search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 5th, 2017, 02:12 PM   #4441
Darole
Registered User

Darole's Avatar

@Andy66 a teraz może foto jeśli jest ponieważ jest bardziej interesujące i które może uaktywni ciekawszą dyskusje
Darole no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 5th, 2017, 03:20 PM   #4442
AndyB66
Registered User

AndyB66's Avatar

Likes (Received): 5892

Hmmm, nadzór zwykle wrzuca fotki z 1-2 dniowym opóźnieniem w stosunku do filmów. Ale ich jakość jest ostatnimi czasy dość kiepska i w zasadzie poza tym, co na filmach, więcej nie widać. Zresztą - oceń sam:
http://s17-granica-skrudki.pl/wrzesien-2017-2/
http://s17-skrudki-kurow.pl/wrzesien-2/

Darole, Luki_SL, CzeRo liked this post
AndyB66 no está en línea   Reply With Quote
Old October 5th, 2017, 06:14 PM   #4443
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 2583

Dwa zdjęcia wykonane dzisiaj około godziny 14:40, z budowy w okolicy przejazdu kolejowego tuż przed obwodnicą garwolińską

Plus jest jednak taki, że pomimo deszczu i niekorzystnej pogody na budowie jest duży ruch sprzętu i ludzi.

Last edited by Haveblue; October 5th, 2017 at 06:29 PM.
Haveblue no está en línea   Reply With Quote
Old October 5th, 2017, 08:27 PM   #4444
bewu1
Registered User

Likes (Received): 1817

Takie błoto na DK to skandal. Trzeba częściej sprzątać nawierzchnię.

michael_siberia liked this post
bewu1 no está en línea   Reply With Quote
Old October 5th, 2017, 08:31 PM   #4445
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1376

To nie jest skandal, to kryminał! Przy niewielkiej nawet prędkości przy gwałtownym hamowaniu poślizg pewny
SIMSI no está en línea   Reply With Quote
Old October 5th, 2017, 08:36 PM   #4446
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 15853

Ciekawe kiedy nadzór to zauważy i zwróci na to uwagę (jeśli zwróci).
Old October 5th, 2017, 08:42 PM   #4447
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

... i tak się to (niemal nieprzerwanie) ciągnie od Puznówki do obwodnicy Garwolina.
Old October 5th, 2017, 08:53 PM   #4448
pentaq
Registered User

Likes (Received): 645

nie można tego gdace zaraportować?
pentaq está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 5th, 2017, 08:59 PM   #4449
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Właśnie to zrobiłem - zamieszczając tutaj zdjęcia. Dobre duchy od nich tutaj siedzą i czytają nasze forum

pentaq liked this post
Old October 5th, 2017, 09:17 PM   #4450
vagatrotter
Registered User

vagatrotter's Avatar

Likes (Received): 71

Quote:
Originally Posted by reig View Post
prawda jest taka, że DK17 to droga samobójców. I teraz tym samobójcom utrudniono przejazd i zamiast jechać 140 km/h i spokojnie wyprzedzać spychając innych, jadą 80 km/h po błocie i przy pracujących ludziach i muszą się trochę namęczyć żeby wyprzedzić innych.
I nie oceniam nikogo, po prostu stwierdzam fakty. I mówię to co mówią kierowcy spoza Lubelskiego, którzy DK17 jechali parę razy w życiu. Sam czasami się dziwię jak pomyślę ile czasu kilka lat temu zajmowała mi droga do stolicy, po prostu od początku nią jeździłem i do pewnych głupich zachowań się przyzwyczaiłem, albo traktowałem jako naturalne.
Mieszkałem do 24go roku życia przy DK17 i też mi się ta droga nie wydawała niczym wyjątkowym. A od 10 lat mieszkam w Poznaniu i teraz odzwyczaiwszy się od tej drogi widzę, że tu jest taki swoisty dziki zachód. Podobne odczucia miałem na innych wschodnich drogach np. DK19, 63 ale tam jest mniejszy ruch więc nie jest to takie zauważalne.
Najlepiej wtopić się w tłum i jechać tak jak reszta - ten najmniej inwazyjny dla otoczenia styl jazdy pozwala jakoś przetrwać te kilkadziesiąt kilometrów :]

Haveblue liked this post
vagatrotter no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2017, 08:31 AM   #4451
e-micra
Registered User

Likes (Received): 391

Quote:
Originally Posted by vagatrotter View Post
A od 10 lat mieszkam w Poznaniu i teraz odzwyczaiwszy się od tej drogi widzę, że tu jest taki swoisty dziki zachód. Podobne odczucia miałem na innych wschodnich drogach np. DK19, 63 ale tam jest mniejszy ruch więc nie jest to takie zauważalne.
Zawsze trawa po drugiej stronie płotu jest zieleńsza. Gdy się oddalisz od tych stron to widzisz w jakim bagnie żyłeś? Pamiętam na spotkaniu firmowym koleżanka powiedziała do mnie: "ale wiesz, u nas, na Śląsku, to ludzie pracują" w znaczeniu, że u mnie, na Wschodzie, to próżniactwo, piractwo i pijaństwo.

A ja nie odnoszę takiego wrażenia, zobacz jak ludzie jeżdżą w Warszawie, dookoła Warszawy, na Opolszczyźnie, w Małopolsce... wszędzie. Kiedyś ktoś z Wielkopolski powiedział mi, że on wie, że rejestracji z Poznania to nikt nie lubi (znaczy - chamstwo).

To, co zaprezentował Haveblue to się nadaje na nagrodę Złotego Goebbelsa - większość w tym wątku twierdzi, że budowa prowadzona jest poprawnie, że komuś byle błoto przeszkadza, a tu sru, zdjęcia z regularną warstwą błota na jezdni. Kolega po prostu manipuluje - przecież wszystko prowadzone jest poprawnie. Kolega się nie zna - pewnie nie pracuje w branży - nie powinien zabierać głosu.

A tak na poważnie - prócz błota te same uwagi są do braku oświetlenia najbardziej niebezpiecznych miejsc, uszkodzonego oznakowania poziomego (bazgranina żółtych kresek, każda na podobnym poziomie widoczności), nadmiaru znaków. Pod budowanymi wiaduktami linii na środku jest od 2 do 4. Rozumiem, że to też zgodne z przepisami i mam zgadnąć która aktualnie obowiązuje? Przed Żyrzynem od strony Warszawy też jest takie miejsce, gdzie wysepka rysowana żółtymi pasami wędrowała w różne strony i ciężko zgadnąć, która aktualnie obowiązuje, na szczęście da się jechać, bo jest szeroko.
khan chce dobrze!
e-micra no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2017, 09:00 AM   #4452
AndyB66
Registered User

AndyB66's Avatar

Likes (Received): 5892

Garwolin-Gończyce:

Gończyce-gr.woj.:

W galerii odcinka Kołbiel-Garwolin mamy też nowe fotki "z powietrza".

Darole, Maximus2, Luki_SL, ardjan, Toye and 1 others liked this post

Last edited by AndyB66; October 6th, 2017 at 01:16 PM. Reason: nowe fotki
AndyB66 no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2017, 02:49 PM   #4453
Maximus2
Registered User

Likes (Received): 1294

Gończyce- granica

Zazbrojona ława fundamentowa obiektu MS-37L w km 73+353

Zabetonowana ława fundamentowa obiektu MS-37P w km 73+350

Montaż zbrojenia przyczółka obiektu PZD29 w km 63+053

Ustrój nośny obiektu PZD29 w km 63+053

Betonowanie ława fundamentowa obiektu MS-37L w km 73+353

http://www.s17-gonczyce-granica.pl

krejzol, AndyB66, ardjan, bodziekk, Toye and 1 others liked this post

Last edited by Maximus2; October 6th, 2017 at 03:52 PM.
Maximus2 no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2017, 02:50 PM   #4454
krejzol
Registered User

Likes (Received): 163

Quote:
Originally Posted by e-micra View Post
A tak na poważnie - prócz błota te same uwagi są do braku oświetlenia najbardziej niebezpiecznych miejsc, uszkodzonego oznakowania poziomego (bazgranina żółtych kresek, każda na podobnym poziomie widoczności), nadmiaru znaków. Pod budowanymi wiaduktami linii na środku jest od 2 do 4. Rozumiem, że to też zgodne z przepisami i mam zgadnąć która aktualnie obowiązuje? Przed Żyrzynem od strony Warszawy też jest takie miejsce, gdzie wysepka rysowana żółtymi pasami wędrowała w różne strony i ciężko zgadnąć, która aktualnie obowiązuje, na szczęście da się jechać, bo jest szeroko.
Korzystam z tej drogi średnio raz na 2-3 tygodnie i mam te same spostrzeżenia. Jeździłem innymi trasami (głównie DK7 i DK8) w trakcie przebudowy do eski i tam wszystko było bardziej dla kierowcy intuicyjne. Strach się bać co będzie w zimie jak dodatkowo dosypie trochę śniegu, poprzykrywa oznakowanie i ogólnie zrobi się bardziej ślisko. Będzie taniec po rowach. Czekam tylko na oddanie łącznika S12 do Puław żeby jeździć przez Radom lub Kozienice. Na 17 wrócę dopiero jak oddadzą większą część trasy.
krejzol no está en línea   Reply With Quote
Old October 7th, 2017, 01:08 PM   #4455
e-micra
Registered User

Likes (Received): 391

Wczoraj, wracając z Warszawy koło 21.30, w Żyrzynie zjechałem na Puławy, bo mylnie wziąłem to za przerobiony zjazd na Lublin. Co więcej - nie bylem sam - chwilę przede mną zrobiły to 2 samochody i razem zawracaliśmy kilometr dalej. Znak wskazujący zjazd na Puławy stoi na rondzie - dosyć wysoko, z osobówki tego nie widać.

Jest wiele miejsc na budowie, gdzie światła o 21.00 ledwo świecą, ale nad znakiem "Uwaga, wyjazd z budowy" światło świeci bardzo mocno (błyskowe). Jest też kilka wielkich żółtych tablic ze światłami błyskowymi co powoduje, że niczego nie można przeczytać w nocy, za to o czymś jesteśmy ostrzegani.

O dziwo - ruch był niewielki - ludzie jednak wybierają trasy alternatywne?
khan chce dobrze!
e-micra no está en línea   Reply With Quote
Old October 8th, 2017, 11:16 PM   #4456
robertd12
Registered User

robertd12's Avatar

Likes (Received): 58

Nie wiem czy wybierają trasy alternatywne bo jechałem przed chwilą i był spory ruch do Kołbieli. Natomiast żółte linie są bardzo słabej jakości i w nocy zlewają się z białymi i nie widać czy jest podwójna ciągła czy przerywana z jednej strony, to jest wg mnie najsłabszy element oznakowania. Miejscami nawet białe przerywane linie przebijają widocznością żółte i kierowcy wyprzedzają na podwójnej żółtej bo ich po prostu nie widać!
robertd12 no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2017, 09:15 AM   #4457
Maximus2
Registered User

Likes (Received): 1294

Skrudki - Kurów

Roboty branżowe – budowa zbiornika (~proj.km. 21 450)

Roboty drogowe – wykonywanie podbudowy zasadniczej C8_10 w okolicach Węzła Żyrzyn (~proj.km. 26 650)

Roboty drogowe – wykonywanie podbudowy zasadniczej C8_10 trasy głównej w okolicach Węzła Żyrzyn (~proj.km. 26 650)

Roboty mostowe – montaż podparcia ustroju na obiekcie WD-8 (~proj.km. 22 179)

Roboty mostowe – zbrojenie słupów oraz szalowanie podpory na obiekcie WEG-1 (~proj.km. 21 886)

http://s17-skrudki-kurow.pl

bodziekk, Darole, Kapic, baczek_23, Tomek BAU and 9 others liked this post
Maximus2 no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2017, 08:50 PM   #4458
Piotr91
Registered User

Likes (Received): 4

Na biuletynach informacji publicznych gmin, pojawiły się obwieszczenia dot. możliwości zapewnienia udziału społeczeństwa w ponownej ocenie oddziaływania na środowisko. Odcinek Lubelska-Obwodnica Kołbieli. http://bip.wiazowna.pl/public/?id=173955
Czyli ZRID coraz bliżej, ja obstawiam połowę grudnia , jeszcze przed świętami
Old October 10th, 2017, 08:57 AM   #4459
skrzat
Registered User

Likes (Received): 5

Wczoraj po południu zauważyłem że zdjęto podpory pod zachodnią częścią wiaduktu W24 w Potaszniku.

CzeRo, AndyB66 liked this post
skrzat no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2017, 11:08 AM   #4460
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Ogólnie bardzo cieszy fakt wyraźnego postępu prac budowlanych na DK17/S17 i to nawet przy niekorzystnej pogodzie - to jest duży plus dla budowlańców.

Z drugiej strony, co do porządku i organizacji budowy - moje zdanie już znacie.

Reply

Tags
ekspresówka-s17, lubelskie, lublin, mazowieckie, s17, warszawa

Thread Tools

Posting Rules