daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old January 10th, 2005, 11:06 PM   #1
Qrczaqu
Registered User

Qrczaqu's Avatar

Likes (Received): 9

[S3] Zachodnia obwodnica Gorzowa Wielkopolskiego

Ello,

czy ktoś z Forumowiczów ma jakieś pojęcie co się dzieje z II etapem (bodajże 9 km S3 z przeprawą przez Wartę ) zachodniej obwodnicy Gorzowa? Przetarg miał być w 2004, a wyniki pod koniec. Na wiosnę 2005 rozpoczęcie budowy.. ale ani jednej jaskółki nie widzę zwiastującej ten fakt. Oprócz suchego tekstu w UM Gorzowa, kilku tekstów o zakończeniu 1-wszego etapu o drugim nici.. nawet Lubuska GDDKiA milczy - info tylko o obwodnicy Międzyrzecza w ciągu S3 - to najbliżej Gorzowa... a tak cisza...

byłbym wdzięczny za jakieś mapy, fotki, o ile coś się dzieje...
Qrczaqu no está en línea  

Sponsored Links
Old January 11th, 2005, 02:01 AM   #2
ryjek
ryjek

ryjek's Avatar

Likes (Received): 1732

No też nie nie wiem - a jestem zainteresowany.

A Ty z Gorzowaś?
ryjek no está en línea  
Old January 11th, 2005, 02:06 PM   #3
god
Registered User

god's Avatar

Likes (Received): 219

A ja mam pytanko: Czy 2 most w Gorzowie w koncu skonczyli czy jeszcze go buduja ?
god no está en línea  
Old January 11th, 2005, 03:58 PM   #4
jimmy999
Registered User

jimmy999's Avatar

Likes (Received): 1

Z tego co wiem, to przetarg ma być pod koniec stycznia... chyba. W kazdym razie widzialem jakies plany. Bedzie calkiem ladny "mostek". W sumie 730m dlugosci. Nie pamietam ile bedzie mialo glowne przeslo, ale bedzie stalowe i lukowe. Postaram sie jeszcze czegos dowiedziec.
jimmy999 no está en línea  
Old January 11th, 2005, 04:24 PM   #5
Pulse
Electromagnetic Pulse

Pulse's Avatar

Likes (Received): 199

Quote:
Originally Posted by god
A ja mam pytanko: Czy 2 most w Gorzowie w koncu skonczyli czy jeszcze go buduja ?
Chodzi Ci o drugi czy o trzeci. Drugi most w Gorzowie na DK 22 skończyli kilka lat temu.
Pulse no está en línea  
Old January 11th, 2005, 06:05 PM   #6
god
Registered User

god's Avatar

Likes (Received): 219

Chodzilo mi o drugi, dawno nie bylem w Gorzowie a wiem ze ten most budowali z przerwami. Dzieki za odp.
god no está en línea  
Old January 11th, 2005, 08:03 PM   #7
Falubaz
Registered User

Falubaz's Avatar

Likes (Received): 2876

Quote:
Originally Posted by god
Chodzilo mi o drugi, dawno nie bylem w Gorzowie ...
nic nie straciłeś

₪₪₪Zielona Góra moim okiem₪₪₪ Zielonogórskie autobusy₪₪₪Port Lotniczy ZIElona Góra₪₪₪ BRT₪₪₪ścieżki rowerowe w ZG
₪₪₪[Świat] „Przebłyski pamięci”₪₪₪Moja Ameryka - nie tylko Stany
Falubaz está en línea ahora  
Old January 23rd, 2005, 10:18 PM   #8
Qrczaqu
Registered User

Qrczaqu's Avatar

Nikt nic konkretnego nie napisał, więc sam poszukałem. 17 stycznia został ogłoszony przetarg na "pełnienie nadzoru nad budową Zachodniej Obwodnicy Gorzowa Wlkp. - ETAP II w ciągu drogi krajowej nr 3 relacji Świnoujście - Jakuszyce na odcinku o długości 9,467 km. Kontrakt 601.". Czyli powoli, powoli ale jednak do przodu.

Info o przetargu pochodzi ze strony oddziału GDDKiA w Zielonej Górze.

http://www.ker.pl/drogimsql/doc/GDDK...ogloszenie.doc
Qrczaqu no está en línea  
Old January 25th, 2005, 05:13 PM   #9
jimmy999
Registered User

jimmy999's Avatar

Quote:
Originally Posted by Qrczaqu
Nikt nic konkretnego nie napisał, więc sam poszukałem. 17 stycznia został ogłoszony przetarg na "pełnienie nadzoru nad budową Zachodniej Obwodnicy Gorzowa Wlkp. - ETAP II w ciągu drogi krajowej nr 3 relacji Świnoujście - Jakuszyce na odcinku o długości 9,467 km. Kontrakt 601.". Czyli powoli, powoli ale jednak do przodu.

Info o przetargu pochodzi ze strony oddziału GDDKiA w Zielonej Górze.

http://www.ker.pl/drogimsql/doc/GDDK...ogloszenie.doc
Mam w pdf-ie projekty kilku obiektów mostowych na tej obwodnicy, w tym tego najdłuższego, przez Wartę. Nie mam tylko gdzie ich umieścić. Jesli ktoś może to za mnie zrobic, to moge wyslac mailem

Last edited by jimmy999; January 29th, 2005 at 02:16 PM.
Old January 29th, 2005, 02:17 PM   #10
jimmy999
Registered User

jimmy999's Avatar

Qurczaqu, jak mozesz, to daj znac co z Twoim mailem, bo próbuję wysłać Ci te rysunki, ale zwraca mi je. Chyba masz zapchaną skrzynkę, a poza tym nie wiem jaki masz limit rozmiaru wiadomości. Czekam na sygnał
Old January 29th, 2005, 08:16 PM   #11
Qrczaqu
Registered User

Qrczaqu's Avatar

PDFy wiadutków i mostu

Dzieki Jimmiemu999 otrzymane PDFy umieszczam na www, i załączam poniżej linki:

most M-1 konstrukcja stalowa
most M-1 przekroje
most M-1 przekroje przesla lukowego
most M-1 rysunek ogólny
wiadukt WD-1 rysunek ogólny
wiadukt WD-3 rysunek ogólny

wiadukt WD-4 rysunek ogólny

wiadukt WD-5 rysunek ogólny
wiadukt WD-6 przekroje
wiadukt WD-6 rysunek ogólny
wiadukt WD-7 rysunek ogólny
wiadukt WD-8 poprzeczny
wiadukt WD-8 rysunek ogólny A
wiadukt WD-8 rysunek ogólny B

Jak widać, jest co robić, tylko kiedy w końcu ruszy ta budowa obwodnicy? Bo powinna być już od roku budowana wg wcześniejszych zapowiedzi.

Do kompletu jeszcze brakuje mapy całości obwodnicy, może ktoś ma?

Na planach widać 2gą jezdnię w planach wszędzie oprócz mostu - a nie wiem czy w przyszłości będą chcieli drugi obok tego zbudować... Zresztą 2ga jezdnia ma być po 2010 roku..
Qrczaqu no está en línea  
Old January 29th, 2005, 11:17 PM   #12
jimmy999
Registered User

jimmy999's Avatar

Ja juz nie mam
Wiem, ze przetarg ma byc "na dniach".
Termin rozpoczęcia robót: maj, czerwiec 2005
Czas realizacji: 20 miesięcy
Dość długo chyba...
Old January 30th, 2005, 09:58 AM   #13
Qrczaqu
Registered User

Qrczaqu's Avatar

Wg mnie czas robót 20 miesięcy jest OK, tyle że termin o rok spóźniony.. Patrząc na rozmiar mostu to jest co robić, a niestety muszą brać poprawki na zimę i rozlewiska wiosenne Warty...bo z resztą nie powinno być kłopotu..
Qrczaqu no está en línea  
Old February 8th, 2005, 08:33 PM   #14
Qrczaqu
Registered User

Qrczaqu's Avatar

Otwarcie Ofert na kontrakt Nr 601 - budowa zachodniej obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego

Kontrakt Nr 601 - Budowa zachodniej obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego w ciągu drogi krajowej Nr 3 Świnoujście - Jakuszyce, od km 0+00 do km 9+467, współfinansowany z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego Nr 21.712 w ramach Umowy „Polska - Projekt Infrastruktury Drogowej AFI”

Otwarcie Ofert na ww. kontrakt odbyło się dnia 7 lutego 2005 roku w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Zielonej Górze, ul. Bohaterów Westerplatte 31.

Do udziału w przetargu zaproszono 5 Oferentów zakwalifikowanych w wyniku wstępnej selekcji. Ogółem wpłynęły 4 Oferty;
- 2 Oferty od spółek polsko-zagranicznych (w tym jedna wspólna od J. V. Strabag Sp. z o.o. i Hermann Kirchner GmbH)
- 1 Oferta od spółki polskiej
- 1 Oferta od firmy zagranicznej

Oferty będą oceniane przez Komisję Przetargową - powołaną przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad - według wskazówek dla Oferentów, warunków kontraktu i załącznika do Oferty, z uwzględnieniem wyjaśnień i uzupełnień do dokumentów przetargowych oraz zgodnie z postanowieniami Banku Światowego w zakresie oceny Ofert oraz zgodnie z wytycznymi Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
Niżej podano wykaz Oferentów i ceny ofertowe ogłoszone w trakcie otwierania Ofert:

1. STRABAG Sp. z o.o. 150 281 221 PLN HERMANN KIRCHNER GmbH (Oferta nr 2)
2. Budimex-Dromex S.A. 156 961 579 PLN PRM „Mosty Łódź" S.A (Oferta nr 4)
3. BERGER BAU GmbH (Oferta nr 3) 157 769 323 PLN
4. NCC AB 169 778 933 PLN Polimex - Mostostal Siedlce S.A. (Oferta nr 1)

Wartość kosztorysu inwestorskiego wynosi 153 511 481 PLN

No to sądzę, że STRABAG wybuduje obwodnicę. Z trasą średnicową poradzili sobie całkiem nieźle.

Źródłó: GDDKiA
Qrczaqu no está en línea  
Old February 8th, 2005, 10:36 PM   #15
Bula8
Registered User

Likes (Received): 67

Temat jest krótki także wydaje mi się, że moje pytanie jest uzasadnione.
Po pierwsze to czy budowana obwodnica będzie ekspresowa??
Jaki etap już zakończono??
I jeśli ktoś ma więcejinformacji to bardzo bym prosił.
Bula8 no está en línea  
Old April 27th, 2005, 09:48 PM   #16
Qrczaqu
Registered User

Qrczaqu's Avatar

A jednak rusza! Post nieco spóźniony :)

Zaczyna się budowa ostatniego odcinka obwodnicy

Gazeta Wyborcza, Paweł Krysiak 12-04-2005 , ostatnia aktualizacja 12-04-2005 16:27

Przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać aż tiry znikną z centrum miasta. Za 20 miesięcy konsorcjum firm Strabag- Kirchner zakończy budowę 9,5 km. odcinka obwodnicy Gorzowa

Na razie gotowy jest tylko pierwszy 2,5 km odcinek obwodnicy od ul. Sulęcińskiej. Wykonała go ponad rok temu firma Berger Bau. Natomiast w tym miesiącu do pracy zabiera się konsorcjum Strabag- Kirchner. Zaczną budowę obwodnicy jednocześnie od dwóch stron miasta: od strony wyjazdu na Szczecin i od strony wyjazdu na Poznań. Cała inwestycja jest warta ponad 180 mln zł. Na gorzowskiej obwodnicy, poza "autostradową" jezdnią, będzie kilkanaście budowli inżynieryjnych - wiaduktów i mostów, w tym 700 metrowy stalowy most nad Wartą i jej rozlewiskami. - To najważniajesza inwestycja Gorzowa i bardzo długo oczekiwana. Firma Strabag to sprawdzony wykonawca i wierzę, że za 20 miesięcy prace będą zakończone - powiedział prezydent Gorzowa Tadeusz Jędrzejczak.

Gorzowska obwodnica będzie częścią trasy szybkiego ruchu S3 ze Świnoujścia do południowej granicy kraju. Ta trasa będzie drogowym kręgosłupem Województwa Lubuskiego. Jest szansa, że w tym roku ruszy także budowa lubuskiego odcinka autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Świecka. - Takich "wykopów" jakie mamy w tym roku w Lubuskiem jeszcze nie było - mówi Robert Mikołajski dyrektor zielonogórskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - Budujemy m. in. aż siedem obwodnic. Suma samych tylko większych inwestycji w naszym regionie zamyka się kwotą 924 mln zł - dodaje Mikołajski.

Wczoraj w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie podpisano umowę na budowę zachodniej obwodnicy Gorzowa. Podpisy na dokumencie złożyli: Edward Gajerski, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz szefowie firm Strabag i Kirchner. Inwestycja będzie współfinansowania z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Za 20 miesięcy, kiedy 12 km. obwodnica Gorzowa stanie się faktem miasto uwolni się od ruchu tranzytowego z Północy na Południe. Wreszcie ze skrzyżowania pod Katedrą znikną uciążliwe tiry.

- Dzięki tak ważnym inwestycjom drogowym całe nasze województwo stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne dla inwestorów i bezpieczniejsze dla kierowców - mówi wicemarszałek Edward Fedko.

Link do artykułu: http://miasta.gazeta.pl/gorzow/1,36844,2650328.html

Od siebie tylko pozostaje dodać, że źle określono budowę jako "ostatni etap", ja bym powiedział jedyny i najważniejszy etap. Bo to co dotychczas zrobiono, to 2 nowe ronda, jeden węzeł bezkolizyjny z trasą nadwarciańską (DK22) no i te 2,5km drogi (2 x 3.5m + 2x 2m pobocza)...

Polecam obejrzeć planu wiaduktów, w tym największego przez Wartę i jej rozlewiska. Mam nadzieję, że grudzień 2006r. zostanie dotrzymany...
Qrczaqu no está en línea  
Old May 3rd, 2005, 09:23 PM   #17
Qrczaqu
Registered User

Qrczaqu's Avatar

I etap zachodniej obwodnicy Gorzowa w ciągu drogi S3

Wczoraj jak jechałem do Gorzowa z Poznania, postanowiłem porobić fotki pierwszego, 2,5km odcinka obwodnicy, istniejącego od 2 lat. A że jechałem także trasą nadwarciańską, dorzuciłem kilka fotek stamtąd extra. Żeby niedowiarkowie zobaczyli, że 2gi most w Gorzowie (zwany "lubuskim") już istnieje. No to zaczynamy:

Na zbliżającym się rondzie oczywiście skręcamy w lewo. Za 20 miesięcy tu powinien być także kierunek S3 Szczecin.

Owe rondo, niezbyt duże, ale tiry dają radę. Ja też W lewo na odcinek obwodnicy, w prawo na centrum, starą "3".

Po skręcie z ronda niecały kilometr jedziemy zmodernizowaną ul. Sulęcińską. Zaraz po wyjechaniu był przejazd kolejowy, ale nie zdążyłem zrobić fotki

Drugie rondo, i jak widać na tablicy jest DK nr 3, nie S3, ale póki co mają rację, bo aby była S3 to jeszcze 9,5km brakuje...

Pierwsze metry 1wszego odcinka obwodnicy. Niestety jeden pas na jeden kierunek ruchu (

Dalsze metry obwodnicy...

No i już niedługo koniec...

Coraz bliżej końca..

Wiadukt nad ul. Kasprzaka (DK nr 22)...i koniec

Droga jest jeszcze ok. 0,5-1km, ale potem kończy się w szczerym polu. Lada dzień ma tu pojawić sprzęt budowlany..

Widok na węzeł bezkolizyjny z DK nr 22 i wiadukt, którym właśnie przejechałem...

I tu w zasadzie powinien być koniec fotorelacji. Ale nie mogłem się oprzeć wrzuceniu kilku fotek z trasy nadwarciańskiej...

Po zjeździe z obwodnicy skręcamy w lewo, na ul. Kasprzaka (DK nr 22), i jedziemy w kierunku centrum...

No i jesteśmy..

Jedziemy dalej.. ostrzeżenie o radarach - chłopaki często tu stoją z suszarką..

Właśnie mineliśmy skrzyżowanie - kolizyjne...ale były pasy lewoskrętów...

Za chwilę wiadukt nad linią kolejową Gorzów - Skwierzyna...

Zjeżdzamy już z wiaduktu..w oddali rondo - odbicie do starej "3", my jedziemy prosto..

Wjeżdzamy na wiadukt - zaczyna się właściwa trasa nadwarciańska..

Wiadukt nad kanałem Ulgi...

Estakada nad ul. Grobla, w oddali już widać most...

Zjazd bezkolizyjny na dzielnicę Zawarcie..

I już w końcu most...

Jesteśmy na moście lubuskim..

Jeszcze tylko wiadukt nad linią kolejową Kostrzyn - Gorzów - Krzyż - Piła...

Jesteśmy na wiadukcie i zbliżamy się do ronda - końca trasy...

Rondo santockie. Koniec trasy.

W tle widać rozpoczęty remont ulicy Podmiejskiej. Od listopada, kiedy zacznie się remont mostu staromiejskiego, wszyscy jadący tranzytem będą jechali prosto - póki co, skręcając w lewo, można dojechać do centrum i starej "3"...

Mam nadzieję, że się podobało
Qrczaqu no está en línea  
Old May 3rd, 2005, 09:43 PM   #18
Bula8
Registered User

Likes (Received): 67

Super fotki, co prawda w Gorzowie sie kompletnie nie orientuje, ale chyba wiem gdzie bedzie obwodnica biegla no i ta trasa nadwarciańska prezentuje sie swietnie
Bula8 no está en línea  
Old May 3rd, 2005, 10:06 PM   #19
slawek15
Registered User

slawek15's Avatar

Likes (Received): 0

mam tylko jedno pytanie: otoz dlaczego ta droga jest tylko jednojezdniowa?? Przeciez jeszcze niedawno planowano A-3 zamiast S-3, wiec myslalem, ze jak juz zdegradowali droge do S-3 to bedzie chociaz dwujezdniowa. Szkoda, ze tak nie jest. Czy chociaz wiadukty i inne obiekty sa przystosowane to dobudowy drugiego pasa? a moze juz sie cos na ten temat mowi? Z gory dzieki za info.
slawek15 no está en línea  
Old May 3rd, 2005, 10:48 PM   #20
Qrczaqu
Registered User

Qrczaqu's Avatar

S3 docelowo będzie drogą 2-jezdniową, docelowo, bo 2gi pas ma być bodajże po 2010 lub 2013 roku dobudowany.. Narazie budują jeden pas

Jak spojrzysz na PDFy z wiaduktami, to widać już na niektórych miejsce na 2gi pas...ale to melodia (nieznanej) przyszłości..
Qrczaqu no está en línea  

Closed Thread

Tags
ekspresówka-s3, gorzów, obwodnice

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules