daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 25th, 2009, 01:09 PM   #221
j-cube
czekajac na S7

Likes (Received): 87

Czyli ogólnie rzecz mówiąc od Piotrkowa Trybunalskiego - dokładniej od A1 - do Warszawy S8 powstanie z rozbudowy istniejącej DK8 do parametrów drogi ekspresowej - szkoda, że nie ma zostawionej rezerwy pod 3 pas - a może jest na zewnątrz

Kiedy można się spodziewać przetargu na węzeł Radziejowice i do granicy województw ?

Z tego co widzę w standii to np w listopadzie na odcinek Rawa Mazowiecka - gr województw mają mieć PB i PW, na odcinek gr woj - Radziejowice mają mieć chyba PnB gotowe - czyli teoretycznie w tym roku powinny ruszyć przetargi na te 2 - albo 3 jeśli liczyć węzeł Radziejowice osobno - przetargi - czyli ciąg S8 przedłuży się do 95,3 km długości.

Bo na Radziejowice - Paszków mają mieć w grudniu DŚU - czyli budowa ruszy pewnie dopiero w 2011 r.
j-cube no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 25th, 2009, 01:36 PM   #222
wojtor
Quasimodo

wojtor's Avatar

Likes (Received): 674

Quote:
Originally Posted by j-cube View Post
Kiedy można się spodziewać przetargu na węzeł Radziejowice i do granicy województw ?
Ogłoszono 29 maja 2009
wojtor no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2009, 04:18 PM   #223
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Likes (Received): 1545

a kiedy przetarg na rawa-granica woj.łódx.?
IgorSel está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 25th, 2009, 05:46 PM   #224
zagłębiak
Registered User

zagłębiak's Avatar

Likes (Received): 581

Quote:
Originally Posted by KrzychuEP View Post
Zdjęta ziemia jest w kilku miejscach między Studziankami a Wolborzem (po obu stronach DK8):

1. Studzianki, widok ze stacji paliw Orlen przy zachodniej jezdni w kierunku Warszawy:

2. Odcinek Studzianki - Wolbórz, widok w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego:

Widziałem też miejsca ze zdjętą wierzchnią warstwą między Kolonią Zawada a Tomaszowem Mazowieckim (kierunek Warszawa) w pobliżu rzeki Wolbórki oraz jedno w Rawie Mazowieckiej. Może jutro pstryknę jeszcze jakieś fotki.
Prace archeologiczne dalej trwają. Jest dużo takich wykopków między Piotrkowem a Tomaszowem Mazowieckim. Mało ludzi przy tym siedzi. Dziś widziałem także geodetów pracujacych przy drodze.
zagłębiak no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2009, 08:22 PM   #225
sliwek
Registered User

Likes (Received): 5

Czy ktoś może orientuje się czy 10 km odcinek DK-8na północ od Piotrkowa Trybunalskiego wykoany w technologi betonu betonowego zostanie zachowany? Jak na S-kę brakuje tam sporo elementów infrastruktury, rezerwy pod 3. pas, nie jestem też pewien czy udałoby się tam dostawić wiadukty, ale chyba szkoda byłoby zupełnie rozbierać tak dobrze wykoaną i "młodą" drogę (5-6 lat). Do tego dochodzą ekrany dżwiękochłonne, niektóre pasy wyłączeń itp.
sliwek no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2009, 08:26 PM   #226
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by IgorSel View Post
a kiedy przetarg na rawa-granica woj.łódx.?
Z tego co kojarzę to chyba jeszcze w tym roku.
Old November 28th, 2009, 10:37 AM   #227
Jakub Warszauer
Registered User

Likes (Received): 539

Nowy ROŚ dla S8 Radziejowice - Wolica. Poprzedni został jak widać wrzucony do niszczarki. Jak widać GDDKiA uznała (słusznie), że jest odrobinę badziewiasty.

Cóż... nowy ROŚ, nowe mapki. Miłego oglądania:
http://www.siskom.waw.pl/s8-radziejowice-wolica.htm
Jakub Warszauer no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2009, 08:30 PM   #228
E2rdEm
prostownik

E2rdEm's Avatar

Likes (Received): 1201

Najbardziej smakowity jest ten fragment:
Quote:
Originally Posted by roś
[...]zabezpieczenie otoczenia drogi przed hałasem w postaci ekranów przeciwhałasowych musi dotyczyć prawie całego analizowanego odcinka.
[...]
11.8 Proponuje się wstępnie ekrany zewnętrzne proste o wysokości 8 m oraz ekrany w pasie dzielącym o wysokości 4 - 6 m i konstrukcji umożliwiającej ich podniesienie do 8 m.
11.9 Zastosowanie powyższych ekranów zmniejszy ilość budynków narażonych na ponadnormatywny hałas z ok. 1000 do ok. 150-200.
Czyli 22 km jazdy jak w tunelu. Będzie tylko po jednej małej przerwie: 450 m z jednej strony i 1,5 km z drugiej... Jak ktoś ma klaustrofobię, to nie powinien się wybierać na tą drogę.

Wyburzą prawie 60 budynków, postawią takie mostra, a i tak zostanie jeszcze 200 domów z przekroczonymi normami hałasu. Jak wymiana okien nie pomoże, to być może je też trzeba będzie wykupywać i wyburzać. Nie ma co, gierkówka obrosła w zabudowę...

Druga ciekawostka to pozostawienie pod Nadarzynem ciasnych łuków - R=750 i 800 m. Trzeba będzie na nich stosować przechyłkę 6% - która jest w przepisie dopuszczalna tylko na zasadzie "wymaga uzasadnienia". Tym uzasadnieniem ma być tutaj uniknięcie jeszcze większych wyburzeń.

Mimo to uważam, że to jest lepsze wyjście niż szukanie nowego przebiegu trasy - czyli podrzucanie jej w sąsiedztwo ludzi, którzy się tego nie spodziewają. I tak będzie o niebo lepiej dla mieszkańców niż jest obecnie. Zwierzaki też skorzystają - 2 ekodukty górą i poszerzenie mostów na rzeczkach, żeby służyły za przejścia dolne.
Old November 28th, 2009, 08:34 PM   #229
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 25216

Quote:
Originally Posted by E2rdEm View Post
Druga ciekawostka to pozostawienie pod Nadarzynem ciasnych łuków - R=750 i 800 m. Trzeba będzie na nich stosować przechyłkę 6% - która jest w przepisie dopuszczalna tylko na zasadzie "wymaga uzasadnienia".
Może na tych łukach przynajmniej będą przestrzegać ustawowych 110
Old November 28th, 2009, 11:25 PM   #230
Van der Rohe
mies fan

Van der Rohe's Avatar

Likes (Received): 221

Quote:
Najbardziej smakowity jest ten fragment:

Czyli 22 km jazdy jak w tunelu. Będzie tylko po jednej małej przerwie: 450 m z jednej strony i 1,5 km z drugiej... Jak ktoś ma klaustrofobię, to nie powinien się wybierać na tą drogę.

Wyburzą prawie 60 budynków, postawią takie mostra, a i tak zostanie jeszcze 200 domów z przekroczonymi normami hałasu. Jak wymiana okien nie pomoże, to być może je też trzeba będzie wykupywać i wyburzać. Nie ma co, gierkówka obrosła w zabudowę...

Druga ciekawostka to pozostawienie pod Nadarzynem ciasnych łuków - R=750 i 800 m. Trzeba będzie na nich stosować przechyłkę 6% - która jest w przepisie dopuszczalna tylko na zasadzie "wymaga uzasadnienia". Tym uzasadnieniem ma być tutaj uniknięcie jeszcze większych wyburzeń.

Mimo to uważam, że to jest lepsze wyjście niż szukanie nowego przebiegu trasy - czyli podrzucanie jej w sąsiedztwo ludzi, którzy się tego nie spodziewają. I tak będzie o niebo lepiej dla mieszkańców niż jest obecnie. Zwierzaki też skorzystają - 2 ekodukty górą i poszerzenie mostów na rzeczkach, żeby służyły za przejścia dolne.
okazja żeby się zastanowić nad estetyką ekranów - bo 22km kiczu kolorowych paneli będzie bardzo bolało...

warto by wreszcie podpatrzeć chociażby Niemców - stonowane ekrany w naturalnych kolorach, z naturalnych materiałów (beton, drewno, ceramika), porośnięte pnącą zielenią - owszem, droższe to trochę, ale przecież to ma służyć wiele lat!
Old November 29th, 2009, 09:03 AM   #231
Teokryt
I co ja mogę?

Teokryt's Avatar

Likes (Received): 5176

Na wysokość ekranów też zwróciłem uwagę 8m i to jeszcze na nasypie gdzieniegdzie? Jak wytrzymają silne wiatry zachodnie (Vśr 60km/h) W miescie rozumiem i tam trudno o taki wiatr niemal na całej jednej stronie.
W pasie dzielącym - przemilcze.
co do ekranów - czy problem było by stosowanie ekranów trocino betonowych?

natomiast zwróćcie na różne mniej lub bardziej ciekawe rozwiązania. I to takie których nie było w żadnym z wariantów.

1. Prostowanie łuków - wybrano wariant (1A) bez prostowania - czemu na Rysunku wyprostowane?
2. estakada na samym początku przy węźle Paszków łącząca dwa pola - jesteśmy bogaci... nie nie będzie po niej niż jeździć, i nie piszcie mi o centrum mody które obecnie ma bardzo mały wskaźnik odwiedzin i raczej jest elitarnym centrum niż wielkim magazynem jak stojący po przekątnej i znacznie większy maximus. Osobiście widział bym taki przejazd w ciągu ul. Komorowskiej na druga stronę trasy by uzupełnić brakująca siec drogową w Kajetanach gdzie wszystkie drogi zbiegają się razem w jednym punkcie.
3. Skrzyżowanie dróg serwisowych na samym środku przyszłej (własciwie niemal budowanej) rozdzielni trafo 110/15kV? przesunie się...
4. Odległość miedzy węzłowa 800m? żaden problem... (chodzi o Węzeł Nadarzyn i węzeł "coś" w połowie odcinka miedzy obecnym skrzyżowaniem w Ruściu a Nadarzynem.
5. Fajny raport bez nowych obszarów N2000, linii wysokiego napięcia i paru innych drobiazgów.
6. nie wiem nawet jak to napisać.. połączenie obu stron drogi serwisowej w taki sposób:
- prosto - w prawo - 200m nawrotka i 400mprosto. Okolice przejazdu w Młochowie gdzie powinien być węzeł a nie zwykły przejazd aż do Siestrzeni nie ma nic a gros ruchu przejeżdża tym skrzyżowaniem. czasami mam przeczucie że do Projektu brano pod uwagę ruch na drogach wojewódzkich i wyższej klasy a to że lokalne sa nie mniej obciążone to już nikogo nie obchodzi... W tej sytuacji od samej siestrzeni ruch skumuluje sie na węźle Nadarzyn gdzie prognozowano ( i zaobserwowano też) ruch ponad 12 000 poj na dobę. Jak dodamy jeszcze z całego południa w tym ciężarówki z centrów logistycznych to układ dwóch rondek zdechnie w trymiga.
Robiąc Węzeł tam gdzie teraz jest zwykły przejazd automatycznie wykształca się odciążenie Nadarzyna gdzie NIE MA już miejsca woli i pieniędzy też) na rozbudowę. Po zbudowaniu zawsze trzeba będzie jadąc z dowolnej części gminy i tak przejechać przez węzeł Nadarzyn.
8. Autobusy nie jeżdżą na tym odcinku, ani jeden. Bo nie widać ani zatoczek na drogach serwisowych ani nigdzie.

Jedyne co jest in plus - zrezygnowano z wklejania drogi serwisowej w ciąg ul. Warszawska w Nadarzynie. Tam teraz jest przebudowane skrzyżowanie z wysepkami i podobnymi wiec ruch uspokojony (i to bardzo)
Teokryt no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2009, 12:29 PM   #232
robbo2k
Registered User

Likes (Received): 614

Wybacz ale na wspolnym przebiegu DK2 i DK50 sa dwa ronda i korki jak sa to na 5minut maks stania jak ktos ma dane niech poda liczbe pojazdow. Za chwile jednak ruch tam spadnie dramatycznie bo bo tiry zjada na A2 w wiskitkach a ruch tranzytowy i regionalny spadnie z DK2. Pozatym ruch miedzy Sietrzeniem a Nadarzynem idacy w poprzek jest zaden. W sietrzeniu powinna byc obwodnica aglomeracyjna laczaca Blonie z Grodziskiem Maz Siestrzeniem i Tarczynem
robbo2k no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2009, 03:23 PM   #233
E2rdEm
prostownik

E2rdEm's Avatar

Quote:
Originally Posted by Teokryt View Post
1. Prostowanie łuków - wybrano wariant (1A) bez prostowania - czemu na Rysunku wyprostowane?
Nie wiem na który rysunek patrzysz, ale wybrano wariant z prostowaniem, oprócz okolic Nadarzyna, gdzie nie będzie prostowania.

Quote:
4. Odległość miedzy węzłowa 800m? żaden problem... (chodzi o Węzeł Nadarzyn i węzeł "coś" w połowie odcinka miedzy obecnym skrzyżowaniem w Ruściu a Nadarzynem.
Aaaa, no to wszystko jasne. Patrzysz na Rys_1 - na którym są pokazane oba warianty układu węzłów. Nie przeszkadzało Ci, że w Siestrzeni też masz narysowane dwa węzły tuż obok siebie?
Na Rys_2 masz już tylko jeden układ węzłów - ten wybrany ("1A po kopi" - chyba). Obejrzyj ten rysunek, ma mniej zmyłek...
Old November 29th, 2009, 05:33 PM   #234
mkm101
Registered User

Likes (Received): 266

Quote:
co do ekranów - czy problem było by stosowanie ekranów trocino betonowych?
Po pierwsze - dlaczego zakłada się wszędzie zamontowanie ekranów nieprzeźroczystych? W całym ROŚ nie zauważyłem ani słowa wyjaśnienia takiego wyboru.

Quote:
Bo rysunek jest spod dużego palca, nie odpowiada (jak sądzę) żadnemu z konkretnych wariantów

Quote:
Przecież tam nie będzie (niestety) żadnego węzła

Quote:
czasami mam przeczucie że do Projektu brano pod uwagę ruch na drogach wojewódzkich i wyższej klasy a to że lokalne sa nie mniej obciążone to już nikogo nie obchodzi... W tej sytuacji od samej siestrzeni ruch skumuluje sie na węźle Nadarzyn gdzie prognozowano ( i zaobserwowano też) ruch ponad 12 000 poj na dobę.
Mam wrażenie że to jest największy błąd tej przebudowy - czyli kumulowanie potoków w bardzo nielicznych węzłach. To jest problem powstały na poziomie SW/założeń, ale widzę że ROŚ się do tego w ogóle nie odnosi - nie ma w nim jakiejkolwiek oceny wpływu zwiększonego ruchu na drogach lokalnych/powiatowych/wojewódzkich w okolicach węzłów na otoczenie - a wg mnie powinno być (bo to jest efektem przebudowy z DK na S). Nie oceniono nawet wpływu ruchu na nowo zbudowanych serwisówkach na otoczenie.

Quote:
8. Autobusy nie jeżdżą na tym odcinku, ani jeden. Bo nie widać ani zatoczek na drogach serwisowych ani nigdzie.
Autobusy będą jeździły serwisówkami (swoją drogą ciekawe bo opisując komunikację publiczną autorzy ROŚ nie zauważyli komunikacji organizowanej przez ZTM)

Quote:
Jedyne co jest in plus - zrezygnowano z wklejania drogi serwisowej w ciąg ul. Warszawska w Nadarzynie. Tam teraz jest przebudowane skrzyżowanie z wysepkami i podobnymi wiec ruch uspokojony (i to bardzo)
Tego nie wiadomo. Wg tekstu - na całej długości eSki mają być obustronnie serwisówki ale na mapce tego nie widać (tak, wiem, ona nie reprezentuje żadnego wariantu), natomiast zupełnie nie wiadomo jak będą rozwiązane dojazdy do węzłów (zwłaszcza najtrudniejszy węzeł - Nadarzyn)

W ROŚ jest w ogole kilka bardzo ciekawych stwierdzeń - np że zwiększenie przepustowości po przebudowie zmniejszy zanieczyszczenie atmosfery czy też że ekrany o wysokości 6-8m mają pozytywny efekt krajobrazowy.
Natomiast nie zauważyłem (oprócz braku oceny środowiskowej zmian w ruchu lokalnym - wg mnie bardzo poważny błąd) ani oceny ryzyka zwiększenia wypadków podczas wielokilometrowej jazdy wzdłuż nieprzeźroczystych ekranów (znużenie monotonią jazdy) ani oceny wpływu wysokich ekranów na mikroklimat (zwłaszcza zaburzenie przepływu powietrza tuż nad ziemią i zmiany w nasłonecznieniu).
Ciekawe też że do oceny wpływu na środowisko założono że w ciągu najbliższych 5 lat (do 2015) ruch na tym odcinku zwiększy się aż dwukrotnie (z 33 do 65 tys poj/d) i to mimo że zaraz obok będzie gotowa A2...
mkm101 no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2009, 09:37 PM   #235
Teokryt
I co ja mogę?

Teokryt's Avatar

Quote:
Wybacz ale na wspolnym przebiegu DK2 i DK50 sa dwa ronda i korki jak sa to na 5minut maks stania jak ktos ma dane niech poda liczbe pojazdow. Za chwile jednak ruch tam spadnie dramatycznie bo bo tiry zjada na A2 w wiskitkach a ruch tranzytowy i regionalny spadnie z DK2
Tam będą de facto 4 ronda na niecałym 1km. Jakie? Obecne w Nadarzynie, 2 projektowane przy trasie i na zbiegu ul. Klonowej i Rolnej.
A tiry nigdzie nie zjadą bo tu jest ich miejsce docelowe.
Jak to możliwe? Centra logistyczne przy przejeździe w Młochowie, Małe centrum logistyczne w Urzucie, Małe Centrum Logistyczne przy Mago, Centrum Logistyczne obok CH Maximus. Ponadto jest tu zagłębie serwisów i dealerów aut ciężarowych i autobusów.
W efekcie Ciężarówki od Urzuta aż do Węzła w Nadarzynie będą walać się po małych drogach serwisowych. W kierunku Wolicy również będą sie walać po drogach serwisowych bo najbliższy zjazd będzie za Węzłem Janki wiec będzie opłacało im się zasuwać po drogach lokalnych niż robić mega nawrotkę.

Quote:
Pozatym ruch miedzy Sietrzeniem a Nadarzynem idacy w poprzek jest zaden.
W poprzek nie ale Włączający się do trasy bardzo duży - Głównie z rejonu Starej Wsi (typ ulicówki i tam sie robić powoli już naprawdę gęsto a to są olbrzymie obszary pod zabudowę). Niedawno było zamknięte skrzyżowanie w Ruścu - korki w Samym Nadarzynie sie gały na moją polna ulicę (czas wyjazdu ze wsi jakieś 30 minut).

Grodzisk będzie jeździł sobie do Węzła tłuste na A2, a obwodnica będzie właśnie DK50 i DW721. I to wystarczy na długie lata bo od Nadarzyna na południe zabudowa bedzie postępować wolniej niż w tym pasmie.

Quote:
Nie wiem na który rysunek patrzysz, ale wybrano wariant z prostowaniem, oprócz okolic Nadarzyna, gdzie nie będzie prostowania.
to akurat wiem tylko co za problem było zrobić kilka oddzielnych rysunków z właściwym juz wybranym wariantem?

Quote:
Nie przeszkadzało Ci, że w Siestrzeni też masz narysowane dwa węzły tuż obok siebie?
Przeszkadzało i wiedziałem ze to mix wszystkich wariantów co oznacza ze jest to nieczytelne.

Quote:
W całym ROŚ nie zauważyłem ani słowa wyjaśnienia takiego wyboru.
To ROŚ jest mniej wybrakowane niż ostatnio...
Ale Fakt faktem będzie to jakiś dramat.
Może rodzaj stosowanych ekranów nie jest zawarty w ROŚ?

Quote:
Bo rysunek jest spod dużego palca, nie odpowiada (jak sądzę) żadnemu z konkretnych wariantów
I to powinno zupełnie dyskwalifikować ROŚ jako warty uwagi.

Rozumiem uproszczenie ale projektu jako takiego nie ma. I nie widziałem uzasadnienia a konsultacji społecznych nie było.

Quote:
Przecież tam nie będzie (niestety) żadnego węzła
To po kiego grzyba to tam narysowali? dla zabawy by po wkurzać ludzi którzy by byli wysiedleni lub mieli pogorszone warunki życia?

Quote:
- nie ma w nim jakiejkolwiek oceny wpływu zwiększonego ruchu na drogach lokalnych/powiatowych/wojewódzkich w okolicach węzłów na otoczenie - a wg mnie powinno być (bo to jest efektem przebudowy z DK na S). Nie oceniono nawet wpływu ruchu na nowo zbudowanych serwisówkach na otoczenie.
Czy to może być podstawa do uwalenia całej procedury?

Quote:
Autobusy będą jeździły serwisówkami (swoją drogą ciekawe bo opisując komunikację publiczną autorzy ROŚ nie zauważyli komunikacji organizowanej przez ZTM)
Nie no jasne jednakże tak mało przejazdów uniemożliwia trasowanie komunikacji choć jest i tak o nieco lepiej niż w przypadku TSW gdzie autobusy będą 10 minut więcej poświęcać na przejazd niż obecnie.

Quote:
natomiast zupełnie nie wiadomo jak będą rozwiązane dojazdy do węzłów (zwłaszcza najtrudniejszy węzeł - Nadarzyn)
Od strony warszawy - dwie serwisówki wzdłuż trasy - nie ma bólu.
W druga strone jest.. śmiesznej, seriwsówka po zachodniej stronie od Nadarzyna do Ruśca jest NIEPOTRZEBNA - dlaczego? zgodnie z MPZP Nadarzyn nawet bez drogi serwisowej wszystkie działki (nieprzjęte pod budowę) będą miały dojazd od strony Nadarzyna wiec nie ma sensu jej robić. Po drugiej stronie seriwsówka będzie naturalnym ciągiem.

Quote:
np że zwiększenie przepustowości po przebudowie zmniejszy zanieczyszczenie atmosfery czy też że ekrany o wysokości 6-8m mają pozytywny efekt krajobrazowy.
Mnie to jakoś nie dziwi bo to nie pierwszy paraoks...

Quote:
Ciekawe też że do oceny wpływu na środowisko założono że w ciągu najbliższych 5 lat (do 2015) ruch na tym odcinku zwiększy się aż dwukrotnie (z 33 do 65 tys poj/d) i to mimo że zaraz obok będzie gotowa A2...
Dane z palca. GPR2010 pokaże ze tam już jeździ jakieś 65tys poj/d
Old November 29th, 2009, 10:00 PM   #236
KrzychuEP
Piotrkowianin

KrzychuEP's Avatar

Likes (Received): 2834

Quote:
Originally Posted by Van der Rohe View Post
ekrany w naturalnych kolorach, z naturalnych materiałów (beton, drewno, ceramika)
Beton i ceramika to materiały naturalne?
KrzychuEP no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2009, 10:20 PM   #237
Teokryt
I co ja mogę?

Teokryt's Avatar

Quote:
Beton i ceramika to materiały naturalne?
Trocinobeton to jak bardzo agresywny rodzaj ekranu :>
ceramika porasta mchem i porostami po jakimś czasie a plastik i metal tylko brudzi się i w końcu zardzewieje. Szybko pojawia sie graffiti i inny syf.
Old November 30th, 2009, 05:07 AM   #238
E2rdEm
prostownik

E2rdEm's Avatar

Quote:
A tiry nigdzie nie zjadą bo tu jest ich miejsce docelowe.
Jak to możliwe? Centra logistyczne przy przejeździe w Młochowie, Małe centrum logistyczne w Urzucie, Małe Centrum Logistyczne przy Mago, Centrum Logistyczne obok CH Maximus. Ponadto jest tu zagłębie serwisów i dealerów aut ciężarowych i autobusów.
W efekcie Ciężarówki od Urzuta aż do Węzła w Nadarzynie będą walać się po małych drogach serwisowych.
Wiem! Mam! Eureka!
Zamiar jest taki, żeby wrobić te centra logistyczne w finansowanie dodatkowych węzłów pozwalających na dojazd do nich. Na zasadzie "wicie rozumiecie, jest przepis o minimalnych odległościach międzywęzłowych, a ponadto nie mamy kasy. Ale jak załatwicie kasę na budowę, to spojrzymy łaskawym okiem i załatwimy odstępstwo od przepisu o odległościach".
No bo np. dodatkowy węzeł tam gdzie narysowali wiadukt w Starej Wsi - byłby rzeczywiście 4 km zarówno od węzła Nadarzyn, jak i węzła Siestrzeń. A przepis wymaga 5 km poza terenem zabudowy.

