daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Hungary > Projects and Development > Tervek és építkezések > Budapest

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1237 votes, 5.00 average.
Old April 19th, 2014, 03:24 PM   #10121
Bazsi91
Registered User

Bazsi91's Avatar

Likes (Received): 5690

Tényleg más ilyen szögből nézve.

És a mellette lévő épületet felállványozták.
Bazsi91 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 19th, 2014, 06:42 PM   #10122
realbizkit
Registered User

realbizkit's Avatar

Likes (Received): 1664

Az Eiffel Palace akkor nézne ki igazán jól, ha a tetején nem lógna ki a tető mögül olyan hangsúlyosan a gépház/klíma stb amit felpakoltak a tetőre. És ez még az utcáról is látszik, a Nyugati térről meg pláne. Nem hiszem, hogy ezt nem lehetett volna szebben megoldani, vagy belekalkulálni, hogy rálátni az épületre elég nagy távolságból
Tipikus kelet-európai gány: megcsinálják szépen, aztán elbaxxák valami pitiáner dologgal az összképet. (pl. amikor letesznek egy szép műkövet aztán itt-ott lötyög és kifordul a helyéről, vagy egy felújított térre odatesznek egy abszolút oda nem illő villamossági szekrényt stb lehetne sorolni)

MatteoFTC liked this post
realbizkit no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2014, 06:59 PM   #10123
realbizkit
Registered User

realbizkit's Avatar

Likes (Received): 1664

helyett ízlésesebb lenne egy:

Valamit azért a szélén (ahol nem zavaró) meghagytam, hogy senki ne mondja, hogy nem lehet a gépesítést hova tenni
realbizkit no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2014, 09:29 PM   #10124
Windblower
Oslo sympathisant

Windblower's Avatar

Likes (Received): 6010

A felüljáróról jut eszembe, hogy amennyiben a villamosvonal újra megépülne a Bajcsyn. akkor fölösleges lenne a felüljáró bontása, ugyanis kiváló villamosfelüljárót lehetne csinálni belőle. A volt Skála és a Nyugati felől felől még lépcső is vezet fel, úgyhogy a megállók pont a Körút felett lehetnének.

Somehow i got the feeling no one is able to imagine those large, restored royal rooms and halls with full of valuable paintings, statues and... museum visitors.
Windblower no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2014, 11:10 PM   #10125
amaurote1
Registered User

amaurote1's Avatar

Likes (Received): 2667

Quote:
Originally Posted by Windblower View Post
A felüljáróról jut eszembe, hogy amennyiben a villamosvonal újra megépülne a Bajcsyn. akkor fölösleges lenne a felüljáró bontása, ugyanis kiváló villamosfelüljárót lehetne csinálni belőle. A volt Skála és a Nyugati felől felől még lépcső is vezet fel, úgyhogy a megállók pont a Körút felett lehetnének.
Úgy tudom nem tudna felkaptatni rajta a vili, elég meredek ám:

Amúgy is egy szörnyű műtárgy, tönkreteszi az egész környéket, minden látványt porig bombáz kb.

Martin_R2, hmphoto liked this post
amaurote1 no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2014, 11:18 PM   #10126
neverdie
whatever

neverdie's Avatar

Likes (Received): 1729

Igazából az M3 rekonstrukciójával egyszerre kéne újragondolni a felszínt és rehabilitálni az Üllőit, a Bajcsy-t (villamos), a Vácit és a kapcsolódó tereket, mert pl. az M2-nél ezt nem tették meg és fájó látni, hogy a felújított metróhoz nem dukál újragondolt köztér. Piac a stadionoknál, káosz a Blahán, béna Batyi, ótvar Széll Kálmán tér. Mondjuk talán lassan ezek is megújulnak, de jobb lett volna, ha egy koncepció mentén vitték volna végig, mint az M4 esetében.
Kár, hogy az olcsóság lesz a fő szempont a metró felújításánál.
Old April 19th, 2014, 11:40 PM   #10127
nbcee
Machiavellian travesty

nbcee's Avatar

Likes (Received): 13745

Quote:
Originally Posted by amaurote1 View Post
Úgy tudom nem tudna felkaptatni rajta a vili, elég meredek ám:

Ne is mondd, mindig szenvedek vele

Emperor of Bir Tawil and the Nbcee farmlands
Demigod of DLM
nbcee no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2014, 08:23 AM   #10128
Windblower
Oslo sympathisant

Windblower's Avatar

Szegény alföldi gyalogemberek

Kedvenc villamosvonalam Liszabonban a 12-es és a 25-ös. Felmászik az a hegyre, gond nélkül, pedig nem fogaskerekű.

De a viccet félretéve, tudom én, hogy a budapesti közszellem jelenleg a felüljárók és aluljárók ellensége, kivéve, ha metróalagútról van szó, mert akkor nem számít a pénz, főleg, ha más állja a számlát. Én mégis megfontolnám, hogy a baromi drága bontás/építés helyett inkább ésszerűen hasznosítsuk a meglévő elemet. És persze tudom, mindenhol az akadálymentesítés a varázsige, de hiába figyeltem hosszasan péntek délután a Ferenciek terét, egyetlen kerekesszékest sem láttam a felyszíni gyalogátkelőhelyeken.

Az az érzésem, hogy az akadálymentesítés is olyasmi, mint a politikai korrektség. Szükséges, de józan ésszel meg nem érthető (azaz annyi igen, hogy drágítja az építkezést, ami persze profitot is jelent). Lehet, hogy elavultak az ismereteim és ismét szintbeli keresztezéseket kellene építeni az autópályákra is, mert a maratoni futóknak erős a kaptató?

Somehow i got the feeling no one is able to imagine those large, restored royal rooms and halls with full of valuable paintings, statues and... museum visitors.

amaurote1, nbcee liked this post
Old April 20th, 2014, 09:07 AM   #10129
amaurote1
Registered User

amaurote1's Avatar

Jó kérdés, hogy egy komolyabb villamos 100+ utassal is fel tud e mászni, illetve ha fel tud milyen tempóban...azért nem egy nosztalgiajáratról amitől annyi elvárásunk van, hogy hangulatos utcákon csörömpöljön Mindenesetre szerintem teljesen felesleges meghagyni villamos felüljárónak ezt az építményt. Ráadásul én tényleg úgy tudom hogy nem tud rajta felmenni a vili...

Vizuálisan pedig kifejezetten nagyon pusztító, nyilván iszonyat fontosak a forgalomtechnikai érvek de most őszintén, a történelmi belvárosból kinek hiányzik ez a gubacsi úti hangulat?

Martin_R2 liked this post
Old April 20th, 2014, 10:17 AM   #10130
Windblower
Oslo sympathisant

Windblower's Avatar

Ezek szerint elképzelhetetlen számodra, hogy ilyen is létezik?

Nem biztos, hogy jó kiindulópont, ha a jövő elképzelése során a jelen állapotot extrapoláljuk (lásd Kossuth tér, Várkert Bazár, stb.). Hátha szebb is lehet valami, mint amilyen volt.

Old April 20th, 2014, 10:18 AM   #10131
nbcee
Machiavellian travesty

nbcee's Avatar

Likes (Received): 13745

Quote:
Szegény alföldi gyalogemberek
Ahogy egy kecskeméti bácsi egyszer megjegyezte: "az már domb, amiről lefelé nem kell hajtani a biciklit"
Quote:
Lehet, hogy elavultak az ismereteim és ismét szintbeli keresztezéseket kellene építeni az autópályákra is, mert a maratoni futóknak erős a kaptató?
Sőt, jobb lenne az egész városban futópálya-burkolatra cserélni az aszfaltot.

Emperor of Bir Tawil and the Nbcee farmlands
Demigod of DLM
nbcee no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2014, 10:55 AM   #10132
amaurote1
Registered User

amaurote1's Avatar

Quote:
Ezek szerint elképzelhetetlen számodra, hogy ilyen is létezik?

Nem biztos, hogy jó kiindulópont, ha a jövő elképzelése során a jelen állapotot extrapoláljuk (lásd Kossuth tér, Várkert Bazár, stb.). Hátha szebb is lehet valami, mint amilyen volt.
Vicces ez a megoldás, de tegyük hozzá ránézésre valami külvárosi, alacsonyan urbanizált, mindenféle épített érték nélküli környezetben áll ez a felüljáró (egyébként USA egyik déli állama a helyszín?). Ennek a szöges ellentére a Nyugati tér ami egy eklektikus történelmi városmag része (igaz a széle már), sűrűn beépített környezet, ráadásul nívós épületekkel-házsorokkal szegélyezve. Az ördög a részletekben lakozik...tehát két nagyon különböző környezetről beszélünk.

A te felüljáród semmiféle látványt nem tesz tönkre, sőt hozzáad, míg a mienk zavarba ejtő magabiztossággal végzi ki szinte az összes vue-t

Persze ez csak a vizuális, építészeti része. Más dolog ha a közlekedéstechnikai oldala (hogy fel tud e menni rá a villamos vagy kell e ide egy ekkora drabális műtárgy akkor amikor lassan bezárul az M0-ás, hosszútávon a dugódíj/új belvárosi villamos vonalak, és a még kevesebb autó a belvárosba történet). Én úgy tudom egyébként, hogy a bontása be van ütemezve valamikor 2014-2020 közé.

Szerintem a Nyugati rendezésének az elvárt színvonala: felüljáró kuka, egységes stílusú gyalogos felületek (járdák,terek), új utcabútor család, egységes növényzet telepítés, minden zavaró-oda nem illő elem szintén kuka Skála és pályaudvar rehab. És én még a pályaudvar melletti parkolót is beépíteném mélygarázzsal ha lehetséges.

Martin_R2 liked this post

Last edited by amaurote1; April 20th, 2014 at 11:09 AM.
Old April 20th, 2014, 11:11 AM   #10133
JackFrost
Hun Solo

JackFrost's Avatar

Likes (Received): 11399

Quote:
Originally Posted by amaurote1 View Post
(egyébként USA egyik déli állama a helyszín?).
csak sajátmagam szorakoztatására: a fekete-fehér padka szinezés miatt én valahol dél-amerikára tippelek.

EDIT: vagyis ha jol látom balratarts van, tehát India?

Last edited by JackFrost; April 20th, 2014 at 11:52 AM.
JackFrost está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 20th, 2014, 11:50 AM   #10134
Windblower
Oslo sympathisant

Windblower's Avatar

Szingapurban van a felüljáró és korántsem a város szélén.

További képeket azért nem teszek fel, mert beidegződött véleményed, hogy egy felüljáró mindenképpen zavarja a városképet, márpedig beidegzett véleményen úgysem tudok változtatni (pedig példák lennének, pl. Bécs U6, Párizs Metro magasvasúti részei, Berlin Pankower U-Bahn, stb.).

Úgyhogy maradjunk abban, hogy nekem a modern nagyvárosi képhez a felüljárók ugyanúgy hozzátartoznak, mint az eklektikus vagy modern épületek. Ezen a véleményemen pedig te nem tudsz változtatni, ezért egyezzünk meg egy döntetlenben.

Old April 20th, 2014, 02:21 PM   #10135
Gyurma13
Registered User

Gyurma13's Avatar

Likes (Received): 8702

Azért nem olyan hangsúlyos az a felüljáró, ha más szögből nézzük. Ha fel lenne újítva és tükörüveggel borítva még egész pofásan is nézne ki.

Való igaz a Bajcsiról elég nagy részt kitakar a pályaudvarból, de azért a Nyugati tér szerencsére elég nagy, így rendelkezésünkre áll kb egy hektárnyi hely fotózni az épületet.

Sőt a felüljáró is inkább hasznunkra van, mert egy új egy-két emelet magasságú perspektívát is kínál a pályaudvar fotózásához.

A skála viszont elég hangsúlyos épület, mindenképp kezdeni kell vele vmit.

HunDeX liked this post
Gyurma13 no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2014, 02:25 PM   #10136
amaurote1
Registered User

amaurote1's Avatar

Quote:
Szingapurban van a felüljáró és korántsem a város szélén.

További képeket azért nem teszek fel, mert beidegződött véleményed, hogy egy felüljáró mindenképpen zavarja a városképet, márpedig beidegzett véleményen úgysem tudok változtatni (pedig példák lennének, pl. Bécs U6, Párizs Metro magasvasúti részei, Berlin Pankower U-Bahn, stb.).

Úgyhogy maradjunk abban, hogy nekem a modern nagyvárosi képhez a felüljárók ugyanúgy hozzátartoznak, mint az eklektikus vagy modern épületek. Ezen a véleményemen pedig te nem tudsz változtatni, ezért egyezzünk meg egy döntetlenben.
Egyezzünk meg Bár nincsenek beidegződött dolgaim, például a Baross téri felüljáróval nagyjából semmi gondom nincs.

edit: Utána kérdezősködtem a helyzetnek: a felüljáró nem alkalmas villamosterhelés, nem erre lett építve, és a megállót sem lehetne hol elhelyezni (erre nem nem is gondoltam), vagy bőven még a Bajcsyn lenne vagy majdnem a Westend felénél, iszonyat messze a pályaudvartól-metrótól-4-6-os megállótól.

Last edited by amaurote1; April 20th, 2014 at 06:41 PM.
Old April 21st, 2014, 12:16 AM   #10137
mike from budapest
Registered User

Likes (Received): 928

Váci utcai homlokzatfelújítás félig kész, reméljük, hogy hamarosan következik a másik fele is. Addig is jól tanulmányozható az előtte-utána állapot

Ferenciek terén pedig határozottan úgy tűnik, hogy tisztul a homlokzat

c2ula, Bazsi91, HunDeX, HQ, Gyurma13 and 1 others liked this post
mike from budapest no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2014, 12:39 AM   #10138
Bazsi91
Registered User

Bazsi91's Avatar

Likes (Received): 5690

A felső ház teteje kicsit díszesebb volt anno,de nem olyan vészes most sem.

Bazsi91 no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2014, 01:41 AM   #10139
Geri.
Registered User

Geri.'s Avatar

Likes (Received): 252

Bontják a minisztérium épületét

Március közepén megkezdődött a Margit körúti egykori minisztériumi épület bontása. A területet körbekerítették, és folyamatosan végzik a belső terek, a nyílászárók, valamint az épületgépészeti elemek szétszerelését – tájékoztatta lapunkat Halmai Zoltán, a projektért felelős Millenáris Széllkapu Nonprofit Kft. ügyvezetője.
A Margit körút felől felállványozták az épületet, és védőhálót szereltek fel rá, a másik oldalon pedig már elkezdődött a homlokzat elbontása is. Fontos munkafázis lesz a május közepéig tartó azbesztmentesítés. Két emelet szigetelését végezték annak idején az egészségkárosító anyaggal, amely csak akkor okoz komoly gondot, ha a szakszerűtlen elbontás következtében a levegőbe kerül. A kivitelező éppen ezért nagy körültekintéssel választotta ki az azbesztmentesítési eljárásban sok éves gyakorlattal rendelkező céget. A káros anyag eltávolítását a legszigorúbb technológiai előírások betartása mellett fogják végezni.
Április 17-én megkezdődik az épületszerkezeti bontása is, az ehhez szükséges nagyméretű gépek az elmúlt héten érkeztek a munkaterületre. A munkálatoknak ebben a fázisában a környéken élők és az arra közlekedők fennakadásokra számíthatnak. A Budapesti Közlekedési Központ által is jóváhagyott forgalomtechnikai terv szerint a leginkább érintett Kis Rókus utcában megmarad a kétirányú forgalom – a terelést sávelhúzással oldják meg.
Április végétől azonban előfordulhat az is, hogy napközben lezárják a bontási terület melletti útszakaszt. Az ügyvezető ezzel kapcsolatban elmondta: arra törekszenek, hogy a reggeli és a délutáni csúcsforgalom idején ne legyen útlezárás.
A kivitelező – a II. Kerületi Önkormányzat kérését is figyelembe véve – a környéken lakók nyugalmának biztosítása érdekében folyamatosan zajszintmérést végez.

Ötletpályázat -kiállítás
A díjazott pályaműveket bemutató kiállítást ÁPRILIS 30-IG naponta 10 és 18 óra között tekinthetik meg az érdeklődők a Millenáris Teátrumban (1024 Budapest, Kis Rókus utca 16–20.).
Bővebb információ: www.szellkapu.hu.

Forrás

HunDeX, HQ, Gyurma13 liked this post
Geri. no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2014, 09:54 AM   #10140
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Likes (Received): 10953

Quote:
Úgyhogy maradjunk abban, hogy nekem a modern nagyvárosi képhez a felüljárók ugyanúgy hozzátartoznak, mint az eklektikus vagy modern épületek.
Lehet, hogy én szoktam hozza tulontul Észak-Amerikahoz, de engem sem zavarnak a feluljarok, nehezen tudok igazi nagyvarost elképzelni nélkuluk.

JackFrost, Gyurma13, Windblower liked this post
HQ no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
budapest, projects

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules