daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 12th, 2013, 11:25 PM   #121
The Constitution
Wieloletni Czytelnik FPW.

Likes (Received): 22

Mam takie pytanie do osób wtajemniczonych, czy ktoś się orientuje dlaczego ściany tych ekranów tunelowych nie są w ogole czyszczone, jest tam chyba z 1 cm brudu . Z tego co pamietam to jakas firma zostala wybrana juz kiedys do obslugi technicznej nad tym odcinkiem.
The Constitution no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 13th, 2013, 08:28 PM   #122
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

Moim zdaniem są czyszczone ale nie w regularnych odstępach czasu tylko wtedy gdy firma/zarządca uzna że czas już umyć te ściany, a że może nie zaglądają tam często to może nie wiedzą że już czas ten syf zmyć.

Quote:
Kałuże przy Toruńskiej. "Strach pomyśleć ile będzie wody po burzy"

- Takie gigantyczne kałuże utworzyły sie po nocnych opadach na dopiero, co oddanym do użytku węźle wyremontowanej Trasy Toruńskiej przy Głębockiej – napisał internauta na [email protected].

Na zdjęciu, które wysłał nam internauta widać zalaną jezdnię oraz część chodnika. - Widocznie ktoś zapomniał zrobić odwodnienia. Strach pomyśleć ile będzie wody po burzy - dodaje.

W niedzielne popołudnie jezdnia była już zupełnie sucha. - Woda stała tylko na rozkopanym terenie niedaleko sklepu - relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informac...rzy,86875.html
Bastian. no está en línea   Reply With Quote
Old May 14th, 2013, 01:39 PM   #123
M_J_J
Someplace Else

M_J_J's Avatar

Likes (Received): 10850

Neverending story - modernizacja trasy S8

Wymówki z marca...

...kwietnia...

...maja...

...ciąg dalszy nastąpi ?
Old May 14th, 2013, 06:14 PM   #124
The Constitution

Nastapił...
Dzisiaj dostali niesamowitego przyśpieszenia.
Na wysokości Lidla chyba z 10 robotników dokańczało ścieżkę rowerową i chodnik(wzdłuż trasy). Miło było na to popatrzeć, bo takiego ruchu już dawno tam nie było.
Pytanie czy dociągną tylko ta ścieżkę i chodnik do końca i tyle, czy wykończa całość.

Bastian. liked this post
Old May 14th, 2013, 07:32 PM   #125
VideoRoads
Registered User

VideoRoads's Avatar

Likes (Received): 146

Quote:
Originally Posted by The Constitution View Post
Nastapił...
Dzisiaj dostali niesamowitego przyśpieszenia.
Na wysokości Lidla chyba z 10 robotników dokańczało ścieżkę rowerową i chodnik(wzdłuż trasy). Miło było na to popatrzeć, bo takiego ruchu już dawno tam nie było.
Pytanie czy dociągną tylko ta ścieżkę i chodnik do końca i tyle, czy wykończa całość.
Aj tam wykończać...Pozostała część tego chodnika i ścieżki już nadaje się do remontu.

VIDEOROADS
VideoRoads no está en línea   Reply With Quote
Old May 14th, 2013, 11:04 PM   #126
kafarek
Robert

kafarek's Avatar

Likes (Received): 12353

Czy J&P ma problemy.?
W tym roku na odcinek który robili do Marek juz nie wrócili.Nieskończone są rampy rowerowe.Pełno niedoróbek,przerwane ścieżki w wielu miejscach ,porzucone materiały,nie zrobiona zieleń,nie skończony peron stacji Toruńska.
kafarek no está en línea   Reply With Quote
Old May 14th, 2013, 11:26 PM   #127
macieii
Registered User

Likes (Received): 2152

Toruńską akurat kończyli, w zeszłym tygodniu przynajmniej. Uporządkowali też teren po bazie na terenie węzła Marywilska.

Natomiast rampy istotnie są niedokończone. No i dźwigi umierają stojąc
macieii no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2013, 08:48 PM   #128
kafarek
Robert

kafarek's Avatar

Likes (Received): 12353

Quote:
Originally Posted by kflis View Post
Zły wątek.
tak, a pierwsze strony to moje zdjęcia z przebudowy .Zmieniony został tytuł wątku i nie mam pojęcia gdzie jest prawidłowy .

Quote:
Originally Posted by macieii View Post
Toruńską akurat kończyli, w zeszłym tygodniu przynajmniej. Uporządkowali też teren po bazie na terenie węzła Marywilska.

Natomiast rampy istotnie są niedokończone. No i dźwigi umierają stojąc
nic nie kończą .Nie ma pracowników a do Marek są setki niedoróbek.
kafarek no está en línea   Reply With Quote
Old May 17th, 2013, 12:24 PM   #129
The Constitution

Quote:
Originally Posted by kafarek View Post
nic nie kończą .Nie ma pracowników a do Marek są setki niedoróbek.
Koncza, koncza. Pomalu, ale dokanczaja sciezki rowerowe np. ta przy Lidlu. Codziennie jak przejezdzam, to widze tam pracujacych robotnikow. W przyszlym tygodniu powinni ten fragment skonczyc.

Jezeli chodzi o konserwacje ekranow tunelowych, to chyba zaczelo sie ich mycie, od strony Grota maly fragment byl wyczyszczony i jeszcze caly mokry od wewnatrz.
Old May 20th, 2013, 01:30 PM   #130
bacique
S2/S8

bacique's Avatar

Quote:
W nocy, bez żadnych oznaczeń, na Trasie S8 pracowała ekipa remontowa. - O mały włos nie wjechałem w robotników i ich wóz - pisze zbulwersowany czytelnik.

Z lusterka w moim samochodzie zostały tylko resztki. Straciłem je na trasie szybkiego ruchu S-8, niedaleko węzła Konotopa. Miałem i tak duże szczęście, bo w nocy z soboty na niedzielę [11-12 maja] dużego ruchu nie było. Ratując się, jechałem po trzech pasach, od barierki do barierki.

A było tak. Noc, deszcz, jadę lewym pasem drogą ekspresową S-8. Kilka kilometrów przed zjazdem na autostradę A-2 coś majaczy. Barierka? Nie, to niemożliwe. To nie jest droga osiedlowa. Przecież zwężenie na ekspresówce to:

* znak ograniczenia prędkości
* znak zwężenia drogi
* włączony system ostrzegania nad drogą
* pojazd techniczny z wielkim migającym znakiem nakazującym zmianę pasa
* płynne wygradzanie pasa barierkami

Tyle pamiętałem. Po chwili zobaczyłem, że to jednak barierka stoi na pasie, a za nią jakiś samochód i robotnicy. Hamowałem, tańcząc po ekspresówce, i TYLKO zaczepiłem lusterkiem.

Dziś zastanawiam się, za jak wielkie pieniądze zagoniono tych robotników do tak niebezpiecznej pracy. Chciałbym poznać właściciela tej firmy remontowej i operatora monitoringu, który nie zareagował, gdy szaleńcy na ekspresówce postawili sobie płotek na lewym pasie i zaczęli coś dłubać przy barierkach. Ja (i moja żona) najprawdopodobniej byśmy już nie żyli, gdyby nie cud. Zgarnąłbym na maskę czterech robotników i wbił się w tył stojącej za barierką furgonetki. Ilu ich było, zobaczyłem, gdy zawróciłem na pierwszym otwartym zjeździe w Pruszkowie. Widziałem, jak jadąc w kierunku stolicy, właśnie zwijali się. Jak ponownie zawróciłem w Warszawie, już ich nie było.

Maciek Nowak

Odpowiada Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka mazowieckiego oddziału GDDKiA: - Przeprowadzona przez nas kontrola wykazała, że zajęcie pasa drogowego opisane w liście nastąpiło w związku z prowadzeniem prac gwarancyjnych przez podwykonawcę firmy Warbud, która wybudowała odcinek S8 Konotopa-Powązkowska. Nie powiadomiono nas ani o terminie tych robót, ani o godzinach ich wykonywania. Sposób prowadzenia prac opisany w liście jest niedopuszczalny. Takie miejsce należy oznakować. Kierowca, który uszkodzi samochód, może ubiegać się o odszkodowanie od GDDKiA.
źródło

Tylko skonsultować, zaprojektować, odhumusnąć, odsączyć, wypalować, zazbroić, wylać betą, upiaszczyć, wycementować, ukruszywić, zabitumować, wymasować, uścieralnić, oznakować, ubarierowić, wyekranować, ponasadzać, odebrać i mamy trasę!

fotki: 1 2 3
bacique no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2013, 01:46 PM   #131
toonczyk
autostradożerca

toonczyk's Avatar

Oczywiście zajmowanie lewego pasa drogi ekspresowej bez prawidłowego oznakowania to szczyt głupoty. Mnie tylko zastanawia co pan kierowca robił na lewym pasie w nocy z soboty na niedzielę, kiedy ruch jest znikomy.
Old May 20th, 2013, 04:28 PM   #132
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

Głupota robotników i ich szefa. Szefa bo n ie dba o b ezpieczeństwo pracowników i kierowców i robotników bo samo powinni pomyśleć o choćby głupim oświetleniu barierki/znaku u-3d żeby kierowca go widział i mógł wcześniej zmienić pas.
Bastian. no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2013, 11:26 PM   #133
pbad
Registered User

Likes (Received): 4

Czy ktoś się orientuje czy rondo na Głębockiej będzie miało oznakowanie poziome?
Obecnie jest tam wolna amerykanka (w weekend była kolizja, zresztą nie pierwsza już). Osoby jadące Głębocką w stronę Zielonej Białołęki często wybierają do zjazdu raz lewy pas, raz prawy. Dla osób które zjeżdżają z trasy w tym kierunku włączenie się do ruchu na rondzie jest utrudnione.

The Constitution liked this post
pbad no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2013, 06:56 PM   #134
The Constitution

Dobre pytanie, miejmy nadzieje że nie jest to już docelowy układ pasów ruchu, bo to co tam wyprawiają niektórzy kierowcy swoimi dupowozami powoduje zażenowanie.

Według mapek SISKOM, powinny być tam chyba dwa pasy ruchu.
http://www.siskom.waw.pl/s8.htm
Old June 29th, 2013, 03:44 PM   #135
Daniel749
Registered User

Likes (Received): 610

Nowe zestawienie odcinków Drogi ekspresowej S8

Daniel749 no está en línea   Reply With Quote
Old June 29th, 2013, 04:36 PM   #136
yeneralissimus
Registered User

Likes (Received): 37

Daniel749 Super zestawienie! Dla każdej drogi takie powinno być

Daniel749 liked this post
yeneralissimus no está en línea   Reply With Quote
Old June 29th, 2013, 04:40 PM   #137
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6699

Powoli powstaje dla każdej drogi patrząc po odpowiednich wątkach.
Old June 30th, 2013, 05:19 PM   #138
witos
Registered User

witos's Avatar

Likes (Received): 1280

Super sprawa Można by jeszcze dodać kolumnę na kiedy aktualne jest zaawansowanie finansowe - wtedy mielibyśmy pełne rozeznanie
Old July 2nd, 2013, 08:33 PM   #139
marekb
pracownik terenowy ;)

Likes (Received): 90

Dziś 'musiałem' pojeździć Marki<>Wola kilka razy i za drugim razem zacząłem przyglądać się bardzo dokładnie jezdni. Drodzy koledzy i koleżanki, inwestycja jeszcze nie ukończona a już na jezdni w stronę Marek na odcinku Łabiszyńska<>Głębocka mamy wyczuwalne na aucie osobowym i widoczne gołym okiem koleiny, mowa oczywiści o pasie prawym (tirowym).
marekb no está en línea   Reply With Quote
Old July 3rd, 2013, 12:18 AM   #140
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Likes (Received): 3551

Quote:
Originally Posted by marekb View Post
Drodzy koledzy i koleżanki, inwestycja jeszcze nie ukończona a już na jezdni w stronę Marek na odcinku Łabiszyńska<>Głębocka mamy wyczuwalne na aucie osobowym i widoczne gołym okiem koleiny, mowa oczywiści o pasie prawym (tirowym).
No to kurka dziwne bo jak jeżdzę w strone Marek bardzo często, to ulubinym pasem jest dla naszych kierowców środkowy. To jakaś plaga w szczególności na odcinku Most Grota - Łabiszyńska.
Wojti no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
obwodnica, s-2, s-7, s-8, s79, warszawa

Thread Tools

Posting Rules