daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 13th, 2009, 06:47 PM   #1121
Arth-Ur
Stargard Son

Arth-Ur's Avatar

Likes (Received): 14

Przypomina troche komandosa GROM-u w akcji A fotorelacja oczywiscie najwyzszych lotow

Sponsored Links
Old July 13th, 2009, 11:18 PM   #1122
Quercus33
Registered User

Quercus33's Avatar

Likes (Received): 270

Drodzy userzy, wielkie dzięki za zainteresowanie moją osobą. Nie zapominajcie, że zdradzi mnie pies, chociaż przysłowiowo wierny, ale nieopacznie dał się sfotografować.
Oprócz tego wiadomo, że czasami poruszam się Fordem.
Już mnie prawie macie na widelcu.
Co do piwa - lubię.
Ale do rzeczy, czyli do pozostałych zdjęć, które wykonałem w niedzielę.
Zacznę od przypomnienia jednego zdjęcia.

Widać na nim, co zauważyłem dopiero po umieszczeniu na forum, wiadukt drogowy WD-3 , to ten najwyżej umieszczony.
Następne zdjęcia zostaną wykonane z miejsca, gdzie widoczne są kupki kruszywa. (uwaga @shinzen i @pmaciej7 - będzie coś dla Was)
Jestem już we wskazanym miejscu. Widok w kierunku Szczecina

I widok w kierunku Bydgoszczy.

Jest tutaj nieciągłość w przygotowaniu podłoża. A oto i przyczyna.

Żeby dokładniej pokazać szczegóły poszukałem kawałka kija i podparłem następujące warstwy: włóknina, membrana, włóknina, leżące na przepuście. Jak widać nad przepustem znajduje się około 20 cm piachu następnie kładzione jest kruszywo łamane.

Kolejna zmiana miejsca, bezpośrednia okolica estakady. I tu czeka miła niespodzianka. Cała pólnocna nitka jest już zabetonowana.

Na nitce północnej pozostały do wykonania szalunki długości dwóch przęseł.

Rzut oka z boku (od południa), niestety dość ciemny.

I jeszcze widok od strony pólnocnej. Słabo widać, ale tylko dwa przęsła jezdni północnej tkwią w szalunkach. Reszta już stoi o własnych siłach.

I widok z oddali.

I na pożegnanie widok na wznoszony wiadukt nad torami i powoli rosnący nasyp łączący oba widoczne obiekty.

I to już wszystko w tej relacji.
Jak przyjdzie czas, ja tu znowu wrócę.
Quercus33 no está en línea   Reply With Quote
Old July 13th, 2009, 11:29 PM   #1123
shinzen
Polish Space Marines

shinzen's Avatar

Likes (Received): 2389

Kolejna genialna fotorelacja
Wielkie dzięki za szczegółowe obfotografowanie przepustu
shinzen no está en línea   Reply With Quote
Old July 14th, 2009, 01:33 AM   #1124
HAL 9010
Registered User

HAL 9010's Avatar

My też dzisiaj z Kristoffem byliśmy na obwodnicy Zaznaczam jednak, że nasze fotki są niczym przy fotografiach naszego imperatora Quercusa, ale liczą się chęci i środki, z góry przepraszam też za moje niefachowe słownictwo jakim się posłużę

Na pierwszy front jedziemy od strony węzła Lipnik (tak ? dobrze mówię ? ) Jak widać, znajdujemy się na kładce dla ludzi . Wpierw prezentuje Wam jak wygląda sama kładka - jak widać dobre wykonanie.

Tutaj widzimy drogę i po lewej jest wjazd z Kobylanki a po prawej wjazd do Stargardu.

Tutaj widzimy kładkę dla zwierząt, póki co przechodzi tamtędy flora bakteryjna oraz pierwsze mrówki Złego dobrego początki

Kładka po bokach:

Trochę dalej odjechaliśmy i mamy widoki kładek w stronę Szczecina:

Trzeba przyznać, że niezły grubagorn z tego asfaltu

A jednak czas nagli i przejechaliśmy Bridgestone i jesteśmy już za ulicą Broniewskiego w stronę Świętego

Teraz obiektyw w stronę Szczecina:

Udało nam się dotrzeć do początku estakady:

Qurecus, pamiętasz ? To jest chyba prawie to samo miejsce z którego strzeliłeś swoją złotą fotkę w tym wątku

Dla porównania:

Nooo Jacyk, jesteś zachwycony ?

I ostatnia fotka z wiaduktu obok, z głównej trasy kolejowej Poznań - Szczecin:

Chcieliśmy połechtać bliżej estakadę zdjęciami, ale spodobaliśmy się napastliwym Chrabąszczom, które dokonały na nas inwazji Dlatego pytanie podstawowe do Quercusa - czy Ty tam łazisz z Raidem ? Wyszliśmy z tego na szczęście cało, tylko musieliśmy wycofać się do poprzednich stanowisk w okopach Jakość fot byłaby lepsza, ale warunki pogodowe czyli już prawie pora nocna nam tą jakość poskromiła. Dlatego też ... MY TU JESZCZE WRÓCIMY
Przez Gate Tower (jeden z 16 biurowców w Fukushima w Osace w Japonii), przebiega autostrada. Droga przechodzi między 5 a 7 piętrem tego budynku. Autostrada jest częścią Kobe Expressway, sieci (239.3 km) dróg ekspresowych wokół Osaki, Kobe i Kyoto.

Last edited by HAL 9010; July 14th, 2009 at 05:02 PM.
HAL 9010 no está en línea   Reply With Quote
Old July 14th, 2009, 11:33 AM   #1125
DonKristoffo
The Stargardshire Terrier

DonKristoffo's Avatar

Likes (Received): 1017

Trzeba przyznać, że węzeł Lipnik widziany na żywo z kładki robi niesamowite wrażenie. Specjalnie podkusiłem Szczepana żeby wjechać na kładkę i sprawdzić czy obawy o to, że podjazd jest zbyt stromy i trudny do pokonania są uzasadnione. Otóż odpowiadam: nie są uzasadnione. Na kładkę wjeżdża się bezproblemowo na lekkiej przerzutce i myślę, że starsze osoby również nie powinny mieć problemu z jej pokonaniem. W zasadzie wczoraj to była taka tylko przejażdżka na szybko typu rekonesans bez większych prób podejmowania się jakiejś z góry zaplanowanej fotorelacji. Ponadto było już około godziny 21.00 stąd relacja zdjęciowa tylko szczątkowa Ponadto bateria w moim telefonie była już na skraju wyczerpania, więc ja zdjęć nie robiłem Największą niespodzianką był atak chrabąszczy, które były wyjątkowo agresywne - podlatywały koło szyi i głowy z tyłu i siadały na koszulkach stąd brak zdjęć estakady Następnym razem jedziemy dużo wcześniej by całość robiła lepsze wrażenie.
DonKristoffo no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2009, 12:26 AM   #1126
Quercus33
Registered User

Quercus33's Avatar

Likes (Received): 270

Quote:
Originally Posted by DonKristoffo View Post
Największą niespodzianką był atak chrabąszczy, które były wyjątkowo agresywne - podlatywały koło szyi i głowy z tyłu i siadały na koszulkach stąd brak zdjęć estakady
Te chrabąszcze, to prawdopodobnie nowa tajna broń firmy ochroniarskiej, skierowana przeciwko wszelkim natrętom zakłócającym spokójną służbę.

Dzięki koledzy za dużą dawkę nowych zdjęć. Mam nadzieję, że zakończona już sesja (pomyślnie?) pozwoli na częstsze patrolowanie budowy.
Quercus33 no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2009, 12:48 AM   #1127
JacYk
Local Patriot

JacYk's Avatar

Likes (Received): 14436

Quote:
Originally Posted by Szczepann View Post

Nooo Jacyk, jesteś zachwycony ?
Jestem na urlopie i miałem być przez ten czas nieaktywny, ale skoro dostałem taki ekstra prezent, to wypada ładnie podziękować. Zatem specjalne pokłony dla was Panowie (przy okazji, Quercus dla ciebie również za ostatnie aktualizacje)
Jeremy Clarkson
---------------------------------------------------------------------------------
JacYk no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2009, 12:13 PM   #1128
bulamati
Registered User

Likes (Received): 0

Jak robicie te zdjęcia to się najpierw pytacie kogoś czy jak?? Ochroniarze się sapią??
bulamati no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2009, 02:08 PM   #1129
HAL 9010
Registered User

HAL 9010's Avatar

Nikogo się nie trzeba pytać, nie ma żadnych szlabanów, jedyna ochrona jaka jest to przy węzłach czy też estakadzie, dlatego fotorelację węzłów sobie darowaliśmy, ale jak następnym razem pojedziemy o 16 na dłuższy wyjazd to niewykluczone, że się popytamy kogoś. Aha.. oni kończą pracę gdzieś tak o 17-18 więc w godzinach popołudniowych mogą się przyczepić z uwagi na większą częstotliwość prac. Tak to wygląda moim zdaniem.
Przez Gate Tower (jeden z 16 biurowców w Fukushima w Osace w Japonii), przebiega autostrada. Droga przechodzi między 5 a 7 piętrem tego budynku. Autostrada jest częścią Kobe Expressway, sieci (239.3 km) dróg ekspresowych wokół Osaki, Kobe i Kyoto.
Old July 17th, 2009, 01:33 AM   #1130
DonKristoffo

DonKristoffo's Avatar

Dzisiaj przy kładce dla rowerzystów, rolkarzy, i umęczonych babć - tzw. "luckiej" betonowali dno zbiornika na wodę opadową. Zdjęć nie zrobiłem bo przemknąłem tylko szybko wracając z rundy rowerem wokół Miedwia :>
Old July 17th, 2009, 08:11 AM   #1131
irokalisz
Registered User

irokalisz's Avatar

Likes (Received): 770

Wyrobią się w czasie? Ja daję 60% , że nie do 40% na tak.
irokalisz está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 17th, 2009, 11:27 AM   #1132
DonKristoffo

DonKristoffo's Avatar

Ja myślę, że zdążą. Na odcinku od Lipnika do węzła Osiedle Pyrzyckie tylko na kilku fragmentach pozostało jeszcze wyłożenie warstwy ścieralnej. Na dalszym odcinku w stronę estakady nie jest wyłożona wprawdzie podbudowa z BA, ale formowane są już skarpy a samo wyłożenie to góra miesiąc czasu. Na węźle Lipnik w zasadzie pozostała tylko kosmetyka i dokonczenie prac inżynieryjnych przy drugiej części wiaduktu. Prace na estakadzie trwają do późnych godzin nocnych. Ciężarówki wożą piasek na łączenie przyczółków estakady z wiaduktem nad torami linii Stargard - Poznań. Najwięcej zabawy pozostaje chyba jeszcze na węźle Święte, ale do końca października jest jeszcze trochę czasu
Old July 18th, 2009, 07:48 PM   #1133
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 457

strajk fotosika

Last edited by bebe.2006; July 26th, 2009 at 03:11 PM.
bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote
Old July 18th, 2009, 07:59 PM   #1134
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 457

strajk fotosika

Last edited by bebe.2006; July 26th, 2009 at 03:12 PM.
bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote
Old July 19th, 2009, 11:23 PM   #1135
dzi
Registered User

Likes (Received): 0

Obwodnicę Kobylanki od momentu w którym było już nawet oznakowanie poziome oddali dopiero po kilku (na oko trzech) miesiącach. Tak że jeszcze mamy dużo czasu Też obstawiam opóźnienie (termin to październik).
dzi no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2009, 12:03 AM   #1136
HAL 9010
Registered User

HAL 9010's Avatar

A moim zdaniem się wyrobią Połowa obwodnicy już jest prawie gotowa - pozostała tylko kosmetyka. Przy drugiej połowie męczą się z estakadą, ale koryto jezdne oraz kruszywo pod asfalt jest już wyłożone, wiadukty też już stoją niedopracowane - ale w znacznej mierze są już zrobione.
Old July 20th, 2009, 12:15 AM   #1137
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 25693

Jak zrobią to do końca roku (pewnie się sprężą i zrobią) to i tak malowanie grubowarstwowe (przynajmniej na części drogi) będą robić wiosną - zapewne pod ruchem (jeżeli w ogóle będzie takowe).

@ Szczepann

Fajną będziecie mieć dojazdówkę do Szczecina.
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2009, 03:19 AM   #1138
Baross
Registered User

Baross's Avatar

Likes (Received): 125

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Fajną będziecie mieć dojazdówkę do Szczecina.
Jak to dojazdówke ?? Dojazdówka to już jest tyle ze tylko jeden pas ...
a połowa Stargardu i tak będzie korzystać z węzła Lipnik
Baross no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2009, 12:22 PM   #1139
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 25693

Mówię o całości Stargardu. Część z Was (ci ze wschodniej części miasta) ma całe miasto do przejechania do węzła Lipnik. Poza tym macie na południu jeszcze osiedle Pyrzyckie. Całemu miastu należy się dobry dojazd do Szczecina.
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2009, 02:07 PM   #1140
Baross
Registered User

Baross's Avatar

Likes (Received): 125

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Mówię o całości Stargardu. Część z Was (ci ze wschodniej części miasta) ma całe miasto do przejechania do węzła Lipnik. Poza tym macie na południu jeszcze osiedle Pyrzyckie. Całemu miastu należy się dobry dojazd do Szczecina.
Zakładając ze 1/4 Stargardu mieszka na zachodzi3 plus Chopina i rejony prz LKS to naprawdę większość będzie korzystać z węzła lipnik ... no jak mi zrobią połączenie do pyrzyckiego na skróty to tez będę jeździł na Pyrzyce a puki co mi tez zostaje węzeł lipnik. A to jest głownie obwodnica która ma za zadanie pozbyć się ruchu tranzytowego
Baross no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
dk10, droga ekspresowa, ekspresówka-s10, s10, stargard, szczecin, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules