search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Србија > Шумадија и запад

Шумадија и запад Šumadija and west

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 29th, 2017, 11:33 AM   #961
Billy_ks
Registered User

Billy_ks's Avatar

Likes (Received): 62

U toku je i kompletna rekonstrukcija hotela Rubin u centru

Last edited by Billy_ks; July 29th, 2017 at 04:08 PM.
Billy_ks no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 29th, 2017, 04:25 PM   #962
Billy_ks
Registered User

Billy_ks's Avatar

Jos malo pa je gotova rekonstrukcija Pionirskog parka

Moravo mutna vodo, Pedja_Nbg, markony liked this post
Old July 29th, 2017, 09:05 PM   #963
nikbi
Registered User

Likes (Received): 19

Hoce li pijedestal sa dva stepenika u centru parka imati neku svrhu ( bice postavljen spomenik na njega, itd.) ili je ovo finalan izgled?
nikbi no está en línea   Reply With Quote
Old July 30th, 2017, 01:06 AM   #964
Billy_ks
Registered User

Billy_ks's Avatar

Quote:
Originally Posted by nikbi View Post
Hoce li pijedestal sa dva stepenika u centru parka imati neku svrhu ( bice postavljen spomenik na njega, itd.) ili je ovo finalan izgled?
Iskreno ne znam ni ja, nisam video generalni plan uredjenja parka
Old July 30th, 2017, 09:26 AM   #965
markony
Registered User

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by Billy_ks View Post
Gradnja prvog Lidla napreduje

Zna li se gde će se graditi drugi objekat Lidl-a i kada?
markony no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2017, 08:37 AM   #966
Sgt Mackenzie
Registered User

Likes (Received): 88

Quote:
Originally Posted by nikbi View Post
Sinoc bas gledam... nije mi jasno sta treba da predstavlja, mozda neki podijum za priredbe klinaca, s obzirom da u krugu u 3 prstena ima klupica za sedenje?

Generalno, ne svidja mi se kako je odradjeno, nema nikakve fontanice niti cesmice a da lici na nesto. Takodje, osvetljenja ima samo u centralnom delu, a ne i na stazicama koje vode do nje.
Opsti utisak je da fali jos sadrzaja, nekako je sve prazno i beton dominira...

---------------------------------------

Sto se tice Lidla... po meni ocajna ideja da se uopste gradi u Krusevcu a jos vise odabir lokacije.
Krusevac je mali grad, nema on kapacitet da iznese toliki broj trznih centara i velikih marketa. Narocito ako se zna da Roda, od otvaranja avgusta 2012. godine, zvrji prazna sto se tice lokala. Vise od polovine lokala na spratu je prazno, tako da za novi tc nikako ne mogu da vidim svrhu.

Ok, nije Lidl klasican TC tog tipa ali opet ce biti veliki prostor u kome ce biti i prodaje tehnike, garderobe itd.
U rasponu od 300-400m bice Dis, Lidl i Roda. TC Roda direktno zavisi od marketa, kada se market bude zatvorio zatvara se i ceo TC. A sasvim je realno da market pukne kad se LIdl otvori preko puta.

Ja sam cuo, iz pouzdanih izvora, da se tu pored gradi Plaza cije se otvaranje ocekuje za oko 2 godine i da ce vecina radnji iz Rode preci tamo.
Sgt Mackenzie no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2017, 11:02 AM   #967
markony
Registered User

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by Sgt Mackenzie View Post
Sinoc bas gledam... nije mi jasno sta treba da predstavlja, mozda neki podijum za priredbe klinaca, s obzirom da u krugu u 3 prstena ima klupica za sedenje?

Generalno, ne svidja mi se kako je odradjeno, nema nikakve fontanice niti cesmice a da lici na nesto. Takodje, osvetljenja ima samo u centralnom delu, a ne i na stazicama koje vode do nje.
Opsti utisak je da fali jos sadrzaja, nekako je sve prazno i beton dominira...

---------------------------------------

Sto se tice Lidla... po meni ocajna ideja da se uopste gradi u Krusevcu a jos vise odabir lokacije.
Krusevac je mali grad, nema on kapacitet da iznese toliki broj trznih centara i velikih marketa. Narocito ako se zna da Roda, od otvaranja avgusta 2012. godine, zvrji prazna sto se tice lokala. Vise od polovine lokala na spratu je prazno, tako da za novi tc nikako ne mogu da vidim svrhu.

Ok, nije Lidl klasican TC tog tipa ali opet ce biti veliki prostor u kome ce biti i prodaje tehnike, garderobe itd.
U rasponu od 300-400m bice Dis, Lidl i Roda. TC Roda direktno zavisi od marketa, kada se market bude zatvorio zatvara se i ceo TC. A sasvim je realno da market pukne kad se LIdl otvori preko puta.

Ja sam cuo, iz pouzdanih izvora, da se tu pored gradi Plaza cije se otvaranje ocekuje za oko 2 godine i da ce vecina radnji iz Rode preci tamo.
Sto se parka tice, koliko ja vidim jos nije zavrseno, a i ovo sto vidim meni se svidja. Kada budu sve zavrsili dacemo sud, mada uvek moze bolje!

A za Lidl se uopste ne slazem, gradi se u mnoooogo manjim gradovima, i ako mogu biti dva Maxija ili 3 Idee u Krusevcu, onda moze i Lidl! I nije tacno da ce se zbog Lidla nesto zatvoriti, to su sve nase pretpostavke, ni u jednoj okolnoj zemlji se nista nije zatvorilo od kako su oni usli na trziste, vec su naprotiv uticali na smanjenje cena kod svih!

Billy_ks, Lukaares liked this post
markony no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2017, 01:36 PM   #968
Sgt Mackenzie
Registered User

Ja ne govorim o tome da je lose sto ulaze na trziste i sire konkurenciju, vec o tome da nije normalno da opstanu 3 velika marketa na 200m jedan od drugog.

A o tvrdnji da se nista nije nigde zatvorilo zbog Lidla, nemam sta da kazem, jer ne znam a sumnjam da bilo ko to ovde zna, da li se negde u Rumuniji ili Madjarskoj zatvorio neki TC kao posledica otvaranja lidla.
Ali znam da se TC gase, nestaju polako u vecim gradovima, sve vise i kod nas kupovina preko interneta uzima maha. Danas mnogi porucuju preko sportdirecta garderobu vrhunskog kvaliteta od 2-3e, ili sa ali expresa, ili jednostavno preko facebook grupa.

... po Bg se samo grade TC i zvrje prazni ubrzo nakon otvaranja jer ih je grad i klijentela prezasicena.

U Nisu opstaje samo Forum, koji je unistio potpuno sve ostalo. Podzemni prolaz je pukao i slabo radi, Merkator ce najverovatnije brzo zatvoriti jer radi svaki 6. lokal, Kalca i Dusanov Bazar su vec godinama samo fizicki tu...
Old July 31st, 2017, 09:18 PM   #969
nikbi
Registered User

Likes (Received): 19

Quote:
Ja ne govorim o tome da je lose sto ulaze na trziste i sire konkurenciju, vec o tome da nije normalno da opstanu 3 velika marketa na 200m jedan od drugog.

A o tvrdnji da se nista nije nigde zatvorilo zbog Lidla, nemam sta da kazem, jer ne znam a sumnjam da bilo ko to ovde zna, da li se negde u Rumuniji ili Madjarskoj zatvorio neki TC kao posledica otvaranja lidla.
Ali znam da se TC gase, nestaju polako u vecim gradovima, sve vise i kod nas kupovina preko interneta uzima maha. Danas mnogi porucuju preko sportdirecta garderobu vrhunskog kvaliteta od 2-3e, ili sa ali expresa, ili jednostavno preko facebook grupa.

... po Bg se samo grade TC i zvrje prazni ubrzo nakon otvaranja jer ih je grad i klijentela prezasicena.

U Nisu opstaje samo Forum, koji je unistio potpuno sve ostalo. Podzemni prolaz je pukao i slabo radi, Merkator ce najverovatnije brzo zatvoriti jer radi svaki 6. lokal, Kalca i Dusanov Bazar su vec godinama samo fizicki tu...
U potpunosti se slazem sa tobom. Otvaranje je Lidl-a je dobro za potrosace, koji i onako imaju malu kupovnu moc. Vrlo je moguce da se TC Roda zatvori zbog nedovoljnog broja kupaca.
Uopste, ekonomski model "razvoja" zemlje, baziran na otvaranju trznih centara je potpuno pogresan, ali to ce sve trziste vremenom regulisati.
Sto se tice parka, utisak mi je da ima previse betona, pogotovo u centralnom delu. Parku je samo bilo potrebno renoviranje mobilijara i obnova javne rasvete, kao i obnova zelenih povrsina.
Ovako odradjen projekat vise lici na neciji pokusaj da opere sto vise para i zaradi neki glas na izborima.
nikbi no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2017, 03:16 PM   #970
Billy_ks
Registered User

Billy_ks's Avatar

Nastavljeni su radovi na Bruskom putu na deonici od 800 metara od skretanja za naselje Šumice do Mudrakovačkog puta

Old August 18th, 2017, 09:15 AM   #971
Sgt Mackenzie
Registered User

Jel postoji neki mail ili telefon, inspekcije ili koga god, kome se treba obratiti za problem sa sahtom na ulici?
U ulici mi stoji saobracajni znak, onaj koji sugerise obilazenje rupe na putu i sl, na upaloj sahti, pa jedno 6 meseci minimum i niko ne dolazi da to sredi.
Old August 19th, 2017, 01:10 PM   #972
Billy_ks
Registered User

Billy_ks's Avatar

Quote:
Jel postoji neki mail ili telefon, inspekcije ili koga god, kome se treba obratiti za problem sa sahtom na ulici?
U ulici mi stoji saobracajni znak, onaj koji sugerise obilazenje rupe na putu i sl, na upaloj sahti, pa jedno 6 meseci minimum i niko ne dolazi da to sredi.
Probaj da kontaktiraš Kruševacput: +381 37 422 971
Old August 19th, 2017, 02:54 PM   #973
TrTomir_Ni
Registered User

TrTomir_Ni's Avatar

Likes (Received): 1050

Quote:
Veze nema to sto pricas. U Forumu su svi lokali izdati, u Stop Shopu takodje, u Rodi 4/5 lokala je samo prazno sve drugo je izdato, koncept malo izmenjen i Roda je opstala. U podzemnom je 99% lokala u funkciji uvek, isto vazi i za Gorcu, HM je preuzeo Beogradsku robnu kucu, Obrenoviceva ul. uvek sve izdato. Nis je oduvek bio trgovacki grad, stanje sto se toga tice nikada nije bilo bolje..

Kalca, Ambasador, Dusanov bazar su zastareli koncepti trgovina i lokali tamo se prevode u poslovnu namenu, to prakticno vise nisu trzni centri sem onih lokala koji se nalaze na njihovim glavnim pesackim koridorima.

Billy_ks, Lukaares, degen2 liked this post
TrTomir_Ni no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 01:46 PM   #974
Lukaares
Registered User

Lukaares's Avatar

Likes (Received): 2105

Quote:

Prvo i osnovno Lidl nije TC, jer u njemu ne postoje lokali, to je klasična prodavnica, koja se bazira na malom asortimanu, ali nižim cenama, usput Lidl svoj koncept uopšte ne bazira na tehnici, beloj tehnici ili bilo čemu što nije za klasičnu prodavnicu, njihova ponuda je uglavnom prehrambena, plus propratne sitnice.

Roda je propala zbog zastarelosti tc koji su Slovenci kao Merkator primenjivali, a i visokih cena zakupa.

Gde si ti u Beogradu vide prazan TC, tj. Mall. Svi su puni, čak prepuni, i da ih otvore još deset tržište će ih napuniti. Generalno u Srbiji imamo veliki nedostatak modernih prodajnih objekata.

degen2 liked this post
Lukaares no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 12:12 AM   #975
degen2
Registered User

Likes (Received): 101

Pusti ga,ne zna sta prica.
Smeta mu to sto privatnici SVOJIM novcem otvaraju firme i plus zaposljavaju ljude na izgradnji,odrzavanju...
degen2 no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 08:12 AM   #976
Sgt Mackenzie
Registered User

Kakav vrhunski komentar, bravo majstore. Cuj molim te, smeta mi...

Quote:
Originally Posted by TrTomir_Ni View Post
Veze nema to sto pricas. U Forumu su svi lokali izdati, u Stop Shopu takodje, u Rodi 4/5 lokala je samo prazno sve drugo je izdato, koncept malo izmenjen i Roda je opstala. U podzemnom je 99% lokala u funkciji uvek, isto vazi i za Gorcu, HM je preuzeo Beogradsku robnu kucu, Obrenoviceva ul. uvek sve izdato. Nis je oduvek bio trgovacki grad, stanje sto se toga tice nikada nije bilo bolje..

Kalca, Ambasador, Dusanov bazar su zastareli koncepti trgovina i lokali tamo se prevode u poslovnu namenu, to prakticno vise nisu trzni centri sem onih lokala koji se nalaze na njihovim glavnim pesackim koridorima.
ok, znaci forum radi, sto sam ja i rekao.
Na koju Rodu mislis, na merkator? Neozbiljno je i reci da je Merkator oporavljen i dobro radi... 4/5 lokala puno... obicnom setnjom kroz centar se vidi da to nije tacno. Da je 4/5 to se ne bi ni primecivalo.

Zastareli koncept ovih tc sto su pukli, ok... znaci za godinu, dve mozda zastari i koncept foruma (koji se, molim te, objasni mi, u cemu tacno razlikuje od koncepta kalce?)

Quote:
Originally Posted by Lukaares View Post
Prvo i osnovno Lidl nije TC, jer u njemu ne postoje lokali, to je klasična prodavnica, koja se bazira na malom asortimanu, ali nižim cenama, usput Lidl svoj koncept uopšte ne bazira na tehnici, beloj tehnici ili bilo čemu što nije za klasičnu prodavnicu, njihova ponuda je uglavnom prehrambena, plus propratne sitnice.
Kao sto rekoh, TC Roda zavisi direktno od marketa, po njima se upravljaju, oni diktiraju radno vreme, slobodne i neradne dane, oni su nosioci zakupa za ceo TC.
Naravno da lidl nije klasicni tc, ali ce u bici sa rodinim marketom odneti pobedu i preuzeti njene kupce. Pucanje marketa u rodi=zatvaranje celog tc.

Quote:
Originally Posted by Lukaares View Post
Gde si ti u Beogradu vide prazan TC, tj. Mall. Svi su puni, čak prepuni, i da ih otvore još deset tržište će ih napuniti. Generalno u Srbiji imamo veliki nedostatak modernih prodajnih objekata.
Pa eto, imam uvid u poslovanje npr. TV Stadion na vozdovcu. Ocajno rade i to je promasena investicija, posluzila samo nekome da opere pare.
Gore je in biti kul i setati i ispijati kafice u njima, ali to nije klijentela koja ostavlja neke pare buticima.

Reply

Tags
Србија, izgradnja, kruševac, serbia, srbija

Thread Tools

Posting Rules