SkyscraperCity Forum banner

[Szczecin] Wieści z budowy

4M views 21K replies 615 participants last post by  borba0 
#1 ·
Osiedle Magnolia Park przy Wernyhory/Klonowica.

Dedeco said:
Osiedle domów wielorodzinnych "Magnolia Park"

Lokalizacja: ul. Klonowica, Janickiego,Wernychory, Szczecin

Inwestor: „CALBUD–DEVELOPER - Gackowski, Osina, Węgrzyniak” Spółka Jawna
Powierzchnia terenu Inwestycji: ~3,6 ha
Kubatura części mieszkalnych budynków: ok. 67 219 m3
Ilość lokali mieszkalnych: 248 szt. (w tym 5 dwukondygnacyjnych)
Ilość lokali usługowych: 5 szt.
Pow. użytkowa lokali mieszkalnych: ok. 19 326,7 m2
Pow. użytkowa lokali usługowych: ok. 421,7 m2
Pow. użytkowa kondygnacji podziemnej: ok. 7634 m2
Ilość miejsc postojowych na terenie: 171 szt.
Ilość miejsc postojowych w garażu podziemnym:157 szt.
projekt: 2005 r.
realizacja: 2005-2006 r.
Autorzy: arch.arch. Natalia Zombirt, Sławomir Wunsch, Małgorzata Nowakowska-Cicio, Tomasz Kondratowicz, Dariusz Gwizdek
Rendery Dedeco







Projekty pochodza ze strony www.fba.pl - strona dziwnie spokrewniona z biurem Dedeco.







Tu mamy natomiast ogolna koncepcje zagospodarowania calego terenu bylej jednostki.





Wizja lokalna - zdjecia marnej jakosci, robione w pospiechy - nie zauwazylem, ze to koncowka baterii ;)

Zagospodarowany naroznik Janickiego


Widok w kierunku ul. Janickiego. Po lewej galeriowce z dwudziestolecia miedzywojennego.


Widok w kierunku ul. Klonowica. Tu widac, jak duzo w tej okolicy zmieni osiedle.


Rog Klonowica/Wernyhory


ul. Wernyhory


Plac budowy


Glowna brama dawnej jednostki przy ul. Mickiewicza(Zolnierskiej?). Caly teren przejelo miasto.
 
See less See more
15
#15,927 ·
^^Poziomkowe stoi nieopodal torów kolejowych, nie może być kolorowe (poziomkowe), tylko szaro-bure;)

To raczej przy Tenisowej spodziewam się właśnie nacisku na estetykę budynków (co zresztą już chyba widać po zdjęciach z budowy tam toczącej się). Tymczasem przy Poziomkowym mam wrażenie, że najniższa (parterowa) kondygnacja cały czas jest zwykłym ordynarnym betonem.
 
#15,932 ·
Poniżej kilka wrzutek zrobionych podczas majówki.

Na początek jedno zdjęcie inwestycji przy ulicy Żołnierskiej/Janickiego.



Poniżej "Ornament".



Jeden strzał z kolejnego etapu osiedla "Nautica".



Ta inwestycja zrobiła na mnie chyba największe wrażenie. Trzy budynki są już całkowicie sprzedane i wcale się nie dziwię, bo póki co jest tam cisza i spokój. Nie wiem jak to będzie wyglądać jak ruszy kiedyś SKMka.







I nas sam koniec mały bonus, czyli zdjęcie przedstawiające postęp prac przy budowie namiotów obok Mahattanu.

 
#15,933 ·
Ta inwestycja zrobiła na mnie chyba największe wrażenie. Trzy budynki są już całkowicie sprzedane i wcale się nie dziwię, bo póki co jest tam cisza i spokój. Nie wiem jak to będzie wyglądać jak ruszy kiedyś SKMka
Ceny mieszkań łapały się na MDM, a lokalizacja fajna - cicho i dosyć dobry dostęp do centrum więc dobrze się sprzedają;)
 
#15,935 ·
^^ Nie ten wątek. Powinno być tu: Infrastruktura drogowa

Gdybyś zaszedł trochę dalej, to dałbyś znać, że tu:

Nie wiem, czy było.

Soft Elektronik (Chrobry) rozpoczyna na dniach (tj. po długim weekendzie majowym) kolejną inwestycję mieszkaniową przy ul. Flaminga (Żelechowa):

Na stronie co prawda więcej informacji nie ma, ale plac budowy właśnie jest grodzony (dziś rano na pewno był w trakcie), a sama inwestycja planowana jest do ukończenia we wrześniu 2018. Lokalizacja po zewnętrznej stronie Flaminga na tym narożniku: KLIK.
Plac jest już ogrodzony (blacha od strony Flaminga na ogrodzeniu założona), ale ToiToi-a jeszcze nie ma (stan na wczoraj);)
 
Top