daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 14th, 2011, 08:57 PM   #10041
jerzu
Registered User

jerzu's Avatar

Likes (Received): 672

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3...wa__FILM_.html

Ciekawe, czy gdyby polski tir wpadł do rowu w Austrii, to czy kazaliby kierowcy płacić za wyciąganie go z rowu

To chyba nie pierwszy taki przypadek w Polsce. Jakieś dwa lata temu w okolicy Nadarzyna (Wolica) w rowie stał litewski czy łotewski zestaw. Stał tam blisko tydzień zanim ktoś go wyciągnął.
jerzu no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 14th, 2011, 10:11 PM   #10042
Strzala
Registered User

Likes (Received): 8884

Ciekawe czy któryś z was wyciągałby charytatywnie te zagraniczne TIRy?
Old November 14th, 2011, 10:55 PM   #10043
Gwiazda=jazda
Radom

Gwiazda=jazda's Avatar

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by jerzu View Post
To chyba nie pierwszy taki przypadek w Polsce. Jakieś dwa lata temu w okolicy Nadarzyna (Wolica) w rowie stał litewski czy łotewski zestaw. Stał tam blisko tydzień zanim ktoś go wyciągnął.
Znam temat z autopsji ,W swojej karierze C+E dwukrotnie byłem stawiany na koła i wyciągany z rowu , Raz na CZ Scania na słowackich numerach nie zmieściła się w zakręt jadąc z góry i aby nie zderzyć się czołowo położyłem zestaw do rowu .Drugi raz natomiast w PL koło Wrocławia na DK8 miałem wystrzał i wyniku tego również znalazłem się w rowie .W tego typu wypadkach procedura jest następująca : Jeżeli pojazd nie tamuje ruchu na drodze ,nie ma zagrożenia ekologicznego tzn nie wycieka paliwo lub płyny eksploatacyjne to Straż nie ma podstawy prawnej do akcji wyciągania i stawiania na koła pojazdu ,to już jest problem właściciela lub dysponenta pojazdu. Wyjątkiem od tego jest sytuacja gdy w zdarzeniu uczestniczy pojazd przewożący towary niebezpieczne oznaczone pomarańczowymi tablicami ,wtedy straż i służby przeprowadzają akcję ratowniczą ,a dopiero potem jest ustalane czy kosztami będzie obciążany będzie właściciel pojazdu np dlatego,że winę za zdarzenie ponosi kierowca pojazdu .Znam przypadek ,że auto w rowie leżało ponad miesiąc ,ponieważ właściciel i kierowca mieli odmienne zdanie kto ma zapłacić stawianie zestawu na drogę ,
Old November 14th, 2011, 11:15 PM   #10044
K3
Registered User

K3's Avatar

Likes (Received): 2060

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Ciekawe, czy gdyby polski tir wpadł do rowu w Austrii, to czy kazaliby kierowcy płacić za wyciąganie go z rowu
Nie kazaliby, tylko by wyciągnęli i wysłali rachunek właścicielowi... A do czasu uregulowania rachunku pojazd w zastaw na parkingu policyjnym...

Czy jak wjedziesz swoim prywatnym autem do rowu, to też oczekujesz, że państwo auto ci wyciągnie i jeszcze do domu odwiezie??
K3 no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2011, 11:36 PM   #10045
kooba
Registered User

kooba's Avatar

Likes (Received): 4904

Dobrze, że chociaż ludzie pomagają kierowcom (przynajmniej tak jest napisane).
kooba está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 15th, 2011, 10:18 AM   #10046
Gęsior
Nic do oclenia

Gęsior's Avatar

Likes (Received): 646

Tak jak wcześniej napisano. Tira bym wyciągnął i postawił na parking do czasu uregulowania rachunku przez właściciela. A kierowcy powinni pójść jak ludzie do hotelu a nie jak...nie ludzie koczować. Ale to już pewnie sprawa właściciela.

A poza tym to powinno być ubezpieczone. Jak się jedzie na UA 300 m za granicę to trzeba mieć ubezpieczenie na każdą osobę. A tu na towar wart pewnie dziesiątki albo setki tysięcy euro nie trzeba?

Taka prawda. Ktoś chciał zaoszczędzić na ubezpieczeniu a teraz my mamy płacić. Niech leży. przykryć płachtą w kolorze trawy żeby w oczy się nie rzucało i niech gnije. Ja jak wjadę do rowu gdziekolwiek to nikt mnie nie wyciągnie za darmo.

Last edited by Gęsior; November 15th, 2011 at 10:30 AM.
Gęsior no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2011, 10:25 AM   #10047
cheslaw
...

Likes (Received): 2470

Tak mi się przypomniało, że ile razy widziałem jakiś wypadek na Litwie (swego czasu dzień w dzień robiłem kurs do Kowna), w którym auto wpadało do rowu, to następnego dnia na miejscu była ekipa, która sprzątała wszystko do najdrobniejszego odłamka, wyrównywała skarpy, a po kilku dniach zieleniła się już świeżo zasiana trawa. U nas usuwa się tylko wrak pozostawiając totalny bajzel dookoła. Resztę sprząta rodzina ofiary, o ile zechce postawić krzyżyk przy drodze. Nie mówiąc już o częstych przypadkach pozostawiania policyjnych taśm przywiązanych do drzew i hulających na wietrze do czasu samoistnego rozkładu.
cheslaw no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2011, 12:11 PM   #10048
andrzejj9
Registered User

Likes (Received): 70

Quote:
Originally Posted by Gęsior View Post
Tak jak wcześniej napisano. Tira bym wyciągnął i postawił na parking do czasu uregulowania rachunku przez właściciela. A kierowcy powinni pójść jak ludzie do hotelu a nie jak...nie ludzie koczować. Ale to już pewnie sprawa właściciela.

