daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Slavonija i Baranja

Slavonija i Baranja Slavonia and Baranja: Osijek, Slavonski Brod, Vinkovci, Vukovar, etc.

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 4th, 2016, 01:28 PM   #41
Kebra
glavoč

Kebra's Avatar

Likes (Received): 3674

Iako ima netočnih podataka u tekstu, slažem se u bitnome.
Kebra no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 4th, 2016, 08:15 PM   #42
josipool
Registered User

josipool's Avatar

Likes (Received): 4

Naravno, svi smo za ukidanje, rezanje, otpuštanje, uštede, ali dok ne dođe u naše dvorište. Evo jedno jednostavno pitanje, što to Slavonski Brod ima od vlastite županije? Koliko novca stanovnici grada uplate kroz poreze u županiju a koliko im županija vrati nazad? Tko drži čelne pozicije u županiji? Brođani? Mislim da ipak ne. Koja bi bila razlika da je županija u Požegi? Što bismo mi to točno izgubili osim što se ne bi imali gdje uhljebiti.

Možemo i dalje, kaže kroz brod prođe 5 milijuna ljudi, ali koliko ih stane? Pa isto tako možemo reći da 5 milijuna ljudi prođe kroz Slobodnicu. Pumpamo si vrijednost tamo gdje je nema. Bili smo jaki industrijski grad, ali više to nismo. Hoće nam status županije to vratiti ili se pak sva industrija osula baš u vrijeme dok smo imali tu svoju županiju?

Osijek raste ali ne zato što ugnjetavaju nas napaćene radišne Brođane, nego jer bolje vode grad i iskorištavaju svoju najveću prednost (sveučilište). Osijek softwer city je nešto što naša razvojna agencija ne bi mogla pokrenuti da im daš šest županija i 100 milijardi eura. Umjesto plakanja i traženja alibija možda da i mi počnemo nešto raditi?
josipool no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2016, 09:39 PM   #43
Gricko
Registered User

Likes (Received): 22

Quote:
Originally Posted by josipool View Post
Naravno, svi smo za ukidanje, rezanje, otpuštanje, uštede, ali dok ne dođe u naše dvorište. Evo jedno jednostavno pitanje, što to Slavonski Brod ima od vlastite županije? Koliko novca stanovnici grada uplate kroz poreze u županiju a koliko im županija vrati nazad? Tko drži čelne pozicije u županiji? Brođani? Mislim da ipak ne. Koja bi bila razlika da je županija u Požegi? Što bismo mi to točno izgubili osim što se ne bi imali gdje uhljebiti.

Možemo i dalje, kaže kroz brod prođe 5 milijuna ljudi, ali koliko ih stane? Pa isto tako možemo reći da 5 milijuna ljudi prođe kroz Slobodnicu. Pumpamo si vrijednost tamo gdje je nema. Bili smo jaki industrijski grad, ali više to nismo. Hoće nam status županije to vratiti ili se pak sva industrija osula baš u vrijeme dok smo imali tu svoju županiju?

Osijek raste ali ne zato što ugnjetavaju nas napaćene radišne Brođane, nego jer bolje vode grad i iskorištavaju svoju najveću prednost (sveučilište). Osijek softwer city je nešto što naša razvojna agencija ne bi mogla pokrenuti da im daš šest županija i 100 milijardi eura. Umjesto plakanja i traženja alibija možda da i mi počnemo nešto raditi?
Ja bih da se složim. Naime, ja sam točno ovo htio danas napisat, a reko neću, izbrisat će mi komentar odmah jer će reć da SPAMAM i tako.

Ne znam zašto se digla tolika halabuka na brodskim portalima oko toga. I svi najednom počeli nešto mudrovat. Da, točno, ŠTO TO IMA BROD DA ZASLUŽUJE BITI CENTAR MOĆI BUDUĆE NEKAKVE SLAVONSKE ŽUPANIJE? I to je pravo pitanje.

Pustimo mi šta je Brod nekad bio.I županija. Sad je ništa. Županija koja je zadnja po razvijenosti u RH, kojoj već 20 godina drma jedna te ista ekipa.. nije zaslužila uopće da postoji.

Ovako je bolje. Ništa se bitno neće promjeniti, vjerujem, osim što će uhljebljena ekipa ostat bez posla. Neće se ići po papire U Osijek, sve će to ostat ovdje. Samo će se malo promješat karte.
Gricko no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2016, 01:50 PM   #44
ivanhoe1000
Registered User

Likes (Received): 2

Osijek je u 10 godina izgubio oko 7000 stanovnika, u periodu između 2001. i 2011., tako da se ne bih složio da raste, jer grad koji gubi stanovnike, ustvari propada. Istina, i Brod je izgubio dosta stanovnika.

Također, ako bi Slavonija bila jedna regionalna jedinica, zašto bi joj centar bio u Osijeku koji je od nekih dijelova Slavonije jako daleko gledajući povezanost?
Zašto centar ne bi bio u nekom manjem mjestu, npr. u Našicama koje su nekako u sredini Slavonije.
Npr. centar istarske županije je u Pazinu, nije u Puli.

Garcinac liked this post
ivanhoe1000 no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2016, 05:04 PM   #45
Garcinac
Registered User

Likes (Received): 218

Quote:
Originally Posted by ivanhoe1000 View Post
Osijek je u 10 godina izgubio oko 7000 stanovnika, u periodu između 2001. i 2011., tako da se ne bih složio da raste, jer grad koji gubi stanovnike, ustvari propada. Istina, i Brod je izgubio dosta stanovnika.

Također, ako bi Slavonija bila jedna regionalna jedinica, zašto bi joj centar bio u Osijeku koji je od nekih dijelova Slavonije jako daleko gledajući povezanost?
Zašto centar ne bi bio u nekom manjem mjestu, npr. u Našicama koje su nekako u sredini Slavonije.
Npr. centar istarske županije je u Pazinu, nije u Puli.

Uzeo si mi riječi iz usta.
Jer ja tekstom nisam htio reči da Brod postane centar,nego kako bi to sve funkcioniralo ako bi Osijek postao?Jer upravo ovo što si ti rekao,bolje se naći negdje na sredini sa Našicama jer se točno nekako u sredini nalaze Slavonije i to bi bio najboljee,moje mišljenje.
Garcinac no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2016, 05:07 PM   #46
Miki86
Registered User

Miki86's Avatar

Likes (Received): 4355

Pustimo naklapanja... a nije ni tema.

Za one koji žele diskutirati na tu temu imaju ovo: http://www.skyscrapercity.com/showth...99053&page=421
Miki86 no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2016, 06:49 PM   #47
Budal Kudale
Regirested User

Budal Kudale's Avatar

Likes (Received): 3526

Quote:
Originally Posted by Garcinac View Post
Uzeo si mi riječi iz usta.
Jer ja tekstom nisam htio reči da Brod postane centar,nego kako bi to sve funkcioniralo ako bi Osijek postao?Jer upravo ovo što si ti rekao,bolje se naći negdje na sredini sa Našicama jer se točno nekako u sredini nalaze Slavonije i to bi bio najboljee,moje mišljenje.
eto može u Đakovo i riješen problem
Budal Kudale no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2016, 06:01 PM   #48
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Nekoliko malih vijesti:

- nastavljeni su radovi na poslovnoj zgradi u Gupčevoj ulici, rok za dovršetak zgrade je do ljeta

- na korzu pored Savusa uređuje se nova slastičarnica, a u poslovni prostor do gradske blagajne seli se Brod-turist

- preuređuje se poslovni prostor u Starčevićevoj ulici gdje je bio Inuendo

- u petak su se radnici pojavili i u rupi do zgrade Crvenog križa u Starčevićevoj ulici - sa špagom su iscrtavali nešto što se tu planira raditi (vjerojatno neka nova svinjarija...)

djole13, Garcinac liked this post
Brko no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2016, 05:13 PM   #49
SmokinDope
Registered User

SmokinDope's Avatar

Likes (Received): 20

Nastavili s radovima na rekonstrukciji pješačke staze

Ukupna vrijednost radova na rekonstrukciji pješačke staze na Trgu pobjede iznosi 621.945,95 kuna. U tijeku su poslovi na dijelu od Mažuranićeve do Cesarčeve ulice, a potom će radnici apočeti i s radovima na četvrtoj fazi na potezu od Cesarčeve do Pilareve ulice.

SLAVONSKI BROD - Nakon što su krajem prosinca izvođači dovršili radove na prve dvije faze projekta rekonstrukcije pješačke staze na Trgu pobjede, na dijelu od Ulice Petra Krešimira IV do Ulice Ivana Mažuranića, danas su započeli s radovim i na preostale dvije faze po čijem će dovršetku pješačka staza na Trgu pobjede biti obnovljena u cijeloj dužini.

Treća faza radova odnosi se na dio od Mažuranićeve do Cesarčeve ulice, a četvrta na potez od Cesarčeve do Pilareve ulice. Ukupna vrijednost radova na rekonstrukciji pješačke staze na Trgu pobjede iznosi 621.945,95 kuna.

Trenutno radnici izvode i radove na izgradnji pješačke staze u Ulici Tome Bakača te pješačke i biciklističke staze u Ulici Stanka Vraza na potezu od Milanovićeve do Štampareve ulice. U sklopu planiranih radova za 2016. godinu predviđena je i izgradnja pješačke staze na potezu Ulica Hanibala Lucića - Sv. Franje - Savski most, u Ulici Sv. Lovre te u Branimirovoj ulici.

Izvor: Sbplus
SmokinDope no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2016, 06:54 PM   #50
Garcinac
Registered User

Likes (Received): 218

Gradilište koje ne miruje već mjesecima, podvožnjak u Osječkoj ulici

http://www.ebrod.net/slavonski-brod/...ici-14246.html

Kebra, mario_zadar, Budal Kudale liked this post
Garcinac no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2016, 07:01 PM   #51
lokomotiva
Registered User

lokomotiva's Avatar

Likes (Received): 2460

dok se ovdje dva kamiona ne mimoiđu, ja se ne spuštam dolje
...Ne selo, sinko moj, nego cijela krajina, cijela zemlja. Više od tisuću godina živio je ovaj narod na ovom kamenju. I svaki kamen, daklem, sto put krvlju omastio, ali se s njega nije dao. I Saraceni, i Tatari, i Turci, i Mlečani, i Nijemci, i Mađari, i svaki đava' pakleni, a narod stoji, krv svoju prolijeva, al' se iz krvi ponovo rađa i korijenje, daklem, sve dublje u kamen pruža. A sada ga, daklem, svojevoljno iz kamena čupa, a kada, daklem, žile počupa i sam će umrijeti. Nedaj mu da umre! Nedaj da umre ovaj narod! Nedaj da žile čupa!...

Semper Fidelis liked this post
lokomotiva no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2016, 07:33 PM   #52
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Likes (Received): 22274

Baš, ovo meni preusko izgleda.
Rocky031 no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2016, 07:36 PM   #53
VESP031
VESP

VESP031's Avatar

Likes (Received): 40

Quote:
Originally Posted by Rocky031 View Post
Zato sto je duboko i beton je tik uz cestu! opticka varka!

mario_zadar liked this post
VESP031 no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2016, 11:06 PM   #54
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

I meni se prije činilo, ali zbog visine zidova izgled vara.
Old February 9th, 2016, 08:54 PM   #55
Gedeon
Registered User

Likes (Received): 12392

Quote:
Originally Posted by Rocky031 View Post
Jel moram opet vadit nacrte? A tko zna, možda su fulali za metar
Gedeon no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2016, 09:51 PM   #56
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Likes (Received): 22274

Ma znam vidio sam nacrte već milijun puta, ali na onim fotkama gdje su strojevi to mi jako malo izgleda. Očito se netko mora provozati kad završe pa mi snimiti
Rocky031 no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2016, 10:28 PM   #57
stipo98
Registered User

Likes (Received): 49

Ja sam bio dole u podvoznjaku s radnicima i izgleda vara odozgor izgleda preusko jer je duboko al dole je dosta siroko, cesta ce bit siroka 7 m a razmak izmedju zidova je malo manje od 9 m ali imaju kanali za odvodnju s obadvije strane i jos kad dodju rubnjaci to se smanjuje na 7 m
stipo98 no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2016, 10:48 PM   #58
JustLike
Registered User

Likes (Received): 2

skyscrapercity.com/showpost.php?p=130302445&postcount=29

Izvinite na ovakvom postanju linkova, nemogu postati linkove jos, ali obratite pozornost na prvu sliku, tocnije, na vozila u pozadini i dobit cete nekakav osjecaj stvarne sirine.

P.S. Pozdrav svima! Ja sam novi, relativno. Budem postnuo kad i ako budem imao stogod pametnoga za objaviti. x)

Brko, Budal Kudale liked this post
JustLike no está en línea   Reply With Quote
Old February 11th, 2016, 09:22 PM   #59
SmokinDope
Registered User

SmokinDope's Avatar

Likes (Received): 20

Započeli radovi na postavljanju modernog dječjeg igrališta u Romskom naselju

Početkom tjedna započeli su radovi na postavljanju modernog dječjeg igrališta u Romskom naselju. Ideja je nastala kao dio Programa „Krenimo zajedno“, koji su UNICEF, Pučko otvoreno učilište „Korak po Korak“, OŠ „Hugo Badalić“ iz Slavonskog Broda i predstavnici romske nacionalne manjine, uz podršku Grada Slavonskog Broda, provodili u razdoblju od studenog 2014. do studenog 2015. godine s ciljem uspješnijeg uključivanja romske i druge djece iz socijalno ugroženih obitelji u osnovnu školu.

Novo moderno dječje igralište, vrijednosti oko 100.000,00 kuna, oprema UNICEF, a Grad Slavonski Brod je osigurao pripremu terena, infrastrukturu za opremanje, rasvjetu i održavanje igrališta. Igralište će se nalaziti uz lokaciju budućeg Društvenog doma u Naselju Josip Rimac, gdje živi velik broj romskih obitelji, čiju će izgradnju financirati Grad Slavonski Brod.

Ukupna vrijednost projekta izgradnje Društvenog doma u Romskom naselju, površine oko 550 m2, iznosi oko 3,2 milijuna kuna, a projekt je trenutno u fazi izdavanja građevinske dozvole. Društveni dom će se sastojati od ureda, prostora za udruge, igraonice, male i višenamjenske dvorane, prostora za pripremu hrane te poslovnog prostora. Uz dvorane je predviđena dijelom natkrivena terasa, a glavni ulaz će biti prilagođen osobama s invaliditetom. Također uz Društveni dom je planirana i izgradnja pristupne pješačke staze u Romskom naselju.

http://www.slavonski-brod.hr/index.p...omskom-naselju

Budal Kudale liked this post
SmokinDope no está en línea   Reply With Quote
Old February 11th, 2016, 10:50 PM   #60
Gedeon
Registered User

Likes (Received): 12392

Nadam se da je od plastike.

mario_zadar liked this post
Gedeon no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools