daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 23 votes, 5.00 average.
Old February 7th, 2016, 04:07 PM   #3601
maharski
Registered User

maharski's Avatar

Likes (Received): 1441

6.

7. Atrakcje wodne:

8.

9.

10.

Cdn ...

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
,
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
,

wojok040, Spomasz, MarcinS, martm liked this post
maharski no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 7th, 2016, 04:08 PM   #3602
maharski
Registered User

maharski's Avatar

11. Ponownie fundamenty + nieostry zoom:

12.

13. Niestety, prawie cała działka została obsadzona iglakami, co znacznie utrudnia wykonywanie zdjęć z zewnątrz:

14.

15.

Cdn ...

,
,

Spomasz, MarcinS, martm liked this post
Old February 7th, 2016, 04:09 PM   #3603
maharski
Registered User

maharski's Avatar

16.

17.

18.

19.

20. Zostałem spłoszony przez tego stróża, musiałem szybko uciekać, bo krzyczał cos do mnie w niezrozumiałym języku :

Cdn ...

,
,

miki518, wojok040, Spomasz, MarcinS, ATomSSC and 3 others liked this post
Old February 7th, 2016, 04:10 PM   #3604
maharski
Registered User

maharski's Avatar

21.

22. Wjazd najbliżej DK 44 został zlikwidowany:

23.

24. Na koniec trochę artystycznie:

Dziękuję za uwagę

Fotorelacja wstawiona automatycznie.

,
,

keymil, wojok040, avangarde87, Spomasz, polik95 liked this post
Old February 7th, 2016, 05:03 PM   #3605
pawriq
Registered User

Likes (Received): 417

Maharski, byłeś na miejscu dzisiaj czy wczoraj?

Ja zrobiłem wczoraj trochę zdjęć ale większość się pokrywa więc tylko kilka celem uzupełnienia.

1. Ściana drzewek od DK44

2. i od ul. Granicznej

3. Sporo krzewów zasadzili też pod Mayanem.

4.

5. Podobnie jest przed wejściem do Mayana.

Te drzewka to właściwie jedyne zmiany od ostatnich relacji. Z drugiej strony parku podszedłem bliżej strefy wodnej ale poza pracami przy wykończeniu budynków nic się dzieje, dlatego bez zdjęć.

Fotorelacja wstawiona automatycznie.

wojok040, miki518, ATomSSC, Olecki75 liked this post
pawriq no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2016, 06:31 PM   #3606
Pewiengosc
Registered User

Likes (Received): 89

Jeśli budowa F1 nie rozpocznie się w ciągu 1,5 tygodnia możemy być pewni, że coś przełożą
Pewiengosc no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2016, 07:00 PM   #3607
Cwiker
Registered User

Cwiker's Avatar

Likes (Received): 45

Bądźmy dobrej myśli . Shambhale zbudowano w 3 miesiące, a jest "troszeczkę" większa :P
Cwiker no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2016, 07:31 PM   #3608
avangarde87
Registered User

Likes (Received): 1284

Dziwicie się,że tak wygląda park rozrywki pod stołem jak to opisał kolega, który pracowal w EL bo ja nie, takie rzeczy ma mafia, pralnia pieniędzy - powiedzcie mi który normalny obywatel ma taką sieć dyskotek, gdzieś musiał ulokować pieniądze w końcu kasa wypada już z kieszenii a na koncie robi się nie wygodna dla urzędów skarbowych na cywilizowane warunki pracownika trzeba będzie jeszcze poczekać aż park się odkuję, nie tylko też tak w Polsce jest w Niemczech parę lat temu też tak było, wiem bo od mojej wujek robił w takim parku.
avangarde87 no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2016, 08:25 PM   #3609
fotowoltanik
Registered User

Likes (Received): 6

Quote:
Originally Posted by maharski View Post

4. Ponoć ta budowa to "Dom Szefa". Ktoś potwierdzi/ zaprzeczy? :

Potwierdzam
fotowoltanik no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2016, 11:19 PM   #3610
tygryss
Registered User

Likes (Received): 0

Witam. Również potwierdzam zdjęcie nr 4 maharskiego to 'dom szefa' Dużo się o tym budynku słyszy mw. że sama budowla wygląda tylko na taką niepozorną a w piwnicach ma być ulokowany basen z siłownią no ale co nam do tego Zasłyszane też, że otwarcie F1 zostało przełożone na późniejszy termin. Lecz ile w tym prawdy to jeszcze zobaczymy. ( w sumie już powinny być zwożone elementy a tutaj nic sie nie dzieje). Gdy będzie mi coś więcej wiadomo w temacie chętnie poinformuję. Pozdrawiam.
tygryss no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2016, 06:50 PM   #3611
Rafal1986
Registered User

Likes (Received): 51

Quote:
Originally Posted by avangarde87 View Post
powiedzcie mi który normalny obywatel ma taką sieć dyskotek, .
Generalizując taką wypowiedź można by uznać że wszyscy właściciele dużych firm ro mafia....... To że w Polsce 1% ludzi jest bardzo bogatych 9% bogatych, 20% średnio zamożnych a kolejne 10% jakoś sobie radzi' To wszystko niestety nie przeszkadza temu, by pozostałe 60% ledwo wiązało koniec z końcem. Fakt - nie jest to w porządku, jednak nie każdy kto się czegoś dorobił musi być przestępcą.

Nie twierdzę, że przestępczość nie jet powiązana z biznesem ale nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka.

avangarde87, Gajeś liked this post

Last edited by Rafal1986; February 8th, 2016 at 06:58 PM.
Rafal1986 no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2016, 11:39 PM   #3612
Mr. Maniek
Registered User

Mr. Maniek's Avatar

Likes (Received): 39

Ale o jakim bogactwie Wy tutaj piszecie? Kredyty + dotacje i nic więcej. Elandia ma bardzo minimalny wkład własny pieniędzy... Po F1, strefie wodnej i tym miasteczku westernowym które ma być zapleczem noclegowym nie spodziewałbym się żadnych spektakularnych inwestycji. Zdjęcie kolejki i pisanie na facebooku o drewnianym rollercoasterze? Bicie piany na pokaz. Park musi zacząć wreszcie spłacać swoje kredyty i dotacje, inaczej za 5 lat ogłoszą upadłość, a na wszystko wejdzie syndyk i wyprzeda ją za grosze
Inaczej sprawa wygląda w przypadku opluwanego tutaj parku w Chorzowie. Tam inwestor - TMR ma pieniądze w portfelu, które chce wpompować w park.
Old February 9th, 2016, 12:17 AM   #3613
maharski
Registered User

maharski's Avatar

Matematyka na szybko
Przyjmując zakres prac, tempo, złożoność projektu jak w Mayanie:
- pierwsza informacja na stronie wątku o budowie Mayana (konstrukcja stalowa):
03.06.2015,
- otwarcie kolejki (nie skończenie budowy, tylko otwarcie - po testach, próbach itp.): 12.09.2015,
- różnica dni (czas wykonania prac): 102 dni. Można założyć na plus 3 miesiące.
Teraz, przyjmując wyliczenia z Mayana do nowej kolejki...
Nie znam się na budowie rollercoaster'ów, na firmach z tej branży, ale wydaje mi się, że termin (koniec marca?), może być zagrożony. Na najbliższe dni zapowiadany jest spory wiatr, to i ewentualna praca dźwigu byłaby utrudniona. Czas pokaże.

pawriq, sądząc po zdjęciach, przyjechałeś jakieś 10-20 minut po mnie
Co do tematów o pracy i finansach - słyszy się to i owo, część wiadomości się sprawdza, część to zwykłe plotki.

,
,
Old February 9th, 2016, 11:50 AM   #3614
1Marek1
1Marek1

Likes (Received): 94

Quote:
Originally Posted by Mr. Maniek View Post
Ale o jakim bogactwie Wy tutaj piszecie? Kredyty + dotacje i nic więcej. Elandia ma bardzo minimalny wkład własny pieniędzy... .
Skoro to takie proste to zbuduj konkurencyjny park rozrywki. Daj przykład.
1Marek1 no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2016, 07:41 PM   #3615
Rafal1986
Registered User

Myśle że EL nie upadnie - zakładając że park kosztował jakieś 230mln zł licząc wszystkie inwestycje do końca tego sezonu ( 90 w sezonie 2014 70 w sezonie 2015 i 70 w sezonie 2016) i doliczając do tego 24mln rocznie na funkcjonowanie parku - daje to 302mln złotych na trzy lata działalności parku czyli do końca lipca 2017.

Zakładając że 100mln to różne bezzwrotne dotacje unijne - park ma do spłaty 202nln złotych. Jeśli przykmiemy ze przeciętny gość zostawia w parku 100zł potrzebujemy jakieś 2,1 miliona gości.

Nikt tego oficjalnie nie podał ale myślę że od dnia otwarcia park odwuedziło spokojnie jakieś 650 tysięcy ludzi (150tys 2014 i 500 tysięcy w sezonie 2015. Myślę że w sezonie 2016 możemy liczyć spokojnie na 600 tysięcy klientów - daje to w sumie 1,2 miliona klientów do końca tego sezonu. Myślę, że park ma realne szanse spłacić się do końca sezonu 2018.

avangarde87 liked this post
Old February 10th, 2016, 02:42 PM   #3616
ATomSSC
Registered User

Likes (Received): 86

Quote:
Originally Posted by maharski View Post
Nie znam się na budowie rollercoaster'ów, na firmach z tej branży, ale wydaje mi się, że termin (koniec marca?), może być zagrożony.
Nie ma szans, żeby się w terminie wyrobili. Tak mi się wydaje. Poza tym, nie zauważyliście, że przestali już wspominać o otwarciu F1, tylko mówią o samym otwarciu parku 28 marca? Teraz oficjalna wersja brzmi, że otwierają "na wiosnę", a wiosna tak jakby kończy się z pierwszym dniem lata, czyli 20 czerwca - no to już wiecie, kiedy otwierają F1 .

N.B. mogliby sobie zrobić osobne konto na FB dla festiwali, bo się na profilu parku śmietnik robi, zwłaszcza jak się zacznie sprzedaż biletów.

Spomasz, Cwiker liked this post
ATomSSC no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2016, 03:37 PM   #3617
SLIMI-PL
Visit Poland!

SLIMI-PL's Avatar

Likes (Received): 14

Quote:
Originally Posted by Witek83 View Post
Tak wygląda sytuacja w co drugim zakładzie pracy w Polsce.
Dokładnie w wielu firmach tak jest bo niestety Polska jest na dorobku i każdy właściciel kombinuje jak uciąć trochę kosztów. Podejrzewam że nie tylko w Polsce są takie praktyki. Jako pozytywy pomyśl że łapiesz się na "Cudowny" program 500+, dostaniesz zasiłek rodzinny, darmowe jedzenie z UNII itd.
(PS. a co powiecie o górnikach co walczą o 14ki żeby im nie okroili ? )
Trzymam kciuki za ENERGYLANDIĘ żeby tak urosła aby zaczęła godziwie płacić pracownikom. Prędzej czy później tak będzie...

avangarde87 liked this post
SLIMI-PL no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2016, 08:28 PM   #3618
futureshock
Registered User

Likes (Received): 14

Na 99% F1 będzie opóźniony, bo teraz się mówi o otwarciu wiosną, a nie na otwarcie parku.

Pewiengosc liked this post
futureshock no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2016, 09:43 PM   #3619
pawriq
Registered User

Likes (Received): 417

Co ciekawe opóźnienie leży raczej po stronie Vekomy bo fundamenty są w EL gotowe od listopada a konstrukcja kolejki nadal do parku nie dotarła. No chyba, że otwarcie od początku było planowane na późniejszy termin, a informacja o otwarciu 28.03 to tylko kolejny tani chwyt marketingowy.
Przyjmując, że F1 będą stawiać w podobnym tempie jak Mayana, to otwarcia można się spodziewać w okolicach połowy maja. Na EDM powinni wyrobić
pawriq no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2016, 10:29 PM   #3620
Rafal1986
Registered User

Otwarcie f1 razem z otwarciem parku było najprawdopodobniej od początku tylko chwytem marketingowym. Czemu tak myślę. Znając klimat jaki generalnie jest w Polsce tylko naprawdę niepoprawny optymista mógłby wyznaczyć taki termin. Przecież do końca lutego można było się spodziewać mrozów, śniegu itp a to chyba niezbyt odpowiednia pogoda na montaż...... Co do samej kolejki to tor wygląda na prostszy w montażu niż Mayan - choć może źle mi się wydaje. Obstawiam że montaż zacznie się na początku marca i zakończy ok 15.04 tak aby po testach uruchomić kolejkę na majowy weekend

Pewiengosc liked this post

Reply

Tags
małopolskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules