daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Изградња, привреда и инфраструктура

Изградња, привреда и инфраструктура Пројекти и вести са градилишта, привредни развој и нискоградња / Projects and construction updates, economy and infrastructure development
Путеви Изградња путева / Road infrastructure Железница Железнички саобраћај / Rail transport Ваздухопловство Ваздушни саобраћај / Aviation Јавни превоз Public transport Водни саобраћај Water transport

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 28th, 2015, 01:27 PM   #31901
Lord_Ajvar
E R R O R ! ! !

Lord_Ajvar's Avatar

Likes (Received): 361

Quote:
Originally Posted by alexjack View Post
Da li shvataš da mi u Srbiji imamo samo jedan jedini samo fudbalski stadion koji je iole normalan, a to je Napretkov?
Metalac, brate...

@Moca - Samo zato sto je u pitanju mali klub, ne mora da znaci da nemaju ambicije. I Cukaricki je mali klub. Polako, ne treba se tek tako odricati Metalca, svi smo svedoci sta sve privatne pare mogu da naprave
Lord_Ajvar no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old July 28th, 2015, 02:30 PM   #31902
pois0n
Registered User

Likes (Received): 97

Metalac nikad nece dostici nivo kao Cukaricki. Mozda imaju dobar stadion ali dok predsednik kluba prica kako navija za Partizan od te ljubavi nikad nista nece biti jer salje svima dosta glupu poruku.

NELSON HAHA liked this post
pois0n no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2015, 02:58 PM   #31903
Klukas
Registered User

Likes (Received): 588

Quote:
Originally Posted by alexjack View Post
Hoćeš da vidiš kako treba da izgleda stadion provincijskog kluba? Evo, naći ću ti primere u komšiluku, tj kod tebe.

Da li shvataš da mi u Srbiji imamo samo jedan jedini samo fudbalski stadion koji je iole normalan, a to je Napretkov? Ovo u Surdulici je frankenštajn, kao što je i svaki drugi noviji stadion u ovoj državi i niko ne može da mi kaže da Radnik nije mogao da podigne nov stadion, kad je Napredak izgradio svoj, 2,5 puta veći za 60 dana.
Hehe, greška u startu, Alexe! Da vidim kako treba da izgleda, kažeš!?
A, ko određuje kako treba izgledat?

Po meni to određuje dubina gradske blagajne ili dubina džepa privatnog investitora. A, činjenica je da se većina gradova na području ex yu bori s osnovnim potrebama, a ne još da grade stadione za klubove koji jedva egzistiraju. I to obavezno da imaju 4 tribine, krov i reflektore kako bi par stotina ljudi dolazilo na utakmice i dvaput godišnje stadion bio pun.

Upravo stadion koji si pokazao je primjer koji dobro pokazuje realno stanje stvari. Riječ je o stadionu Kamen-ingrada u Velikoj, selu pokraj gradića Požege u Hrvatskoj.

Izgrađen je privatnim kapitalom čovjeka koje je kasnije završio u zatvoru zbog malverzacija svojih firmi. Klub nakon par godina postojanja (čak je zabilježio duel s Schalkeom u Kupu Uefa- 0:0 u Velikoj, 1:0 na Veltins areni)
sa dugom od 6 milijuna Eura se gasi i nastavlja se natjecati pod drugi imenom u županijskoj ligi. Dakel, toliko novaca na stadion koji nema ekonomsko opravdanje može potrošit samo onaj koji ih nije pošteno zaradio.

Evo ti još jedan primjer reflektora iz mog grada, Čakovca, sjever Hrvatske. 2009. je bio hype oko nogometa i licenciranja. HNS strogo naredio da svi prvoligaši moraju imat reflektore. I lokalni nogometni dužnosnici nasadili gradsku vlast da je to potrebno. Grad uzeo kredit 900.000 eura i izgrađeni reflektori. Prva noćna utakmica pun stadion, svi sretni. Imao sam točan podatak, sad ne znam više ali trošak struje reflektora za jednu utakmicu je bio cca 4-5-6 tisuća eura. Nakon prve utakmice pod reflektorima odigrano ih je još nekoliko.

Grad je podmirivao trošak struje jer se klub nije mogao pokrit. Mislim da iste sezone klub pada u 2. ligu pa poslije i u 3. gdje se i danas nalazi. Reflektori se za nogomet nisu koristili već par godine. Grad otplaćuje mjesečno 22.300 EUR kredita (8,3% kamate) za reflektore sve do 2017.

Za kraj izvadak iz jedne prošlogodišnje sjednice gradskog vijeća Čakovca:

one nesretne reflektore koje plaćamo. Možda prijedlog da reflektore stavoimo u natječaj da ih prodamo da si smanjimo kredit, odnosno zaduženje Grada i EKOM-a.

A što se tiče reflektora, slažem se da ako se prodaju,što sumnjam da će nam uspjeti, da bi se mogli napraviti neki novi sadržaju u okviru centra sportskog.

Ja sam se još i prije javio, ali niste me vidli. Samo sam htio reći za vezano uz reflektore. Bili su do sad 4 puta upaljeni.

A, ovaj vijećnik je rekao samu bit:

Neg je bilo rečeno, i barem sam ja tak razumio, to su svi razumjeli normalno, da ti reflektori na stadionu bi trebali služiti za mnogo širu potrebu, za mnogo više sportova, kojih na žalost možda i nemamo trenutno na stadionu.

Dakle, neko je rekao da će tu bit brdo događaja i da budu reflektori stalno u pogonu. Pa, su svi digli ruku ZA!
A, s druge strane, gradska tržnica na kojoj se tjedno obrne nekoliko stotina ljudi stoji neuređena i nikakva.

Isto tako kod gradnje dvorana za EP u Hrvatskoj. Bile su priče da će Spaladium Arena bit zauzeta bar 100 dana u godini, da će otvorit stotine radnih mjesta, a sad imamo situaciju da je zatvorena i da je financijski uteg oko vrata gradu Splitu.

Eto, malo me primilo pa sam se raspisao. Poanta bi bila, otprilike, da se možeš pokrit koliko ti je deka duga i da ne ideš kupovat novi auto (krpiš se sa starim) ako ti se stara kuhinja raspada ili nemaš novce da djetetu ffinanciraš fakultet.

Naravno sve gore napisano nije opravdanje da ako već imaš neke novce da baš moraš napravit blesavoće tipa Čair ili Čačak.

dongh liked this post
Klukas no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2015, 05:11 PM   #31904
alexjack
Registered User

alexjack's Avatar

Likes (Received): 340

Quote:
Originally Posted by Lord_Ajvar View Post
Metalac, brate...
Baš mi se sviđa Metalčeva severna tribina
alexjack no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2015, 08:27 PM   #31905
thekrcun
Registered User

Likes (Received): 18

Na hrt 2 je danas u 8 bila dokumentarna emisija megastadion,komentari kao i sam tok gradnje stadiona u Lilu. Nasao sam link na youtube ali je bez titla na Francuskom.https://youtu.be/t0MZ-wT_rzs.
Ovo ja zovem profesionalizam. Fascinantno je da su pominjali sve probleme o kojima mi diskutujemo ovde,osim sto za razliku od nasih inzinjera,oni te probleme rese.
thekrcun no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2015, 10:27 PM   #31906
Bata989Dragan
Registered User

Likes (Received): 58

Quote:
Originally Posted by podgoricki View Post
Skadar, ođe bi trebalo da Srbija gostuje

projekat

Što će im ove rupe ne znam
kako za šta će im, više mesta za droide :P
Bata989Dragan no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2015, 01:09 AM   #31907
Lord_Ajvar
E R R O R ! ! !

Lord_Ajvar's Avatar

Quote:
Originally Posted by pois0n View Post
Metalac nikad nece dostici nivo kao Cukaricki. Mozda imaju dobar stadion ali dok predsednik kluba prica kako navija za Partizan od te ljubavi nikad nista nece biti jer salje svima dosta glupu poruku.
Koliko sam ja skontao u razgovoru sa ljudima iz kluba, Vukadinovic je zestoko ispizdeo iz nekih razloga (nesto vezano za pare, rekao bih) na Partizan i zato je otisao iz njega, tako da, iako mozda navija za njega, sto je otprilike normalno, s obzirom da vecina ljudi u ovoj zemlji navija za nekog od ta dva beogradska kluba, to ne moze da bude merilo nikakvog uspeha kluba koji vodi. Kakav to nivo ima Cukaricki a Metalac ga nema i ne moze da ga dostigne? Samo zato sto je Cukaricki klub iz Beograda? Ne treba potcenjivati male sredine, takvi klubovi i takve sredine umeju prijatno da iznenade

@Alexjack - Mislim da je glupo da sad bacamo ljagu na taj stadion zbog jednog jedinog velikog propusta...
Old July 29th, 2015, 11:16 AM   #31908
pois0n
Registered User

Likes (Received): 97

Cuka je privatan klub i to je ogromna razlika koja njima ide u korist. Te sredine mogu da iznenade samo sa stadionom dok sve ostalo je vidjeno u Srbiji. Nema nasoj infrastrukturi i klubovima lepsih dana dok politika njima upravlja...

Videcemo kako ce Cuka resiti pitanje stadiona jer su dobili zemljiste na kome je stadion 10godina na koriscenje i obecali su da ce srediti zapadnu tribinu.
pois0n no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2015, 12:23 PM   #31909
Lord_Ajvar
E R R O R ! ! !

Lord_Ajvar's Avatar

Quote:
Originally Posted by pois0n View Post
Cuka je privatan klub i to je ogromna razlika koja njima ide u korist. Te sredine mogu da iznenade samo sa stadionom dok sve ostalo je vidjeno u Srbiji. Nema nasoj infrastrukturi i klubovima lepsih dana dok politika njima upravlja...

Videcemo kako ce Cuka resiti pitanje stadiona jer su dobili zemljiste na kome je stadion 10godina na koriscenje i obecali su da ce srediti zapadnu tribinu.
Kompanija Metalac je vlasnik fudbalskog kluba
Old July 29th, 2015, 10:11 PM   #31910
Miki85
Registered User

Likes (Received): 49

Old July 30th, 2015, 12:10 PM   #31911
DeckoKojiObecava
Registered User

DeckoKojiObecava's Avatar

Likes (Received): 1059

Sa FB stranice Radnika......

lepši, KALENIC liked this post
DeckoKojiObecava no está en línea   Reply With Quote
Old July 30th, 2015, 12:56 PM   #31912
lepši
apsolutni romantik

Likes (Received): 113

sta znam, trude se.

Samo da se ne ustale kao Ivanjica, realno druga liga.(prva ili koja vec, ali drugi rang.)
Osvezenje za jug Srbije i mesto koje je i bog zaboravio.

Kazu da je Toncev pokreneuo malo grad. Opet ovo je najbolji marketing, za Surdulicu kao i za Ivanjicu, Lucane i slicna mesta zaboravljena od sveta.

A a druge strane nista gore od Bezanije, Vozdovca ranije, Rada, Cuke. Ne mogu sad da se setih svih njiva na kojima se igrala liga.

dongh liked this post
lepši no está en línea   Reply With Quote
Old July 30th, 2015, 03:40 PM   #31913
NELSON HAHA
HA-HA!

NELSON HAHA's Avatar

Likes (Received): 4228

Quote:
Originally Posted by Klukas View Post
Imao sam točan podatak, sad ne znam više ali trošak struje reflektora za jednu utakmicu je bio cca 4-5-6 tisuća eura.
Мени су радници на Маракани рекли да свако паљење главних рефлектора ради тренинга кошта око 6.000€, а свака утакмица под рефлекторима око 10.000€, јер су дуже упаљени. Није у питању само потрошена струја, већ и изнајмљивање дежурне екипе ЕПС која мора да буде присутна у трафо-станици. Не знам да ли је то и сад неопходно када су постављене нове модерне сијалице, лампе и трафои. У сваком случају, ови подаци говоре да је потребно продати најмање 10-так хиљада карата само да би се подмирили трошкови рефлектора, а где су остали трошкови утакмице, службених лица, обезбеђења, полиције, хитне помоћи,...
NELSON HAHA no está en línea   Reply With Quote
Old July 30th, 2015, 03:41 PM   #31914
alexjack
Registered User

alexjack's Avatar

Likes (Received): 340

Quote:
Originally Posted by lepši View Post
sta znam, trude se.

Samo da se ne ustale kao Ivanjica, realno druga liga.(prva ili koja vec, ali drugi rang.)

Kazu da je Toncev pokreneuo malo grad. Opet ovo je najbolji marketing, za Surdulicu kao i za Ivanjicu, Lucane i slicna mesta zaboravljena od sveta.

A a druge strane nista gore od Bezanije, Vozdovca ranije, Rada, Cuke. Ne mogu sad da se setih svih njiva na kojima se igrala liga.
Banatski Dvor, Borča, Apatin...

Ali bar su ovi na jugu uvek bili zagriženi za fudbal, videćemo u nastavku sezone kako stoje stvari sa brojem gledalaca na utakmicama.
alexjack no está en línea   Reply With Quote
Old July 30th, 2015, 04:55 PM   #31915
Yuhuuuuuu
Registered User

Yuhuuuuuu's Avatar

Likes (Received): 463

Quote:
Originally Posted by lepši View Post
sta znam, trude se.

Cista politicka prica i klub koji ce se ugasiti kad se Toncev i SPS "ugase"...nema to perspektivu, jer nije stvoreno na zdravim osnovama.
Old Yesterday, 07:18 PM   #31916
Petarrsfc
Registered User

Likes (Received): 6

Novi pomoćni teren Partizana
Posle mnogo godina, FK Partizan počeo renoviranje pomoćnog terena, popularno zvanog "blatuša".

http://mondo.rs/a816957/Sport/Fudbal...-renovira.html
Petarrsfc no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 10:58 PM   #31917
Gruja95
Registered User

Gruja95's Avatar

Likes (Received): 28

Bolje da su na mestu blatuse prosirili parking pa da prodaju mesta na dan utakmice nego da naprave vestak preko koga ce prolaziti ljudi sigurno kao i uvek. Uostalom, zasto najmladje selekcije ne treniraju u Zemunelu nego moraju tu? Da nije to neka namera uprave da proda Zemunelo, pa da vec ima spremljen vestak pored stadiona... U Srbiji, zemlji apsurda, je sve moguce... Da ne ureknem, uprava donekle dobro radi, ali videcemo ih kasnije.
Gruja95 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
Србија, Црна Гора, arenas, estadios, serbia, srbija, srpska, stadiums

Thread Tools

Posting Rules