daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Slavonija i Baranja

Slavonija i Baranja Slavonia and Baranja: Osijek, Slavonski Brod, Vinkovci, Vukovar, etc.

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 15th, 2010, 11:36 PM   #81
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Sumanjam da zapad ima narušenu statiku Zapad je goli beton, koji je tokom rata mozda dobio udar od 2 granate. Mislim da to sa statikom je cista glupost samo da se nebi išlo u natkrivanje.

Zapad se nebi srusio taman da se gore na njemu napravi još jedna tribina.

A ovo za 12,13 tisuca? Pa sto ce nam tako mali stadioncic?? Ak se vec ide praviti novi onda se gradi neki pošteni za min 20 tisuca.

Gradski Vrt je dobar stadion samo treba uložiti u njega i krov na zapadu.

Sponsored Links
Old May 16th, 2010, 12:47 AM   #82
moa2
Registered User

Likes (Received): 124

Quote:
Originally Posted by Semper Fidelis View Post
Sumanjam da zapad ima narušenu statiku Zapad je goli beton, koji je tokom rata mozda dobio udar od 2 granate. Mislim da to sa statikom je cista glupost samo da se nebi išlo u natkrivanje.

Zapad se nebi srusio taman da se gore na njemu napravi još jedna tribina.

A ovo za 12,13 tisuca? Pa sto ce nam tako mali stadioncic?? Ak se vec ide praviti novi onda se gradi neki pošteni za min 20 tisuca.

Gradski Vrt je dobar stadion samo treba uložiti u njega i krov na zapadu.
Slažem se s ovim!
Ne vjerujem da je zapadu narušena statika... to je čisti armirani beton...
moa2 no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2010, 12:50 AM   #83
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Da je statika narušena toliko onda nebi puštali na tribinu 7 tisuca ljudi, koliko otprilike stane na nju, tj toliko otprilike ima sjedalica.
Old May 16th, 2010, 12:11 PM   #84
LAMPAŠ8
LEGA LEGA!

LAMPAŠ8's Avatar

ja sam zato da se smanji kapacitet stadiona,na nekih 10-15 tisuća,na stadionu se ne okupi više od 10000 ljudi osim kad je repka..
Old May 16th, 2010, 12:51 PM   #85
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Na Haj i Din bude uvijek min 8,9 tisuca. Tu i tamo je bilo i 15. kad je repka uvijek bude pun stadion

Koji ce nam vrag tako mali stadion? Kad se napravi krov na istoku to ce privuci još par stotina gledatelja jer nece morati gledati u nebo kad krenu oblaci.

Imamo ovaj stadion od 20 tisuca koji je taman. Nema potrebe ga smanjivati, zasto i bi? Odg ce nekima biti "zato jer utakmice osijeka gleda 2 tisuce na stadionu" Treba ga samo ušminkati, a na tome se vidim i radi, ali to nije dovoljno.

Zato i jesmo dobili takvu dvoranu s kapacitetom od 3500 Svaki veci koncert se ljudi moraju guzvati. Sva sreca pa je dvorana namjenjena svima pa je dobro iskorištena
Old May 16th, 2010, 01:09 PM   #86
LAMPAŠ8
LEGA LEGA!

LAMPAŠ8's Avatar

al koji će nam vrag tako veliki?.zašto?..
Old May 16th, 2010, 01:22 PM   #87
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Uopce nije velik. Sta bi ti rekao da je napravljen po prvotnom planu za 42.000! Ovaj nam je super, ali cim je veca utakmica na stadionu zna bii 15-tak tisuca

[IMG]http://i43.************/2gwyybk.jpg[/IMG]

15min prije početka tekme

[IMG]http://i39.************/ofseiw.jpg[/IMG]

[IMG]http://i42.************/9ictnc.jpg[/IMG]

http://www.blog.hr/print/id/16211464...kairan-22.html

itd
Old May 16th, 2010, 02:56 PM   #88
La_Linea
Registered User

Likes (Received): 199

Gradski vrt ima mana: ružan je, bezveznog oktogonalnog oblika, zapadna tribina je prestrma (da ne spomenem što niije dovršena). Kad bi bilo para, najbolje moguće rješenje je rušenje i gradnja novoga. Ali se za kapacitet slažem, 20k je za Osijek po mjeri. Da je stadion bolji i udobniji, možda bi posjećenost bila veća (iako to prvenstveno ovisi o tome tko na terenu igra). Eto ja sam do gole kože pokisnuo kad je gostovao Iran, i opet bi. Ali sigurno se ne bi došao smrzavati na hladnoj stolici dok po meni rosi hladna jesenja ili ovakva proljetna kišica da gledam domaće prvenstvo.

Možda jednoga dana...
La_Linea no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2010, 03:09 PM   #89
Dzurkov
Registered User

Dzurkov's Avatar

Likes (Received): 44

Za tjedan dana je utakmica sa Walesom, a još ništa od onog plakata i sakrivanja zapadne tribine.. zar se to stigne napravit za par dana?
Dzurkov no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2010, 03:16 PM   #90
tomostv
Registered User

Likes (Received): 2

Ma nije ta cerada za ovu tekmu predvidjena. To je kao i natkrivanje istoka spomenuto da ce se radit ove i iduce godine
tomostv no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2010, 03:54 PM   #91
Dzurkov
Registered User

Dzurkov's Avatar

Likes (Received): 44

jednog lijepog dana...
Dzurkov no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2010, 04:03 PM   #92
passat1717
ZAG-DMK

passat1717's Avatar

Likes (Received): 11909

Nisam u toku sa ovim stadionom ali me zanima zašto su prvotno namjenjeni oni stupovi na vrhu zapadne tribine, to je za krov?
I inače... smatram da je stadion po veličini idealan za Osijek, još natkriti zapadnu tribinu i to je to, ni veće ni manje...
Old May 16th, 2010, 04:13 PM   #93
brca1001
..izvanzemaljka iz pariza

brca1001's Avatar

Likes (Received): 1098

da to je tako ostavljeno za nikad postavljeni krov. Meni je kapacitet ok, jest da to malo ružnjikavo izgleda kad je jedna tribina toliko veća od svih ostalih, ali štaš sad, bilo bi glupo rušit, i smanjivat kapacitet.
Inače po meni GV ima odličan potencijal postati atletski stadion, što je nekada davno i bio, dok je AK Slavonija drmala.

Ja mislim da istočno od ZG, ipak moramo imati malo veći stadion, jer to je stadion za malo šire područje, ne samo OS. Ja bi tu puno više razvijao atletiku, a onda jednog lijepog dana za 30 godina, napravio pravi nogometni stadion 25k, na puno boljoj lokaciji..
brca1001 no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2010, 05:03 PM   #94
pandorina-kutija
Mićo klasičar

pandorina-kutija's Avatar

Likes (Received): 34

GV je jako lijepo sređen, vidim da su prebojali tribine iznutra u bijelo i stepeice u žuto...također čini mi se da je većina stolica zamjenjeno, sada na zadnjoj tekmi protiv Cibalie sam primjetio kako je to sve ulickano...ako netko ima sliku neka stavi, i vidimo se svi na tekmi protiv Walesa
pandorina-kutija no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2010, 10:34 PM   #95
gljiba
šalačanin

gljiba's Avatar

Likes (Received): 170

da se natkriju zapad i istok, malo urede wc-i(ak vec nisu), pofarbaju zidovi, obogati ponuda na standovima za hranu i pice, dajem ljevu ruku ak nebi bilo 5k po utakmici minimum...isto kao i u svim drugim gradovima u Hr. to nisu neki veliki ni skupi zahvati, samo je potrebna dobra volja ljudi na polozajima...najbolji primjer za to vam je arena u Zg ili visnjik...ljudi idu na utakmice cisto da odu u arenu i cesce se odluce otic kad je tako komforna i udobna
Old May 17th, 2010, 07:22 AM   #96
La_Linea
Registered User

Likes (Received): 199

Quote:
Originally Posted by gljiba View Post
da se natkriju zapad i istok, malo urede wc-i(ak vec nisu), pofarbaju zidovi, obogati ponuda na standovima za hranu i pice, dajem ljevu ruku ak nebi bilo 5k po utakmici minimum...isto kao i u svim drugim gradovima u Hr. to nisu neki veliki ni skupi zahvati, samo je potrebna dobra volja ljudi na polozajima...najbolji primjer za to vam je arena u Zg ili visnjik...ljudi idu na utakmice cisto da odu u arenu i cesce se odluce otic kad je tako komforna i udobna
Ljudi kod nas naprosto vole ozić pogledat nogoš. Međutim ako mu je udobnije i sigurnije pred teveom ili s ekipom u gostioni, a brus će dat 50-70kn da se smrzava ili da se naguravaš u gužvi navijača (ko voli nek izvoli-dakako). Ja sam sjedeći, a ne stajaći tip.

Kada budem kupio kartu na kojoj će biti broj moje sjedalice subotu ili nedjelju popodne ću češće ići. Kad se sjetim koliko sam se kao pican nasmrzavao. Jednu zimu kore na zapadu, još su bile one žute stolice kojih je bilo valjda 1000... pa kupiš večernji za pod guz... sad sam već prededa za to.
La_Linea no está en línea   Reply With Quote
Old May 17th, 2010, 11:07 AM   #97
Frnjchuga031
Lega

Frnjchuga031's Avatar

Likes (Received): 449

Ima još puno posla da bi se od stadiona napravio jedan pravi pošteni...
Pa ajmo redom... Nekakva moja lista...
1. Rješit travnjak u potpunosti, znači, riješit drenažu, stavit grijanje i postavit novu travu
2. Krenit u održavanje atletske staze koja iako je nova propada, a to je čisto zbog neodržavanja...
3. Postavljanje krova na stadion... I to tako da velika zapadna tribina ima vlastiti krov, a za ostatak stadiona ide tribina iz ''jednog komada''... Tako bi cijeli stadion bio natkriven...
4. Otvaranje i ostalih ulaza na velikoj zapadnoj tribini, a to znači i pravljenje novih stepenica na preostala dva otvora na tribini... Isto tako treba napraviti i dva nova ulaza na zapad dolje... Postoje već predviđena mjesta za to iznad sadašnjih ulaza na tu tribinu... Samo isto tako treba napravit stepenice... I otvorit ulaz na jugoistoku...
5. Postavljanje te cerade na zapadnu tribinu i farbanje cijelog stadiona izvana...
6. Postavljanje novih wc-a ispod sjevero-istočne i zapadne tribine i ispod sjeverne za gostujuće navijače, kao i obnova starih wc-a
7. Sredit prazan prostor ispod istočne tribine tako da se tamo naprave prostorije za neku trgovinu ili kafić, ili čak možda da se produže one prostorije kluba...
8. I naravno bitno je sređivanje okolice stadiona kao i proširenje trening igrališta NK Osijeka...

Uglavnom puno posla i novaca... A to nećemo dočekati nikad, kao ni novi stadion na istom mjestu koji je puno bolje rješenje od ovih pustih obnova i uređenja...

JA SAM JEDAN OD ONIH NA KOJE SU NAS RODITELJI UPOZORAVALI !
Frnjchuga031 no está en línea   Reply With Quote
Old May 17th, 2010, 03:57 PM   #98
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

23. SVIBNJA, GRADSKI VRT, 19 SATI, HRVATSKA-WALES

U povodu prijateljske utakmice između nogometnih reprezentacija Hrvatske i Walesa, u prostorijama NK Osijeka održana je konferencija za novinare koju je vodio predsjednik kluba, i gradonačelnik Osijeka, Krešimir Bubalo. Grad Osijek će tako, 23. svibnja 2010., biti domaćin još jednog važnog sportskog događaja.

Naime, hrvatska A reprezentacija će u svibnju odigrati tri prijateljske utakmice u razmaku od samo 8 dana. Ciklus počinje 19. svibnja gostovanjem u Klagenfurtu, kod reprezentacije Austrije, zatim smo 23. svibnja u Gradskom vrtu domaćini gostima iz Walesa, i na kraju 26. naša reprezentacija ide u Tallinn, Estoncima.

Ulaznice za utakmicu u prodaji su od srijede, 12. svibnja, u poslovnicama Panturista (Osijek, Vinkovci, Đakovo, Donji Miholjac, Našice, Valpovo, Beli Manastir) kao i na blagajni NK Osijeka tijekom cijelog dana po sljedećim cijenama:

VIP LOŽA 300,00 kuna

LOŽE 100,00 kuna

ZAPAD 70,00 kuna

ZAPAD tribina 70,00 kuna

ISTOK 40,00 kuna

SJEVER 70,00 kuna

JUG 40,00 kuna

U nedjelju 23. svibnja 2010., od 10.00 do 18.00 sati na Trgu sv.Trojstva, u Tvrđi, bit će FAN ZONA reprezentacije Walesa, gdje će navijači Walesa moći dobiti sve informacije vezano za grad Osijek, Osječko-baranjsku županiju, turističku ponudu, i naravno utakmicu.

Osijek.hr

Gdje je blagajna NKOS? Jel se misli na ono na ulazu na istok?
Old May 18th, 2010, 02:17 PM   #99
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Odbojka: kvalifikacije za Europsko prvenstvo - raspored odigravanja utakmica

[IMG]http://i40.************/fu6stz.gif[/IMG]

U Nastavno-sportskoj dvorani Gradski vrt, u Osijeku, u danima od 21. do 23. svibnja 2010. odigrat će se turnir drugog kruga kvalifikacija za Europsko prvenstvo za odbojkašice koje će 2011. godine zajednički organizirati Italija i Srbija. Na turniru u Osijeku sudjelovat će reprezentacije Hrvatske, Španjolske, Crne Gore te pobjednik susreta Švicarska-Luksemburg.

Raspored odigravanja prvog turnira skupine D 2. kruga kvalifikacija za EP odbojkašica (svi susreti odigrat će se u velikoj dvorani dvorane Gradski vrt u Osijeku):

21. svibnja 2010. (petak):
17,30 sati: Hrvatska – Švicarska/Luksemburg
19,30 sati: Španjolska – Crna Gora

22. svibnja 2010. (subota)*
15,00 sati: Hrvatska – Španjolska (HRT)
17,30 sati: Crna Gora – Švicarska/Luksemburg)

23. svibnja 2010. (nedjelja)
15,30 sati: Španjolska – Švicarska/Luksemburg
17,30 sati: Hrvatska – Crna Gora

[IMG]http://i39.************/1623b41.jpg[/IMG]

[IMG]http://i40.************/fu6stz.gif[/IMG]

Odbojkašice Hrvatske tri tjedna u Osijeku

[03.05.2010.] Našu najbolju žensku odbojkašku izabranu vrstu očekuje nastup u 2. krugu kvalifikacija za Europsko prvenstvo, koje će sljedeće godine zajedno organizirati Italija i Srbija. Da bi izborila EP, Hrvatska mora proći jedno od preostala dva iskušenja. Prva prigoda je biti najbolji u skupni sa Španjolskom, Crnom Gorom i najvjerovatnije Švicarskom (trebala bi biti bolja u susretu s Luksemburgom). Ovaj kvartet odigrat će dva turnira, prvi je na rasporedu u Osijeku od 21. do 23. svibnja, a tjedan dana kasnije isto društvo će se okupiti u Španjolskoj. Najbolja reprezentacija izborit će plasman na eurosmotru, dok će drugoplasirana selekcija imati još jednu prigodu u “repasažu” s drugoplasiranim iz D skupine gdje igraju Rumunjska, Slovenija, Belgija i bolji iz ogleda Danska - Švedska.

Hrvatska se u gradu na Dravi okuplja danas, pod vodstvom izbornika Miroslava Aksentijevića. Popis igračica još nije definiran, ali očekuju se većina onih koja je i do sada bila “pod zastavom”. Naša će selekcija tako imati nešto manje od tri tjedna zajedničkih priprema, od 15. do 19. svibnja društvo će im u Gradskom vrtu praviti i Rumunjska, s kojom će se igrati i test-utakmice.

Osijek031

Cijena od 20 kn je super!
Semper Fidelis no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2010, 02:19 PM   #100
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Dvorana Gradski vrt: prijateljska utakmica ženskih odbojkaških reprezentacija Hrvatske i Rumunjske

Prijateljska utakmica ženskih odbojkaških reprezentacija Hrvatske i Rumunjske bit će odigrana u utorak 18. svibnja 2010. s početkom u 19 sati u dvorani Gradski vrt u Osijeku. Ulaz za ovu utakmicu je besplatan.

Semper Fidelis no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
bijelo-plavi, kohorta

Thread Tools

Posting Rules