SkyscraperCity Forum banner

[Zabrze] Infrastruktura drogowa

593K views 3K replies 134 participants last post by  Luki_SL 
#1 ·
Przy Makro (al. Korfantego) trwa budowa ronda.
Zdjęcia z wczoraj:



























 
See less See more
14
#1,779 ·
Rondo oficnalnie zostało oddane do ruchu 21 lipca. Zainstalowali drogowskazy więc pora je pokazać na zakończenie.

1. Ul. Piłsudskiego



2. Roosevelta przy stadionie.


3. Od Sośnicy, oczywiście przed tablicą znak. Kierunki tylko Centrum Północ i Maciejów.


4. Zjazd z ronda. Lewoskręt zrobili i troszkę głupio wg mnie. Legalnie nie można ominąć autobusów na przystanku, bo jest linia ciągła.


5.
 
#1,790 ·
link do dokumentacji dołączonej do przetargu:

W skrócie po przejrzeniu projektu - rozważają dwa warianty
1) preferowany - droga idzie mniej więcej prosto od ronda z Goduli i wychodzi na Witosa w okolicy rozdzielni prądu
2) alternatywny - droga najpierw idzie prosto, a potem skręca, masakruje ogródki działkowe i wychodzi bezpośrednio na istniejące rondo przy zjeździe z autostrady.

Pewnie będzie ten pierwszy wariant, może są jakieś przepisy że muszą być warianty do rozpatrzenia. Drugi może korzystniejszy pod kątem płynności ruchu na Witosa, no ale szkoda niszczyć ogródki działkowe.

@Kemo - ma być rondo na przecięci tej drogi gruntowej i projektowanej trasy. Więc pewnie w ciągu najbliższych 10-20 lat tą drogę gruntową przerobią na normalną drogę ;)
 
#1,792 ·
Wariant obojętnie który.Ta drogo powinna być już dawno gotowa i dodatkowo połączona jeszcze z ulicą Składową na wysokości ulicy Handlowej. Co do samych działkowców i ewentualnego protestu.Mogą wyjść na tym całkiem dobrze.Przy budowie A1 ludzi przesiedlano i wiem że finansowo na tym nie stracili.
 
#1,796 ·
patrzac co sie dzieje na rondach w godzinach popołudniowych to by sie z tego zrobiła własnie taka przelotówka na trasie wieszowa/górniki - zabrze centrum i grzybowice/zjazd z autobany - rokita/helenka/miechowice. A jak wygląda budowlana przy działkach i targu to kazdy kto tam mieszka wie. Dodatkowy ruch bez zakazów parkowanie czy jednego kierunku zrobi tam masakre
 
#1,797 ·
#1,799 ·
Tak by wyglądało, zwłaszcza, że są też żółte tablice z sugerowanym objazdem "do Zabrza".
Od strony zjazdu z DK88 przed skrzyżowaniem jest tablica żółta "Koniec objazdu".
 
#1,800 ·
#1,802 ·
Remont wiaduktu nad Wolności:
 
#1,806 ·
#1,808 ·
Wczoraj z rana zebrało mnie na spacer z centrum Zabrza do Biskupic, po drodze mijałem oczywiście skrzyżowanie z Hagera z nową organizacją ruchu drogowego.

Bardzo ładnie zobrazowana zmiana jaką otrzymał lewy pas


Nowe drogowskazy


I oznakowanie poziome


Zniknięty lewy pas w stronę centrum, +30 do bezpieczeństwa


Przejście dla pieszych przy przystankach Hagera n/ż


I pogląd jak ten pas zanika


W zabrzańskim magistracie lubią znaki F-17


No i ostatni drogowskaz
 
Top