A poza tym to powinno być ubezpieczone. Jak się jedzie na UA 300 m za granicę to trzeba mieć ubezpieczenie na każdą osobę. A tu na towar wart pewnie dziesiątki albo setki tysięcy euro nie trzeba?

Taka prawda. Ktoś chciał zaoszczędzić na ubezpieczeniu a teraz my mamy płacić. Niech leży. przykryć płachtą w kolorze trawy żeby w oczy się nie rzucało i niech gnije. Ja jak wjadę do rowu gdziekolwiek to nikt mnie nie wyciągnie za darmo.
Chyba, że ktoś w tym samym miejscu wpakuje się do rowu, tylko zabije na pozostawionym wraku...

Zgadzam się, że powinno się najpierw usuwać potencjalne zagrożenia, a potem od właściciela dochodzić należności. Chyba, że faktycznie procedury są u nas inne.
andrzejj9 no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2011, 12:22 PM   #10049
KrzychuEP
Piotrkowianin

KrzychuEP's Avatar

Likes (Received): 2828

Quote:
Originally Posted by andrzejj9 View Post
Chyba, że ktoś w tym samym miejscu wpakuje się do rowu, tylko zabije na pozostawionym wraku...
A propos - czy nie uważacie, że takie stojące na poboczu beczki też są niebezpieczne? Niestety, a nie Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, ani Straż Miejska w Piotrkowie Trybunalskim nie podzielają mojego zdania.

KrzychuEP no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2011, 12:25 PM   #10050
andrzejj9
Registered User

Likes (Received): 70

Teren zabudowany (jak sądzę), więc to jeszcze można przeżyć (dosłownie i w przenośni..). Co innego poza miastem, gdzie jedzie się szybciej. Tu z kolei zawsze mnie "ciekawiły" nie osłonięte betonowe podpory i wiele innych "kwiatków"..
andrzejj9 no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2011, 12:28 PM   #10051
GOUST
skyporter

GOUST's Avatar

Likes (Received): 90

pytanie co jest w beczkach?
jeśli woda i beczka jest niezamknięta szczelnie to to jest bardzo bezpieczne rozwiązanie. Beczki z wodą bardzo ładnie przejmują silę uderzenia, dlatego w wielu krajach stawia się je na autostradach...Fakt plastikowe, ale prawdopodobnie z cienkiej blachy beczki powinny zachować się podobnie. A nawet jak są z grubej to jednak nie stoją na pasie ruchu tylko na poboczu
GOUST no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2011, 12:28 PM   #10052
bad455
54Y MY N4M3

bad455's Avatar

Likes (Received): 8036

A co jest w tych beczkach? I skąd się wzięły na poboczu?
Old November 15th, 2011, 02:19 PM   #10053
KrzychuEP
Piotrkowianin

KrzychuEP's Avatar

Likes (Received): 2828

Quote:
Originally Posted by GOUST View Post
A nawet jak są z grubej to jednak nie stoją na pasie ruchu tylko na poboczu
Ale stoją w pasie drogowych, a chyba raczej tam stać nie powinny.
Quote:
Originally Posted by bad455 View Post
A co jest w tych beczkach? I skąd się wzięły na poboczu?
Tego nie wie nikt. Są zamknięte na kłódkę, a z tej po prawej wystaje gumowy wężyk. Kiedyś widziałem przy nich jakichś 2 gości - być może z pobliskiej firmy.
A może by tak podpalić ten wężyk i zobaczyć co się stanie?
KrzychuEP no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2011, 02:38 PM   #10054
Wicked dj
Registered User

Wicked dj's Avatar

Likes (Received): 1049

Quote:
Originally Posted by KrzychuEP View Post
A propos - czy nie uważacie, że takie stojące na poboczu beczki też są niebezpieczne?
mniejsza o beczki... życie pokazało że dużo bardziej niebezpieczne są kartonowe pudła stojące na poboczu.
Wicked dj no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2011, 03:13 PM   #10055
RootOnRails
(PL)

RootOnRails's Avatar

Likes (Received): 40

Lol.
Przynajmniej za poboczem są mniej lub bardziej dzikie krzaczory, a nie "ozdobny płot betonowy" ustawiony na samej granicy działki.
RootOnRails no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2011, 03:15 PM   #10056
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 25140

Quote:
życie pokazało że dużo bardziej niebezpieczne są kartonowe pudła stojące na poboczu.
To była fantazja wujowego scenarzysty.
Old November 15th, 2011, 04:14 PM   #10057
jtgs
Registered User

jtgs's Avatar

Likes (Received): 303

del

Last edited by jtgs; November 15th, 2011 at 07:30 PM.
jtgs no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2011, 07:28 PM   #10058
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

Oj tam, trochę luzu nie zaszkodzi.
Bastian. no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2011, 08:13 PM   #10059
cheslaw
...

Likes (Received): 2470

Akcja od 40 sekundy:

No ale ważne, że zdążył "wyprzedzić" przed zjazdem.
cheslaw no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2011, 08:51 PM   #10060
Fabiano_Katowice
Registered User

Fabiano_Katowice's Avatar

Likes (Received): 11

Ja kiedyś , przez podobnego barana wylądowałem na masce na szczęście bez większych szkód. Trzeba przyznać ze musi jeszcze dużo wody upłynąć żeby kierowcy się nauczyli ze nie są jedynymi użytkownikami ulic.
Chodź druga sprawa nie wiem czy taka droga jest odpowiednia dla rowerzysty.
Fabiano_Katowice no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
drogi, dziury, polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules