2004, 01:20 AM   #51
discoWAW
BANNED

Quote:
Dzięki za powitanie. Tematyką interesuję się od dawna, robię sporo zdjęć więc mam nadzieję że będę aktywny na forum. Co do informacji na przystankach to o Poznaniu słyszałem. Przy obecnej dewastacji mienia, okradaniu kierowców oraz pasażerów i przy ogólnym zubożeniu społeczeństwa nie sądzę aby ZTM inwestował w podobne rozwiązania.
Zubożeniu społeczeństwa? Nie rozumiem.
discoWAW no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2004, 01:25 AM   #52
discoWAW
BANNED

Quote:
Originally Posted by rafael
Na 100% bo tylko tam je robią.

@Poler
Van Holl nie jest taki zupełnie nieznany w Polsce, chociaż nowych pojazdów tej firmy jest rzeczywiście raczej w komunikacji miejskiej brak.
To prawda. Chocby cala flota duzych autobusów najwiekszego przewoźnika turystycznego w Warszawie - Mazurkas Travel - to VanHolle
discoWAW no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2004, 10:59 AM   #53
Poler
Bitte ein Bit

Poler's Avatar

Quote:
Originally Posted by discoWAW
Zubożeniu społeczeństwa? Nie rozumiem.
No chyba nie stajemy się na razie drugą Japonią. Obecnie jesteśmy najbiedniejszym państwem w Unii. To że w Warszawie jeździ trochę furek za 100 tyś i więcej nie oznacza że cały kraj jest bogaty. Sam mam furkę za 10 tyś i bardzo nad tym ubolewam.

Poler
Old December 17th, 2004, 12:07 PM   #54
Fredi
Registered User

Fredi's Avatar

Likes (Received): 2006

Quote:
No chyba nie stajemy się na razie drugą Japonią. Obecnie jesteśmy najbiedniejszym państwem w Unii. To że w Warszawie jeździ trochę furek za 100 tyś i więcej nie oznacza że cały kraj jest bogaty. Sam mam furkę za 10 tyś i bardzo nad tym ubolewam.

Poler
Ale nie taki jest sens slowa "zubozenie". Gdybysmy kiedys byli ta Japonia, to moglo by sie zgadzac.
Fredi no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2004, 03:24 PM   #55
Poler
Bitte ein Bit

Poler's Avatar

Quote:
Originally Posted by Fredi
Ale nie taki jest sens slowa "zubozenie". Gdybysmy kiedys byli ta Japonia, to moglo by sie zgadzac.
A jaki jest sens tego że 5 lat temu zarabiałem tyle samo co teraz. I jest tak prawie we wszystkich zawodach. Czynsze, żywność nie potaniała tylko zdrożała. No więc to się nazywa zubożenie. Nie musimy spadać z 10 piętra żeby to zaobserwować. Wystarczy spaść z drugiego.
Old December 17th, 2004, 04:49 PM   #56
hng
Registered User

Quote:
A jaki jest sens tego ?e 5 lat temu zarabia?em tyle samo co teraz. I jest tak prawie we wszystkich zawodach. Czynsze, ?ywno?? nie potania?a tylko zdro?a?a. No wi?c to si? nazywa zubo?enie.
To sie nazywa wiedza potoczna, ktora niekoniecznie musi byc zgodna z obiektywna prawda. Chyba, ze masz pod reka jakies konkretne dane...
Old December 17th, 2004, 05:57 PM   #57
Fredi
Registered User

Fredi's Avatar

Quote:
A jaki jest sens tego że 5 lat temu zarabiałem tyle samo co teraz. I jest tak prawie we wszystkich zawodach. Czynsze, żywność nie potaniała tylko zdrożała.
Jestes Polerocentryczny. Twoje zarobki plus zarobki spotkanego taksowkarza i fryzjera nie sa niestety reprezentatywne dla calego kraju. Trzeba patrzec na dane, i nie mow mi ze zawyza je Kulczyk i jemu podobni, bo to normalne na calym swiecie.
Old December 17th, 2004, 06:21 PM   #58
Poler
Bitte ein Bit

Poler's Avatar

Quote:
Originally Posted by Fredi
zawyza je Kulczyk i jemu podobni.
Tak, z tym się mogę zgodzić. Srednia wychodzi wtedy niezla
Old December 17th, 2004, 06:24 PM   #59
hng
Registered User

Quote:
Tak, z tym si? mog? zgodzi?. Srednia wychodzi wtedy niezla
A z czym sie nie mozesz zgodzic? Z tym, ze Twoje zarobki plus zarobki spotkanego taksowkarza i fryzjera nie sa reprezentatywne dla calego kraju, czy z tym, ze trzeba patrzec na dane?
Old December 17th, 2004, 06:47 PM   #60
Fredi
Registered User

Fredi's Avatar

Quote:
Tak
A ja z tym, bo generalnie jestem na Tak Natomiast nadal nie wiem gdzie to zubozenie.

Reply

Tags
autobusy, warszawa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules