daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk

Śląsk Dolnośląskie, Opolskie, Śląskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 19th, 2007, 01:25 PM   #1
Piana
Ślązak tu i tam

Likes (Received): 0

[Zabrze] Inwestycje

Pomiędzy Makro i terminalem pocztowym wyrósł pawilon meblowy.
Nie wiem kiedy otwarcie.

Piana no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old November 19th, 2007, 01:35 PM   #2
Piana
Ślązak tu i tam

Na przeciwko Multikina (skrzyżowanie Korfantego/Gdańska) trwa budowa rodzinnego centrum rozrywki.
Zdjęcia z wczoraj (niestety, nie wyszły najlepiej)

Old November 19th, 2007, 02:46 PM   #3
mark40
Registered User

mark40's Avatar

Likes (Received): 798

Quote:
Originally Posted by Piana View Post
Pomiędzy Makro i terminalem pocztowym wyrósł pawilon meblowy.
Nie wiem kiedy otwarcie.

Identyczny jak w Chorzowie. Patrząc na stopień prac (nie wiem jak wewnątzr) ale można przeiwdzieć, ze otwarcie bedzie w lutym (tak jak w Chorzowie). Aha salon meblowy nazywa sie Black Red White.
mark40 no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2007, 10:43 PM   #4
mieszko966
www.telewizja.gliwice.pl

Ciekawa architektura. Niby nic, ale ma swój urok. Fajne przezklenia i ceglana (jak myślę) fasada. Wydaje się, że salon będzie dwupiętrowy.
mieszko966 no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2007, 08:47 PM   #5
Piana
Ślązak tu i tam

Trwa rozbudowa Śląskiego Centrum Chorób Serca:

Old December 2nd, 2007, 09:05 PM   #6
Piana
Ślązak tu i tam

Stary hotel robotniczy przerabiany jest na akademiki:

Old December 7th, 2007, 04:14 PM   #7
Piana
Ślązak tu i tam

Obok Browaru remontowany jest budynek PZU:

Old December 17th, 2007, 07:55 PM   #8
mark40
Registered User

mark40's Avatar

Park Handlowy obok Platana

- położone w pobliżu autostrady A4
- zostanie wybudowane w pobliżu dobrze znanego Centrum Handlowego Platan (znajdującego się przy drodze dojazdowej)
- centralnie położony w centrum miasta, dogodny dojazd dla mieszkańców Zabrza i całego regionu (przystanki autobusowe i tramwajowe)

Szczegóły projektu

- 9.500 m2 całkowitej powierzchni najmu
- odpowiednia koncepcja zagospodarowania nieruchomości dla wyspecjalizowanych sprzedawców
- dogodny park handlowy zapewniający w pełni komplementarną ofertę dla klientów indywidualnych
- możliwość rozbudowy projektu o przykryty wewnętrzny pasaż
Old December 17th, 2007, 08:39 PM   #9
krzewi
Zjadam dzieci, polecam !

krzewi's Avatar

Likes (Received): 457

dwa centra obok siebie?
krzewi no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2007, 12:31 AM   #10
desmo
Registered User

desmo's Avatar

Likes (Received): 192

To jeszcze jedna wizualka tego projektu:

W sumie wygląda na próbę zrobienia ulicy handlowej przy parkingu centrum handlowego.

Poza tym pojawiły się informacje, że wkrótce, po wielu latach oczekiwania, ma zacząć się zabudowa plomby przy deptaku na Wolności. Wg informacji z forum GW (więc mało wiarygodne źródło) powstaje zaplecze budowy (główny problem na forum, to to, gdzie będą w nogę grać, bo zaplecze powstaje na pobliskim boisku), a sam obiekt ma mieć 6 kondygnacji, w tym 2 podziemne (pewnie parkingi).
Mam nadzieję, że powstanie tam jakiś ładny dom handlowy, choć jestem pełen obaw
desmo no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2007, 11:59 AM   #11
mieszko966
www.telewizja.gliwice.pl

Quote:
Originally Posted by mark40 View Post
- położone w pobliżu autostrady A4
- zostanie wybudowane w pobliżu dobrze znanego Centrum Handlowego Platan (znajdującego się przy drodze dojazdowej)
Chciałem zwrócić uwagę na to, że te dwa punkty wzajemnie się wykluczają. Chyba się komuś autostrada z "dekawką" pomyliła.
mieszko966 no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2007, 07:21 PM   #12
krzewi
Zjadam dzieci, polecam !

krzewi's Avatar

Likes (Received): 457

wiec niech to bedzie przy A4 bo jak w centrum zabije i powiesze za....
krzewi no está en línea   Reply With Quote
Old December 26th, 2007, 12:26 PM   #13
mark40
Registered User

mark40's Avatar

Zabrze będzie miało prawdziwy ratusz

Od nowego roku na wieży siedziby dawnej dyrekcji Huty Donnersmarck zacznie tykać zabytkowy zegar i zagra miejski hejnał.

Kiedyś w budynku urzędowali dyrektorzy Huty Donnersmarck, później Zabrze. Największy zakład w okolicy, który zatrudniał kilka tysięcy pracowników, musiał mieć okazałą siedzibę. Dlatego w 1907 roku przy ul. Bytomskiej stanął gmach pyszny niby pałac z imponującym portalem i westybulem. Zaprojektował go znany berliński architekt Arnold Hartmann. - To były takie czasy, kiedy siedziba firmy miała robić wrażenie na pracownikach. I tak też było. Większe od niej były tylko kominy, które ją otaczały. Ciekawostką jest, że dach w całości opierał się na metalowej konstrukcji - opowiada Dariusz Walerjański, historyk i przewodniczący zabrzańskiego Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

W 2004 roku, gdy sytuacja finansowa huty pogarszała się, miasto przejęło budynek w zamian za długi. Pusty gmach niszczał, a urzędnicy nie mieli pomysłu, jak go zagospodarować. Najpierw miało się tutaj przenieść Muzeum Miejskie. Ostatecznie zdecydowano, że Zabrze będzie miało ratusz z prawdziwego zdarzenia. Właśnie zakończył się pierwszy etap remontu. Gotowy jest dach i wieża zegarowa. - Naprawy zegara nie planowaliśmy, ale firma budowlana miała zaprzyjaźnionego zegarmistrza, który uparł się, że ożywi zabytkowy mechanizm. I dopiął swego - mówi Krzysztof Ladziński z zabrzańskiego magistratu.

Zegar już chodzi. Na razie na próbę bez wskazówek. Spóźnią się tylko minutę na tydzień. Oficjalnie rozpocznie pracę w samo południe w Nowy Rok. Wtedy też z wieży zabrzmią dźwięki miejskiego hejnału skomponowanego przez muzykologa ks. prof. Romualda Raka.

- Udało się nam uratować wpisany do rejestru zabytków budynek. Pracujemy nad tym, żeby w Zabrzu pełnił on funkcję ratusza, o który zabiegano od 85 lat - podkreśla prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Do końca 2009 roku mają się tutaj przenieść prezydent i rada miejska.
Old December 26th, 2007, 06:51 PM   #14
Szczesiu
Registered User

Szczesiu's Avatar

Likes (Received): 28

Taki sam jak na pierwszej fotce jest w Chorzowie koło Castoramy. To salon BlackRedWhite
Szczesiu no está en línea   Reply With Quote
Old December 26th, 2007, 07:47 PM   #15
mysteryclient
Tommy

mysteryclient's Avatar

We Wrocławiu a raczej w Bielanach Wrocławskich jest jeszcze jedna kopia.
"...człowiek przyzwyczaja się do środowiska przestrzennego, nawet jeśli jest ono bezwartościowe, chaotyczne, brzydkie, nie zdjąc sobie sprawy, ile traci, nie mogąc na co dzień przebywać w otoczeniu harmonijnym i pięknym, o indywidualnych walorach" - K. Wejchert
mysteryclient no está en línea   Reply With Quote
Old December 26th, 2007, 08:57 PM   #16
informer
Registered User

I kolejna w Będzinie przy ul. Piłsudskiego. Można ogłosi konkurs - znajdź kolejny salon B&R&W
informer no está en línea   Reply With Quote
Old January 2nd, 2008, 04:02 PM   #17
AIr
Registered User

AIr's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by desmo View Post
Poza tym pojawiły się informacje, że wkrótce, po wielu latach oczekiwania, ma zacząć się zabudowa plomby przy deptaku na Wolności. Wg informacji z forum GW (więc mało wiarygodne źródło) powstaje zaplecze budowy (główny problem na forum, to to, gdzie będą w nogę grać, bo zaplecze powstaje na pobliskim boisku), a sam obiekt ma mieć 6 kondygnacji, w tym 2 podziemne (pewnie parkingi).
Mam nadzieję, że powstanie tam jakiś ładny dom handlowy, choć jestem pełen obaw
Rzeczywiście, pakamery już stoją, jedyny problem to nikt nie wie kto będzie GW na tym obiekcie

A problem z boiskiem dzieciaki będą miały i to spory, na miejscu boiska ma powstać 2 poziomowy parking, w plombie przeszklony obiekt handlowy. Jednak najbardziej interesuje mnie w jaki sposób tam będą ludzie dojeżdżać bo chyba nie tą drogą koło pogotowia, gdzie ledwo dwa samochody się mieszczą
AIr no está en línea   Reply With Quote
Old January 2nd, 2008, 11:20 PM   #18
desmo
Registered User

desmo's Avatar

Likes (Received): 192

Masz może więcej informacji na temat tej inwestycji, nazwę inwestora czy też może projekt? Bardzo mnie to ciekawi.

Byłem tam właśnie w święta, zaparkowałem na Kowalskiej, żeby dostać się na plac Wolności, więc dobrze wiem jak wygląda sprawa z dojazdem. Problem zaczyna się zaraz po zjeździe z Goethego, a potem jest już tylko gorzej. A może przejazd slalomem między iglakami na placu Wolności Coś mi się wydaje, że mieszkańcy będą przeklinać ten obiekt.
Widziałem też te 4 kontenery - szczerze mówiąc miałem nadzieje, że może już teren zagrodzili. Ale lepsze to niż nic (przynajmniej na razie).
desmo no está en línea   Reply With Quote
Old January 4th, 2008, 10:27 AM   #19
AIr
Registered User

AIr's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by desmo View Post

Masz może więcej informacji na temat tej inwestycji, nazwę inwestora czy też może projekt? Bardzo mnie to ciekawi.

Byłem tam właśnie w święta, zaparkowałem na Kowalskiej, żeby dostać się na plac Wolności, więc dobrze wiem jak wygląda sprawa z dojazdem. Problem zaczyna się zaraz po zjeździe z Goethego, a potem jest już tylko gorzej. A może przejazd slalomem między iglakami na placu Wolności Coś mi się wydaje, że mieszkańcy będą przeklinać ten obiekt.
Widziałem też te 4 kontenery - szczerze mówiąc miałem nadzieje, że może już teren zagrodzili. Ale lepsze to niż nic (przynajmniej na razie).
Inwestorem jest (a przynajmniej była) firma RYŁKO - ta od butów.
Jak znajdę to wstawię jakieś rendery z Autocada. Zapomniałem dodać, że z parkingu do obiektu będzie można dojść po kładce nad ulicą Barbary
AIr no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2008, 05:05 PM   #20
prom
Used Register

prom's Avatar

Likes (Received): 70

za www.um.zabrze.pl

Quote:
Budowę osiedla dla ok. 20 tys. mieszkańców wraz ze szkołą, szpitalem, hotelem, biurowcami, centrum konferencyjnym, budynkami usługowymi i polem golfowym przewiduje projekt, zaprezentowany wczoraj zabrzańskim radnym przez indonezyjską firmę Ciputra oraz jej partnera - firmę Premier Polska sp. z o.o., wchodzącą w skład francuskiej Grupy Les Nouveaux Constructeurs, która działa na rynku europejskim od 1972 r.

- Atrakcyjna dla nabywców propozycja wspomogłaby rozwój gospodarczy miasta i wpłynęłaby na tworzenie nowych miejsc pracy – podkreśliła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.
- Przedstawiamy dziś państwu projekt, który absolutnie może zmienić kierunek rozwoju miasta – ocenił podczas spotkania Adam Kołodziejski, przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta. Równocześnie, wraz z łódzką posłanką Hanną Zdanowską, należy do grona inspiratorów realizacji tego projektu.
Nowe osiedle z 8 tys. mieszkań mogłoby powstać między ul. Składową i Tarnopolską. Szacowany całkowity obszar zabudowy to ponad 200 ha. Przyjazna środowisku inwestycja pełniłaby funkcje mieszkalne, komercyjne, rozrywkowo-rekreacyjne i użyteczności publicznej. Jeżeli zgodę na jej realizację wyrazi Rada Miejska, wówczas już w 2009 r. mogłaby się rozpocząć sprzedaż mieszkań.
Firma Ciputra jest właścicielem m.in. sieci hoteli, galerii handlowych, pól golfowych i parków rozrywki. Specjalizuje się w realizacji projektów tzw. „Nowych Miast”. Notowana na paryskiej giełdzie spółka Les Nouveaux Constructeurs skupia się natomiast na budowie domów jedno i wielorodzinnych. Oba podmioty współpracują od wielu lat. Ich pierwsze wspólne inwestycje powstały w Dżakarcie, zaś realizacja projektu zabrzańskiego ma być ich pierwszym wspólnym europejskim doświadczeniem.
Projekt z takim rozmachem, że aż brzmi nieprawdopodobnie. Cóż, jeśli chodzi o projekty, to Pani Prezydent co rusz wali z grubej rury. Zobaczymy, co z tego wszystkiego wyjdzie w praktyce...
prom no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
inwestycje, zabrze

Thread Tools

Posting Rules