daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Transport miejski i regionalny

Transport miejski i regionalny Komunikacja zbiorowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old April 6th, 2009, 12:17 AM   #101
MorpheoLG
Registered User

Likes (Received): 19

Oczywiście że wszystko w gestii UM, akurat nie MPK, jeśli to nie ma być linia komercyjna (a ostatnią taką linią z biletowanym przejazdem było "45" w wersji Lubin KGHM - Legnica Iwaszkiewicza). O różnych formach partnerstwa publiczno-prywatnego na pewno każdy słyszał. I dlaczego "nieszczęsna 0"? Linia dobra i potrzebna. Może nawet bardziej, gdyby nieco zmodyfikować jej przebieg w rejonie Zosinka.

Polecam korzystanie z dobrych źródeł - a takich nie brakuje. Niekoniecznie formalnych, sam też znam trochę pracowników tej firmy. Trzeba tylko pamiętać, żeby nie wszystko wrzucać do Internetu. Naszych znajomych obowiązuje pewien regulamin pracy, a w biurowcu MPK naprawdę wiedzą kto kogo zna, kto jak podpisuje się w Internecie, nie mówiąc już o przeglądaniu tematów dotyczących firmy na forach.

Drążąc jeszcze temat plotki: poszła w obieg jakieś dwa-trzy miesiące temu. Ktoś wyimaginował sobie, że Wrocław otrzymał Mercedesy w ramach pomocy unijnej i że Legnica też dostanie. Bujda na resorach. Faktycznie kilka osób z TMKM wożących się na przednich pomostach z początku to "łyknęło", swego czasu wrzucili to nawet na forum legnickiej komunikacji (niedługo potem temat skasowano). I jeszcze jedno - dyspozytor wozów nie rozdziela. Jeżeli już, to w pewnym sensie planista, choć i tak najwięcej do powiedzenia ma tutaj kierownictwo działu przewozów.
MorpheoLG no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 6th, 2009, 06:50 PM   #102
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

Likes (Received): 934

Quote:
Originally Posted by MorpheoLG
...I dlaczego "nieszczęsna 0"? Linia dobra i potrzebna. Może nawet bardziej, gdyby nieco zmodyfikować jej przebieg w rejonie Zosinka...
Pisząc "nieszczęsna 0" miałem na myśli to, że czepiłem się jej jak rzep ... , bo kilka razy podawałem ją jako przykład i to w różnych sprawach, a linia jako taka jest na prawdę super i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Co do jej modyfikacji to nie wiem, czy puszczając ją przez Zosinek nie zrobiła by się zbyt "wycieczkowa", ale masz rację, że ta dzielnica jest traktowana trochę po macoszemu i może zamiast ganiać "17" na pusto ul. Wałbrzyską pomyśleć jak ją wkomponować w Zosinek
jasiek67 no está en línea   Reply With Quote
Old April 6th, 2009, 08:47 PM   #103
MorpheoLG
Registered User

Właśnie "0" zrobiłaby się mniej wycieczkowa. I nie tylko "0" - "7" przez większą część dnia też.

Zaczniemy prace nad tym projektem po świętach, koło wakacji damy znać m.in. poprzez media, co wypracowaliśmy.
Old April 7th, 2009, 09:37 AM   #104
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

Może trochę źle się wyraziłem, pisząc "wycieczkowa linia" miałem na myśli zbyt długi dojazd do tego samego celu co inne linie, zamiast jechać 10 czy 15 min nie każdy chce jechać 25 lub 30, z tego powodu nie korzystam z "7" bo złości mnie jazda takim slalomem po Zosinku i Fabrycznej, no ale to jest moje zdanie .
Druga sprawa to jak donosi "Panorama Legnicka" w artykule "Prezydent testuje partię" szykuje się zmiana prezesa spółki, ciekawe czy do tego faktycznie dojdzie i kto jest szykowany na Jego miejsce ?
Old April 7th, 2009, 01:25 PM   #105
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

No i oczywiście na święta zmiana rozkładów jazdy

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Legnicy informuje, że w okresie Świąt Wielkanocnych w dniach 12 i 13.04.2009 r. autobusy kursować będą następująco:
– autobusy linii komunikacyjnej nr „3” i „15” zgodnie z rozkładem jazdy na niedziele i święta,
– z obsługi wyłączona zostanie linia nr „9”,
– pozostałe linie zgodnie z rozkładami jazdy obowiązującymi w niedziele i święta w godzinach od 8:00 do 20:00,
– autobusy linii nr „10” i „22” w/g rozkładów niedzielnych.
Old April 7th, 2009, 11:41 PM   #106
MorpheoLG
Registered User

Obecny Prezes wybiera się na zasłużoną emeryturę i tyle. Piękny staż... w sumie 25 lat pracy na stanowisku Dyrektora Naczelnego w WPK i Prezesa Zarządu MPK - rekord w kraju. W 1984 mieliśmy Autosany, jak do dziś Bolesławiec. W 2004 "Zajezdnia" w rankingu ponad 100 przewoźników komunikacji miejskiej w Polsce sklasyfikowała Legnicę na 4. miejscu (niestety mocno spadliśmy od tego czasu...).

Co do nowego prezesa - podaj jakieś prywatne namiary (komunikator gg, mail etc.), to mogę podzielić się swoją wiedzą. To już nie jest temat na forum publiczne.
Old April 10th, 2009, 11:37 AM   #107
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

Prawdę mówiąc ja też mam kilku kandydatów, jedni są mniej, inni bardziej prawdopodobni, ale na pewno konkurencja będzie spora tym bardziej, że kąsek jest smakowity
Old April 10th, 2009, 11:14 PM   #108
MorpheoLG
Registered User

Oficjalnie są 3 kandydatury, z czego 1 z firmy i 1 spoza Legnicy.
Old April 14th, 2009, 06:48 PM   #109
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

Dwie kandydatury, ta z MPK i z miasta są raczej znane, z poza miasta można się domyślić, ciekawi mnie tylko ilu się znajdzie kandydatów z "kapelusza", albo przyniesionych w teczkach
Old April 16th, 2009, 12:19 AM   #110
MorpheoLG
Registered User

Ta z miasta (konkretniej z północnej części, jeśli chodzi o rodowód kadrowy) uchodzi za kandydaturę przyniesioną w teczce.
Old April 22nd, 2009, 09:28 AM   #111
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

Właściwie to jest już pewne, że niektóre linie i kursy będą wycięte, ale jeszcze na 100% nie wiem jakie. Na czas wakacji zostanie zmniejszona częstotliwość kursowania autobusów i pewno po tej przerwie część z nich już nie wróci
Old April 22nd, 2009, 10:33 PM   #112
MorpheoLG
Registered User

17 - likwidacja, 3/2 i 3/4 - zawieszenie kursów po 20. - to już pewniaki.
Więcej będzie cięć wieczornych, niż całościowych kursów.

A wespół z cięciem kursów mają być cięcia etatów...
Old April 22nd, 2009, 11:29 PM   #113
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

17 i 3 - się zgadza, dochodzi do tego kilka kursów 10 zwłaszcza rano i pewno ostatni o 22:30. To wszystko już od 1 maja, a po wakacjach pewno inne .
Old April 29th, 2009, 09:25 AM   #114
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

Quote:
Kijek za burtą
Nieoficjalne wyniki głosowania do Rady Nadzorczej MPK. Weszli Maciejowski i Wereszczyński.

Stefan Maciejowski - pracownik MPK - 202 głosy

Łukasz Wereszczyński - prawnik, kandydat Solidarności - 88 głosów

Andrzej Kijek - dyrektor MOPS-u, kandydat Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej - 41 głosów

Do Rady Nadzorczej MPK weszli Maciejowski i Wereszczyński.
Za: lca.pl

A to wcześniejszy artykuł na temat p. Kijka w lca.pl.

Quote:
Do rady związkowymi drzwiami
Dyrektor MOPS-u Andrzej Kijek (na zdjęciu) jest specjalistą nie tylko od pomocy społecznej. Równie dobrze zna się na miejskiej komunikacji. I dlatego chce reprezentować załogę MPK w radzie nadzorczej.

„W ostatnich dniach stałem się negatywnym bohaterem nagonki medialnej związanej z podstawowym miejscem pracy, czyli MOPS-em (…) Nie dajcie posłuchu politykierom. Wierząc w wasz zdrowy rozsądek i troskę o przyszłość firmy, proszę o wasz głos razem z moim wnukiem, dla którego jazda niebieskim autobusem jest największą frajdą” – to fragment wyborczej ulotki Andrzeja Kijka.

Brzmi to niewiarygodnie, ale to prawda. Najsławniejszy dyrektor MOPS-u w Polsce Andrzej Kijek (zasłynął stworzeniem 12 stanowisk dyrektorskich w zarządzanej przez siebie placówce) ubiega się o miejsce w radzie nadzorczej MPK jako przedstawiciel załogi!

Andrzej Kijek przez ostatnie dziesięć lat pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej MPK. Zasiadał w niej jako przedstawiciel właściciela spółki, czyli Urzędu Miasta. W maju prezydent desygnuje do rady trzech swoich przedstawicieli na kolejną pięcioletnią kadencję. Z naszych informacji wynika, że na pewno nie znajdzie się w tym gronie Kijek, który utracił zaufanie prezydenta Tadeusza Krzakowskiego.

Zapobiegliwy dyrektor MOPS-u z fuchy w MPK jednak nie rezygnuje (jako szef rady pobierał za to około 20 tysięcy złotych rocznie). Stara się o nią jako kandydat lewicowego Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej.

- Dla mnie, jako związkowca to szok – komentuje bez ogródek Piotr Wegner, szef zakładowej „Solidarności”. – Jasne jest, że pan Kijek stracił poparcie właściciela i próbuje dostać się do rady tylnymi drzwiami – dodaje.

Związkowcy z „Solidarności” nie potrafią zrozumieć jak interesów załogi MPK przed właścicielem, czyli prezydentem miasta, ma bronić człowiek, który bezpośrednio mu podlega jako dyrektor MOPS.

Spore wątpliwości, co do etycznej strony takiego pomysłu ma sam prezydent Tadeusz Krzakowski, który o całej sprawie dowiedział się od nas.

- Jestem tym bardzo zaskoczony. Załoga ma oczywiście prawo wystawić kandydata, jakiego chce. Musi tylko spełniać formalne wymagania. Przyznam jednak, że kandydatura pana Kijka do rady nadzorczej z ramienia załogi budzi moje poważne zastanowienie – powiedział lca.pl, prezydent Tadeusz Krzakowski.

Żadnych wątpliwości nie ma za to szef legnickiego oddziału Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej, który wystawił kandydaturę Kijka.

- Nie interesujemy się relacjami między Andrzejem Kijkiem a prezydentem. Wiemy za to, że przez dziesięć lat zasiadał w radzie nadzorczej, ma dużą wiedzę na temat naszego przedsiębiorstwa i zna jego strukturę. Jest po prostu fachowcem. Uważamy, że będzie w niej godnie reprezentował pracownicze interesy – powiedział lca.pl, Marian Smoleński, przewodniczący związku.

Wybory przedstawicieli załogi do rady nadzorczej MPK rozpoczęły się we wtorek rano. Potrwają do północy. Do głosowania uprawnione są 283 osoby. W radzie zasiada dwóch przedstawicieli załogi, trzech – większościowego właściciela, czyli prezydenta oraz jeden mniejszościowego udziałowca – firmy Solaris.

Prezydent Krzakowski swoich przedstawicieli do rady desygnuje w maju. W rozmowie z nami przyznał, że jeszcze się nie zastanawiał nad personaliami.
Ciekawe są też komentarze, pewno niektóre pracowników MPK.

http://fakty.lca.pl/news,16403,Do_ra..._drzwiami.html
Old April 29th, 2009, 01:49 PM   #115
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

Jak donoszą dzisiejsze e-Konkrety, jest na razie dwóch kandydatów na stołek prezesa MPK: p. Sautycz który był już kiedyś wiceprezesem w tej firmie i p. Kijek którego szanse chyba trochę spadły po nie udanym wejściu do rady nadzorczej w MPK
Old April 29th, 2009, 05:57 PM   #116
MorpheoLG
Registered User

Wczoraj decydowali pracownicy, dlatego wybory wygrał fachowiec, inż. Maciejowski (co naprawdę mnie cieszy i czego zwycięzcy szczerze gratuluję). W konkursie na stanowisko prezesa zadecyduje staż pracy na stanowisku prezesa oraz doświadczenie w komunikacji miejskiej, i jeżeli będą to wymogi rozłączne, Kijek ma niestety większe szanse.

A szkoda, bo to za kadencji nikogo innego jak wiceprezesa Sautycza (swoją drogą dość barwnej, mile wspominanej postaci w historii WPK i MPK - w pozytywnym tego słowa znaczeniu :-) ) narodziły się plany wymiany 90 z ówczesnych 160 autobusów MPK Legnica. Plan zmodyfikowano, zamiast Jelczy M122MB zdecydowano o zakupie autobusów nowszej generacji (specyfikację przetargową na takie autobusy najlepiej spełniały Neoplany). Szkoda, że skończyło się na pierwszej transzy trzydziestu wozów, z planowanych trzech (odsyłam do archiwalnych "Konkretów" z lat 1997-1999). Długo by też wspominać o wielu innych innowacjach wprowadzonych do bodajże 2002 czy 3 roku.

Zaskoczyła mnie jednak (pozytywnie) ta kandydatura, gdyż jak pamiętam, z MPK p. Sautycz odszedł podobno na emeryturę.

A skoro już rzucamy kandydaturami, trzecim jest p. Ch-cian związany z WPEC. Może media i o nim wspomną.
Old April 29th, 2009, 10:41 PM   #117
Milling
iHala Madrid!

Likes (Received): 168

Dyrektor MOPS-u zatrzymany przez policję

Andrzej Kijek – dyrektor legnickiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej został zatrzymany przez wrocławskich policjantów z wydziału antykorupcyjnego.

Andrzej Kijek został zatrzymany w środę. Podejrzewany jest o przestępstwo korupcyjne. Taką informację potwierdził w rozmowie z nami Wojciech Wybraniec z zespołu prasowego dolnośląskiej policji. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dyrektor legnickiego MOPS-u przyjął łapówkę w postaci banknotów, które wcześniej zostały oznakowane przez policjantów.

Środowe zatrzymanie szefa legnickiej opieki społecznej to zwieńczenie jego fatalnej passy. W tym roku zasłynął już utworzenia aż dwunastu dyrektorskich stanowisk w zarządzanej przez siebie placówce. Natomiast w poniedziałek ubiegał się o miejsce w radzie nadzorczej z ramienia załogi, co wzbudziło spore wątpliwości prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego.

O zatrzymaniu Andrzeja Kijka prezydent dowiedział się od nas.

- Jestem zszokowany. To nieprawdopodobne. Jaką podejmę decyzję w jego sprawie? Może być tylko jedna. Andrzej Kijek zostanie zawieszony w swoich obowiązkach – powiedział lca.pl prezydent Tadeusz Krzakowski.

lca.pl
Old April 30th, 2009, 02:46 PM   #118
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

Quote:
Originally Posted by MorpheoLG View Post
Wczoraj decydowali pracownicy, dlatego wybory wygrał fachowiec, inż. Maciejowski (co naprawdę mnie cieszy i czego zwycięzcy szczerze gratuluję). W konkursie na stanowisko prezesa zadecyduje staż pracy na stanowisku prezesa oraz doświadczenie w komunikacji miejskiej, i jeżeli będą to wymogi rozłączne, Kijek ma niestety większe szanse.

A szkoda, bo to za kadencji nikogo innego jak wiceprezesa Sautycza (swoją drogą dość barwnej, mile wspominanej postaci w historii WPK i MPK - w pozytywnym tego słowa znaczeniu :-) ) narodziły się plany wymiany 90 z ówczesnych 160 autobusów MPK Legnica. Plan zmodyfikowano, zamiast Jelczy M122MB zdecydowano o zakupie autobusów nowszej generacji (specyfikację przetargową na takie autobusy najlepiej spełniały Neoplany). Szkoda, że skończyło się na pierwszej transzy trzydziestu wozów, z planowanych trzech (odsyłam do archiwalnych "Konkretów" z lat 1997-1999). Długo by też wspominać o wielu innych innowacjach wprowadzonych do bodajże 2002 czy 3 roku.

Zaskoczyła mnie jednak (pozytywnie) ta kandydatura, gdyż jak pamiętam, z MPK p. Sautycz odszedł podobno na emeryturę.

A skoro już rzucamy kandydaturami, trzecim jest p. Ch-cian związany z WPEC. Może media i o nim wspomną.
Z tego co podawały e-Konkrety to p. Chopcian jest kandydatem na stanowisko prezesa wodociągów, a sprawa Kijka chyba rozwiązała się sama
Old May 2nd, 2009, 08:22 PM   #119
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

Quote:
Originally Posted by MorpheoLG View Post
...A skoro już rzucamy kandydaturami, trzecim jest p. Ch-cian związany z WPEC. Może media i o nim wspomną.
Wczoraj się dowiedziałem, że kandydatura którą podałeś jest bardziej prawdopodobna niż podawały e-Konkrety i ja sam myślałem, widać masz lepszych informatorów niż ja

Last edited by jasiek67; May 2nd, 2009 at 11:19 PM.
Old May 6th, 2009, 12:57 PM   #120
Misiek144
Registered User

Misiek144's Avatar

Likes (Received): 255

Czy są planowane jakieś zakupy taboru w tym roku?
Misiek144 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
autobusy, legnica

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules