daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Transport miejski i regionalny

Transport miejski i regionalny Komunikacja zbiorowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old December 8th, 2017, 03:28 AM   #3321
dkzg
Trybunał Stanu

dkzg's Avatar

Likes (Received): 10325

Nie liczyłbym na wpuszczenie tam autobusów, jak go puścić w tłumie ludzi? Nie mówiąc już o konieczności wymiany nawierzchni by wytrzymała taki nacisk. Pojawił się tu kiedyś pomysł kolejki od Kupieckiej właśnie w stronę Focusa, pytanie tylko gdzie miałaby swoją zajezdnię?
dkzg no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 8th, 2017, 02:47 PM   #3322
Falubaz
Registered User

Falubaz's Avatar

Likes (Received): 2872

Quote:
Originally Posted by dkzg View Post
...
Takie coś już było, jeździło pod numerem "3" i nie miało oszałamiającej frekwencji.
Tu słowem kluczem była 'frekwencja'. Pamiętam '3'. To było kilka kursów dziennie. Za mało. To jak obecna '10'. Niby jest, a jakby jej nie było.

Quote:
Originally Posted by krzbicz View Post
Mi najbardziej brakuje połączeń północ - południe miasta. ...
Ciekaw jestem Waszych pomysłów. A może problem nie istnieje???....
Północ - południe to i dla aut słabo wygląda. Stąd po części korki na Konstytucji. Rozwiązanie jest proste i... straszliwie drogie: tunel pod Kupiecką z przystankiem podziemnym przy Bachusie.

A na teraz można by puścić coś z Batorego przez Reja... ale tam wszystko stoi w szczycie.

₪₪₪Zielona Góra moim okiem₪₪₪ Zielonogórskie autobusy₪₪₪Port Lotniczy ZIElona Góra₪₪₪ BRT₪₪₪ścieżki rowerowe w ZG
₪₪₪[Świat] „Przebłyski pamięci”₪₪₪Moja Ameryka - nie tylko Stany
Falubaz no está en línea   Reply With Quote
Old December 8th, 2017, 05:14 PM   #3323
krzbicz
Registered User

krzbicz's Avatar

Likes (Received): 13

To może Reja powinna zostać wyłączona z ruchu dla samochodów osobowych i być przesmykiem dla autobusów i ew. taksówek etc.?
Niestety, Idealnego rozwiązania chyba nie ma, ale problem jakoś rozwiązać należy. Pozostaje pytanie jak.
Prawdą też jest że frekwencja autobusu ma ogromne znaczenie. Te które jeżdżą kilka razy dziennie powinny być zlikwidowane. Wg mnie komunikacja w naszym mieście mogłaby się opierać na mniejszej ilości linii ale za to z dobryn taktem kursów. Wówczas przesiadki miałyby sens (gdy nie muszę za każdym razem sprawdzać na np. Jakdojade czy kursy mi się spasują czy będę musiał czekać na przystanku pół godziny do kolejnego odjazdu itd.).
krzbicz no está en línea   Reply With Quote
Old December 8th, 2017, 05:58 PM   #3324
Falubaz
Registered User

Falubaz's Avatar

Likes (Received): 2872

Chyba nie ma jednego cudownego wyjścia, trzeba sprawę ugryźć z kilku stron.
Zwiększyć częstotliwość, przeorganizować układ linii, podnieść opłaty parkingowe, poblokować nielegalne miejsca postojowe - i tu marzą mi się takie ulice w ZG:

Do tego pomyśleć by można na wspólnym biletem wszystkich przewoźników, tudzież na obniżeniem cen, albo wprowadzeniem czegoś takiego jak darmowa komunikacja. Możliwych rozwiązań jest mnóstwo, ale trzeba je wprowadzać i to szybko, a u nas szybko to tylko znikają trawniki pod nowe parkingi.

₪₪₪Zielona Góra moim okiem₪₪₪ Zielonogórskie autobusy₪₪₪Port Lotniczy ZIElona Góra₪₪₪ BRT₪₪₪ścieżki rowerowe w ZG
₪₪₪[Świat] „Przebłyski pamięci”₪₪₪Moja Ameryka - nie tylko Stany
Falubaz no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
inwestycje, komunikacja miejska, zielona góra

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules