search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 1st, 2008, 11:24 AM   #121
GD 2233J
Registered User

GD 2233J's Avatar

Likes (Received): 14470

Quote:
Originally Posted by Michał. R View Post

Tą jedynkę mogli chociaż zostawić, co do tego ma Osowa???

Poza tym, wczoraj byłem i oglądałem, pozostałe warianty i tak dałyby pas drzew między domami "Dziadów" a TL (TK).

Sponsored Links
Old February 1st, 2008, 11:49 AM   #122
GD 2233J
Registered User

GD 2233J's Avatar

Poparcie dla Trasy Lęborskiej

Mam prośbę.

Niech wpisze każdy kto popiera Trasę Lębnorską przez Osowę i Spacerową.

Niech wpisze: POPIERAM
Old February 1st, 2008, 12:26 PM   #123
jacek_k
Registered User

jacek_k's Avatar

Likes (Received): 352

Nie popieram ani przez Osowę, ani przez Chwaszczyńską.
Jeśli już koniecznie chcą przerabiać DK6 na S6 'po śladzie' to powinien powstać OPAT.
Od węzła na Karwinach do Bożego Pola jest to różnica 7 km przy długości około 40 km.
Korzyści dla mieszkańców nieporywnywalnie większe.
jacek_k no está en línea   Reply With Quote
Old February 1st, 2008, 01:23 PM   #124
GD 2233J
Registered User

GD 2233J's Avatar

Ale co dalej??

Dojadą do Obwodnicy i co dalej??
Ci, którzy będą chiceli jechać do Gdyni pojadą łącznikiem Gdyńskim.
Ci, którzy do Gdańska, zjadą w Chwaszczynie i dalej przez Osową będą jechali.

Zgadza się??
Old February 1st, 2008, 02:55 PM   #125
rispetto
Registered User

rispetto's Avatar

Likes (Received): 10392

Quote:
Originally Posted by barbapapa View Post
GDDKiA planuje w naszym rejonie S6 i dwujezdniową (bezkolizyjną?) DK20. Do 2012 ma też powstać POT. Rzut oka na mapę uzmysławia, że do skompletowania "dużej obwodnicy" potrzeba by właściwie drogi łączącej Straszyn z Żukowem.
Nie wiem, czy ma szanse powstać skoro na stronie GDDKiA znalazłem plany rozbudowy ciągu Kartuskiej w kierunku Żukowa.
rispetto no está en línea   Reply With Quote
Old February 1st, 2008, 03:19 PM   #126
barbapapa
Registered User

barbapapa's Avatar

Quote:
Originally Posted by rispetto View Post
Nie wiem, czy ma szanse powstać skoro na stronie GDDKiA znalazłem plany rozbudowy ciągu Kartuskiej w kierunku Żukowa.
Wiem, wiem. Nie ma szansy powstać. Nie ma zresztą teraz takiej potrzeby. Mój rysunek był odpowiedzią na głosy tych, którzy już teraz chcieliby budowy drugiej obwodnicy zachodniej poprzez włączenie S6 do węzła w Rusocinie lub Straszynie.
barbapapa no está en línea   Reply With Quote
Old February 1st, 2008, 06:03 PM   #127
kosniak
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by barbapapa View Post
GDDKiA planuje w naszym rejonie S6 i dwujezdniową (bezkolizyjną?) DK20. Do 2012 ma też powstać POT. Rzut oka na mapę uzmysławia, że do skompletowania "dużej obwodnicy" potrzeba by właściwie drogi łączącej Straszyn z Żukowem. A dla usprawnienia połączenia S6 z Gdańskiem i lotniskiem, przedłużenia Słowackiego. Jeżeli Osowa odpadła.

Barbapapa, masz jakieś dokładne plany albo informacje nt. drogi Gdynia - Żukowo? chodzi mi o dokładny przebieg tej trasy...
kosniak no está en línea   Reply With Quote
Old February 1st, 2008, 06:07 PM   #128
rispetto
Registered User

rispetto's Avatar

Likes (Received): 10392

Nie ma dokładnego przebiegu. Jak do tej pory jest dyskutowanych kilka wariantów, ale chyba najbardziej prawdopodobny jest ten biegnący na wschód od obecnej drogi. Znajdziesz to na stronach pomorskiej GDDKiA.
rispetto no está en línea   Reply With Quote
Old February 1st, 2008, 06:09 PM   #129
pab
Registered User

http://www.nowedrogikrajowe.pl/
pab no está en línea   Reply With Quote
Old February 1st, 2008, 10:15 PM   #130
QWERTY
I love 3City

QWERTY's Avatar

Likes (Received): 239

Quote:
Originally Posted by MarcinN View Post
Tak, w tym wariancie rzeczywiście nie ma dwupasmowego połączenia do Osowej. Ale przypuszczam, że mało kto wybrałby przy takim rozwiązaniu jazdę "na skróty" - ponieważ musiałby przebić się przez dwa węzły drogowe tylko po to, żeby potem przedzierać się jednopasmówką. Oszczędność CZASU na pewno będzie żadna. "Oficjalna droga" będzie dłuższa odległościowo, ale z pewnością krótsza czasowo. Jako gdynianin jestem całym sercem za takim rozwiązaniem.

Jak można być całym sercem za najbardziej idiotycznym rozwiązaniem jakie kiedykolwiek zaproponowano?? Wprowadza się z TL szybką dojazdówkę do Gdyni (250tys. mieszk.) a wycina dojazd gdański (0,5mln. mieszk. + tranzyt E-W).
Naprawdę trzeba mieć coś z głową, żeby takie herezje forsować! Cała ta chora sprawa ociera się o celowe marnowanie publicznych pieniędzy, bo planuje się budować coś co ŻADNEGO lub minimalny skutek przyniesie w stosunku do poniesionych nakładów!
Normalnie niedobrze się robi jak się widzi podejście decyzyjne do polityki transportowej Państwa rodem z filmu "Miś" - zbudujemy takiego właśnie misia na miarę naszych czasów!!!
Old February 2nd, 2008, 02:00 AM   #131
beczkarz
Registered User

beczkarz's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by QWERTY View Post

Jak można być całym sercem za najbardziej idiotycznym rozwiązaniem jakie kiedykolwiek zaproponowano?? Wprowadza się z TL szybką dojazdówkę do Gdyni (250tys. mieszk.) a wycina dojazd gdański (0,5mln. mieszk. + tranzyt E-W).
Naprawdę trzeba mieć coś z głową, żeby takie herezje forsować! Cała ta chora sprawa ociera się o celowe marnowanie publicznych pieniędzy, bo planuje się budować coś co ŻADNEGO lub minimalny skutek przyniesie w stosunku do poniesionych nakładów!
Normalnie niedobrze się robi jak się widzi podejście decyzyjne do polityki transportowej Państwa rodem z filmu "Miś" - zbudujemy takiego właśnie misia na miarę naszych czasów!!!
powiem Ci QWERTY że może jednak poszło właśnie o kase.
zauważ że węzeł przy Tesco miał powstać tak czy siak, a poszerzenie Chwaszczyńskiej do 3 pasów to żaden koszt.
generalnie GDDKIA sobie mocno ułatwiła zadanie, połowa infrastrutkutry do Chwaszczyna istnieje.
jest to wariant o wiele tańszy niż budowa węzła Wysoka + nowa droga do Chwaszczyna przez Osowe.
Old February 2nd, 2008, 11:21 AM   #132
MarcinN
BANNED

Likes (Received): 268

QWEERY, a co się tak rzucasz? Wykaż mi, że przez Osowę będzie taniej. Wykaż, że różnica w odległości rzędu 4 km ma jakieś kolosalne znaczenie. Tranzyt ZAWSZE pojedzie tak, jak mu się nakaże znakami drogowymi. Nikt nie będzie zjeżdżał w Chwaszczynie na podrzędną, jednopasmową, krętą i poprzecinaną sygnalizacją świetlną drogę, bo nie zaoszczędzi na tym ani jednej minuty. Co więcej - zapewne przejazd "skrótem" zajmie więcej czasu niż oficjalną bezkolizyjną, wielomasmową trasą, po której można jechać ponad 2x szybciej (zgodnie z przepisami).

