search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Софийско строителство, развитие и общи дискусии

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 5 votes, 5.00 average.
Old October 17th, 2010, 10:10 PM   #21
Celeborn
Trololo

Celeborn's Avatar

Между другото си мисля, че ако от България Мол бяха рискували малко повече с финансирането сега надали щеше да я има тази тема, тъй като тамошното място поне според мен многократно превъзхожда това на Парадайс сентър и като цяло го смятам за едно от най-удачните за подобен тип бизнес в София изобщо.
Получава се Павлово, Борово, Бъкстон, Манастирски Ливади, Бояна, Гоце Делчев и целия транзитен трафик на кръстовището там срещу Кръстова Вада, Хладилника, Драгалевци и Горен Лозенец + едно неизградено шосе без конкретни срокове (и без дори да се знае дали ще има трамвай, който трябваше 2007 да стартира като изграждане... ) и перспектива за метро в по-скоро далечното, отколкото близко бъдеще. Включваме в уравнението и конкуренцията на CCS, който след лекото стъписване около Сердика и The Mall отново е пълен всяка вечер и според мен се получава все пак една благоприятна среда за реализирането на България Мол, тъй като единият мол ще разчита на транзитния трафик по Черни Връх и новия ринг (който според мен няма да е готов дълго време след разлизирането на руския проект, ако последният върви без спънки), а другия - на още по-интензивен трафик, но и на многобройно повечето живущи наоколо в сравнение с Парадайс сентър.

Last edited by Celeborn; October 17th, 2010 at 10:17 PM.
Celeborn no está en línea  

Sponsored Links
Old October 17th, 2010, 10:58 PM   #22
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

Likes (Received): 12445

Не забравяй, че до Парадайс ще стига метрото, дори ще имат топла връзка, което е огромен плюс. Докато покрай България Мол има един смешен трамвай.
Old October 17th, 2010, 11:25 PM   #23
Avus
Gro▀papa

Avus's Avatar

Likes (Received): 8653

Не мога да разбера защо коментирате кой от бъдещите търговски комплекси е по-подходящ? Това не е обществена поръчка с възложител Столична община, за да се търси съгласието на гражданите. Имаме предприемач, който е закупил подходящ терен според неговите представи или тези на пазарни експерти, създал е идеен и работен проект, има нужните средства и строи. Районът около "Хладилника" преди няколко години бе доста мизерен. Сега се наблюдава уплътняване на териториите, има не малко сполучливи жилищни и административни сгради, а и след като се възстанови строителния пазар след година-две, ще продължи да се развива. До година ще бъде факт (надявам/е се) пробива на бул. "Тодор Каблешков", има развитие по реконструкцията на "Черни връх" - все неща, които ще бъдат предпоставка за добър трафик и по-престижна визия на околното пространство.

А териториите пред HQ-то на "Овергаз" и пожарната до няколко лета няма да са празно поле, а две дузини офисни, търговски и жилищни постройки.

В крайна сметка множеството новопостроени площи, без да има значение от тяхното предназначение, водят до по-ниски и атрактивни цени на квадрат, а стоките и услугите, предлагани в тях, поевтиняват. Нещо, което никой не оспорва като положителен факт.
Avus no está en línea  
Old October 18th, 2010, 12:24 AM   #24
Celeborn
Trololo

Celeborn's Avatar

Аааа, аз само си давам доводите защо мисля, че България Мол има шансове, тъй като някой спомена, че заради Парадайс този проект може и никога да не бъде реализиран.
За дискусия трябва ли да го има единия или другия и кой е по-подходящ не е ставало и дума, само за локацията
Моето мнение просто е, че България Мол е на по-атрактивното място и трябва малко да се задействат.
А и силно се съмнявам до 2012 Каблешков да е готов дори от България до Симеоновско, а какво остава от Борис... същото и за метрото, което най-оптимистично може да стигне до Сребърна през 2015...

Last edited by Celeborn; October 18th, 2010 at 12:37 AM.
Celeborn no está en línea  
Old October 18th, 2010, 12:49 AM   #25
kevin87
Registered User

kevin87's Avatar

Likes (Received): 5226

Quote:
Originally Posted by benjaminn View Post
Не забравяй, че до Парадайс ще стига метрото, дори ще имат топла връзка, което е огромен плюс. Докато покрай България Мол има един смешен трамвай.
Смешен трамвай, ама не е много смешен, а един от най натоварените в София. А метро няма да има до хладилника в следващите поне.... 6 години да кажем.

За справка ще кажа, че Локум преди време беше казал, че Биллата на бул.България е вторият по оборот магазин в БГ след Метро на Цариградско. Сами си правете сметка за качествата на Локацията. А около хладилника не съм виждал други хора освен пенсионери чакащи селските автобуси и туристи за планината.
kevin87 no está en línea  
Old October 18th, 2010, 12:54 AM   #26
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Likes (Received): 5147

Quote:
Originally Posted by kevin87 View Post
Смешен трамвай, ама не е много смешен, а един от най натоварените в София. А метро няма да има до хладилника в следващите поне.... 6 години да кажем.

За справка ще кажа, че Локум преди време беше казал, че Биллата на бул.България е вторият по оборот магазин в БГ след Метро на Цариградско. Сами си правете сметка за качествата на Локацията. А около хладилника не съм виждал други хора освен пенсионери чакащи селските автобуси и туристи за планината.
Аз мисля, че ако това чудо се появи, Метрполитен ще се разбързат за разширение на МД-2, а и ще искат да хванат потока от Каблешков, ако той изскочи на Черни връх, защото ще е много лесно да се пусне една автобусна линия от станция Хладилника до Овча купел, която да довозва Бъкстон, Манастирски ливади и Хладилника до мола и метрото, по подобие на А113.

Last edited by witch_honor; October 18th, 2010 at 01:02 AM.
witch_honor está en línea ahora  
Old October 18th, 2010, 02:37 AM   #27
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

Под смешен трамвай имах предвид псевдо-скоростен - по 'България' се движи добре, ама от НДК натам се забива по задръстванията. За разлика от метрото.
Иначе ТМ7 е изключително полезен (и не случайно съм за разклонение на МД2 в посока 'България'), тъй като маршрута му е адски удобен с това влизане директно в сърцето на града и връзка с авто- и ж.п. гарите.
Old October 18th, 2010, 07:29 AM   #28
Chilio
Небостъргачевград

Chilio's Avatar

Likes (Received): 8858

Quote:
Originally Posted by benjaminn View Post
Под смешен трамвай имах предвид псевдо-скоростен - по 'България' се движи добре, ама от НДК натам се забива по задръстванията. За разлика от метрото.
Само дето на НДК ТМ7 ще прави връзка с метрото много преди метро да е стигнало до Хладилника...
Chilio no está en línea  
Old October 18th, 2010, 10:47 AM   #29
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

Е то от всяка една точка в града може да се пусне градски транспорт до някой от трите диаметъра и да се направи връзка, та направо след МД3 да спираме по-нататъшното развитие на метромрежата, а?
Old October 18th, 2010, 02:47 PM   #30
nickname778
Registered User

Likes (Received): 63

18.10.2010 - Извинявам се за лошото качество - снимам с телефон

[IMG]http://i54.************/2n8or46.jpg[/IMG]
nickname778 no está en línea  
Old October 18th, 2010, 02:53 PM   #31
Avus
Gro▀papa

Avus's Avatar

Likes (Received): 8653

Супееееер! Ето го и първият фотоматериал Браво на nickname778!

Има активност, което е обнадеждаващо поне засега.

Снимката от сградата на FPI ли е правена?

И друго питане имам: изкопът след терена на Paradise Center би трябвало да е екстеншъна на бул. "Каблешков". Каква е причината да е толкова дълбок? Да не би да е предвидено да минава под бул. "Черни връх"?
Avus no está en línea  
Old October 18th, 2010, 03:02 PM   #32
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Likes (Received): 5147

Можем само да се надяваме, че с този проект най-накрая ще се почне урбанизирането на индустриалната зона...
За Каблешков - не полагаха ли сега там някакъв колектор?
Old October 18th, 2010, 03:19 PM   #33
nickname778
Registered User

Likes (Received): 63

Quote:
Originally Posted by Avus View Post
Супееееер! Ето го и първият фотоматериал Браво на nickname778!

Има активност, което е обнадеждаващо поне засега.

Снимката от сградата на FPI ли е правена?

