daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 23rd, 2014, 01:55 AM   #1921
b0dek
BANNED

Likes (Received): 114

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Bo jak nie można jechać obwodnicą z pedałem gazu wdepniętym w podłogę, to lepiej wlec się noga za nogą przez miasteczko? Interesująca logika.
Przejeżdżałeś chociaż raz przez Stawiski? Domyślam się, że nie więc co ty wiesz. Po drugie gdzie ty żyjesz? W Polsce? Chyba nie. Jeżeli nie to powiem ci, że Polacy lubują się we wciskaniu pedału gazu, więc tacy młodociani "driverzy" żeby nie spóźnić się na egzamin do Łomży będą woleli w minutę przejechać przez małe miasteczko i wyjechać poza obwodnicę i najważniejsze nie załapać się na OPP. To samo kierowcy TIRów. Jak nie wierzysz, to wrzuce Tobie film z przejazdu przez Stawiski i obwodnicę to zobaczysz/porównasz sobie czas przejazdu To będzie kusiło nie jednego. Chyba, że zlikwidują przejazd starą DK61 do końca obwodnicy wtedy nawet słowa nie powiem.
b0dek no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 23rd, 2014, 09:45 AM   #1922
Krab
Registered User

Likes (Received): 42

Quote:
Originally Posted by b0dek View Post
... To będzie kusiło nie jednego. Chyba, że zlikwidują przejazd starą DK61 do końca obwodnicy wtedy nawet słowa nie powiem.
Masz dużo racji, ale prościej by było ustawić bramki do pomiaru prędkości od strony Grajewa przed zjazdem do Stawiski. Załapią się wtedy wszyscy.
Był niedawno artykuł, że w tym roku jednak urządzeń do pomiaru prędkości na tym odcinku nie wybudują.
Będę jechał w sobotę to się przyjrzę tej kamerze. Niedawno kamerę zamontowali też w Konarzycach. Na moje oko, służy do obserwacji wyprzedzających na linii ciągłej i zakręcie.
Krab no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2014, 10:32 AM   #1923
cheslaw
...

Likes (Received): 2631

Quote:
...tacy młodociani "driverzy" żeby nie spóźnić się na egzamin do Łomży będą woleli w minutę przejechać przez małe miasteczko i wyjechać poza obwodnicę i najważniejsze nie załapać się na OPP. To samo kierowcy TIRów.

Quote:
Jak nie wierzysz, to wrzuce Tobie film z przejazdu przez Stawiski i obwodnicę...
Nie wierzę. Czekam na oba, z zapisem prędkości chwilowej.

Przyjmij zakład o skrzynkę piwa, że przez Stawiski będzie co najmniej dwa razy dłużej. Nawet w środku nocy przy zerowym ruchu. Jeśli przyjmiesz zakład, to sam udam się do Ciebie po wygraną.

rothax liked this post

Last edited by cheslaw; July 23rd, 2014 at 10:37 AM.
cheslaw no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2014, 10:36 AM   #1924
kflis
Kult Dobrego Asfaltu

Likes (Received): 558

Quote:
Originally Posted by FragMaster View Post
Bardzo szybko poszło z tą ostatecznością. Albo DŚU była dobrze przygotowana, albo ludzie na prawdę chcą tej drogi i nie było odwołań, albo to i to
Jakby nie było odwołań, to nie byłoby postepowania przed GDOŚ...
Old July 23rd, 2014, 11:45 AM   #1925
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Jak nie wierzysz, to wrzuce Tobie film z przejazdu przez Stawiski i obwodnicę to zobaczysz/porównasz sobie czas przejazdu
Czekam.

Quote:
Originally Posted by kflis View Post
Jakby nie było odwołań, to nie byłoby postepowania przed GDOŚ...
Zastanawiam się, czy ta dśu rzeczywiście taka dobra i należycie przygotowana, czy GDOŚ był ślepy na argumentację odwołujących
a za oknem słonko świeci.
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2014, 11:49 AM   #1926
ppozniak.pl
Registered User

Likes (Received): 31

odcinek Szkocja - Suwałki Lotnisko

Cześć,
przekopałem ostatnie 20 stron wątku (czyli ponad pół roku postów) i nic nie znalazłem o tym odcinku. Data ukończenia wg. wątku ze statystykami, to 12/2014, więc powinno się tam sporo dziać i fotorelacja powinna gonić fotorelację... a tu cisza...

Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda stan prac na tym odcinku? Rozumiem, że prawdopodobnie prace wstrzymane/ umowa zerwana/ trwa przeprojektowanie?
I jakby dało radę, chętnie zobaczyłbym jakieś plany tego odcinka. Do czasu powstania pozostałych odcinków S61, ten fragment będzie w zasadzie alternatywą dla DW655, tak?
ppozniak.pl no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2014, 11:52 AM   #1927
Jakub Warszauer
Registered User

Likes (Received): 548

Quote:
Originally Posted by ppozniak.pl View Post
Cześć,
przekopałem ostatnie 20 stron wątku (czyli ponad pół roku postów) i nic nie znalazłem o tym odcinku. Data ukończenia wg. wątku ze statystykami, to 12/2014, więc powinno się tam sporo dziać i fotorelacja powinna gonić fotorelację... a tu cisza...

Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda stan prac na tym odcinku? Rozumiem, że prawdopodobnie prace wstrzymane/ umowa zerwana/ trwa przeprojektowanie?
I jakby dało radę, chętnie zobaczyłbym jakieś plany tego odcinka. Do czasu powstania pozostałych odcinków S61, ten fragment będzie w zasadzie alternatywą dla DW655, tak?
Wszystko masz w wątku o obwodnicy Augustowa. Budowa jest na ukończeniu.
Jakub Warszauer no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2014, 06:36 PM   #1928
b0dek
BANNED

Macie niedowiarki:

Przejazd miasteczkiem dozwoloną prędkością. Ok. 1.30min zajęło przejechanie terenu zabudowego. A teraz wyobraźmy sobie jadącego "młodocianego idiotę" przez miasteczko. Spokojnie minuta by zajęła i dalej już tylko dojazd starą dk do końca obwodnicy a już później kierunek Łomża.

Przejazd dozwoloną prędkością 90km/h z momentami 10km/h więcej.

Wiecie co, z dwóch stron jest po jednej kamerze hmm. Coś mnie się zdaje, że jednak to może być zwykła suszara. W 2.05min widać dokładnie na termometrze.

@cheslaw to gdzie mam się udać po tą skrzyneczkę ?

Krab, rothax liked this post
Old July 23rd, 2014, 06:51 PM   #1929
Pawles
Registered User

Pawles's Avatar

Likes (Received): 125

To co widać 2.05 min. to nie suszara, tylko kamera monitorująca i można na stronie GDDKiA zobaczyć sobie z niej zdjęcia
Pawles no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2014, 07:06 PM   #1930
b0dek
BANNED

Quote:
Originally Posted by Pawles View Post
To co widać 2.05 min. to nie suszara, tylko kamera monitorująca i można na stronie GDDKiA zobaczyć sobie z niej zdjęcia
Czyli wszystko jasne. Dzięki @Pawles za inf.

LINK
Old July 23rd, 2014, 07:51 PM   #1931
Krab
Registered User

Quote:
Macie niedowiarki:

Teraz pora na Czesława, nich pokaże jak w 5 minut TIRem przez Łomżę jedzie.

b0dek, S.igmar, rothax liked this post
Old July 23rd, 2014, 08:08 PM   #1932
cheslaw
...

Quote:
Macie niedowiarki:

@cheslaw to gdzie mam się udać po tą skrzyneczkę ?
Sorry, ale dodaj zapis prędkości (miejscami wyraźnie przekraczasz prędkość jadąc przez Stawiski), pokonaj odcinek bez łamania innych przepisów (np. wyprzedzanie na linii ciągłej przed wzniesieniem) oraz zacznij i zakończ oba nagrania w tych samych miejscach na jezdni głównej drogi nr 61 rozpędzony do prędkości dozwolonej. Wyjaśnij też, czemu wg obserwacji pikietażu na obwodnicy jedziesz ok. 75 km/h. Wtedy będziemy dalej rozmawiać. Wiem, że skrzynka piwa kusi, ale też chciałbym ją wygrać. Uczciwie.

Quote:
Originally Posted by Krab View Post
Teraz pora na Czesława, nich pokaże jak w 5 minut TIRem przez Łomżę jedzie.
Z grzeczności zwykłej wypadałoby zacytować przypisywaną mi powyżej wypowiedź. Masz czas na rehabilitację do jutra wieczora.

SRC_100 liked this post

Last edited by cheslaw; July 23rd, 2014 at 08:28 PM.
Old July 23rd, 2014, 09:22 PM   #1933
Krab
Registered User

Quote:
Originally Posted by cheslaw View Post
Sorry, ale dodaj zapis prędkości (miejscami wyraźnie przekraczasz prędkość jadąc przez Stawiski), pokonaj odcinek bez łamania innych przepisów (np. wyprzedzanie na linii ciągłej przed wzniesieniem) ..... Wiem, że skrzynka piwa kusi, ale też chciałbym ją wygrać. Uczciwie.
Czesławie bądz mężczyzną i bądz uczciwy.
Walnąłeś głupotę to ponieś jej konsekwencje.
Quote:
Originally Posted by cheslaw View Post
Przyjmij zakład o skrzynkę piwa, że przez Stawiski będzie co najmniej dwa razy dłużej. Nawet w środku nocy przy zerowym ruchu.
b0dek udowodnił ci empirycznie, a ja teoretycznie.
Przy takiej samej długości trasy "co najmnej dwa razy dłużej" oznacza co najmniej dwa razy wolniej. Zakładając 90 km/h na obwodnicy, przez Stawiski należałoby jechać ze średnią poniżej 45 km/h. A przecież co najmniej połowa tej trasy to teren niezabudowany.

Jak by nie liczyć nie wyjdzie "co najmniej dwa razy dłużej".

rothax liked this post
Old July 23rd, 2014, 09:56 PM   #1934
cheslaw
...

Jak nie wyjdzie "co najmniej dwa razy dłużej", to b0dek ma kratę piwa zapewnioną. Czekam na sprostowanie Twojego poprzedniego postu. Bądź mężczyzną.

SRC_100 liked this post
Old July 23rd, 2014, 09:57 PM   #1935
wifon
Registered User

wifon's Avatar

Likes (Received): 812

Nie wiem jak często takie uprzykrzacze się trafiają, ale abstrahując od czasów przejazdu:
-na S nie natkniesz się na rowerzystę którego ciężko wyprzedzić bo wąsko
-na S nie natkniesz się na maszyny rolnicze, których nie wyprzedzisz bo z naprzeciwka jadom

pozdro techno.

DATE
wifon no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2014, 10:01 PM   #1936
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Originally Posted by Krab View Post
Jak by nie liczyć nie wyjdzie "co najmniej dwa razy dłużej".

Sprawdź sobie te same warianty (w tym samym źródle) w innych godzinach. Jakieś 2 godziny temu proporcja była 4 minuty do 10 minut a to już dwa razy dłużej

Niezależnie od tego czy jest to 2 razy dłużej czy też mniej, głupotą jest twierdzenie że TIRy i inni będą specjalnie zjeżdżać ze szlaku aby stracić w Stawiskach kilka minut

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?

SRC_100 liked this post
los77 no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2014, 10:07 PM   #1937
wifon
Registered User

wifon's Avatar

Likes (Received): 812

Quote:
Originally Posted by los77 View Post
Niezależnie od tego , głupotą jest twierdzenie że TIRy i inni będą specjalnie zjeżdżać ze szlaku aby stracić w Stawiskach kilka minut
Moja mieścina dostała parę lat temu obwodnicę i fakt, tranzyt odpadł, ale lokalny ruch patelniarzy jak był, tak jest. Jadąc od Sokółki (żwirownie) w kierunku DK 19/65 do wyboru jest 17km przez drogi bezkolizyjne/prawie bezkolizyjne (obwodnica Wasilkowa, 2-jezdniowa DK8, Trasa Generalska) lub 11km drogami mocno kolizyjnymi (przez miasto, troszkę poza miastem (dawna DK) i znów przez miasto)
Zgadnij którędy jeżdżą patelnie

pozdro techno.

DATE

Krab, rothax liked this post
wifon no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2014, 10:13 PM   #1938
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Originally Posted by wifon View Post
Moja mieścina dostała parę lat temu obwodnicę i fakt, tranzyt odpadł, ale lokalny ruch patelniarzy jak był, tak jest. Jadąc od Sokółki (żwirownie) w kierunku DK 19/65 do wyboru jest 17km przez drogi bezkolizyjne/prawie bezkolizyjne (obwodnica Wasilkowa, 2-jezdniowa DK8, Trasa Generalska) lub 11km drogami mocno kolizyjnymi (przez miasto, troszkę poza miastem (dawna DK) i znów przez miasto)
Zgadnij którędy jeżdżą patelnie
Zgaduję że nie jeżdżą przez Stawiski i tym samym nie ma to zupełnie związku z tematem wątku.

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?

cheslaw, mako22, SRC_100 liked this post
los77 no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2014, 10:53 PM   #1939
b0dek
BANNED

@Łosiu, @Czeslawie, @Macieju chcecie udowodnić wyższość drogi bezkolizyjnej nad zwykłą dk przez miasto to macie rację nikt Wam niczego nie odbiera.
@los77 za przeproszeniem gadasz &*^%&*. Obecnie jestem w Stawiskach i powiem ci, że te 10min. to chyba w dwie strony. Żadnego TIRa, jedynie na końcu obwodnicy w słynnym Shellu stało może z 6 TIRów. Chcesz to podjadę rowerem na główną ulicę Łomżyńską [stara DK61] i pokameruje ci jaki tu ruch panuje to sobie te 10 min. wiesz gdzie wsadzisz ... do kieszeni. Co do jazdy rowerem przez miasteczko to spokojnie można je przejechać szerokim chodnikiem po jednej jak i drugiej stronie, a od samych Stawisk do kąpieliska "Nad zalewem" jest stara ścieżka rowerowa, więc rowerzyści akurat tutaj w ogóle nie wadzą w drogę samochodów.
@czeslaw tak jak zauważyłeś najechałem na linię ciągłą ale napewno nie wiesz czemu. Już ci mówię. Otóż po prawej stronie są ogrody działkowe i koleżka zwyczajnie zjechał na pas awaryjny dając mi spokojny przejazd dalej bez hamowania. Co do dozwolonej v, to już mówiłem jechałem przepisowo na każdym odcinku. W terenie zabudowanym jechałem równo 50km/h, poza nim już 90km/h. Ale co ja będę wam mówił jak wy w ogóle nie znacie tego rejonu.
@czeslaw nie wiem jak ty przeliczasz tą prędkość z pikietażu, że wychodzą ci jakieś zawrotne prędkości. Jeszcze raz się powtórzę, jechałem dozwolone 90km/h + na odcinku 2x2 100km/h. Znowu jak nie wierzysz to nagram drugą kamerą prędkość z prędkościomierza . Natomiast co do miejsca zakończenia nagrania jest to te samo miejsce. Zauważ dobrze, gdyż nie jesteś z tego regionu gdzie kończy się nagranie, a no właśnie na lewoskręcie i skrzyżowaniu na którym staję podczas drugiego nagrania. Tak więc są to te same miejsca.
Old July 23rd, 2014, 11:07 PM   #1940
cheslaw
...

Quote:
@czeslaw tak jak zauważyłeś najechałem na linię ciągłą ale napewno nie wiesz czemu. Już ci mówię. Otóż po prawej stronie są ogrody działkowe i koleżka zwyczajnie zjechał na pas awaryjny dając mi spokojny przejazd dalej bez hamowania.
1. W tym miejscu nie ma ogródków działkowych.
2. Nie ma pasa awaryjnego.
3. Wyprzedzałeś przed wzniesieniem przekraczając ciągłą linię całym autem. Była tam też podwójna ciągła, ponieważ wyprzedzałeś na "skrzyżowaniu" z drogą nieutwardzoną, w miejscu oznaczonym znakiem ostrzegawczym informującym o innych niebezpieczeństwach z dopiskiem "Piesi", podczas opadów deszczu.

Quote:
@czeslaw nie wiem jak ty przeliczasz tą prędkość z pikietażu, że wychodzą ci jakieś zawrotne prędkości.
Na oko liczę, może się mylę.

Quote:
Natomiast co do miejsca zakończenia nagrania jest to te samo miejsce. Zauważ dobrze, gdyż nie jesteś z tego regionu gdzie kończy się nagranie, a no właśnie na lewoskręcie i skrzyżowaniu na którym staję podczas drugiego nagrania. Tak więc są to te same miejsca.
1. Znam to miejsce, bo jeżdżę tamtędy kilka razy w roku.
2. Miejsce jest to samo, ale hamowanie przed skrzyżowaniem jadąc obwodnicą wydłuża czas przejazdu, a jadąc przez Stawiski brak manewru skrętu w lewo i rozpędzenia auta do przepisowej prędkości skraca czas przejazdu. Chcesz kratę piwa? Bądź dokładny.

SRC_100 liked this post

Last edited by cheslaw; July 23rd, 2014 at 11:14 PM.

Reply

Tags
łomża, białystok, ełk, mazowieckie, obwodnica, ostrów mazowiecka, podlaskie, s61, suwałki

Thread Tools

Posting Rules