Więc pohamuj trochę swój niewyparzony język i przemyśl wszystko 5x, zanim zaczniesz nazywać idiotyzmem to, co nie jest po Twojej myśli.
MarcinN no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2008, 04:53 PM   #133
QWERTY
I love 3City

QWERTY's Avatar

Odpowiadając - po pierwsze wszystkie dotychczasowe pomorskie projekty są na wczoraj - żaden nie wybiega w przyszłościowe rozwiązania (może droższe ale zdecydowanie korzystniejsze) - ZOT dwupasmowy już się zatyka, a Ty chcesz na odcinek Wysoka - Wlk.Kack przekierować ot tak sobie jeszcze większy ruch!
Po drugie - TL w zamierzeniu miała być klasy S a tymczasem Chwaszczyńska nie wiem nawet czy spełnia normy GP (to się pytam: z czym do gości?!)
Dziwisz się że mnie szlag trafia na takie debilne pół-rozwiązania robione za publiczne pieniądze - podatników - a więc także moje, więc wyrażam zdecydowany sprzeciw marnowaniu publicznych pieniędzy i równoczesnemu wciskaniu ludziom ciemnoty na zasadzie ciemny lud to kupi!
A tak na marginesie to rozwiązaniem na miarę XXI wieku powinno być dokończenie A6 po śladzie "Berlinki" + do tego wyprowadzenie z węzła POT i ZOT łącznicy na TL jako docelową ZOT II (ZOT stanowi już bardziej trasę średnicową niż obwodową), TL w tym momencie skutecznie rozprowadza lokalny ruch woj. pomorskiego na kier. NW (Słupsk, Koszalin + miejcowości nadmorskie w sezonie). Efekt: zdjęty częściowo ruch z ZOT i odsunięta w czasie konieczność jej poszerzania do 3 lub miejscami nawet 4 pasów na kierunek.
No i koniecznie porządne wloty z A1 na poszczególne dzielnice 3Miasta:
- POT z odejściem na TS
- Nowa Jabłoniowa z rozgałęzieniem na Nowa Bulońska kier. Morena + Nowa Politechniczna kier. centrum Wrzeszcza
- Nowa Słowackiego jako usprawnienie ruchu wchodzącego do Gdańska od strony północno-zachodniej
- jakiś porządny wjazd do Sopot (reaktywacja projektu Nowa Reja)
a Spacerową razem z Osową bym olał - nagroda za specyficzne podejście do realiów.
(ten ostatni akapit to oczywiście żart, bo zaraz by mnie tu lokalni "specjaliści" od komunikacji rozerwali na strzępy!)
Tunel pod Pachołkiem wygląda na konieczność, by Stara Oliwa do reszty nie została rozjechana.
Natomiast TZ to raczej w części pozwalającej w miarę rozsądnie rozprowadzić ruch spod Hali Gdańsko-Sopockiej, efektem będzie chociaż jeden wiadukt na miarę naszych czasów nad lub pod PKP w dzielnicy Oliwa.
Tylko tyle.
Pzdr malkontentów!
Old February 2nd, 2008, 04:57 PM   #134
QWERTY
I love 3City

QWERTY's Avatar

Ps. A dla Gdyni oczywiście OPAT musi być na 100% bo inaczej to się kupy nie trzyma!
Old February 2nd, 2008, 07:10 PM   #135
marlin
Registered User

marlin's Avatar

Likes (Received): 92

Quote:
Originally Posted by QWERTY
ZOT dwupasmowy już się zatyka, a Ty chcesz na odcinek Wysoka - Wlk.Kack przekierować ot tak sobie jeszcze większy ruch!
Po drugie - TL w zamierzeniu miała być klasy S a tymczasem Chwaszczyńska nie wiem nawet czy spełnia normy GP (to się pytam: z czym do gości?!)
Ad 1) W tym wypadku nie Wlk Kack - Wysoka, a Wlk Kack - Matarnia. Wg ostatniej koncepcji Trasa Zielona (czy jak tam ją zwą) będzie poprowadzona przez Słowackiego. Przydałoby się postulowane już tutaj przedłużenie Słowackiego do nowej DK20 (klasy GP), co by rozwiązało sporą część problemu.

Ad 2) TK będzie aż do obwodnicy będzie klasy S. A co dalej z Chwaszczyńską, to już problem miasta. Przecież Spacerowa też miała być budowana przez miasto i nie miała mieć klasy S.

Quote:
Originally Posted by QWERTY
No i koniecznie porządne wloty z A1 na poszczególne dzielnice 3Miasta:
- POT z odejściem na TS
- Nowa Jabłoniowa z rozgałęzieniem na Nowa Bulońska kier. Morena + Nowa Politechniczna kier. centrum Wrzeszcza
- Nowa Słowackiego jako usprawnienie ruchu wchodzącego do Gdańska od strony północno-zachodniej
- jakiś porządny wjazd do Sopot (reaktywacja projektu Nowa Reja)
a Spacerową razem z Osową bym olał - nagroda za specyficzne podejście do realiów.
(ten ostatni akapit to oczywiście żart, bo zaraz by mnie tu lokalni "specjaliści" od komunikacji rozerwali na strzępy!)
Tunel pod Pachołkiem wygląda na konieczność, by Stara Oliwa do reszty nie została rozjechana.
Natomiast TZ to raczej w części pozwalającej w miarę rozsądnie rozprowadzić ruch spod Hali Gdańsko-Sopockiej, efektem będzie chociaż jeden wiadukt na miarę naszych czasów nad lub pod PKP w dzielnicy Oliwa.

A dla Gdyni oczywiście OPAT musi być na 100% bo inaczej to się kupy nie trzyma
Jak najbardziej, ale w naszym pięknym Trójmieście pieniążki z nieba nie lecą
Niektórzy chyba zdają się o tym zapominać...
marlin no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2008, 01:39 PM   #136
GD 2233J
Registered User

GD 2233J's Avatar

Quote:
Originally Posted by MarcinN View Post
QWEERY, a co się tak rzucasz? Wykaż mi, że przez Osowę będzie taniej. Wykaż, że różnica w odległości rzędu 4 km ma jakieś kolosalne znaczenie. Tranzyt ZAWSZE pojedzie tak, jak mu się nakaże znakami drogowymi. Nikt nie będzie zjeżdżał w Chwaszczynie na podrzędną, jednopasmową, krętą i poprzecinaną sygnalizacją świetlną drogę, bo nie zaoszczędzi na tym ani jednej minuty. Co więcej - zapewne przejazd "skrótem" zajmie więcej czasu niż oficjalną bezkolizyjną, wielomasmową trasą, po której można jechać ponad 2x szybciej (zgodnie z przepisami).

Więc pohamuj trochę swój niewyparzony język i przemyśl wszystko 5x, zanim zaczniesz nazywać idiotyzmem to, co nie jest po Twojej myśli.

Drogi kolego...
Sna projekt całościowo...

Qwerty ma rację- myśli strategicznie i przestrzennie.

Przy czym Spacerowa jest bardzo ważna a będzie jeszcze ważniejsza.

Jeśli ja chciałbym z Lęborka dojechać do Gdyni to wszystko jest OK, ale powiedz mi jaki to odsetek??
W każdym razie ten odsetak mógłby zjechać z TL na Łącznik Gdyński...

A powiedz mi co jak chciałbym dojechać do Portu w Gdańsku?? ( Nie mylić ze stocznią)
Wtedy do Gdyni, na obwodnicę i dalej na Spacerową (napewno bym wybrał skrót przez Chwaszczyno i Osowę)

A PRZYPOMNĘ:

TL MIAŁA WPADAĆ W SPACEROWĄ A TA W TRASĘ SUCHARSKIEGO.
Old February 4th, 2008, 02:51 PM   #137
MarcinN
BANNED

Czy aby na pewno Spacerowa jest tak ważna?
W świetle najnowszych badań geologicznych - wygląda na to, że nie będzie tunelu pod pachołkiem, a więc cały pomysł zrobienia ze Spacerowej części trasy tranzytowej spali(ł) na panewce zapewne.
Trzeba więc szukać obejścia, które będzie ROZSĄDNE EKONOMICZNIE.

Zanim więc zaczniemy sobie nawzajem udowadniać, który wariant jest "bardziej idiotyczny", poczekajmy na ich wyliczenia ekonomiczne.
Old February 5th, 2008, 01:13 PM   #138
GD 2233J
Registered User

GD 2233J's Avatar

A czy ktoś widział te badania??

Ja pamiętam tylko, że te badania były robione z 10 lat temu i było OK.

Sprawdzili i ze względu na koszty ocenili, że DOPIERO ZACZNĄ BUDOWĘ za 10 lat.
Tzn własnie teraz nadszedł ten czas.

Nie wydaje się Wam, że badania robi się przed projektem??? (Nie mylić z planem)

Dla przykładu można spojrzeć na Sopot:

1- Plan tunelu
2- Badania
3-Projekt
4-Budowa.
Old February 5th, 2008, 01:45 PM   #139
GD 2233J
Registered User

GD 2233J's Avatar

Spacerowa

Hmm...

Czy Spacerowa jest ważna??

Moim zdaniem to tak jakby zadać pytanie czy Wiśniewskiego jest potrzebna? Przecież równolegle idzie Morska.
bądź Trasa Kwiatkowskiego- przecież wlot na Obwodnicę jest 2 km dalej.

A założę się, że te obie drogi uważasz za bardzo ważne i potrzebne.

A jeśli już jest TK to po co Chwarznieńska 2x2?- jest tak blisko, a zaraz obok jest Wielkopolska.

Jeśli chodzi o Spacerową- jest to wylot na Kartuzy, Wejherowo, obwodnicę i najważniejsze- OSOWĘ, CHWASZCZYNO, BOJANO.

Żeby było sprawiedliwie:
Gdynia: Mieszkańców- 248 767
Gęstość zalud- 1843 os./km˛

Ilość wyjazdów w stronę obwodnicy (2 pasmowych)- 2
Ilość planowanych/ realizowanych- 2
TO DAJE NAM: 4

Gdańsk: Mieszkańców- 456 658
Gęstość zalud- 1746 os./km˛

Ilość wyjazdów w stronę obwodnicy (2 pasmowych)- 0
Ilość planowanych/ realizowanych- 2

TO DAJE NAM: 2

Po moich wyliczeniach wyszło, że Gdynia z 2x mniejszą ilością ludności, z 2 x mniejszym obszarem, ma 2x więcej wyjazdów w stronę obwodnicy.

Chyba jednak jest bardzo ważna. (Gdy na Spacerowej coś się stanie, cały Gdańsk stoi)
Old February 5th, 2008, 02:19 PM   #140
MarcinN
BANNED

GD, ale ja nie neguję potrzeby porządnego połączenia Obwodnicy z okolicami Oliwy. Problem w tym, że rozbudowa Spacerowej może się okazać tak kosztowna, że trzeba będzie szukać alternatyw. To wszystko. Co powiesz, jesli wyliczenia kosztów pozwoliłyby za te pieniądze zbudować dwa inne dwupasmowe połączenia? Np przez Reja - zaledwie kilkaset metrów od obecnego węzła w Osowie i jeszcze gdzieś.

Reply

Tags
ekspresówka-s6, gdynia, kaszuby, lębork, obwodnice trójmiasta, pomorskie, pomorze, s-6, trójmiasto

Thread Tools

Posting Rules