daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura kolejowa

Infrastruktura kolejowa Koleje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 18th, 2014, 02:15 PM   #2221
DębickiM
Registered User

DębickiM's Avatar

Likes (Received): 232

http://www.rynek-kolejowy.pl/50926/z...ow_zlotych.htm
Quote:
Tymczasem według Adriana Furgalskiego, członka zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR projekty, których PKP PLK może nie zdążyć wykonać do końca 2015 roku są warte w sumie 5 miliardów złotych. Według informacji „Rynku Kolejowego” ze źródeł zbliżonych do wykonawców, najbardziej zagrożona jest modernizacja połączenia pomiędzy Warszawą a Łodzią, gdzie umowę wypowiedział podwykonawca Feroco, modernizacja odcinka linii Rail Baltica, budowa nowego dworca Łódź Fabryczna i modernizacja połączenia Warszawy z Radomiem.
Niby nasz odcinek nie został wymieniony, więc może nie jest tak źle.
Martwi mnie jednak to, że mimo super pogody w Dębicy nic nie robią na stacji, która jest praktycznie na ukończeniu. Do tego ten nieszczęsny most nad Wisłoką. Tak się zastanawiam, że jeśli nie mogą rozpocząc budowy wiaduktu nad ulicą 1 Maja, to dlaczego nie zaczną robić wiaduktu w miejsce przejazdu kolejowego obok stacji Dębica. Ruch jest tam i tak znikomy, więc nie byłoby problemów z samochodami, a stan nawierzchni na przejeździe jest obecnie tragiczny.

Last edited by DębickiM; February 18th, 2014 at 02:22 PM.
DębickiM no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 18th, 2014, 02:35 PM   #2222
Baxon79
woźny

Baxon79's Avatar

Likes (Received): 1338

"Nasz" odcinek dostał od Komisji Europejskiej jakiś bonus czasowy na rozliczenie ze względu na skalę inwestycji i napotkanych trudności.
Baxon79 no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2014, 03:01 PM   #2223
biniolzabrze
Registered User

Likes (Received): 14

Ja podałem przykłady gdy wprowadzenie opłat za autostady nie wpłyneło do ucieczki od nich i szukania alternatywnego środka transportu. A co do powrotu ludzi do pociągów na trasie KTW -KRK gdy czas przejazdu ulegnie zmianie - na plus oczywiście, czyli powiedzmy do tych ~ 65 minut to w godzinach szytów niebędzie oczywiście nic konkurencyjnego. Poza godzianmi szczytu, bus-y już będą mieć przewagę ze względu na częstotliwość kurswonia, szczególnie biorąc pod uwagę ostnie cięcia połączeń. Wiem, że są one spowodowane modernizacją - tak przynajmniej podają przewoźnicy - jednak na pewno nie będą one konkurencyjne do częstliwości bus-ów. Ja oczywiście bym wybrał pociąg, ale mam znajomych co ze śląska dojeżdzają do KRK w róznych celach, nie tylko turystycznych i cenią sobie mobilność. Więdząc, że podchodzą na bus i do max 40 minut jest nawet nie wchodzą na dworzec / nie wejdą (po modernizacji) żeby sprawdzić czy akurat trafili do 40 minut pociąg do KRK.
Swoją drogą połączenia regionalne tzw. pociągi osobowe będą na pewno częściej jeździć od TLK, wiem wiem to oczywiste, to na pewno nie będą miały czasu przejazdu wynoszącego ~ 65 minut.
biniolzabrze no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2014, 03:19 PM   #2224
gacek_8
Registered User

Likes (Received): 5

wie ktos moze czy po modernizacji wzrosna ceny biletow na pkp?
gacek_8 no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2014, 03:48 PM   #2225
krakers90
Registered User

Likes (Received): 1641

A kto to może wiedzieć? Pewnie tak...
krakers90 no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2014, 04:20 PM   #2226
malyniak
Registered User

malyniak's Avatar

Likes (Received): 730

Quote:
Originally Posted by Baxon79 View Post
"Nasz" odcinek dostał od Komisji Europejskiej jakiś bonus czasowy na rozliczenie ze względu na skalę inwestycji i napotkanych trudności.
Nieprawda, nie ma w tej chwili żadnych ustaleń odnośnie przedłużenia okresu kwalifikowalności. Ponadto taka decyzja może zostać podjęta jedynie w skali całej UE, a nie dla pojedynczych projektów.
Nie jest wykluczone, że taka decyzja zostanie w przyszłości podjęta, ale jeśli już, to zapewne stanie się to "za pięć dwunasta", tak żeby do tego czasu maksymalnie motywować beneficjentów do terminowej realizacji.

Adrian_K, DębickiM liked this post
malyniak no está en línea   Reply With Quote
Old February 19th, 2014, 01:11 AM   #2227
Baxon79
woźny

Baxon79's Avatar

Likes (Received): 1338

No to już kilka razy czytałem o tym, że rozliczenie inwestycji zostało przesunięte. Czyli bzdury czytałem...
Baxon79 no está en línea   Reply With Quote
Old February 19th, 2014, 05:30 PM   #2228
Lukasz_Tarnow
Registered User

Likes (Received): 37

Ciężko sie nie zdenerwować czytając, że prace na wiadukcie przy Krakowskiej w Tarnowie wstrzymane do kwietnia, bo nie ma pozwolenia na budowe, to samo Bogumiłowice, budowa drogi ma ruszyć może w maju.

brak mi słów na ten kraj..

DębickiM liked this post
Lukasz_Tarnow no está en línea   Reply With Quote
Old February 19th, 2014, 06:29 PM   #2229
DębickiM
Registered User

DębickiM's Avatar

Quote:
Originally Posted by Lukasz_Tarnow View Post
Ciężko sie nie zdenerwować czytając, że prace na wiadukcie przy Krakowskiej w Tarnowie wstrzymane do kwietnia, bo nie ma pozwolenia na budowe, to samo Bogumiłowice, budowa drogi ma ruszyć może w maju.

brak mi słów na ten kraj..
I właśnie przez to wnerwia mnie strasznie ta pseudo modernizacja. Zaczynają coś robić, a nie mają na to pozwoleń. Kiedy oni mieli zacząć robić już te wiadukty, tylko miasto nie chciało się zgodzić na to ze względu na zakorkowanie miasta. Teraz takie jaja. Jak robią taki obiekt to powinni od A do Z mieć na wszystko pozwolenia. Oni myślą, że ludzie nie jeżdżą samochodami pod owymi wiaduktami. Widzę, że nie tylko w Dębicy mamy taki kabaret. Ktoś chyba za to jest odpowiedzialny... i ten ktoś powinien zostać zwolniony jak najszybciej.
W utrudnianiu życia kierowcom PLK jest MISTRZEM!
Oby mieli czas do końca 2015, a potem koniec z kasą jak nie zdążą!

http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...prac,id,t.html

Ja sie pytam gdzie jest to przyspieszenie prac, które obiecywało w tamtym roku PLK? Cały czas tylko obiecują co nie nie zrobią w ramach modernizacji, a prawda jest taka że g**no robią.
Old February 19th, 2014, 06:34 PM   #2230
lmateusz
Registered User

Likes (Received): 2795

Quote:
Tarnów: będzie przestój z pracami na ulicy Krakowskiej

Ledwo ruszyli z odwlekanym remontem wiaduktu na ulicy Krakowskiej w centrum Tarnowa a już będą musieli zwolnić. Kolejarze rozpoczęli prace mając pozwolenie jedynie na rozebranie części starego wiaduktu. I te roboty są już na ukończeniu

Z budową nowego obiektu kolejarze będą musieli jednak poczekać na pozwolenie co najmniej do kwietnia. "To nie oznacza jednak, że do tego czasu prace przy wiadukcie na ulicy Krakowskiej całkowicie staną" - podkreśla w rozmowie z Radiem Kraków Marcin Młodzianowski z PKP PLKa.

Na ten czas mają się także zmniejszyć utrudnienia dla kierowców pod wiaduktem na ulicy Krakowskiej. Brak potrzebnych pozwoleń opóźni także co najmniej do kwietnia remont wiaduktu nad ulicą Czerwonych Klonów w Mościcach. Także dopiero w kwietniu, żeby nie utrudniać ruchu kolejowego, mają ruszyć prace na ulicy Tuchowskiej.

Kolejarze mają także problem z pozwoleniem na przebudowę drogi wojewódzkiej pod wiaduktem w Bogumiłowicach. Kierowcy mieli przejeżdżać tamtędy, np. z autostrady w Wierzchosławicach do Wojnicza, już w październiku. Kolajrze w rozmowie z Radiem Kraków przekonują, że droga zostanie przebudowana do sierpnia.
Źródło: http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/KORI-9GGDHE#

Przez kilka lat od rozpoczęcia modernizacji, nie uzyskać odpowiednich pozwoleń, które zresztą powinny być przed podpisaniem umowy z wykonawcą... Za dużo idiotów w PLK pracuje.

DębickiM, mr1120 liked this post
lmateusz no está en línea   Reply With Quote
Old February 19th, 2014, 06:58 PM   #2231
DębickiM
Registered User

DębickiM's Avatar

Quote:
Kolajrze w rozmowie z Radiem Kraków przekonują, że droga zostanie przebudowana do sierpnia.
Przekonywać to sobie oni sobie mogą ale samych siebie Wiecznie bzdurna paplanina, że będą robić szybciej, że coś ukończą za kilka miesięcy, że zaczną coś robić. Kończy się na tym, że mają wiecznie kolejne opóźnienia i na każdym kroku kompromitują się.
Szkoda, że nikt nie nalicza PLK jakiś kar za to, że utrudniają ruch samochodowy nie wykonując wiauktów w deklarowanym terminie. Może wtedy by pomyśleli zanim rozpoczną pracena obiektami.

Last edited by DębickiM; February 19th, 2014 at 07:04 PM.
Old February 19th, 2014, 08:23 PM   #2232
zeralda
Zbyszek

zeralda's Avatar

Likes (Received): 694

Nie chcę ich bronić ale życie nauczyło mnie pokory i raczej wstrzymałbym się z tego typu oskarżeniami. Miałem przez ostatnich 5 lat do czynienia z urzędasami z Wydziału Architektury i wierzcie mi, że uzyskanie tam byle jakiego świstka to droga przez mękę.
A dziennikarz powinien być bardziej dociekliwy i dokładniej rozeznać temat...

Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego (B. Franklin)
zeralda no está en línea   Reply With Quote
Old February 19th, 2014, 08:24 PM   #2233
szlachta.pl
Registered User

Likes (Received): 1

Zamknięcie linii 91 - 14-16 marca

[QUOTE=lmateusz;111412955]Widzę że w nowym rozkładzie jazdy w weekend 14-16 marca ma zostać odwołanych sporo pociągów, zwłaszcza odcinek Rzeszów-Dębica. Jakie to wtedy konkretne prace są planowane?

Zamnkięcie całej linii wynika z planów zabudowy czasowych rozjazdów na szlaku chyba w okilicy Biadolin (nie jestem pewien) celem umożliwienia realizacji obiektów inżynieryjnych. Zamawiający dał odgórny termin 15/16 marca na wykonanie robót. Podobny plan miał być w km 35+700 na szlaku Kłaj-Bochnia, ale Wykonawca się nie zdecydował. Sam pracuję na Kontrakcie 1.1. (Podłęże-Bochnia) więc mogę podrzucić jakieś informacje na ten temat. Do końca tygodnia postaram się wrzucić kilka zdjęć. Pozdrawiam.
szlachta.pl no está en línea   Reply With Quote
Old February 19th, 2014, 08:27 PM   #2234
szlachta.pl
Registered User

Likes (Received): 1

Z tego co wiem wszystkie środki europejskie w ramach Modernizacji E30 muszą być rozliczone do końca 2015r. I na razie nie ma żadnej mowy o przekroczeniu tego terminu.
szlachta.pl no está en línea   Reply With Quote
Old February 19th, 2014, 08:36 PM   #2235
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6705

Quote:
Originally Posted by lmateusz View Post
Źródło: http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/KORI-9GGDHE#

Przez kilka lat od rozpoczęcia modernizacji, nie uzyskać odpowiednich pozwoleń, które zresztą powinny być przed podpisaniem umowy z wykonawcą... Za dużo idiotów w PLK pracuje.
Możesz mi powiedzieć jak pozwolenia na budowę mogą być uzyskane przed podpisaniem umowy z wykonawcą w formule projektuj i buduj?
Old February 19th, 2014, 08:52 PM   #2236
BR232
Czytam PHP dla beki

BR232's Avatar

Likes (Received): 1371

Quote:
Możesz mi powiedzieć jak pozwolenia na budowę mogą być uzyskane przed podpisaniem umowy z wykonawcą w formule projektuj i buduj?
Możesz mi przypomnieć kiedy podpisano umowę?
BR232 no está en línea   Reply With Quote
Old February 19th, 2014, 08:59 PM   #2237
lmateusz
Registered User

Likes (Received): 2795

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
Tak jak przy budowie autostrad. Przecież jest na etapie przetargu projekt budowlany. Brakuje wykonawczego, ale do tego procedury są znacznie szybsze (patrząc na budowy autostrad w tym systemie).

Poza tym umowa została podpisana chyba w 2011?
lmateusz no está en línea   Reply With Quote
Old February 19th, 2014, 09:09 PM   #2238
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6705

Projekt budowlany wcale nie jest wymagany przy formule projektuj i buduj. Ile teraz jest ogłoszonych przetargów z samą koncepcją programową, albo tylko z programem funkcyjno użytkowym. Na dodatek to kto ubiega się o pozwolenia? Inwestor czy wykonawca? Bo mi się wydaje, że ten drugi podmiot. Przetargi w formule projektuj i buduj, gdzie brakowało tylko wykonawczych to malutki ułamek.
Old February 19th, 2014, 09:23 PM   #2239
quiquek
Registered User

Likes (Received): 664

Tarnów
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

DębickiM, merit5, Swarożyc, Baxon79, hartu liked this post
quiquek no está en línea   Reply With Quote
Old February 19th, 2014, 09:26 PM   #2240
DębickiM
Registered User

DębickiM's Avatar

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
Projekt budowlany wcale nie jest wymagany przy formule projektuj i buduj. Ile teraz jest ogłoszonych przetargów z samą koncepcją programową, albo tylko z programem funkcyjno użytkowym. Na dodatek to kto ubiega się o pozwolenia? Inwestor czy wykonawca? Bo mi się wydaje, że ten drugi podmiot. Przetargi w formule projektuj i buduj, gdzie brakowało tylko wykonawczych to malutki ułamek.
Czyli winni są wszyscy odpowiedzialni za ten projekt od samego początku. To jest chore, że robią coś i potem czekają na kolejny etap kilka miesięcy. Powinno zależeć im szczególnie na szybkiej realizacji takich inwestycji, bo linia jest cały czas w ruchu i należy jak najszybciej przywrócić jej przepustowość, ale jak widać nikomu na tym nie zależy. Do tego te wszystkie wiadukty, pod którymi nie mogą od razu robić dróg...
Jeśli chodzi o sytuację w Tarnowie, to przecież PLK już dawno chciało pozamykać wiadukty i miało gdzieś paraliż komunikacyjny miasta. Jak widać z opóźnieniem ale dogadano się. Co więc przez ten czas robiono, że nadal nie mają wymaganych pozwoleń...
To jest właśnie urok masy przepisów, które uniemożliwiają rozwój Europie, w tym Polsce. Dzięki tak ślamazarnym pracom Azja przegoniła nas, przemysł upada, a młodzi ludzie w na całym kontynencie nie mają co robić.
Ciekawy jestem jaka będzie panika w następnym roku, że nie skończą modernizacji. Może, że w planach mają scenariusz taki jak z odcinkiem Kraków-Katowice.

Reply

Tags
bochnia, jarosław, kolej, kraków, małopolskie, podkarpackie, przemyśl, rzeszów, tarnów

Thread Tools

Posting Rules