SkyscraperCity Forum banner

[Szczecin] Parkowanie, parkingi wielopoziomowe, strefa itp.

3M views 23K replies 417 participants last post by  Tramwajarz 
#1 ·
Docelowo chcą mieć w Oxygenie 500 pracowników. Z przeprowadzką celują na lipiec.
a miejsc parkingowych 181 a to samo Tieto, przecież tam będzie masakra w okolicy ;)
 
#41 ·
^^ Teraz będzie porządek, bo jest osobny wątek :).
 
#43 ·
^^ Nie wszystkie wyłapane. Coś tam zostało w Forum Urbanistycznym.
 
#45 · (Edited)
Miałem przygotowanego posta z tekstem: przydałby sie wątek np. auto vs KM&pieszy&rower w Szczecinie...

Luźna myśl:
KM jest nieopłacalna finansowo już dla dwóch dorosłych osób jadących ponad 20min.

bilet 2X3,40 = 6,80zł = 1,6l paliwa = 16km

Założenia
paliwo E95
cena 4,20zł/1l
spalanie 10l/100km

Bardziej oszczędny samochód za 6,80zł zrobi ponad 40km w mieście.

EDIT: Czy to aby nie OT w tym wątku?:lol:
 
#47 · (Edited)
Miałem przygotowanego posta z tekstem: przydałby sie wątek np. auto vs KM&pieszy&rower w Szczecinie...

Luźna myśl:
KM jest nieopłacalna finansowo już dla dwóch dorosłych osób jadących ponad 20min.

bilet 2X3,40 = 6,80zł = 1,6l paliwa = 16km

Założenia
paliwo E95
cena 4,20zł/1l
spalanie 10l/100km

Bardziej oszczędny samochód za 6,80zł zrobi ponad 40km w mieście.

EDIT: Czy to aby nie OT w tym wątku?:lol:

Zakładasz, że utrzymanie auta to tylko benzyna? Zapomniałeś o WSZYSTKICH płynach, OC, ew AC, przeglądy, zmiana opon, mycie auta, filtry, a w gorszych przypadkach nieplanowane wydatki związane z naprawą itd. ;). Wyjdzie więcej niż 6,80zł na ponad 40km :).
 
#48 ·
Do tego musisz jeszcze gdzieś zaparkować, jeśli to centrum to pewnie SPP lub jakiś płatny parking. Podróżowanie po centrum samochodem to naprawdę nie jest najlepszy pomysł. Najtańszy pewnie by był rower. Ale pole zasięgu nie jest największe i do tego czynniki atmosferyczne. Do tego jeśli jeździsz często KM to pewnie kupujesz taki bilet żeby wyszło jak najtaniej (sieciówki).

Cieszę się z tego wątku :)
 
#49 ·
też się cieszę z nowego wątku!

Problem z KM polega na tym, że oferuje szczecinianom ZA MAŁO! Są miasta, gdzie wygodniej i szybciej jest podróżować KM (choć nie znam chyba takich miast w Polsce - no może jak ktoś wszystkie swoje cele i miejsce zamieszkania ma na wysokości całej jednej linii metra w W-wie), a na razie w Szczecinie wygodniej i szybciej jest wsiąść w samochód - jest się 2-3 razy szybciej oraz 100 razy wygodniej...
 
#50 ·
KM jest nieopłacalna finansowo już dla dwóch dorosłych osób jadących ponad 20min.

bilet 2X3,40 = 6,80zł = 1,6l paliwa = 16km

Założenia
paliwo E95
cena 4,20zł/1l
spalanie 10l/100km
rozumiem, że chodziło ci o to, że gdy posiadasz samochód, a nie masz sieciówki, to przy takim wyborze może (czasem, przy odpowiednich założeniach) wyjść to TROCHĘ taniej niż KM. Ale nikt o zdrowych zmysłach nie powie że używanie samochodu jest tańsze...


Bardziej oszczędny samochód za 6,80zł zrobi ponad 40km w mieście.
to bardzo ciekawe...jakież to auta palą ok. 3l/100 km. po mieście??? hybryda?
 
#51 ·
Do tego musisz jeszcze gdzieś zaparkować, jeśli to centrum to pewnie SPP lub jakiś płatny parking. Podróżowanie po centrum samochodem to naprawdę nie jest najlepszy pomysł. Najtańszy pewnie by był rower. Ale pole zasięgu nie jest największe i do tego czynniki atmosferyczne. Do tego jeśli jeździsz często KM to pewnie kupujesz taki bilet żeby wyszło jak najtaniej (sieciówki).

Cieszę się z tego wątku :)
W ścisłym centrum, gdyby istniała odpowiednia infrastruktura, to rower byłby realną alternatywą dla KM i samochodu.

Wracając do tematu parkowania, to wczoraj bardzo żałowałem, że nie pojechałem KM do centrum, bo ponad 20 minut szukałem miejsca do parkowania :eek:hno:
 
#52 ·
Nie dziwię się. Wczoraj ok. godziny 16 byłem na placu Grunwaldzkim.

To, co się działo na Piłsudzkiego w kierunku placu Szarych Szeregów (Sprzymierzonych) widziałem po raz pierwszy z perspektywy pieszego. Koreczek sięgał od placu eSzeSz do placu Grunwaldzkiego. A wystarczyło, że ktoś się zatrzymał na pasie ruchu, automatycznie blokował się zjazd Grunwaldzkiego. Współczuję tym, którzy parkowali na Piłsudzkiego i chcieli wyjechać.

Po tym, co zobaczyłem, doszedłem do wniosku, że w tych godzinach będę omijał ten odcinek szerokim łukiem.

PS. Temperatura dosyć wysoka. Jest szansa, że kolejne miejsca parkingowe się zwolnią;)
 
Top