Jakby te wszystkie firmy zrobiły zrzutę, to nawet nie wyszłoby aż tak drogo na łeba... Może na to pójdą?

Quote:
Rozumiem uproszczenie ale projektu jako takiego nie ma.
W ogóle zarzekają się w paru miejscach ROŚa, że kilka spraw wymaga doprecyzowania w fazie projektu. Widocznie dali za niską cenę w przetargu, i nie mogli sobie pozwolić na jakiekolwiek analizy wykraczające poza wymagania Gdaki...

Quote:
I nie widziałem uzasadnienia a konsultacji społecznych nie było.
[...brak oceny wpływu dróg serwisowych...]
Czy to może być podstawa do uwalenia całej procedury?
To jest dopiero ROŚ. Konsultacje będą na pewno w trakcie procedury wydawania DŚU - takie jest prawo. Tyle, że nie muszą być w formie rozprawy (zebrania) - mogą kazać przysyłać uwagi na piśmie. I radzę zgłosić to wszystko co napisałeś w odpowiednim momencie - a nie szukać powodów do "uwalenia całej procedury". Po to mamy ustawę "o udziale społeczeństwa" i konsultacje przez nią nakazane, żeby każdy mógł swobodnie skrytykować ROŚ, i żądać uzupełnienia brakujących elementów raportu.
Old November 30th, 2009, 08:17 AM   #239
Teokryt
I co ja mogę?

Teokryt's Avatar

Quote:
Po to mamy ustawę "o udziale społeczeństwa" i konsultacje przez nią nakazane, żeby każdy mógł swobodnie skrytykować ROŚ, i żądać uzupełnienia brakujących elementów raportu.
Mam trochę złe zdanie przygotowywaniu ROŚ a to dlatego że spotkałem się z osobami które były na posiedzeniu KOPI jak również poprzedni ROŚ to był śmiech na sali.
Poza tym jak piszą o takich brakach i na podstawie tych braków ma byc opracowywany projekt.. to trochę wygląda dziwnie i niepoważnie dla mnie.

Quote:
No bo np. dodatkowy węzeł tam gdzie narysowali wiadukt w Starej Wsi - byłby rzeczywiście 4 km zarówno od węzła Nadarzyn, jak i węzła Siestrzeń. A przepis wymaga 5 km poza terenem zabudowy.
Jak zostanie raz zbudowany to już potem nie będzie potrzeby ich dobudowania - bo zakładam ze przez najbliższe 30 a może i 50 lat nie będzie potrzeby rozbudowy S8 (bo będzie i tak rezerwa pod 3 pas) jak również budowy nowych przejazdów czy węzow. Raz a dobrze a nie motywy z TT.

Domyślam się ze too tej zrzutce pisałeś jako żart ale z drugiej strony centra logistyczne mogły by na to pójść bo by im się na paliwo zwróciło ( jedno Centrum logistyczne obecnie ma prawo zawracać albo w Ruścu albo w Wolicy mimo że znajduje się w Nadarzynie )

Quote:
W ogóle zarzekają się w paru miejscach ROŚa, że kilka spraw wymaga doprecyzowania w fazie projektu.
To czekamy na fazę projektu (kto ją będzie robił i kiedy to będzie wiadomo i na jakich zasadach?)
Old November 30th, 2009, 08:20 AM   #240
macieii
Registered User

Likes (Received): 2081

Quote:

Jakby te wszystkie firmy zrobiły zrzutę, to nawet nie wyszłoby aż tak drogo na łeba... Może na to pójdą?
A jak się trafi bogaty mieszkaniec to sobie sam prywatny zjazd do posesji z eski załatwi
macieii no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s8, gierkówka, mazowieckie, piotrków trybunalski, s-8, warszawa

Thread Tools

Posting Rules