daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Slavonija i Baranja

Slavonija i Baranja Slavonia and Baranja: Osijek, Slavonski Brod, Vinkovci, Vukovar, etc.

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 24th, 2017, 09:20 PM   #601
Miki86
Registered User

Miki86's Avatar

Likes (Received): 4355

Ljudi ovo je za zatvor. Mogao bi i one rupe od gelera na neboderima popuniti asfaltom.

______

No nešto što nikako ne mogu probaviti je ona hrđava spirala na rotoru.

Pustimo sad cijenu te nakaze, nek je i 10 milijuna kuna, al jbt pa ono je novopostavljena hrđava spirala!! Preko dana nešto odvratno.
Miki86 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 25th, 2017, 04:20 PM   #602
Đondir
Registered User

Likes (Received): 0

Meni sama hrđa toliko ne smeta (ima odličnih primjera sa hrđom i arhitekturom), ali sam koncept je totalno promašen. Dekoracija dolazi do izražaja tek kada padne mrak.
Hrđa zapravo može biti jako lijepa i vjeujem da se "umjetnik" želio poigrati s njom, međutim ovdje je problem što strši par centimetara iz zemlje i ne dolazi do izražaja. Ja se nekako i dalje nadam da to još nije do kraja završeno jer tako i izgleda (samo se nadam).
Đondir no está en línea   Reply With Quote
Old May 25th, 2017, 09:12 PM   #603
lokomotiva
Registered User

lokomotiva's Avatar

Likes (Received): 2460

Nije tu toliki problem hrdja vec cijelo raskrizje koje izgleda kao slag na govnetu - sam rotor je uredan, a sve oko njega postapokalipticno. Bivsi servis koji nikako da se srusi, ostatak pruznog nasipa, bivsa skladista jasinja, plac na kojem je donedvno bila auto-pijaca... izgleda kao ulazak u neko albansko selo, a ne "najveci grad na granici EU" ili "sesti grad u hrvatskoj" koji ima "najljepsi trg u hrvatskoj"
...Ne selo, sinko moj, nego cijela krajina, cijela zemlja. Više od tisuću godina živio je ovaj narod na ovom kamenju. I svaki kamen, daklem, sto put krvlju omastio, ali se s njega nije dao. I Saraceni, i Tatari, i Turci, i Mlečani, i Nijemci, i Mađari, i svaki đava' pakleni, a narod stoji, krv svoju prolijeva, al' se iz krvi ponovo rađa i korijenje, daklem, sve dublje u kamen pruža. A sada ga, daklem, svojevoljno iz kamena čupa, a kada, daklem, žile počupa i sam će umrijeti. Nedaj mu da umre! Nedaj da umre ovaj narod! Nedaj da žile čupa!...
lokomotiva no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2017, 08:12 PM   #604
Kanalnik
Registered User

Kanalnik's Avatar

Likes (Received): 189

Quote:
Originally Posted by lokomotiva View Post
dakle, oči su mi eksplodirale. od izgleda i od gluposti

slike: SBPlus

iako je normalno da se teži obnoviti ova ploha, ovo je teški debilizam, druge riječi apsolutno nema.

vkreso, Budal Kudale liked this post

Last edited by Kanalnik; May 26th, 2017 at 08:22 PM.
Kanalnik no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2017, 08:35 PM   #605
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Jel ovo skrivena kamera ili je ovaj horor stvarnost?

vkreso, djole13 liked this post
Brko no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2017, 08:39 PM   #606
lokomotiva
Registered User

lokomotiva's Avatar

A jebes me hahahahahahahhahahahhahahahah

Pa cobani prokleti odjebite vise, ovo je stvarno previse. Ovo najbolje pokazuje koliko je tu krkanluka, neorganiziranosti i idiotluka u gradskoj upravi.

Zelim im svima dug zivot, popracen s dostojnom kaznom za ovo sto rade od grada
...Ne selo, sinko moj, nego cijela krajina, cijela zemlja. Više od tisuću godina živio je ovaj narod na ovom kamenju. I svaki kamen, daklem, sto put krvlju omastio, ali se s njega nije dao. I Saraceni, i Tatari, i Turci, i Mlečani, i Nijemci, i Mađari, i svaki đava' pakleni, a narod stoji, krv svoju prolijeva, al' se iz krvi ponovo rađa i korijenje, daklem, sve dublje u kamen pruža. A sada ga, daklem, svojevoljno iz kamena čupa, a kada, daklem, žile počupa i sam će umrijeti. Nedaj mu da umre! Nedaj da umre ovaj narod! Nedaj da žile čupa!...
Old May 26th, 2017, 08:51 PM   #607
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

E moj grade šta ti primitivci rade...
Old May 26th, 2017, 09:04 PM   #608
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Brod je stvarno postao dno dna u Hrvatskoj. Nijedan grad nema takve primitivce na vlasti.

Zamislite vi koja je to razina stručnosti i kulture kad su čak i na Hrvatski dom postavili plastičnu stolariju. Sjetimo se i bojanja kamenih ploča na korzu...

Sve ih treba razjuriti!

Last edited by Brko; May 26th, 2017 at 09:25 PM.
Old May 26th, 2017, 09:16 PM   #609
theAlien
Registered User

theAlien's Avatar

Likes (Received): 626

Old May 26th, 2017, 09:29 PM   #610
Luka18
...

Luka18's Avatar

Likes (Received): 530

Pa šta se događa u njihovim glavama dok ovo rade,čovječe i majmun bi primjetio da nešto ne valja i da izgleda nakaradno.Ja za vašeg gradonačelnika ne bi nikad rekao da je doktor,ali ono niti blizu.Da ga ne znam vjerovatno bi pomislio da ima možda osnovnu školu završenu.
Luka18 no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2017, 09:34 PM   #611
theAlien
Registered User

theAlien's Avatar

Ipak da pitam......sigurno nije Photoshop ???
U protivnom...
Old May 26th, 2017, 09:44 PM   #612
lokomotiva
Registered User

lokomotiva's Avatar

mirne duše se može priznati, pa i odati priznanje, da je mirko duspara ponajbolji svjetski anesteziolog. čovjek je uspio uspavati grad od 60 tisuća stanovnika, ubio svaku pa i posljednju nadu u nekakav prosperitet.

grad koji nisu uništili ni turci ni srbi, uništila je bulumenta polupismenih dupelizaca, kojima je na čelu jedini među njima koji ima nešto u glavi, ali nema nikakvih sposobnosti.

zadnji tko ode neka ugasi svjetlo
Old May 26th, 2017, 09:44 PM   #613
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Quote:
Originally Posted by Luka18 View Post
Pa šta se događa u njihovim glavama dok ovo rade,čovječe i majmun bi primjetio da nešto ne valja i da izgleda nakaradno.Ja za vašeg gradonačelnika ne bi nikad rekao da je doktor,ali ono niti blizu.Da ga ne znam vjerovatno bi pomislio da ima možda osnovnu školu završenu.
Evo ti dijagnoza jedinog brodskog intelektualca s kraja 2012. godine:

Stribor Uzelac Schwendemann: Dusparizacija

Meni osobno dusparizacija Broda nije mrska, jer je zaslužena. Ovakav, kakav je, Brod zaslužuje Dusparu. Pa kakav je to onda Brod koji zaslužuje Dusparu?… Jer kulturno kreativni Brod nikad nije bio na nižim granama (a kultura je važnija od ekonomije). Jer sportski kvalitetni Brod nije nikad bio na nižim granama. Jer je u Brodu naprosto zavladalo vrijeme najnižih grana. Jer je, dakle, Brod jedna od najzaostalijih gradskih sredina u Hrvatskoj na čijem čelu je odgovarajući gradonačelnik koji vlada gradom kao da ga mrzi.

Dusparizacija Broda je isti fenomen kao kerumizacija Splita: pogodovanje u raspodjeli i korištenju gradskih prostora, jaransko namještanje legalnih i ilegalnih poslova, izgradnja periferijskih infrastruktura i prilaznica ciljana na potencijalno dobivanje glasova na izborima, prikriveno financiranje svoje izborne kampanje iz gradskog proračuna, lukavo strukturiranje čitavog proračuna tako da curi prema mogućem biračkom tijelu, a ne svim građanima, gradnja nekog mega projekta kojem će se, ne zadovoljiti stvarne potrebe, nego impresionirati, opet zbog pridobivanja glasova na izborima… uglavnom, od prvog dana preuzimanja gradonačelničke fotelje predani rad na što dužem ostajanju u njoj, plus nepotrebni sukobi, svađe, grubosti, osvetoljubivosti, prostakluci, samovolja i debakli. Mjesto, dakle, nesmjenjivog i svemoćnog gradonačelnika popune kerumi i duspare na krilima istog, ali sličnog svijeta: u Splitu onih kuferaša koji su iz zaleđa napunili grad, u Brodu izbjeglica iz bosanske Posavine i onda fetivi Splićani i Brođani kunu taj pošteni i vrijedni svijet koji se najmukotrpnije kućio, a ne kunu pokvarene parlamente i vlade koji su im smjestili zakonske okvire kojima gradonačelnik bez poglavarstva i s vijećnicima koje nisu izabrali građani nego stranke (pa njima i odgovaraju) – radi što mu pustopašna volja hoće. Pogotovo ako ima većinu u gradskom vijeću. Na Dusparinom primjeru koji nema većinu u vijeću, što je u normalnim političkim sustavima razlog da ode, (jer u demokratskom parlamentarizmu odlaze, tj. padaju vlade i vladari kad izgube parlamentarnu većinu), pokazuje se kako hrvatske političke elite svojim pripadnicima zakonski osiguravaju nezamjenjivost, sigurnost i nedodirljivost između dva izborna ciklusa. Na stranu privilegije, enormne plaće i silne povlastice plus neodgovornost po kojima se ono što se naziva elitom pretvorilo u klasu suprotstavljenu klasi onih koji žive od jeftine prodaje svoga rada i klase nezaposlenih koja vrtoglavo raste.

Meni osobno dusparizacija Broda nije mrska, jer je zaslužena. Ovakav, kakav je, Brod zaslužuje Dusparu. Pa kakav je to onda Brod koji zaslužuje Dusparu? To je Brod koji danas ukupno ima stanovnika, zajedno s bivšim izbjeglicama, kao prije dvadesetak godina. Što znači da se broj izbjeglica, u njega izjednačio s brojem pobjeglica, iz njega. Ljudi bježe jer je opljačkana i uništena brodska industrijska i druge proizvodnje pa nema posla. Jer se mora raditi, na crno, bez uplaćivanja zdravstvenih i mirovinskih doprinosa. Jer su plaće za osamsatni rad na traci u pothlađenoj hali, 1800 kuna (220 eura) plus iznuđivanje besplatnog rada subotom i potpisivanje papira na kojem piše da ti je plaća 2200 kuna (zakonski utvrđeni minimalac). Jer je, od gradskog smetlišta i bosanskobrodske rafinerije, zrak najzagađeniji u državi, a kad još stigne planirana termoelektrana biti će najzagađeniji u Europi. Jer se preko jedne od najprometnijih ulica grada prepriječila željeznička rampa koja se zatvara pedesetak puta dnevno. Jer je nepotrebno i nekontrolirano dovođenje stranih tržnih centara gotovo uništilo domaće sitne obrte i trgovinu, pa stotine i stotine lokala, po gradu, zvrje sablasno prazni. Jer se Brod, i pored toga, premrežava desetinama napuštenih velikih prostora koji su nekad bili u funkciji (hotel Park, Milovička, centar Hlapić, centar Šofić, centar Mujkić, jasinjska vinarija, TOB-ova skladišta…). Jer u Brodu zvrji prazno i neprodano petstotinjak novosagrađenih stanova, zato što su otišli oni koji su ih trebali kupiti. Jer su djeca i mladež prepušteni ulici, parkovima, kafićima i disko klubovima, budući im grad ne nudi gotovo ništa. Jer su se intelektualci i fakultetski obrazovani građani uglavnom povukli u svoje zidove pred divljim, agresivnim, glupim, primitivnim političarima, okruženim polusvijetom svojih poslušničkih svita, među kojima je ono što sebe smatra akademski obrazovanim uglavnom funkcionalno nepismeno, a katkad i gluplje od poluobrazovane svjetine. Jer su brodski mediji i novinarčad mizerna koprofagna sljedba politike i novca. Jer kulturno kreativni Brod nikad nije bio na nižim granama (a kultura je važnija od ekonomije). Jer sportski kvalitetni Brod nije nikad bio na nižim granama. Jer je u Brodu naprosto zavladalo vrijeme najnižih grana. Jer je, dakle, Brod jedna od najzaostalijih gradskih sredina u Hrvatskoj na čijem čelu je odgovarajući gradonačelnik koji vlada gradom kao da ga mrzi. Eto, takav Brod starta u 2013. godinu za koju, ugledni profesor Universiteta New York, kaže da s njom tek stiže perfect Storm, tj. najveća do sada viđena svjetska ekonomska kriza i početak kraja (end game) suludog financijskog kapitalizma.

Kalendarom Maja predviđena propast svijeta neće se, na žalost, dogoditi 21. prosinca 2012., ali će grad Brod, iduće godine, proračunskim debaklom dotaknuti dno. Tko god bude gradonačenik bit će u velikoj nuždi i apsolutni ovisnik o jeftinoj prodaji gradske imovine. Jer novaca neće biti ni za šta. No, svako zlo i za neko dobro. Prestat će razbacivanje za derneke i vatromete, turistička preseravanja i prijame za brodsku red carpet publiku na kojima se, kao u veš mašini, brodske usrane gaće sretnu s brodskom balavom maramicom, zamašćena kragna od košulje sa smrdljivim čarapama i tako dalje i tome slično…

Pa o svemu tome si već pisao, reći će oni, rijetki, što me čitaju. Jesam. I pisat ću do svoje vlastite istrage jer vjerujem u tezu Hannah Arendt o «banalnosti zla» i o nespremnosti ljudskog duha na suočavanje s realnošću koja je u totalnoj suprotnosti s njegovim očekivanjima, nadanjima, željama i stremljenjima. «Važan je uvid da ni jedan pojedinac, koliko god bio moćan ne može ostvariti ništa, ni dobro, ni loše, bez pomoći drugih ljudi koji će pothvat dovesti do kraja.» – piše Arendt 1964. godine. Dakle, sve društveno nepravedno, nasilno ili korumpirano postoji samo do onda dok ima dovoljno onih koji nepravedno, nasilno i korumpirano djelima podržavaju. I tu je kvaka. Brod je takav kakav je jer ima dovoljno onih kojima upravo odgovara da bude takav kakav je. A onima kojima to ne odgovara preostaju ulica ili birališta. Stotinjak se može rastjerati pendrecima i suzavcem, tisuću teže, a desetak tisuća ne može zaustaviti nitko. Ni na ulici, ni na biralištima. Zasad se Brođani suočeni s brodskom realnošću povlače. Odlaze. Sutra kad uđemo u Europsku uniju to će biti još drastičnije. Eto, zato pišem ove svoje recepte. A, doduše, idu i lokalni izbori.

Da, umalo zaboravih: mariborski gradonačelnik odletio je, nedavno, za samo tri dana.

http://www.sbperiskop.net/kolumne/st...-dusparizacija

djole13 liked this post
Old May 28th, 2017, 12:15 AM   #614
nekomakosako
Registered User

nekomakosako's Avatar

Likes (Received): 58

HAHAHAHHHAHAHHAH Jebote jesam se ismijao, ali ono zdravo, naglas,hvala ti dusparo. Sva ta sranja koja radis zadnjih 12 godina, sve sto si pokro, unistio, sve lazi i obmane koje si izrekao,sve ljude koje si zajebao, svi prometni i infrastrukturni proljevi koje si israo na ovaj grad, sve gradske(NAŠE) novce ,umjesto europskih besplatnih, koje si potrosio samo da bi svojoj bandi lopovsko-poslovnoj namjestio posao kako bi ukrali sto vise novaca i vozili se u marcedesima i benvejima,sve to nije pokolebalo tvoj polozaj u ovom gradu slucaju. Ti si moj heroj, Ante Gotovina je kikiriki za tebe. Ako nakon ovih sranja i nakon ovog zadnjeg umjetnickog djela, vidljivog sa mjeseca zajedno sa kineskim zidom(koji nije vidljiv sa mjeseca) i dalje ostanes selonacelnik, a vjerojatno hoces jer ljudi koji glasaju za tebe nemaju mozga, bar onog ljudskog, ja ti skidam kapu i imas moj glas na izborima dok si ziv, ili jos bolje mislim da trebas postati dozivotni gradonacelnik. Glasat cu za tebe samo da napravis jos jedne zatvorene bazene, kružne tokove na kat na kojima ce cesta biti od hrdavog zeljeza a ograda od asfalta, da pocnes iznajmljivati traktore za 90 kn mjesecno sa kojim ce ljudi ici na posao, da nam obecas novi Camp Nou na Savi sa 500.000 sjedecih mjesta na kojem ce se dijeliti besplatne kospice. Moze Stribor pisati do mile volje kad ljudi koji bi to trebali citati ne citaju, a i da citaju tesko da bi razumjeli o cemu se pise. P.s. saljem mail u Provjereno u vezi ovoga.
nekomakosako no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2017, 03:15 PM   #615
Dr.McKay
Registered User

Likes (Received): 24

nekaomakosako,imaš obožavatelja u vidu optuženog i uskoro osuđenog privatizacijskog kriminalaca Jerka Zovaka.Za one koji nisu iz Broda,dotični lopov na svom portalu pravda krađu Slavonije DI za 14 milijuna kuna s uplatom dobiti u iznosu 2 milijuna kuna Čisto da znate o kakvom se "novinaru" radi...

http://www.sbplus.hr/politika/lokaln...x#.WSwQAOuLQ0A
Dr.McKay no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2017, 04:28 PM   #616
vkreso
samo labavo

vkreso's Avatar

Likes (Received): 10994

Quote:
Originally Posted by Brko View Post
Jel ovo skrivena kamera ili je ovaj horor stvarnost?

Quote:
Originally Posted by ElUsurpador View Post
Daj nek me netko uštipne i da se probudim iz ove jebene komedije

Brko liked this post
vkreso no está en línea   Reply With Quote
Old June 4th, 2017, 04:39 PM   #617
nekomakosako
Registered User

nekomakosako's Avatar

Likes (Received): 58

Quote:
Originally Posted by Dr.McKay View Post
nekaomakosako,imaš obožavatelja u vidu optuženog i uskoro osuđenog privatizacijskog kriminalaca Jerka Zovaka.Za one koji nisu iz Broda,dotični lopov na svom portalu pravda krađu Slavonije DI za 14 milijuna kuna s uplatom dobiti u iznosu 2 milijuna kuna Čisto da znate o kakvom se "novinaru" radi...

http://www.sbplus.hr/politika/lokaln...x#.WSwQAOuLQ0A
Pustimo covjeka da radi ono za sto je placen.

lokomotiva liked this post
nekomakosako no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2017, 08:19 PM   #618
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Old October 22nd, 2017, 12:16 AM   #619
theAlien
Registered User

theAlien's Avatar

.....i.....sto je poanta prikaza ovog Kitsch-eraja?

Reply

Thread Tools

Posting Rules