И друго питане имам: изкопът след терена на Paradise Center би трябвало да е екстеншъна на бул. "Каблешков". Каква е причината да е толкова дълбок? Да не би да е предвидено да минава под бул. "Черни връх"?
От ФПИ е снимано, но от по-ниските етажи и няма добра видимост + техниката ми е много "сериозна"

Не мога да преценя на око и като имам време ще отида да видя на терен, но по-скоро това е за въпросният колектор и като че ли не съвпада с ул. Филип Кутев с която доколкото знам трябва да се свърже продължението на Каблешков. От друга страна звучи логично точно там да е булеварда, защото големият изкоп свършва, има няколко метра неразкопани ( тротоар ) и следва продълговатият изкоп. Другият вариант е всичко да е един общ изкоп, просто това в средата да е оставено за да може да влиза техниката - ако се загледате от там минава един камион и започва да слиза надолу стъпаловидно.

А иначе по въпроса за района - ако както е предвидено метрото стигне до тук + направи се Тодор Каблешков и се разшири Черни Връх до 2х2 както е по ОУП, ще стане доста възлово място - хем близо до центъра, хем близо до околвръстното, а и с добри връзки до южните райони. Хич да не говорим че е района е доста слабо застроен, а където е застроен е с неработещи от години индустриални сгради, които може да станат нещо друго, така че има доста сериозен потенциал, дори и съм си мислил че е подходящо и за един бизнес парк.

Last edited by nickname778; October 18th, 2010 at 03:31 PM.
nickname778 no está en línea  
Old October 20th, 2010, 06:23 PM   #34
Stelian
Registered User

Stelian's Avatar

Likes (Received): 1490

Quote:
Originally Posted by Cyberflow View Post
ей такъв...

Между другото, търговската площ вече е 80000 кв.м, след леки корекции на вътрешното пространство.
това е най-добрия проект, който съм виждал,може би след кулите на братя Джанкови и Акрополис.Много жалко ,че няма да се реализира.

Cyberflow имаш ли други проекти които не са сигурни,но пък са интересни?
Stelian no está en línea  
Old October 21st, 2010, 12:34 AM   #35
Cyberflow
Gaijin

Cyberflow's Avatar

Likes (Received): 160

За съжаление тези проекти не ги измислям аз, ако във форума има някой , който знае за проекти, за които никой друг не знае, то вероятно е COD.
Cyberflow está en línea ahora  
Old October 22nd, 2010, 07:03 PM   #36
radiomanbg
Registered User

radiomanbg's Avatar

Likes (Received): 0

Здравейте колеги

Това което се вижда на снимката на колегите е за водният колектор. Каблешков ще минава по назад. Това са нещата по спомен че отдавна не съм вече в софия.
Относно инвеститорите- по неофициялна информация основните финанси зад този проект са от една три буквена варненска формация така че по не пари има. Както един колега се изказа по горе по добре с тях да се правят такива неща които ще облагородяват не само една страна.
Иначе новия рендер е доста по подходящ някак поне за мен още нещо подобно на онова повърнатото и кръстеното Сердика Център не трябва да се прави и макар първия рендер да изглеждаше обещаващ не смятам че точно в този район ще седи добре.

Искренно се надявам на някой да му уври главата и в някой прекрасен момент бившето ИНКО да бъде съборено.

Пздрави
radiomanbg no está en línea  
Old October 25th, 2010, 12:26 AM   #37
Делян
Registered User

Делян's Avatar

Likes (Received): 665

ама те сериозно.....
Делян no está en línea  
Old October 29th, 2010, 08:35 PM   #38
mandjasgrozde
Registered User

mandjasgrozde's Avatar

Likes (Received): 2498

Малко непредвидени снимки от западна страна:

mandjasgrozde no está en línea  
Old October 31st, 2010, 02:32 PM   #39
Klonfer
Registered User

Klonfer's Avatar

Likes (Received): 280

How many shopping malls are in Sofia and how many are being built at the moment?
Klonfer no está en línea  
Old October 31st, 2010, 04:11 PM   #40
PhirgataZFs1694
Registered User

PhirgataZFs1694's Avatar

Likes (Received): 1560

Quote:
Originally Posted by Klonfer View Post
How many shopping malls are in Sofia and how many are being built at the moment?
5 built, 1 outlet built , 1(this one) U/C, many more proposed
PhirgataZFs1694 no está en línea  

Closed Thread

Tags
sofia

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules