daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Slavonija i Baranja

Slavonija i Baranja Slavonia and Baranja: Osijek, Slavonski Brod, Vinkovci, Vukovar, etc.

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 7th, 2016, 12:30 AM   #101
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Mislim da je obična rasvjeta. Ostalo je još asfaltiranje i izgradnja pješačkog pothodnika, a idućih 40-ak dana će se mjeriti buka. Ako bude prevelika onda će se ugraditi bukobrani.

djole13 liked this post
Brko no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 8th, 2016, 12:00 AM   #102
Gedeon
Registered User

Likes (Received): 12403

Izgleda mi ko HPS.
Gedeon no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2016, 12:00 AM   #103
Gedeon
Registered User

Likes (Received): 12403

Quote:
Originally Posted by Brko View Post
Mislim da je obična rasvjeta. Ostalo je još asfaltiranje i izgradnja pješačkog pothodnika, a idućih 40-ak dana će se mjeriti buka. Ako bude prevelika onda će se ugraditi bukobrani.
Na prugi ili na cesti?
Gedeon no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2016, 01:16 AM   #104
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Vjerojatno samo na cesti.

djole13 liked this post
Old March 8th, 2016, 03:23 AM   #105
Garcinac
Registered User

Likes (Received): 218

Pitanje,možda je to bilo tu u temama a ja nisam gledao.šta se gradi u Teslinoj jel neka poslovna zgrada ili(pokraj vrtića braca i seke) ili se to meni opet sve predviđa,jer ko da sam vidio kran dignut tu pa reko da vidim?

I kada je rok da se napravi zgrada u Gupčevoj?
I šta je sa hotelom u tvrđavi jel ima šta od toga ili novinari opet zezaju?
Garcinac no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2016, 01:38 PM   #106
ivanhoe1000
Registered User

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by nekomakosako View Post
Možda u Osijeku. Kod nas je sve više rabljenih auta starijih od 10-15 godina.
Kad nečega nema, onda ne valja jer nema.
Kad nečega ima, onda opet ne valja, jer mora ne valjati.

Sasvim sigurno je ovo odlična vijest za one koji putuju i prolaze kroz Brod ili u blizini njega, a voze na struju.

Semper Fidelis liked this post
ivanhoe1000 no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2016, 08:46 PM   #107
Jazagreb
Registered User

Likes (Received): 774

uvijek imaš takvih ljudi kojima ništa ne valja. I kad su uvodili struju zacjelo je bilo onih koji su govorili što će nam ta struja. I za automobile su govorili da su pomodno sranje i da nikada neće zamjeniti konje.
(Ja sam kao klinac mislio da cd neće nikad zamjeniti audio-kasete )
Jazagreb no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2016, 10:54 PM   #108
Miki86
Registered User

Miki86's Avatar

Likes (Received): 4355

Tri gradilišta u Zoni malog gospodarstva Kolonija

U svojoj Gospodarskoj zoni na Koloniji, Grad Slavonski Brod gradi jedno, a u dvorištu Komunalca u Vrazovoj ulici drugo, reciklažno dvorište, ukupne vrijednosti 5,6 milijuna kuna.

SLAVONSKI BROD - 'Otvorit će tvrtku za pakiranje ambalaže', najavili smo jednu od aktivnosti šezdesetak korisnika Centra za inkluzivnu podršku, kojeg vodi predsjednica Ljiljana Brica. U Zoni malog gospodarstva na Koloniji upravo grade svoju Pakirnicu.

Nedaleko od Pakirnice niče i proizvodna hala 'Limarije Jozić'.

Upravni odjel za komunalno gospodarstvo i zaštitu okoliša Brodsko posavske županije, u postupku izdavanja dozvole za gospodarenje otpadom tvrtki "CE-ZA-R" d.o.o. iz Zagreba - koja bi taj posao trebala raditi na lokaciji Eugena Kumičića 103 d (Gospodarsko-proizvodna zona Đuro Đaković) - pozvao je sve stranke u postupku na uvid u Elaborat i davanje primjedbi. Budući da gradska Uprava nije imala ništa protiv, Slavonski Brod, uskoro, dobit će tri reciklažna dvorišta.

Naime, u svojoj Gospodarskoj zoni na Koloniji, Grad Slavonski Brod gradi jedno, a u dvorištu Komunalca u Vrazovoj ulici, drugo reciklažno dvorište, ukupne vrijednosti 5,6 milijuna kuna.

Iz priloženih fotografija vidljivo je kako Elektrocentar iz Ivanić Grada počeo je graditi reciklažno dvorište na Koloniji, koje će koštati 2.801.371,00 kuna.

http://www.sbplus.hr/slavonski_brod/...x#.Vt87SJwrIdU
Miki86 no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2016, 12:49 AM   #109
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Quote:
Originally Posted by Garcinac View Post
Pitanje,možda je to bilo tu u temama a ja nisam gledao.šta se gradi u Teslinoj jel neka poslovna zgrada ili(pokraj vrtića braca i seke) ili se to meni opet sve predviđa,jer ko da sam vidio kran dignut tu pa reko da vidim?

I kada je rok da se napravi zgrada u Gupčevoj?
I šta je sa hotelom u tvrđavi jel ima šta od toga ili novinari opet zezaju?
Pisao sam ja o tome. U Teslinoj se gradi stambena zgrada P+3:

Nekakav grubi rok za završetak zgrade u Gupčevoj je do početka ljeta:

Projekt hotela u tvrđavi je već bio kandidiran za EU fondove, ali nije prošao na natječaju, a takve stvari se Brođanima prešućuju jer se stvara privid kako smo silno uspješni u povlačenju novca iz EU fondova.

Prokomentirao bih i popločavanje Trga pobjede. To je za mene teška svinjarija. Prvo su počeli s tim ružnim betonskim opločnicima rekonstruirati Široku ulicu i odradili su malo više od trećine ulice, a dvije trećine ulice su ostavili nedovršene. I na to lobotomizirani Brođani plješću?

Sad su nastavili na isti način "uljepšavati grad" na Trgu pobjede. Odradili su samo istočnu stranu trga, a zapadna strana je ostala ista Sad na jednom trgu imamo dvije različite vrste opločenja. Totalni krkanluk

Nakon asfaltiranja parkirališta u baroknom stilu i asfaltiranja ceste sa sjeverne strane (također u baroknom stilu) barokna tvrđava napokon je dobila i punionicu za električne automobile. Sva sreća da je i ova punionica sagrađena u baroknom stilu pa se skladno uklopila u baroknu tvrđavu. Od čitavog grada ta punionica se nije imala gdje drugdje sagraditi nego baš u baroknoj tvrđavi.

Što je u glavama ljudi koji ovo rade? Jel su oni uopće svjesni što rade?

p.s. ovaj ogromni prostor bivša dva parkirališta u Gupčevoj je nepovratno upropašten urbanizmom parcele. Mogli smo dobiti jedan novi mali trg ili parkić u Gupčevoj, a umjesto toga dobili smo ovu zgradurinu zguranu na usku parcelu i privatno parkiralište. Za Brođane je ostao samo sramotni neugledni prolaz poput onog koji iz Štrosmajerove vodi na gradsku tržnicu. Užas šta rade od Broda...

Garcinac, djole13 liked this post

Last edited by Brko; March 9th, 2016 at 01:00 AM.
Old March 9th, 2016, 09:54 AM   #110
nekomakosako
Registered User

nekomakosako's Avatar

Likes (Received): 58

Obnova nerazvrstane ceste u dionici Ulice braće Radić u Slavonskom Brodu

https://eojn.nn.hr/SPIN/application/...aspx?id=608658

Miki86 liked this post
nekomakosako no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2016, 07:57 PM   #111
stipo98
Registered User

Likes (Received): 49

Garcinac, Rocky031, Brko, Rovinjac liked this post

Last edited by Miki86; March 9th, 2016 at 10:55 PM.
stipo98 no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2016, 09:31 PM   #112
stipo98
Registered User

Garcinac, Gedeon, tomi9, Rocky031, Brko and 2 others liked this post

Last edited by Miki86; March 9th, 2016 at 10:58 PM.
Old March 9th, 2016, 09:35 PM   #113
stipo98
Registered User

Kružni tok Hebrang:

Last edited by Miki86; March 9th, 2016 at 10:59 PM.
Old March 10th, 2016, 12:40 AM   #114
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Likes (Received): 22313

Super slike
Rocky031 está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 10th, 2016, 12:41 AM   #115
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

stipo svaka čast

djole13 liked this post
Old March 10th, 2016, 01:48 AM   #116
Garcinac
Registered User

Odlične,odlične...Eto i patnji je dosao kraj

No gle kada sada ovih dana zapada jača kiša,aa vodostaj Gloge se dignee hmmm.
Old March 10th, 2016, 09:35 AM   #117
lokomotiva
Registered User

lokomotiva's Avatar

Likes (Received): 2463

lako se regulira vodostaj izgradnjom brane uzvodno. tako su uvijek radili dok su popločavali obaloutvrdu
...Ne selo, sinko moj, nego cijela krajina, cijela zemlja. Više od tisuću godina živio je ovaj narod na ovom kamenju. I svaki kamen, daklem, sto put krvlju omastio, ali se s njega nije dao. I Saraceni, i Tatari, i Turci, i Mlečani, i Nijemci, i Mađari, i svaki đava' pakleni, a narod stoji, krv svoju prolijeva, al' se iz krvi ponovo rađa i korijenje, daklem, sve dublje u kamen pruža. A sada ga, daklem, svojevoljno iz kamena čupa, a kada, daklem, žile počupa i sam će umrijeti. Nedaj mu da umre! Nedaj da umre ovaj narod! Nedaj da žile čupa!...
lokomotiva no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2016, 05:24 PM   #118
Garcinac
Registered User

Započeli radovi na do sada najvećem kružnom toku u Slavonskom Brodu

SLAVONSKI BROD- Jučer su započeli prvi radovi na projektu izgradnje novog kružnog toka na raskrižju Osječke i Zrinske ulice s mostovima na kanalu Glogovica. Riječ je o do sada najvećem kružnom toku u Slavonskom Brodu koji je zapravo prva faza projekta rekonstrukcije i izgradnje spojne ceste od Ulice Matije Gupca do Zrinske Ulice, odnosno budućeg produžetka Svačićeve ulice prema Naselju Andrije Hebranga.

Ovaj projekt je vrlo važan jer će omogućiti brži protok prometa na potezu od Svačićeve ulice, gdje su dva kružna toka već izgrađena, do Osječke ulice gdje će uskoro biti dovršeni radovi na izgradnji podvožnjaka. Vrijednost radova iznosi 14,9 milijuna kuna, a rok za dovršetak radova je rujan 2016. godine.

Zajedno s ovim posljednjim velikim projektom ukupna vrijednost svih investicija Hrvatskih cesta na području Slavonskog Broda u posljednje dvije godine, uključujući podvožnjak u Osječkoj ulici te kružne tokove na križanju Gupčeve i Svačićeve ulice, na istočnom ulazu u grad te kod „Halajka“, došla je do iznosa od gotovo 90 milijuna.

Ajde kao članak kojeg smo imali fore načitati se proslih mjeseci(da sad bude i sluzbenoo )

http://www.ebrod.net/slavonski-brod/...odu-14577.html

Kebra, Semper Fidelis liked this post
Old March 10th, 2016, 09:59 PM   #119
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Nitko o tome nije pisao, ali već duže vremena nešto se radi na pročelju uglovnice u Starčevićevoj ulici u kojoj je bio Innuendo, a poslovni prostor u prizemlju se preuređuje (navodno neki novi kafić). Nadam se da će urediti fasadu na čitavoj zgradi i da će staviti neku primjereniju boju od one odvratne plave.

djole13 liked this post
Old March 11th, 2016, 09:40 AM   #120
nekomakosako
Registered User

nekomakosako's Avatar

Likes (Received): 58

Podvožnjak u Osječkoj se pušta u promet u drugoj polovici travnja, a nakon toga se postavlja zvučna zaštita.
nekomakosako no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules