daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Slavonija i Baranja

Slavonija i Baranja Slavonia and Baranja: Osijek, Slavonski Brod, Vinkovci, Vukovar, etc.

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Želite li da se Osijek kandidira za Europski grad kulture i Zeleni grad?
Da 30 56.60%
Ne 13 24.53%
Ne zanima me 10 18.87%
Voters: 53. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools
Old March 22nd, 2010, 06:52 PM   #121
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Usporedite to, i onu šumicu kod petlje kraj stadiona... Ono mi super izgleda, iako se neulaze nesto previše truda oko toga. Jednostavno je, gdje ima drveca puno su manje šanse da ce neki korov poceti rasti.

Quote:
Originally Posted by brca1001 View Post
majko mila uvijek se nađe fantom neki. Tu jednostavno trebaju ljudi izać iz tramvaja i ako treba rukama prevrnut auto, 'ebes budalu. Kazem ti dok se nepocnu picit kazne i to sustavno i jako nece biti preodgoja. Jel problem da tu jedan policajac na ćošku patrolira. Ne znam šta je to pa mora ih više biti na ulicama, ja se sjećam da je prije puno više bilo policije ili mi se to čini..
Ma kazniti takve samo tako! Pa kak možeš tako stati?? Očito je da je vozio u rikverc i nabio se na prugu.

Sponsored Links
Old March 22nd, 2010, 07:04 PM   #122
KKomarac
Registered User

KKomarac's Avatar

Likes (Received): 453

Znate kako je ono u Pragu ili Varašavi (ne sjecam se tocno) gradonacelnik na javno mjesto, tipa gl.trg, postavio panoe sa slikama i imenima osoba koje su bile spijuni u komunizmu, zlocincima i sl. E, tako bi npr. Grad Osk mogao na jednom jumbo plakatu tjedno objavljivati slike ovakvih idiota kao sa slike. I jos na plakat dollijepiti iznos kazne za prikazani prekrsaj (kao sto je cacic nakon izbora na svoje plakate lijepio "hvala" )
Ono, arijevski pristup stvarima (za pocetak, dok se "gradjani" ne nauce)
Old March 22nd, 2010, 07:44 PM   #123
Seyzmo
On Air

Seyzmo's Avatar

Likes (Received): 1526

Quote:
Originally Posted by Dzurkov View Post
Stiglo lijepo vrijeme, pohrlili svi prema svojim bašturinama i straćarama

Ajd sad vi recite na sta to lici...pa to nisam vidio u nijednom gradu ove velicine.
Seyzmo no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2010, 08:12 PM   #124
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Ubaceno je glasovanje. Glasajte što je po vama najveci problem u gradu
Old March 22nd, 2010, 08:28 PM   #125
svarto
Registered User

svarto's Avatar

Likes (Received): 267

Quote:
Originally Posted by Semper Fidelis View Post
Ubaceno je glasovanje. Glasajte što je po vama najveci problem u gradu
sve od navedenog
Old March 22nd, 2010, 08:32 PM   #126
Seyzmo
On Air

Seyzmo's Avatar

Likes (Received): 1526

Iskreno SF neznam za sta bi se odlucio jer je u ovome gradu sve od navedenoga na jako niskoj razini.

Edit:

Evo odlucio sam glasati za necistocu, a od svega navedenog nebi jedino glasao za lose ceste jer i nisu tako lose izuzev par ulica.
Seyzmo no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2010, 08:38 PM   #127
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

I ja sam gledao "pa za što da glasam" Ima dosta toga. Htio sam i za unistavanje zelenih površina, što je isto velik problem.
Old March 22nd, 2010, 09:18 PM   #128
brvnara
Brđanin

brvnara's Avatar

Likes (Received): 55

Ja sam ipak glasao za Nekultura vozača i uništavanje zelenih površina

I to prvenstveno ovaj prvi dio. Razumljivo mi je da kada dodem u neku drugu sredinu vidim da je grad na nekim mjestima neuredan i zapusten i to uvijek mogu opravdati manjkom novca, ali kada vidim da ljudi voze ko mahniti to nikako ne mogu opravdati. Desilo mi se vise puta u ove 4 godine boravka u Osijeku da sam skoro ostavio zdravlje () na osjeckim cestama. To se mora promijeniti pod hitno.

Naravno, ovo se ne odnosi na sve vozace, ali malo su precesti takvi slucajevi divljacke voznje da bi se moglo reci da je rijec o izuzecima.

Brodska Naselja

...Tu se čobanac jede...šljivovica se pije i i Sunce naljepše sije i nigdje ljepše nije, nego na palubi broda šta mu Sava trup kroji, 760 godina usidren stoji i ne putuje nigdje, tu je stoljeća broji...ovdje na obali Save raj na zemlji postoji.
by SBReprezenta
brvnara no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2010, 11:00 PM   #129
brca1001
..izvanzemaljka iz pariza

brca1001's Avatar

Likes (Received): 1090

Mogla je tu biti ponuđena i neracionalna sjeća drveća..Boje općenito na fasadama, ali ne kričave. Pa čak bi rekao i znanja u tom bojanju zgrada, znači više konkurentskih firmi. Ali prije svega spreg likovnjaka, arhitekata i dobrog ukusa. Bojanje kao segment jedne cjeline, 3-4 zgrade sličnih boja, ili čak cijela ulica, a ne jedna roza, jeda zelena, pa narančasta pa plava pa ljubičasta

Iskreno glasao bi za zapuštene objekte, ali ljudi mene strah da sad netko dodje i kaže idemo bojat Europsku aveniju ili tak nešto, ljudi bolje nemojte, dokazali ste u 20 godina da nemate pojma o bojanju. NEMA SE POJMA O BOJAMA! ne znate, vlada ne znanje..

Ali zato ono što se može spriječiti je to blato, jednostavno moralo bi ga biti manje. Bolje je čak i više parkirališta nego to blato, ako se nije u stanju postaviti travnati tepih i stupiće. Kažem pozabavit se blatom evo sad kad je i tak kriza, i smirit se s rezanjem drveća. Ja sam shvatio ono prvo kao blato svake vrste i sve što izaziva blato pa ću glasati za to..
brca1001 no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2010, 08:28 PM   #130
esseker
OSIJEK NEPOKORENI GRAD!

esseker's Avatar

Likes (Received): 192

definitivno je problema u gradu sve više, ali prvo što se treba sredit je onemogućavanje parkinga na zelenim i exzelenim površinama stupićima i kaznama. dakle moj glas u anketi ide tamo. a onda kad to sredimo, već će bit lakše izać na kraj s drugim problemimima.

a također sredit divlje stazice pretvaranjem u nogostupe. ne sve naravno, ali s razlogom su na nekim mjestima nastale. kao pred Tvrđom od križanja s trpimirovom.
Old March 23rd, 2010, 08:46 PM   #131
LAMPAŠ8
LEGA LEGA!

LAMPAŠ8's Avatar

Grad: Vandalizmu stati na kraj drakonskim kaznama

Na sjednici Vijeća za prevenciju Grada Osijeka najavljeno je drastično sankcioniranje uličnih vandala kroz novi Komunalni red te niz mjera koje Grad i policija poduzimaju ili planiraju radi prevencije, otkrivanja i kažnjavanja počinitelja nedjela na gradskoj imovini. Ozbiljan razlog za odlučno zaustavljanje uništavanja gradskih dobara je šteta koja Grad godišnje stoji dva milijuna kuna! Milan Kamenko, pročelnik Upravnog odjela za komunalno-stambeno gospodarstvo i promet, upozorava: “Bit ćemo maksimalno rigorozni kažnjavanjem u Komunalnom redu, koji će riješiti dio problema! Za zaštitu imovine nužna je promjena zakona kojim su regulirane ovlasti komunalnog redarstva. Zbog uništenih mobilijara, komunalne opreme na dječjim igralištima, javne rasvjete, grafita na spomenicima, šteta na gradskom zelenilu Grad svake godine ima štetu od 1,5 do 2 milijuna kuna. Zbog vandala bačen je ogroman novac umjesto da je uloženo, recimo, za fitness centre ili zanovljavanje i gradnju dječjih igrališta. Vrhunski fitness centar stoji 350.000 kuna, dakle dva su otišla nepovratno, kao i nova dječja igrališta, budući da novosagrađeno i opremljeno stoji približno 250.000 kuna” - zaključuje Kamenko. Nedavno su Unikom, GPP, Športski objekti i Parangal zbrojili štetu iz 2009. godine koja iznosi 710.000 kuna, no stvarno stanje, pojašnjava Kamenko, izgleda ovako - milijun kuna štete na osnovnoj komunalnoj opremi, 400.000 na dječjim igralištima, sanacija razbijenih svjetiljaka i oštećenih spomenika stoji 300.000, a posude za otpad i oprema na ekootocima “ostatak” do dva milijuna kuna!

želimo djela,ne riječi...
Old March 23rd, 2010, 08:57 PM   #132
brca1001
..izvanzemaljka iz pariza

brca1001's Avatar

Likes (Received): 1090

..da ne bi bilo da samo srackam, danas je itekako puno unikomovaca čistilo plocnike cijeli dan, cvijeće su sadili, fontane osposobljavali i tako, čistoća će već doći na svoje, samo moramo nešto s tim paukom i blatom poduzeti.
I još samo da napomenem mogli bi unikomovci napravit đir po vanjskim cestama znaći gacka, pa s oblilaznice na uskim njivama, tamo di ljudi imaju vrtove, i naravno da bacaju vrećice, drlog i to onda trajno narušava izgled, a trebalo bi samo jedan đir napravit, pa onda 2-3 tjedna ništ. Mislim znam da puno tražim, ali dosta bi se na ukupnom dojmu dobilo..
brca1001 no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2010, 09:00 PM   #133
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Quote:
Originally Posted by LAMPAŠ8 View Post
Grad: Vandalizmu stati na kraj drakonskim kaznama

Na sjednici Vijeća za prevenciju Grada Osijeka najavljeno je drastično sankcioniranje uličnih vandala kroz novi Komunalni red te niz mjera koje Grad i policija poduzimaju ili planiraju radi prevencije, otkrivanja i kažnjavanja počinitelja nedjela na gradskoj imovini.
želimo djela,ne riječi...
I ja kazem!

Quote:
Originally Posted by brca1001 View Post
..da ne bi bilo da samo srackam, danas je itekako puno unikomovaca čistilo plocnike cijeli dan, cvijeće su sadili, fontane osposobljavali i tako, čistoća će već doći na svoje, samo moramo nešto s tim paukom i blatom poduzeti.

Vidio sam ih i ja na jugu. Dosta se radilo na uređenju
Old March 23rd, 2010, 09:03 PM   #134
LAMPAŠ8
LEGA LEGA!

LAMPAŠ8's Avatar

i ja moram pohvalit,nedjelju su čistili ove male uličice u širem centru i sa onim kamionom prali rubove,a i danas na vukovarskoj lišće skupljali..
Old March 23rd, 2010, 09:03 PM   #135
esseker
OSIJEK NEPOKORENI GRAD!

esseker's Avatar

djela a ne riječi, točno.

A gradsko zelenilo ne vrijedi sređivat ako će opet oni koji ga uništavaju ostat ne kažnjeni.

A to po bašćicama uz obilaznicu je koma, to smeće dobrim dijelom naprave upravo ti koji tamo baštovane. Pa jel taki problem one bočice i vrećice ponijet sasobom, a ne ih tamo gomilat pa da ih vjetar raznese...
Old March 23rd, 2010, 10:12 PM   #136
svarto
Registered User

svarto's Avatar

Likes (Received): 267

u djakovu je hzz i grad zaposlio nekoliko ljudi (10-15 a mozda i vise) s zavoda koji cisce grad, sade cvijece, kupe lisce,..... mislim da je to dobar poticaj ljudi dobiju posao i usput ociste grad..mozda bi trebalo tak nest i u os
Old March 23rd, 2010, 10:44 PM   #137
esseker
OSIJEK NEPOKORENI GRAD!

esseker's Avatar

slažem se. to je dobar način da se ljudi zaposle i osjećaju se korisnima društvu.

...a vezano za stupiće i blatnjave nogostupe od kojih me najviše smetaju oni oko glavnog kolodvora, trebalo bi iskoristiti iskustva koja sam vidio prije čak 10 godina u mađarskom Siofoku na Balatonu. Tamo su prostor između ceste i nogostupa najprije odvojili stupićima a onda nasuli šljunak. Barem ga kod nas ne nedostaje, a vrlo je efektno, uredno i uz pravilnu pripremu podloge vjerujem da je problem korova gotovo ne postojeći.
Old March 23rd, 2010, 11:14 PM   #138
=CHUCK NORRIS=>
BANNED

Likes (Received): 3

Ekipa pozdrav svima

Napokon sam stigao i nas grad od danas je bezbrizan...

a sto se tice glasovanja, jedna stvar nije navedena...ja bih promijenio vlast
=CHUCK NORRIS=> no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2010, 11:16 PM   #139
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Chuck

Dobrodošao
Old March 24th, 2010, 10:42 AM   #140
esseker
OSIJEK NEPOKORENI GRAD!

esseker's Avatar

Quote:
Originally Posted by =CHUCK NORRIS=> View Post
Ekipa pozdrav svima

Napokon sam stigao i nas grad od danas je bezbrizan...

a sto se tice glasovanja, jedna stvar nije navedena...ja bih promijenio vlast
dobro došao Chuck! no nemojmo odmah sve svaliti na politiku jer je na cijelom internetu ima i previše. nađimo načina da zajedno nešto promijenimo, zato smo i pokrenuli ovu temu

Reply

Thread Tools

Posting Rules