SkyscraperCity Forum banner

[Polska] Ponad 20 piętrowe bloki mieszkalne

85K views 209 replies 69 participants last post by  deamon82 
#1 ·
Nie ma ich w Polsce zbyt wiele. Glownie chyba w Warszawie i w Katowicach. Jezeli wiecie o istnieniu takich "giagantow" w Waszych miastach to piszcie, wklejajcie zdiecia. Ja mieszkalem swojego czasu poltora roku w Krakowie i nie natknalem sie na taki wiezowiec. Wiem, ze istnieja takie w Lodzi, chociazby ten w centrum. W Warszawie najbardziej popularne to trzy wiezowce sciany wschodniej, Babka Tower i nasza nieszczesna Lucka :) A oto zdiecia katowickich ponad 20pietrowych wiezowcow mieszkalnych:
ul.Sokolowska 23pietra


kukurydze 24pietra


gwiazdy 24pietra (7 wiezowcow, obecnie sa wyremontowane i prezentuja sie swietnie, moze ma ktos aktualne fotki?)




 
See less See more
5
#4 ·
Wrocław - Nowy Dwór (zwany także "Strasznym Dworem" :D)
Budynke przy ul. Gubińskiej - chyba 18 pięter, więc nie spełnia wymogów, ale pokazuje go bo to najwyższy budynek mieszkalny w mieście ...
Jest jeszcze ołówek -22p.chyba, ale to dom studencki, więc też się raczej nie nadaje do thearda ;)


 
#8 ·
W Poznaniu najwyzszym mieszkalnym budynkiem jest Elipsa na Ratajach. Ma chyba 19 albo 20 kondygnacji. Budynek powstal w 2001 roku (chyba), ale potem inwestor zbankrutowal i wszystko stanelo. W zeszlym roku znalazl sie ktos, kto przejal plac budowy i obecnie trwaja tam prace wykonczeniowe.


PRL zostawil w Poznaniu jedynie 16-pietrowe wiezowce. Tzn. 16 pieter mieszkalnych + 2 pietra techniczne. Jeden wzor na calych Ratajach i Piatkowie. Na Winogradach 16-tki sa troche inne.

Rataje:


Winogrady:
 
#9 ·
vava lista:
1.lucka
2.babka
3-5.Sciana Wschodnia
6-10.Grochow (Iganska, majdanska, grochowska targowa)
11. Smolna
12-14.tamka, Miadza, Dworkowa (18-19k.)
15-20.Klaudyny Gwiazdzista (23k., 20p.)
21-22.Potok-Mickiewicza (19k.)

w przyszlosci: 2 x Grzybowska + 1 x Zelazna(?)
----
jak widac, nie jest tego za duzo - ktos mowil, ze spokojnie sie znajdzie 100-20pietrowcow:D

za to spokojnie sie znajdzie 50-100 15-pietrowcow..
 
#10 ·
No to ja zareprezentuję Łódź - wspomniany łódzki "gigant" mieszkalny - SDM1 (ten z białą strzałką na czerwonym tle) .Jako ciekawostke dodam (co już większość pewnie wie ;) że jest to najwyższy wieżowiec w Łodzi - wys. 78 m i 24 piętra :) < Zdjęcia z wiezowce.bajo.pl >

 
#12 ·
Dzieki wszystkim za zdiecia :eek:kay: Czyli wychodzi na to, ze ponad 20pietrowe wiezowce mieszkalne sa tylko w Warszawie, Katowicach i Lodzi. Czy w Lodzi poza SDM sa jeszcze jakies?

@AGC moglbys cyknac fotki tych 20pietrowcow na Twoim osiedlu i moze jeszcz jakis innych warszawskich?

Bardzo mi sie podoba poznanska Elipsa. Szkoda, ze nie jest troche wyzsza bo wyglada nieco przysadziscie

maly off-topic@GEO-PL nie wiem jak mozna zalowac tych paskudnych Ikarusow, chyba ze tak tylko powiedziales, zeby sie pochwalic, ze we Wroclawiu juz takich nie ma :D Jak tak to racja, jest sie czym chwalic :) W Krakowie jeszcze troche tego gowna jezdzi ale na szzescie przewazaja Scanie
 
#13 ·
W-wa, budynki przy rondzie wiatraczna, niestety tylko taka fota.



Swoją droga niewiem czy ci dream-jumperzy tam jeszcze skaczą. Sam tam bylem, bo kumpel sie tym zajmowal. Pamiętam, że mieli ich team miał wypadek gdy skakali z kominów, od tego czasu chyba maja pazuę.
 
#17 ·
Łucka najwyższa , potem Babka Tower.

@Stompi : już nie skaczą , niedawno był artykuł długi w Wyborczej o tym , ten koleś który to wszystko organizował okazał się (a przynajmniej tak go opisali) nieodpowiedzialnym idiotą. Sam miałem ochotę skoczyć (moja kobitka mieszka w bloku który jest na zdjęciu wklejonym przez Ciebie - popatrzyłem sobie "trochę" na te skoki) ale z perspektywy czasu dobrze że mnie odstraszyła cena :D
 
#18 ·
Konrad said:
Łucka najwyższa , potem Babka Tower.

@Stompi : już nie skaczą , niedawno był artykuł długi w Wyborczej o tym , ten koleś który to wszystko organizował okazał się (a przynajmniej tak go opisali) nieodpowiedzialnym idiotą. Sam miałem ochotę skoczyć (moja kobitka mieszka w bloku który jest na zdjęciu wklejonym przez Ciebie - popatrzyłem sobie "trochę" na te skoki) ale z perspektywy czasu dobrze że mnie odstraszyła cena :D
Mnie tam nigdy takie skoki nie fascynowaly. Jak skakac to juz bym wolal spadochron a jesli chodzi o cos bardziej dynamicznego to chyba bezpieczniej i taniej jest poszalec na rollercoasterach

@koreanczyk
Lucka 29pieter 106m
Babka 28pieter 105m
Kukurydze 3x (Katowice) 24pietra 82m
Sciana Wschodnia 3x (Warszawa) 24pietra 78m
Gwiazdy 7x (Katowice) 24pietra 71m

Niedlugo zbuduja dwa apartamentowce w Centrum Grzybowska

W Krakowie najwyzszym budynkiem mieszkalnym jest chyba dom wschodzacego slonca przy ul. Pielegniarek na Krowodrzy:


Sa jeszcze na Krowodrzy takie dwa wysokie szare punktowce. Nie wiem ile maja pieter ale sa to nowe budynki i prezentuja sie niezle, moze ktos z Krakusow powie cos wiecej...
 
#20 ·
Wilczy said:
I oklepany Manhattan w £odzi ;-)

Chyba równie¿ najwy¿szy ma 24 piêtra?! Zmowa, czy co? A mo¿e nie wolno by³o budowaæ 25 piêtra, hehe?

Jesli liczymy kondygnacjami to Manhattan ma 29 lub 28 kondygnacji (24 pietra + parter +1 techniczne + 2 piwnica + 1 powyzej 24 (czapa, z tego co wiem wykorzystana). Nie jestem pewien czy techniczne sie nie wlicza...
 
#21 ·
@Krzycho te dwa punktowce maja po 16 kondygnacji, wiec nie sa wysokie a wygladaja tak:



warto jeszcze wspokmniec o realizowanym projekcie czyli o Salwator Tower :) wieza 17 kondygnacji, czesc nizsza 14



Z tego co sie orientje to w Krakowie nie ma 20 pietrowcow
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top