daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura kolejowa

Infrastruktura kolejowa Koleje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 4th, 2014, 11:19 AM   #2361
kobra88
Registered User

Likes (Received): 1096

Quote:
Originally Posted by kobra88 View Post
Tu im jakaś gąsienicowa maszyna fikołka zrobiła (no chyba że w takiej pozycji ją wypakowali z transportu) i jeżeli dobrze policzyłem to już tydzień tak leży.
Może tak zostawić i jakiś pomnik modernizacji z niej zrobić
Informuje, że właśnie przyjechał ogromny dźwig i wyciąga maszynę gąsienicową z rowu. Mimo ironicznego tonu chcę napisać, że z całego serca kibicuję tej modernizacji. Właśnie zamknęła się kolejna kawiarnia na dworcu w Tarnowie i tylko na reklamie jogurtu kręconej tu 2 lata temu można zobaczyć tłum ludzi. Mam nadzieje, że jeszcze kiedyś będę świadkiem takich scen na żywo.
kobra88 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 4th, 2014, 07:11 PM   #2362
Michalus
Tak, to ja!

Michalus's Avatar

Likes (Received): 462

W sobotę podsłuchałem rozmowę dwóch maszynistów wracających do domów porannym Regio do Rzeszowa. Podobno jakiś robotnik był pod wpływem alkoholu podczas pracy i spowodował wypadek. Chyba nawet uszkodził linię energetyczną. Z tego co mówili, to jakieś małe zamieszanie z tego wynikło.
Nadawali też, że chyba w Brzesku w tamtym tygodniu ktoś koparką przerwał kabel grubości ręki, który steruje sygnalizacją i padła cała SBL, co spowodowało dość duże utrudnienia. Do tego nie mogli poradzić sobie z naprawą przez dwa dni.
Old March 4th, 2014, 08:12 PM   #2363
krakers90
Registered User

Likes (Received): 1641

Kolejarze mówią różne rzeczy, ale akurat z awarią SBL w zeszłym tygodniu to prawda, słyszałem o tym, opoznienia były do 30 minut.
krakers90 no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2014, 08:22 PM   #2364
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6690

W piątek jak patrzyłem na rozkład jazdy to na stronie była informacja, że w związku z awarią techniczną w okolicach Brzeska występują trudności i mogą wystąpić opóźnienia do 30 minut.
Old March 4th, 2014, 08:42 PM   #2365
PrzeZ
Registered User

Likes (Received): 1102

Mam pytanie do Adriana.Jadąc w sobotę z Rzeszowa zastanowił mnie fakt pozostawienia ziemi na "odkład". Chodzi konkretnie o odc. pomiędzy Rzezawą a Bochnią. Na zdjęciach Maya83 są to foty 409-414. Czy ten urobek będzie wykorzystany do wzmacniania podtorza ? Czy też wykonawca nie zdążyl wywieść urobku ?
Ponadto obserwując robotę zauważa się pewną ( nazwijmyją umownie) niesystematyczność. Jeden szlak a różne zaawansowanie robór. Np. 2-3 km szlaku z nowym torem "na boso". Następnie fragment z zerwanym torem. Kolejny odcinek z ukończonymi robotami ziemnymi. I znowu zerwany tylko tor lub zdjęta tylko sieć trakcyjna. I kolejny odc. prawie gotowy.
Duży + za fotorelację. Mi się nie chciało biegac przez 3,5 godziny z przedziału na korytarz. A kolego wytrzymał całość na końcówce.
PrzeZ no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2014, 09:09 PM   #2366
BR232
Czytam PHP dla beki

BR232's Avatar

Likes (Received): 1371

Quote:
Np. 2-3 km szlaku z nowym torem "na boso". Następnie fragment z zerwanym torem. Kolejny odcinek z ukończonymi robotami ziemnymi. I znowu zerwany tylko tor lub zdjęta tylko sieć trakcyjna. I kolejny odc. prawie gotowy.
W części przypadków spowodowane jest to korektą łuków i wzmacnianiem podtorza na wybranych fragmentach.
BR232 no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2014, 09:23 PM   #2367
Adrian_K
Registered User

Likes (Received): 1208

Quote:
Originally Posted by PrzeZ View Post
Mam pytanie do Adriana.Jadąc w sobotę z Rzeszowa zastanowił mnie fakt pozostawienia ziemi na "odkład". Chodzi konkretnie o odc. pomiędzy Rzezawą a Bochnią. Na zdjęciach Maya83 są to foty 409-414. Czy ten urobek będzie wykorzystany do wzmacniania podtorza ? Czy też wykonawca nie zdążyl wywieść urobku ?
Trudno mi powiedzieć, które fragmenty są już po, a które przed wzmocnieniem, jednak prace te wykonywane są kilkoma palownicami, stąd różne zaawansowanie. Na szlaku Bochnia - Brzesko praktycznie 90% szlaku będzie wzmacniane, w przeciwieństwie np. do Biadoliny - Bogumiłowice.

Z uwagi na to, że na tym szlaku duża liczba wiaduktów jest do roboty bliżej Brzeska, wzięto się najpierw za wzmacnianie podtorza od strony Bochni.

Quote:
Ponadto obserwując robotę zauważa się pewną ( nazwijmyją umownie) niesystematyczność. Jeden szlak a różne zaawansowanie robór. Np. 2-3 km szlaku z nowym torem "na boso". Następnie fragment z zerwanym torem. Kolejny odcinek z ukończonymi robotami ziemnymi. I znowu zerwany tylko tor lub zdjęta tylko sieć trakcyjna. I kolejny odc. prawie gotowy..
To jest właśnie efektem różnych lokalizacji wzmacniania podtorza, bo np. na szlaku Bochnia - Kłaj tor na prostej przed Kłajem jest już ułożony i podbity od kilku miesięcy, a bliżej Bochni trwa dopiero budowa nasypu (tutaj prace opóźniły się też przez podtorze).

Inny powód to również realizacja kontraktu na żółty FIDIC - odcinki w okolicach Tarnowa, Dębicy i Sędziszowa Małopolskiego nie mają pewnie wydanej decyzji lokalizacyjnej, nie mówiąc już o PnB...
Adrian_K no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2014, 10:06 PM   #2368
PrzeZ
Registered User

Chodzi właśnie o tak "poszatkowany" szlak Ropczyce - Sędziszów M.
Old March 4th, 2014, 10:07 PM   #2369
dyrydyry7
Registered User

Likes (Received): 2

Czy osoby, które miały to szczęście jechać wyremontownym torem mogłyby podzielić się wrażeniami, w sensie czy jest zauważalna różnica i czy ten pociąg rozwija jąkąśprzyzwoitą prędkość?
dyrydyry7 no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2014, 10:19 PM   #2370
PrzeZ
Registered User

Quote:
Originally Posted by dyrydyry7 View Post
Czy osoby, które miały to szczęście jechać wyremontownym torem mogłyby podzielić się wrażeniami, w sensie czy jest zauważalna różnica i czy ten pociąg rozwija jąkąśprzyzwoitą prędkość?
Np. TLK HETMAN przyjechał w sobotę do Tarnowa prawie. 20 minut przed planem
Na razie żadnych ( no prawie) zauważalnychróżnic/przyśpieszeń nie ma. Ma to związek z ograniczeniami obok miejsca robót/jazdypo konstrukcjach tymczasowych ect. Musiałby być zakończony jakiś dłuższy odcinek ( np. Rzeszów -Dębica / Dębica - Tarnów / Tarnow - Bochnia ).Choć w okolicach równoległych do A4 pociąg zaczyna wyprzedzać ... autobusy
Old March 4th, 2014, 10:19 PM   #2371
BR232
Czytam PHP dla beki

BR232's Avatar

W relacji Kraków-Rzeszów, po praktycznie ciągłym turlaniu się 80-60 km/h z masą zwolnień, praktycznie ciągła jazda z prędkością 120 km/h na odcinku Trzciana - Rzeszów Zachodni robi wrażenie
Old March 4th, 2014, 10:49 PM   #2372
DębickiM
Registered User

DębickiM's Avatar

Likes (Received): 232

Quote:
Originally Posted by BR232 View Post
W relacji Kraków-Rzeszów, po praktycznie ciągłym turlaniu się 80-60 km/h z masą zwolnień, praktycznie ciągła jazda z prędkością 120 km/h na odcinku Trzciana - Rzeszów Zachodni robi wrażenie
Na odcinku Biadoliny-Bogumiłowice jest chyba 120 km/h, bo tyle pokazywało na wyświetlaczu w pociągu TLK Lubomirski.
DębickiM no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2014, 12:26 AM   #2373
BR232
Czytam PHP dla beki

BR232's Avatar

Być może teraz jest tam taka szlakowa. Przed zmianą RJ aż mnie cholera brała, jak po nowiutkim torze (ponad pół roku po oddaniu, przy skończonych robotach na sąsiednim) turlaliśmy się ok 70km/h...
Old March 5th, 2014, 11:51 AM   #2374
GN
Registered User

Likes (Received): 901

Quote:
Originally Posted by DębickiM View Post
Na odcinku Biadoliny-Bogumiłowice jest chyba 120 km/h, bo tyle pokazywało na wyświetlaczu w pociągu TLK Lubomirski.
Tak zgadza się. Pociąg nawet wyprzedzał autobusy jadące autostradą

GN
GN no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2014, 02:49 PM   #2375
poltek
Registered User

Nie wiecie kiedy bedzie wprowadzone 160km/h?
poltek no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2014, 02:57 PM   #2376
GN
Registered User

Quote:
Originally Posted by poltek View Post
Nie wiecie kiedy bedzie wprowadzone 160km/h?
Na razie nie byłoby sensu

GN
Old March 5th, 2014, 03:03 PM   #2377
poltek
Registered User

W sumie musieliby uzyc innej lokomotywy. Bo ep07wyciaga 120 chyba.
Old March 5th, 2014, 03:12 PM   #2378
G0KU
Registered User

Likes (Received): 3720

Nie byłoby sensu? Ładne odcinki już są, a edytki w Rzeszowie się chyba pojawiają.
G0KU no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2014, 04:28 PM   #2379
GN
Registered User

Quote:
Originally Posted by G0KU View Post
Nie byłoby sensu? Ładne odcinki już są, a edytki w Rzeszowie się chyba pojawiają.
tylko, że są one bardzo krótkie. Biadoliny - Bogumiłowice to chyba najdłuższy z nich, gdzie nie ma ograniczeć

GN
Old March 5th, 2014, 04:32 PM   #2380
poltek
Registered User

Nawet dla samych edytek warto. Ale z kolei zwykle tlk nie maja chyba szans na jakies szybkie lokomotywy. Sa jakies plany dot. ekspresu? Wtedy jechalaby pewnie jakas ep09....bo husarz to marzenie

Reply

Tags
bochnia, jarosław, kolej, kraków, małopolskie, podkarpackie, przemyśl, rzeszów, tarnów

Thread Tools

Posting Rules