SkyscraperCity Forum banner

[Szczecin] Wieści z budowy

4M views 21K replies 615 participants last post by  borba0 
#1 ·
Osiedle Magnolia Park przy Wernyhory/Klonowica.

Dedeco said:
Osiedle domów wielorodzinnych "Magnolia Park"

Lokalizacja: ul. Klonowica, Janickiego,Wernychory, Szczecin

Inwestor: „CALBUD–DEVELOPER - Gackowski, Osina, Węgrzyniak” Spółka Jawna
Powierzchnia terenu Inwestycji: ~3,6 ha
Kubatura części mieszkalnych budynków: ok. 67 219 m3
Ilość lokali mieszkalnych: 248 szt. (w tym 5 dwukondygnacyjnych)
Ilość lokali usługowych: 5 szt.
Pow. użytkowa lokali mieszkalnych: ok. 19 326,7 m2
Pow. użytkowa lokali usługowych: ok. 421,7 m2
Pow. użytkowa kondygnacji podziemnej: ok. 7634 m2
Ilość miejsc postojowych na terenie: 171 szt.
Ilość miejsc postojowych w garażu podziemnym:157 szt.
projekt: 2005 r.
realizacja: 2005-2006 r.
Autorzy: arch.arch. Natalia Zombirt, Sławomir Wunsch, Małgorzata Nowakowska-Cicio, Tomasz Kondratowicz, Dariusz Gwizdek
Rendery Dedeco







Projekty pochodza ze strony www.fba.pl - strona dziwnie spokrewniona z biurem Dedeco.







Tu mamy natomiast ogolna koncepcje zagospodarowania calego terenu bylej jednostki.





Wizja lokalna - zdjecia marnej jakosci, robione w pospiechy - nie zauwazylem, ze to koncowka baterii ;)

Zagospodarowany naroznik Janickiego


Widok w kierunku ul. Janickiego. Po lewej galeriowce z dwudziestolecia miedzywojennego.


Widok w kierunku ul. Klonowica. Tu widac, jak duzo w tej okolicy zmieni osiedle.


Rog Klonowica/Wernyhory


ul. Wernyhory


Plac budowy


Glowna brama dawnej jednostki przy ul. Mickiewicza(Zolnierskiej?). Caly teren przejelo miasto.
 
See less See more
15
#105 ·
Raine said:


^^ aktualnie budynek okładają klinkierem :). Według mnie to dobrze, ponieważ ładnie wkomponuje się w kościelne otoczenie ;), a co z transformatorownią? Jak tak dalej będzie stała odłogiem to całkiem się rozleci..:(
 
#106 ·
^ktoś cynknąłby zdjęcie? a nie tylko biedny Raine musi latać ;)
Transformatornia nadal będzie ruiną, ale widząc parę projektów-pomysłów na jej przebudowę, na razie taki stan mi odpowiada.
Za to bardzo ucieszyłby mnie remont tej narożnej kamienicy.
 
#107 ·
^^ Ja będę cykał, ale tak za miesiąc - kiedy kupię aparat, bo poprzedni sprzedałem i od paru miesięcy nie mam czym cykac. Chyba, że chcecie paskudne zdjęcia zrobione telefonem ;).
 
#111 ·
widzisz Raine :) jak widać, wg powiedzenia: co się odwlecze ;)
no ale jak już ma być przetarg na kluczową działkę to, masz rację, warto uwiecznić, miejmy nadzieję, historyczny widok :)
btw: przez ten rok niemalże to postawiono tam mały płotek i przesunięto tablicę informacyjną ECE :)
 
#115 ·
IMO ten budynek wcale tam nie pasuje. Sam w sobie nie jest zły, jednak jego miejsce powinno być powiedzmy gdzieś na Warszewie lub na Prawobrzeżu. Od strony rzeki wygląda wręcz paskudnie, wogóle się nie wkomponowywuje w otaczającą go zabudowę. Wyglada jak niechlujnie rzucony klocek. Generalnie klapa, nawet wykończenie go nie uratuje. Już bym wolał kawałek zadbanej zieleni lub jakiś placyk w tym miiejscu.
 
#116 ·
^^ Tak, tak, a najlepiej teren z trawką i krzaczkami...Ja uważam, że budynek jest całkiem przyjemny i klinkier ładnie wkomponuje się kościelne otoczenie...z tego co widziałem w końcu zabrali się za krzaczory (od strony torowiska). Trzeba też zauważyć, że mamy wolny teren przyd byłą drukarnią (tam gdzie obecnie jest plac dla busiarstwa, które zaśmieca całą okolicę...) i tam również można coś wstawić...Chociaż prędzej wyburzą drukarnie niż zabiorą się za rewitalizacje :(
 
#117 ·
zwierzak said:
jakoś mam mieszane uczucia co do tego budynku, mam nadzieję, ze jak skończą będzie to wyglądało dużo lepiej. Przez kolor tego klinkieru przypomina mi galaxy :/
a ja wole klinkier niż jakieś oczojebne elewacje a la budyneczek na Wyzwolenia :). Klinkier to bardzo ładny material, a GALAXY według mnie bardziej z blachy niż klinkieru :D.
 
#118 ·
^^Pozwól Piotrze, że się z tobą nie zgodzę. Ten budynek owszem, będzie estetyczny. Ale nie podoba mi się jego kształt i położenie względem ulicy św. Ducha, jest on oddalony parę metrów od uliczki, kościół jast o wiele bliżej. Również od strony rzeki patrząc długość "ramion" budynku mogłyby być bardziej dopasowana do bryły kaścioła. Liczyłem raczej na zabudowę pierzejową, a to ze wzdlędu własnie na ten zrujnowany budynek, jak piszesz dawnej drukarni. Na działce pomiedzy jest teraz za mało miejsca, by mogło powstać coś, co nie bedzie się znajdowało metr od okien nowopowstałego budynku (protesty mieszkańców itd.) Więc albo pozostanie tam pusta dziura, albo drukarnia pójdzie pod kilof. Byćmoże piszę tu jakieś czarne scenariusze, ale myslę, że to bardzo prawdopodobne.
 
#119 ·
^^ Ja myślę, że budynek lepiej reprezentnuje się od strony św. Ducha...w dodatku zdaje się, że od strony Odry będzie mniej klinkieru, a więcej tynku. Może poczekajmy z oceną :). Pierzeja być może byłaby lepsza, ale już mamy neostarówke na podzamczu i jak wyszła dobrze wiemy :(. Co do drukarni to niestety nic nie wskazuje na to, aby została przywrócona do ładu...W jeszcze gorszym stanie jest transformatorownia. Według mnie właściciel tylko czeka aż się rozpadnie i potem sprzeda teren...Ehhh żałosne.
 
#120 ·
A ja myślę, że z żadnej strony się dobrze nie prezentuje, bo ten budynek jest po prostu słaby.
Jedynie mogę powiedzieć, że od Odry moim zdaniem wygląda najciekawiej, choć nie mogę kompletnie zrozumieć dlaczego od tej strony niema okien?! Kto nie chciałby mięć widoku na rzekę?
Dobrze za to że jest wyższy niż planowano o te 2-3 piętra. Bardziej pasuje teraz do zabudowy (chociaż zabudowa to tam raczej mało ciekawa).
Jeszcze cos, bardzo mi się nie podobają te trójkątne balkony od św. Ducha, bez nich wydaje mi się ze wyglądałby trochę lepiej.

A co do drukarni. Raczej nikt jej zburzyć nie da. Ja na pewno nie dam. Jeśli byłaby taka decyzja, wtedy na pewno spotkacie mnie przykutego do tego budynku ;)
A co do terenu pod zabudowę miedzy tym nowym budynkiem, a drukarnią jest całkiem spory nie ma obawy. (np. porównajcie go do terenu pod przyszłą galerie przy Bramie Portowej). Jest jeszcze teren od strony Odry, który chyba nigdy nie był zabudowany.

O, a ktoś wie co miało być zbudowane za Wartą? Teren ogrodzony, tablica stoi.
 
Top