SkyscraperCity Forum banner

[Szczecin] Wątek inwestycyjno - wspomnieniowy. Twój pierwszy raz na forum ;) [+10]

8K views 48 replies 33 participants last post by  Tramwajarz 
#1 ·
Mam na imię Piotr ;). Mój pierwszy raz datowany jest na 2006 ;). Na FPW trafiłem z Forum Szczecin (chyba tak to się nazywało) gdzie była dyskusja o przebudowie pl. Orła Białego. Mija 11 lat, a przebudowy dalej nie ma ;). Pamiętam odbudowę katedralnej iglicy, pierwsze regaty, wyburzanie Dany, i ręcznik Wojtka ;). Przeżyłem Marpagate scandal. W wolnej chwili zamierzam dokopać się do zdjęć, które kiedyś umieszczałem na forum.
 
#32 ·
Forumowa geriatria już prawie w komplecie :D. Gradus, a Ty wróciłeś do Polski? Pamiętam, że chyba chciałeś.
 
#33 ·
Hej.
Tez niedlugo mi stuknie 10 lat na SSC. Choć wchodze tu kilka razy dziennie to ilością postów nie grzesze.
Odkryłem to forum 2 razy! Pierszy raz gdy kolega Niebuszewiak wysłał mi link do tematu o tramwajach( nie pamietam co wtedy nas tam interesowało) i przez dobre 3 miesiące myslalem ze jest to forum tylko o pojazdach szynowych :D :D Dopiero pozniej odkryłem inne temety :D

Pamietam jak forum żyło wejsciem wojsk rosyjskih na Ukraine. Ze względu na wzmożona intensywność troli rosyjskich padł pomysł by ludzie w tym temacie mogli pisać dopiero po nabiciu 500 postów. Szybko wyliczyłem ze mógłbym to wiec zrobić za około 10 lat :D
Pozdrowionka
 
#34 ·
Hej.

Odkryłem to forum 2 razy! Pierszy raz gdy kolega Niebuszewiak wysłał mi link do tematu o tramwajach( nie pamietam co wtedy nas tam interesowało) i przez dobre 3 miesiące myslalem ze jest to forum tylko o pojazdach szynowych :D :D Dopiero pozniej odkryłem inne temety :D
Miałem podobnie :p najpierw myślałem, że to forum o Szczecinie i tylko budowach, a potem odkryłem, że wyżej są inne regiony i inne tematy (np. drogi :p ) a jeszcze wyżej cały świat - szaleeeństwoo... :nuts: :D
 
#36 ·
Pamiętam dosyć dokładnie jak trafiłem na forum. Co prawda do 10 lat brakuje mi jeszcze ciut ciut ale wątek przez który tutaj się znalazłem do momentu zakończenia prac budowlanych najprawdopodobniej będzie już pełnoletni ;) Wszystko zaczęło się od zdjęć znajomego ze środka opuszczonej Dany. Dowiedziałem się przy okazji że w tym miejscu ma powstać biurowiec którego wizualizacja spowodowała że przed kilka dobrych dni szukałem szczęki na podłodze. Traf chciał ze plik z wizką miał w nazwie "forum polskich wieżowców". W zasadzie tyle, na pewno SSC miał wpływ na kierunek studiów który niedługo później wybrałem. Na pewno SSC sprawiło że zrodził się u mnie bakcyl architektury i temu w jakimś stopniu podporządkowałem przyszłość (do kompletu brakuje żony poznanej przez SSC:) Kiedyś udzielałem się więcej, teraz staram się zajrzeć na forum co kilka dni. Dobrze jest wejść na forum po dłuższej przerwie i zobaczyć czy w końcu na Hanzie albo Posejdonie pojawił się już Toi Toi, czy na mieście otworzył się nowy kebab i czy toalety w nowo otwartych knajpach są czyste ;) Najważniejsze jest to że przez tyle lat udzielają się te same osoby i SSC dalej najlepiej słyszy co piszczy w szczecińskich tramwajach ;)
 
#39 ·
  • Like
Reactions: Hyper
#41 ·
Akurat dzisiaj byłem na Kaście, poziom gry przez te 8 lat dużo się nie zmienił. :D

Zacząłem przygodę z forum standardowo od wyszukiwarki Google gdzie wszelkie zdjęcia z inwestycji prowadziły do SSC. Później znalazłem nawet inwestycję słynnej budowy z os Majowego na którą miałem doskonały podgląd z okna, więc nie zostało nic innego niż zarejestrować się i dokumentować "budowę".

Najlepiej fotografowaną inwestycją przeze mnie była też budowa Burger Kinga na Struga. Miała więcej zdjęć niż nie jedna o wiele większa inwestycja w mieście. Miło też wspominam to, że jako pierwszy wrzuciłem fotorelację z otwarcia Struga po przebudowie. Zresztą z tą ulicą mam o wiele więcej wspomnień. Pamiętam zalanie jej w trakcie budowy, a także powódź już po otwarciu w trakcie pewnej majowej burzy.

Ogólnie działo się przez te wszystkie lata i fajnie, że forum nadal jest takim kompendium wiedzy o inwestycjach w Szczecinie. Są lepsze i gorsze czasy, ale zawsze jakoś do przodu, najważniejsze, że ciągle mamy o czym rozmawiać i z czego wrzucać zdjęcia. :)
 
#42 ·
Kiedyś jechałem z kolegą przez Wały Chrobrego, lecielismy na rowerach. On miał już konto na SSC i mnie namówił, żebym sobie założył. Z początku raczej oglądałem fotki, jak komentowałem to już były często wpadki :) Sporo zdjęć wpadło z budowy HWS, jak chcieliśmy się wbić na wieżowiec to często do domofonu wpadały śmieszne teksty do ludzi, byle Nas wpuścili do robienia zdjęć (pozdrawiam piętro 9). Później to już różnie bywało, teraz bardziej oglądam jak komentuje z racji swoich poglądów. Pozdrawiam :)
 
#43 ·
...jak chcieliśmy się wbić na wieżowiec to często do domofonu wpadały śmieszne teksty do ludzi, byle Nas wpuścili do robienia zdjęć...
Wszak od czegoś zawsze trzeba zacząć :D
Ja też pamiętam czasy kombinacji alpejskich by wejść do wieżowca na Wyszyńskiego, by móc pofocić (te pytania: a po co, a na co ZDJĘCIA) :lol:
Kolejnym wyzwaniem była WYSPA GRODZKA, którą udało mi się odwiedzić wraz z kolegą z forum, jeszcze grubo przed pierwszymi regatami TTSR [2007r.] i w ogóle przed jakimikolwiek inwestycjami [było tego co kot napłakał]. Ba, pamiętam hiszpańskie subforum SsC, jak jeszcze wiodło prym na SkyscraperCity.com, a nasze FPW było drugie.
Tak, to były niezapomniane czasy, a Gród Gryfa był goły i wesoły, że tak powiem :hilarious
 
  • Like
Reactions: konradziu90
#44 · (Edited)
Dzień dobry! :)
Zastanawiałem się długo czy może też coś od siebie napisać, bo od paru lat raczej nie udzielam się tak często jak kiedyś (chociaż nadal ta strona stanowi dla mnie "centrum" internetu, bo czytam ją na bieżąco i tu szukam informacji), ale uzmysłowiliście mi że jestem chyba jednym z najdłużej tu piszących, jednym z "najstarszych" użytkowników, więc czemu nie? ;)
Forum pierwszy raz odwiedziłem w 2002 roku, SSC miało wtedy chyba rok swojej działalności i oczywiście wyglądało zdecydowanie inaczej niż obecnie. Moje zainteresowania były wtedy mało sprecyzowane, wiedza żadna, ale coś zaskoczyło. Chłonąłem wszystko co tu było jak gąbka, chciałem więcej i więcej! Razem z kolegą tvnmaniakiem powstał pierwszy wątek zdjęciowy z naszego miasta i na tamte czasy był to szał! Później powstawały kolejne wątki, forum się rozbudowywało, czas leciał. Pojawił się pierwszy boom inwestycyjny, nowi użytkownicy, zloty forumowiczów. Zostałem prawie moderatorem, wicemisterem (;))forum, forumowiczem z najładniejszym avatarem ( nie tym ) i w końcu ....architektem. I powiem Wam, że czuje się nawet z siebie dumny. 15 lat temu przyszedłem z niczym, nie wiedziałem nic o architekturze, inwestycjach, miastach. Teraz zdobyta przez te wszystkie lata wiedza procentuje i pomaga mi w pracy. A ukoronowaniem tej drogi są moje projekty, które od czasu do czasu przewijają się właśnie w tym szczególnym miejscu! :cheers:
 
#45 ·
Forum pierwszy raz odwiedziłem w 2002 roku, SSC miało wtedy chyba rok swojej działalności i oczywiście wyglądało zdecydowanie inaczej niż obecnie. Moje zainteresowania były wtedy mało sprecyzowane, wiedza żadna, ale coś zaskoczyło. Chłonąłem wszystko co tu było jak gąbka, chciałem więcej i więcej!

...czas leciał...

i w końcu ....architektem. I powiem Wam, że czuje się nawet z siebie dumny. 15 lat temu przyszedłem z niczym, nie wiedziałem nic o architekturze, inwestycjach, miastach. Teraz zdobyta przez te wszystkie lata wiedza procentuje i pomaga mi w pracy. A ukoronowaniem tej drogi są moje projekty, które od czasu do czasu przewijają się właśnie w tym szczególnym miejscu! :cheers:
Rafale, właśnie takich pasjonatów nasze miasto potrzebuje/"łaknie jak kania dżdżu".
Wszakże wszystko zależy od naszego nastawienia na rzeczywistość, bo zawsze możemy widzieć więcej tudzież lepiej. Gratuluję! :cheers2:
Ps
To ma SENS :banana:
 
#48 ·
Widzę, że MarpaZoo znów przejmuje internet ;)

Wracając do Meritum... Cześć jestem Grzesiek, spamowałem to forum przez kilka dobrych lat zaczynając od 2008 roku. Dużo się zmieniło od tego czasu.
Obecnie nie zaglądam już tu zbyt często, ale w wolnej chwili zawsze przyglądam co się dzieje w kilku moich ulubionych wątkach.
 
#49 ·
Cześć, z tej strony Tramwajarz. Na forum trafiłem w 2008 roku i od tamtej pory nie było miesiąca, bym nie przeglądał wątków o renowacji śródmieścia czy tramwajach i infrastrukturze. Konto na forum założyłem dopiero w 2017 roku, ale w dyskusje włączam się czynnie od około dwóch lat.
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top