search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 3rd, 2017, 07:30 PM   #4421
jerzu
Registered User

jerzu's Avatar

Likes (Received): 625

Quote:
Originally Posted by reig View Post
i zamiast jechać 140 km/h
Naprawdę tak dużo ludzi jeździło tamtędy 140 km/h? Bo swego czasu jeździłem trasę W-wa > Lublin > W-wa i tych "samobójców" to na całej trasie można było policzyć na palcach obu rąk. Czyli jakoś szczególnie od innych dróg 17 nie odbiegała.

Quote:
Originally Posted by gelob View Post
no to myślę że do kwietnia 2018 jakiś reżyser kina akcji wykorzysta potencjał stacji paliw i zobaczmy spektakularny koniec w postaci mega wybuchu na ekranach kin
Taka akcja miała miejsce na terenie jednego z "zajazdów" na DK8 w okolicy Żabiej Woli.

Sponsored Links
Old October 3rd, 2017, 07:35 PM   #4422
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 2588

Quote:
Originally Posted by reig View Post
prawda jest taka, że DK17 to droga samobójców. (...).

Droga samobójców to stara DK7. DK17 to raczej droga buraków z pobliskich wiosek, przeważnie jeżdżących wolno ale bardzo nieostrożnie. Cale szczęście, że teraz buduje się S17 to część z nich zostanie na DK17.
Haveblue no está en línea   Reply With Quote
Old October 3rd, 2017, 07:42 PM   #4423
wssk8
Registered User

wssk8's Avatar

Likes (Received): 807

Quote:
Originally Posted by Haveblue View Post
[...]część z nich zostanie na DK17.
Nie wiem czy wiesz ale między Lublinem a Warszawą nie będzie już DK17
wssk8 está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 3rd, 2017, 07:46 PM   #4424
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1379

Stwierdzam, że ostatnio na forum następuje nagonka na sposób jazdy kierowców na DK17. Odnoszę wrażenie, że niektórzy korzystają jedynie z tej trasy. Z mojego doświadczenia jazdy samochodem po kraju stwierdzam, że na wszystkich DK z poboczem jest podobnie. Najgorsza sytuacja jest na jednojezdniowych ekspresówkach, tam już wielu miszczów nie ma "zachamowań" do niebezpiecznej jazdy. Więc aż tak na DK17 w przebudowie nie narzekajmy. Wytrzymajmy jeszcze kilkanaście miesięcy.

Haveblue liked this post
SIMSI no está en línea   Reply With Quote
Old October 3rd, 2017, 08:38 PM   #4425
pancz
Registered User

Likes (Received): 212

Quote:
Originally Posted by wssk8 View Post
Nie wiem czy wiesz ale między Lublinem a Warszawą nie będzie już DK17
Pomiędzy Lublinem a Warszawą będzie droga krajowa nr 17 oznaczona jako S17.
Kategoria drogi się nie zmieni, tylko jej klasa. Stąd zmiana numerów drug krajowych, które "oddały" swój numerek autostradą i eSkom zbudowanych "równolegle" do nich (vide A4 i DK94).
Old October 3rd, 2017, 08:46 PM   #4426
zysio
Registered User

Likes (Received): 194

eeeee?

A podaj mi przykład zmiany numeracji w przypadku budowy S-ki.
zysio no está en línea   Reply With Quote
Old October 3rd, 2017, 09:02 PM   #4427
pancz
Registered User

Likes (Received): 212

No dobra, trochę przesadziłem - dzieje się tak w przypadku autostrad. Co do eSek to w sumie przykład DK8 przemianowanej na DK74 w okolicach Bełchatowa.
Old October 3rd, 2017, 09:53 PM   #4428
Leny
Registered User

Leny's Avatar

Likes (Received): 577

Nie wiem czy było bo nie jestem 100% na bieżąco z wątkiem, ale ten odcinek nawierzchni z betonu który ułożyli był chyba skuwany i w około leżało dużo tegoż betonu już skruszonego.

Natomiast co do kierujących to wystarczy mi do wyrobienia sobie opinii to że wyprzedzono mnie na ograniczeniu prędkości do 60 km/h, podwójnej ciągłej i skrzyżowaniu, i to nie przez jednego kierującego(w tym laweta)...
Leny no está en línea   Reply With Quote
Old October 3rd, 2017, 10:18 PM   #4429
jerry_ku
Registered User

jerry_ku's Avatar

Likes (Received): 743

Wyprzedzali, bo budowa źle oznaczona, bezsensowne zakazy wyprzedzania i co chwila wyjazdy z budowy. A do tego jeszcze taka ilość znaków, że nabiera się znieczulicy

jarfi liked this post
jerry_ku no está en línea   Reply With Quote
Old October 3rd, 2017, 11:00 PM   #4430
WICIOwiec
WICIOwiec

WICIOwiec's Avatar

Likes (Received): 703

Być może i są bezsensowne, ale kierowca nie jest w żadnym wypadku osobą władną, by o tym decydować.

deyott liked this post
WICIOwiec no está en línea   Reply With Quote
Old October 4th, 2017, 08:31 AM   #4431
Neodot
Registered User

Likes (Received): 1203

@jerzu: Tak, dużo . Zresztą wystarczy poczytać wypowiedzi osób z tego forum. Ja jadąc do znajomych do południowej części Warszawy (okolice Piaseczna) jadę jakieś 4-4,5h (pomiar SPRZED ROZPOCZĘCIA OBECNEJ BUDOWY). Poruszając się cały czas z szybkością zbliżoną do maksymalnej (często po tej "drugiej" stronie, żeby nie było, że jestem zawalidrogą, ale nie czepiajmy się przekraczania szybkości o kilka km/h, że jakiś pirat drogowy ze mnie) poza odcinkiem ekspresowym, gdzie jadę sobie 100 (bo mi samochód zaczyna żłopać paliwo niczym smok wawelski wodę z Wisły powyżej 100 - ale tu jest różnica może max kilkunastu minut jakbym jechał 120). Fakt, po drodze się zatrzymam na jakieś drugie śniadanie/lunch, ale załóżmy z górką, że postoje to godzina. Więc wychodzi 3-3,5h ciągłej jazdy. A co chwilę pojawiają się relacje, że droga Lbn-Wawa komuś zabrała AŻ 2,5h, że horror i się beznadziejnie jedzie.
Neodot no está en línea   Reply With Quote
Old October 4th, 2017, 09:22 AM   #4432
knight rider78
Registered User

Likes (Received): 22

Quote:
Originally Posted by Leny View Post
Natomiast co do kierujących to wystarczy mi do wyrobienia sobie opinii to że wyprzedzono mnie na ograniczeniu prędkości do 60 km/h, podwójnej ciągłej i skrzyżowaniu, i to nie przez jednego kierującego(w tym laweta)...
Teraz tak się po lubelskiej jezdzi - z prędkością kolumny. Raz przepisowo, raz wolniej, raz szybciej. To najlepszy i najbardziej ekonomiczny sposób - płynna jazda.

Ale i tak znajdzie się taki, który musi szybciej i taki, który musi wolniej bo znaki.
knight rider78 no está en línea   Reply With Quote
Old October 4th, 2017, 10:00 AM   #4433
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 2588

Quote:
Originally Posted by WICIOwiec View Post
Być może i są bezsensowne, ale kierowca nie jest w żadnym wypadku osobą władną, by o tym decydować.
Ale może to dyskutować i podważać, jeśli tak uzna. Do czasu zmiany musi jednak przestrzegać przepisów, chyba że będzie działał w stanie wyższej konieczności.

WICIOwiec liked this post
Haveblue no está en línea   Reply With Quote
Old October 4th, 2017, 01:11 PM   #4434
jerzu
Registered User

jerzu's Avatar

Likes (Received): 625

Quote:
Originally Posted by Neodot View Post
Więc wychodzi 3-3,5h ciągłej jazdy. A co chwilę pojawiają się relacje, że droga Lbn-Wawa komuś zabrała AŻ 2,5h, że horror i się beznadziejnie jedzie.
3-3,5h na 180 km? Sorki, ale nie dziwie się że Ciebie wszyscy wyprzedzają. Dlatego pewnie widzisz wszędzie dookoła wariatów.

Przed momentem sprawdziłem, Google Maps pokazuje czas na trasie W-wa Ursynów - Lublin około 2,5h. I to DW801. DK17 była szybsza od DW801 - chociażby dlatego że nie prowadziła przez wioski.
Old October 4th, 2017, 01:43 PM   #4435
drugastrona
Autostradowy Leming

drugastrona's Avatar

Likes (Received): 3746

3,5 godziny to jeździłem busikiem z Zamościa do Warszawy-PKS Stadion kilkanaście lat temu. I to z przerwą na "honorowe oddanie moczu" w Żyrzynie I nie powiem, że busik wyprzedzał każdy samochód na drodze. I nas wyprzedzano. Cała droga z sercem w gardle, bo my wyprzedzamy jakiegoś zawalidrogę, a tu z lewej nas wyprzedza jakiś inny Później nastały inne czasy, zmieniło się na lepsze, bo ruch wzmógł się okrutnie i mało kto wyprzedzał, bo nie było na to miejsca. A jeszcze kilka lat i to pójdzie w zapomnienie.
drugastrona está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 4th, 2017, 03:07 PM   #4436
Neodot
Registered User

Likes (Received): 1203

@jerzu: Podkreślam - NIE JEŻDŻĘ WOLNO. Poza odcinkami ekspresowymi jeżdżę w okolicach MAKSYMALNEJ DOPUSZCZALNEJ SZYBKOŚCI. I nie tylko w dolnych, ale też górnych okolicach. I wcale nie jest tak, że mnie WSZYSCY WYPRZEDZALI. Ba, sam nie raz i nie dwa wyprzedzałem tych jadących wolniej. Bardzo duża część kierowców jechała równo ze mną (nie wolniej i nie szybciej). Ale pojawiają się przypadki, gdzie na jezdni 1x2 i ograniczeniu do 70 ludzie wyprzedzają na trzeciego, jadąc grubo ponad 100. A na ograniczeniu do 90 jak jadę blisko 100, to zdarzają się tacy, co w akompaniamencie mrugania drogowymi i spychania obu kierunków na pobocze tylko z hukiem lecą dalej... 130? 140? Kto ich tam wie ile toto ma na liczniku, radaru w samochodzie nie mam.
Neodot no está en línea   Reply With Quote
Old October 4th, 2017, 03:28 PM   #4437
Darole
Registered User

Darole's Avatar

ponieważ tak czytam Wasze wpisy a taki mały przykład od 42 sekundy filmu

ile ten wyprzedzający samochód mógł jechać. Max prędkość 90 na tym odcinku żadnych ograniczeń ruchu. Za mną była kolumna aut wiec manewr wyprzedzania był duzo wcześniej na podwójnej ciągłej i na ograniczeniu 70 a skończył na terenie budowy przed WD26 wpychając się przed "TIR-a" na nasze szczęście nie było kolizji i było sucho.
Pewnie posypia sie na mnie gromy ale co tam
Odc.wlkp Pń-Wronczyn,Wronczyn-Radomicko
Radomicko-Kaczkowo
DDR Pń-Bied.

Strada56 liked this post
Darole no está en línea   Reply With Quote
Old October 4th, 2017, 08:56 PM   #4438
robertd12
Registered User

robertd12's Avatar

Likes (Received): 58

Quote:
Originally Posted by jerzu View Post
3-3,5h na 180 km? Sorki, ale nie dziwie się że Ciebie wszyscy wyprzedzają. Dlatego pewnie widzisz wszędzie dookoła wariatów.

Przed momentem sprawdziłem, Google Maps pokazuje czas na trasie W-wa Ursynów - Lublin około 2,5h. I to DW801. DK17 była szybsza od DW801 - chociażby dlatego że nie prowadziła przez wioski.
4h w piątkowy/niedzielny szczyt. Sznur aut z obu stron i max 70km/h. Pewnie też byłem zawalidrogą

Bardzo dużo zależy od sytuacji na drodze, ostatnio jechałem 2,5h, ale zdarzało się kilka razy 4h. Więc pohamowałbym się w takich komentarzach i spiął poślady i trzymał język za zębami przez następne kilkanaście miesięcy na twoim miejscu.

Neodot, Darole, sputnik_75 liked this post
robertd12 no está en línea   Reply With Quote
Old October 5th, 2017, 07:55 AM   #4439
bewu1
Registered User

Likes (Received): 1817

Kończąc ten OT powiem o moich refleksjach dot. jazdy po DK17 z prędkością dopuszczalną plus max 10km/h i nie zjeżdżaniem na pas awaryjny - horror; na odcinku Zakręt - Lublin co najmniej 3-4 razy próbowano mnie zabić. I było tak samo za każdym wyjazdem do Lublina.

Neodot, Darole, miiike, Tjall, sputnik_75 and 1 others liked this post
bewu1 no está en línea   Reply With Quote
Old October 5th, 2017, 02:03 PM   #4440
AndyB66
Registered User

AndyB66's Avatar

Likes (Received): 5915

Trochę świeżych newsów i materiałów wideo:

Obwodnica Kołbieli:
Quote:
05-10-2017 - STWiORB i projekt wykonawczy

Wykonawca opracowuje i przedstawia do zatwierdzenia kolejne Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.

Trwa weryfikacja poszczególnych tomów projektu wykonawczego.
Kołbiel-Garwolin:
Quote:
05-10-2017 - laboratorium do wykonywania badań specjalistycznych

W dniu 05.10.2017 r. zostało zatwierdzone centralne laboratorium Wykonawcy na potrzeby realizacji inwestycji. Laboratorium przeznaczone jest do wykonywania badań specjalistycznych i projektowania receptur na mieszanki-mineralno-asfaltowe, czyli pełni funkcję "wspomagającego polowe". Właściwe laboratorium polowe mieści się w miejscowości Miętne przy ulicy Garwolińskiej 1A oraz w miejscowości Gończyce obok WMB.
Gr.woj.-Skrudki:

Skrudki-Kurów:

CzeRo liked this post

Last edited by AndyB66; October 5th, 2017 at 02:08 PM.
AndyB66 está en línea ahora   Reply With Quote

Reply

Tags
ekspresówka-s17, lubelskie, lublin, mazowieckie, s17, warszawa

Thread Tools

Posting Rules